Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 171 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 7  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
14.1.2022Do obnovy a údržby majetku město investovalo 38 milionů
Dobrá kondice městských nemovitostí je výsledkem aktivity vedení města, které rovnoměrně vynakládá finanční prostředky nejen do budování nového, ale i údržby stávajícího majetku. V roce 2021 tak vynaložilo 38,4 milionu korun.
Mgr. Lenka Vaculová
14.1.2022Otrokovické školy pomáhají rodičům, vaří bezlepkovou i bezlaktózovou stravu
S velkou pomocí rodičům dětí, které mají dietní omezení, přichází otrokovické základní školy. Od nového roku jejich jídelny vaří v rámci školního jídelníčku i dva dietní režimy – bezlepkový a bezlaktózový. Rodiče tak nemusí mít starost o každodenní přípravu obědů. Radost mají i žáci, kteří si už nemusí nosit vlastní krabičky a mohou si dopřát dietní verzi obědu stejného, jako mají jejich spolužáci.
Mgr. Lenka Vaculová
14.1.2022V Otrokovicích funguje očkovací centrum, přijít můžete i bez objednání
Bez objednání a registrace se můžete nově přijít naočkovat do městské polikliniky. Nové očkovací místo Renturi s.r.o. v Otrokovicích je možné využít každý čtvrtek od 13 do 18 hodin a pátek od 8 do 14 hodin.
Mgr. Lenka Vaculová
10.1.2022Nezapomínejte na ořez dřevin v blízkosti distribuční soustavy
Rozbujelá vegetace patří mezi nejčastější příčiny poruch na venkovním elektrickém vedení. Povinností každého majitele pozemku je proto dodržovat zákonem předepsanou vzdálenost zeleně od elektrického vedení.
Mgr. Lenka Vaculová
10.1.2022Vyřízení žádosti o kotlíkovou dotaci je zdarma, pozor na podvodníky!
Od roku 2022 bude ze zákona platit zákaz vytápění starými kotli na uhlí a dřevo, které nesplňují alespoň 3. emisní třídu. Zlínský kraj stále přijímá „předžádosti“ o kotlíkovou dotaci. Jejich zpracování je zdarma! Bezplatnou pomoc otrokovickým občanům, kteří jsou současně možnými žadateli o kotlíkové dotace, nabízí Místní akční skupina Severní Chřiby a Pomoraví (MAS SCHP)
Mgr. Lenka Vaculová
7.1.2022Nadměrný náklad přiveze víceúčelový objekt pro dopravní hřiště. Respektujte dopravní značení!
V rámci stavby víceúčelového objektu dětského dopravního hřiště nastoupí v pondělí 10.1. a úterý 11.1. do akce těžká technika. Ta na místo uloží modulární systém, ze kterého je stavba složena. Akce si vyžádá průjezd nadměrného nákladu sídlištěm Trávníky, ulicemi Hlavní a Lidická. V místě průjezdu platí dočasné dopravní značení, zejména zákaz zastavení.
Mgr. Lenka Vaculová
6.1.2022Vánoční stromky odneste do sběrného dvora nebo položte k popelnicím
Technické služby Otrokovice každoročně zajišťují svoz a ekologickou likvidaci vánoční stromků. Do popelnic ani k silnici nepatří! Stačí je položit u odpadových nádob nebo je odevzdat do některého z patnácti sběrných dvorů.
Mgr. Lenka Vaculová
5.1.2022Po roční pauze vyjdou tříkráloví koledníci opět do ulic
Tradiční povánoční akce je tady. Otrokovická Charita se rozhodla ve většině obcí, spadajících do její působnosti, pro klasickou formu koledování, na kterou jsou lidé léta zvyklí.
Mgr. Lenka Vaculová
4.1.2022Nový rok v galerii odstartoval výstavou fotek
Sotva skončily Silvestrovské oslavy, vyrazili členové Fotokubu Beseda Otrokovice do městské galerie, aby připravili výstavu, která v novém roce přivítá první návštěvníky. Věnovaná je tvorbě a aktivitám členů fotoklubu.
Mgr. Lenka Vaculová
3.1.2022Průjezd jihovýchodní částí obchvatu jen s e-známkou
Po jihovýchodním obchvatu města, přesně mezi Otrokovicemi (exit 32) a Napajedly (exit 34), se řidiči projedou jen s dálniční známkou. I přes vynaložené úsilí o nezpoplatnění nově otevřeného jihovýchodního obchvatu města, Ministerstvo dopravy výjimku neudělilo. Otrokovice budou jednat dál.
Mgr. Lenka Vaculová
3.1.2022Český červený kříž nabízí bezplatný kurz ošetřovatelství
Díky dobrovolnické síle je možné zvládat mimořádné události lépe a efektivněji. Český červený kříž aktuálně pořádá kurz Základy moderního ošetřovatelství v praxi. Kurz bude probíhat 8. ledna od 8.30 hod. do 16.30 hod. v prostorách budovy ČČK Zlín. Registrace je možná na www.zvladnemeto.cervenykriz.eu/.
Mgr. Lenka Vaculová
3.1.2022Předběžná cena tepelné energie pro rok 2022
Předběžná cena tepelné energie pro rok 2022 bude pro více než 5 600 otrokovických domácností a celou řadu objektů občanské vybavenosti, které jsou odběrateli tepelné energie ze zařízení městské společnosti TEHOS oproti roku 2021 vyšší.
Mgr. Lenka Vaculová
3.1.2022Daň z nemovitých věcí - NECHOĎTE – VOLEJTE – PODEJTE
Finanční správa v reakci na epidemickou situaci stejně jako na začátku loňského roku zřídila od 3. ledna 2022 pro poplatníky daně z nemovitých věcí speciální telefonické infolinky, na kterých budou zaměstnanci finančních úřadů veřejnosti poskytovat informace nezbytné pro vyplnění daňového přiznání k dani z nemovitých věcí.
Mgr. Lenka Vaculová
23.12.2021Vánoční a novoroční přání vedení města a městského úřadu
Vážení a milí spoluobčané, nadešel čas Vánoc, kdy spolu s našimi rodinami usedneme ke slavnostnímu stolu, abychom společně prožili kouzlo Vánoc, zpomalili a užívali si sebe samých. Chvíle pohody a radosti jsou tím nejkrásnějším dárkem, kterým se můžeme obdarovat. Vezměme si příklad z našich dětí. Podívejme se na tento krásný čas jejich očima a těšme se z maličkostí, které nám vykouzlí úsměv na rtech.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2021Otrokovice v příštím roce ožijí kulturou - počítají s tradičními akcemi
Patnáct oblíbených akcí městského významu čeká obyvatele Otrokovic v roce 2022. Lidé se tak opět mohou těšit na Vítání jara, Májovou i Michalskou pouť, třídenní festival Otrokovické letní slavnosti, lampionový průvod, rozsvěcování vánočního stromu a řadu dalších. Novinou bude v únoru Otrokovický FAŠANK. Městu na klíč připravuje tyto akce, kromě vlastního kulturního programu čítajícího další desítky událostí, Otrokovická BESEDA.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2021Vývoz komunálního odpadu v době vánočních svátků
Technické služby Otrokovice oznamují, že vývoz komunálního odpadu se v pátek 24. 12. 2021 uskuteční v obvyklém rozsahu. V sobotu 25. 12. 2021 proběhne mimořádný vývoz sběrných nádob na papír.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2021Ukončení sporů o provozování vodovodů a kanalizací na Zlínsku
Vyjednávací týmy společností Vodovody a kanalizace Zlín a. s., MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, a. s., měst Otrokovice a Fryšták v rámci mediace dospěly po dvouletém jednání k návrhu komplexního smírného řešení, které má ukončit spory a transformovat provozování vodohospodářského majetku společnosti Vodovody a kanalizace Zlín a. s.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2021Dárci krve a kostní dřeně si mohou v lednu zažádat o odměnu
Město Otrokovice pokračuje v zavedené tradici a i v roce 2022 poděkuje držitelům Zlaté Janského plakety, Zlatého kříže a dárcům kostní dřeně, kteří mají trvalý pobyt v Otrokovicích, uhrazením roční celosíťové jízdenky na MHD.
Mgr. Lenka Vaculová
22.12.2021Státní veterinární správa upozorňuje na ptačí chřipku i africký mor prasat
Státní veterinární správa upozorňuje na výskyt ptačí chřipky i afrického moru prasat a upozorňuje občany, aby byli v přírodě obezřetní.
Mgr. Lenka Vaculová
20.12.2021Otrokovice zažily investičně úspěšný rok
Jako investičně úspěšný můžou Otrokovice hodnotit rok 2021. Projekty celkem za 106 milionů korun jdou ve městě znát. Na seznamu investic je více než šedesát projektů. Finanční prostředky města byly směřovány do oblasti volného času, dopravy, úprav veřejného prostranství, školství i revitalizace budov. Částka v sobě obsahuje nejen fyzicky realizované stavby, ale i projektovou přípravu k těmto stavbám a přípravu pro další stavby v navazujících letech.
Mgr. Lenka Vaculová
20.12.2021Skauti roznesou Betlémské světlo ve středu
Plamínek Betlémského světla, jako symbol míru a přátelství, putuje napříč Evropou. Každoročně ho rozváží skautští kurýři po celém Česku, Otrokovice nevyjímaje. Skautské středisko Josefa Šively Otrokvoice organizuje průvod, který projde celým městem ve středu 22. prosince.
Mgr. Lenka Vaculová
20.12.2021Benefiční fotbálek pomůže Ariance a Oliverkovi
Tradiční benefiční fotbálek, který se odehraje na Boží hod vánoční, se uskuteční i letos. Síly poměří hvězdné sestavy - VÝBĚR KRAJE a SK BAŤOV 1930. Tradiční, divácky velmi oblíbený zápas se uskuteční od 10 hodin ve Sportovním areálu Baťov.
Mgr. Lenka Vaculová
20.12.2021V období Vánoc bude Mateřská škola Otrokovice uzavřena
Mateřská škola Otrokovice bude v období Vánoc, tedy od 23. prosince do 31. prosince 2021, uzavřena. „Provoz všech pracovišť zahájíme opět v pondělí 3. ledna. Tímto rozhodnutím chceme dát rodičům možnost strávit se svými dětmi svátky a užít si příjemné chvíle v kruhu rodinném,“ uvedla ředitelka Mateřské školy Otrokovice Magda Zycháčková.
Mgr. Lenka Vaculová
20.12.2021Město, které šláplo do pedálů
Otrokovice jsou na poli cyklodopravy aktivní. Příklady dobré praxe poskytují řadě měst po celé ČR. Obsáhlý článek o cyklodopravě zveřejnil web moudramesta.cz
Mgr. Lenka Vaculová
15.12.2021Začátek roku se bude řídit pravidly rozpočtového provizoria
Na počátku roku 2022 bude otrokovická radnice hospodařit v režimu rozpočtového provizoria. Běžné výdaje budou měsíčně čerpány maximálně do výše 1/12 schváleného rozpočtu roku 2021. V oblasti kapitálových výdajů město může pokračovat a zahajovat pouze stanovené akce.
Mgr. Lenka Vaculová

Zobrazeno je 25 z celkem 171 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 ... 7  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • DVA NAHATÝ CHLAPI
  31.1.2022 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Seriózní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostal, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Ale ta je, jak se nakonec ukáže, opravdové pravdě hodně vzdálená. Bláznivá komedie kontroverzního francouzského autora Sébastiena Thiéryho, která slaví velké úspěchy nejen v Paříži. Hrají: Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová, Daniela Šinkorová / Michaela Dittrichová.
 • 15. OTROKOVICKÝ SALÓN
  29.11.2021 18:00 - 28.1.2022, Otrokovická BESEDA
  Po roční odmlce vystaví členové spolku Rozumění a jejich hosté v prostorách Otrokovické Besedy svá nová výtvarná díla a zároveň oslaví 10. výročí vzniku tohoto uměleckého spolku. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 29. 11. od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2022 “Žijeme kulturou”, který je věnován společenskému životu v našem městě. Výstava potrvá do 28.ledna 2022
 • REUNION
  31.12.2021 - 6.3.2022, Městská galerie Otrokovice
  Kolekce děl 17 umělců, limitovaných komorním rozměrem i minimálním počtem zahrnuje drobné malby, tisky kresby, fotografie a objekty symbolicky zastupující práci autorů, kteří v Brně vstupovali na profesionální výtvarnou scénu v době společenských změn přelomu osmdesátých a devadesátých let a také práce několika generačně starších uměleckých souputníků, kteří v minulosti vystupovali v pozici pedagogických a uměleckých autorit této neformálně semknuté společnosti uměleckých přátel.
  S určitou licencí lze uvnitř shromážděného společenství rozlišovat prolínající se skupinky autorů spojených s Kamennou kolonií, Havlíčkovou partou z Pedagogické fakulty a vlastní stolovou společností „od Schodů“ která se neformálně setkávala v tradici pátečních večerů a vernisážových oslav.
 • FOTOKLUB V OBRAZECH
  3.1.2022 18:00 - 30.1.2022, Městská galerie Otrokovice
  Od 3. do 30. ledna 2022 proběhne v MGO výstava Fotoklubu Beseda Otrokovice, zaměřená na tvorbu členů Fotoklubu, na které se dozvíte více o činnosti i aktivitách tohoto spolku. Součástí výstavy bude videoprojekce. Výstavu zahájí vernisáž v pondělí 3. 1. 2022 v 18 hod.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden272829303112
1. týden3456789
2. týden10111213141516
3. týden17181920212223
4. týden24252627282930
5. týden31123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 523


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies