Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 117 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
22.3.2019Zlínský festival Neznámá země bude mít program poprvé i v Otrokovicích
Festival cestování, poznávání a sbližování kultur Neznámá země je největším a nejstarším svátkem cestovatelů ve Zlínském kraji. Každý ročník přináší něco nového a zajímavého. Rok od roku roste počet akcí a míst, kde se konají besedy, výstavy, autorská čtení, koncerty, autogramiády či projekce cestopisných dokumentů. Letos poprvé pořadatelé rozšířili program i do Otrokovic.
Bc. Romana Stehlíková
20.3.2019Vojenské cvičení může omezit provoz k Jaříči. Bude použita i cvičná munice
Krajské vojenské velitelství Zlín (KVVZ) zaslalo písemné oznámení vedení otrokovické radnice o konání cvičení, které se uskuteční v areálu rozvodny elektrické energie Jaříč ve dnech 4. až 7. dubna 2019.
Bc. Romana Stehlíková
20.3.2019Návrh na ocenění pro významné osobnosti můžete navrhnout i vy
Město Otrokovice každoročně oceňuje osobnosti, které přispěly svým dílem ke zviditelnění města či vykonaly mimořádný čin. Nominace na Cenu města Otrokovice a Osobnost města může podávat každý z vás. O tom, kdo ocenění získá, bude na základě návrhů rozhodovat Zastupitelstvo města Otrokovice. Termín odevzdání návrhu je 12. duben 2019.
Bc. Romana Stehlíková
19.3.2019Čisté cyklostezky přispějí k naší bezpečnosti
Plastové láhve, obaly od potravin nebo rozbité sklo. I tak mohou vypadat po zimním období stezky pro chodce a cyklisty. Chodci, cyklisté, koloběžkáři, inlajnisté, dbejte na čistotu stezek! Uvědomte si, že odhozená či rozbitá láhev může způsobit i vážné zranění.
Bc. Romana Stehlíková
19.3.2019Na území Otrokovic probíhá celoplošná deratizace
Odbor rozvoje města Městského úřadu Otrokovice oznamuje, že od 20. března do 20. dubna 2019 bude probíhat na území města jarní etapa celoplošné deratizace, prováděná společností SERVIS 3xD spol. s r.o., Olomouc. V této souvislosti upozorňujeme občany, že mohou nahlásit případná ohniska výskytu hlodavců (nory, uhynulé hlodavce aj.), která se vyskytují na veřejně přístupných pozemcích města.
Bc. Romana Stehlíková
18.3.2019Máneska pořádá Republikové finále základních škol ve florbalu
O pohár ministra školství bude v Otrokovicích bojovat dvanáct florbalových týmů v rámci Republikového finále základních škol ve florbalu. Turnaj se uskuteční ve dnech 21. a 22. března 2019 a bude probíhat současně v obou otrokovických sportovních halách.
Bc. Romana Stehlíková
18.3.2019Sportovní areál Baťov má novou atraktivitu pro veřejnost
Ve Sportovním areálu Baťov si nyní mohou lidé zasportovat na novém workoutovém hřišti. Hřiště bylo dokončeno v závěru roku 2018, nyní počasí umožňuje tento prostor s novými prvky využívat. Přístup je časově neomezený a vstup je bezplatný.
Bc. Romana Stehlíková
18.3.2019Jaro je tady! Ve městě rozkvétají květinové záhony
Nový záhon krokusů přivítal jaro v Otrokovicích v trávníku pod sokolovnou. V létě pak krokusy vystřídají pestrobarevné letničky vyseté ekonomickou metodou tzv. přímého výsevu.
Bc. Romana Stehlíková
12.3.2019Charita Otrokovice hledá vítěze soutěže „Pomáháme hliníkem a nápadem“
Charita Otrokovice vyzývá základní a mateřské školy ze Zlínského kraje k zapojení se do soutěže Pomáháme hliníkem a nápadem. První ročník této výtvarné soutěže byl vyhlášen v září 2018 a uzávěrka pro doručení fotografií různých výrobků a výkresů na téma „Hliník mezi námi“ je stanovena na 28. června 2019.
Bc. Romana Stehlíková
12.3.2019Práce na rekonstrukci mostu postupují podle plánu
Rekonstrukce mostu přes železniční trať v ulici Nadjezd byla zahájena podle plánu 18. února. Jeden z významných milníků při rekonstrukci mají stavbaři úspěšně za sebou. Práce zatím postupují podle harmonogramu. Zástupce zhotovitele a hlavní stavbyvedoucí informují vedení otrokovické radnice o aktuální situaci na stavbě a postupu prací.
Bc. Romana Stehlíková
11.3.2019Výjimeční talenti si mohou zažádat o podporu
V současné době mohou nadané děti a mládež zažádat otrokovickou radnici o grant, který podpoří jejich výjimečný talent. V letošním rozpočtu města je opětovně pro tento účel vyčleněno 100 tisíc korun. O peníze většinou žádají sportovci.
Bc. Romana Stehlíková
7.3.2019Přijďte se seznámit s výsledky měření zápachu v Otrokovicích
Otrokovická radnice ve svých snahách o zmírnění zápachu ve městě pokračuje. Dalším mezičlánkem je výsledek projektu, který identifikoval největší znečišťovatele ovzduší v Otrokovicích. Na jeho základě bude vedení města v součinnosti s Krajským úřadem Zlínského kraje vyvíjet další úsilí, aby se občanům Otrokovic dýchalo lépe. Přijďte si poslechnout, jaké další kroky může město podniknout a v čem má svázané ruce.
Bc. Romana Stehlíková
6.3.2019Za městem se buduje suchý poldr
Aby se při přívalových deštích zabránilo zaplavování obydlených částí města, buduje Státní pozemkový úřad za hranicemi Otrokovic směrem na Tlumačov suchou nádrž. Probíhající výstavba nádrže má být podle plánu ukončena nejpozději závěrem roku 2020.
Bc. Romana Stehlíková
5.3.2019Sportovcům vyčlenila v letošním roce otrokovická radnice téměř 9,5 milionů korun
O jeden milion korun letos navýšili zastupitelé finanční prostředky na činnost otrokovických sportovních spolků. Jak správně vyplnit žádost o dotace poradili sportovcům zástupci otrokovické radnice na pondělním setkání.
Bc. Romana Stehlíková
1.3.2019Starostka města navštívila první letošní narozené miminko
Prvním občánkem Otrokovic se letos stala Linda Klíšová. Linda se narodila mamince Haně a tatínkovi Zdeňkovi 3. ledna ve zlínské nemocnici. Po uplynutí šestinedělí se vydala rodinu Klíšovu navštívit starostka města Hana Večerková.
Bc. Romana Stehlíková
1.3.2019V Otrokovicích zahájíme cyklistickou sezonu společným úklidem
Úklid okolí cyklostezky Zlín – Otrokovice se uskuteční i v letošním roce. Otrokovičtí a zlínští dobrovolníci zahájí cyklistickou sezonu společným úklidem stezky pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice. Tentokrát termín připadá na sobotu 30. března. Jedná se o jednu z doprovodných akcí kampaně Do práce na kole, kde se při úklidu stezky setkají vpůli cesty cyklobrigádníci z obou měst. Tato akce bude zakončena opékáním špekáčků.
Bc. Romana Stehlíková
28.2.2019S rostoucí životní úrovní obyvatel roste i produkce odpadu
Za jedno čtvrtletí vyprodukují obyvatelé Otrokovic přibližně dva tisíce tun odpadu. Nárůst lze zaznamenat zejména u směsného komunálního odpadu, což lze přičíst rostoucí životní úrovni. Pozitivním trendem se stalo jejich třídění.
Bc. Romana Stehlíková
28.2.2019Na kulturní činnost rozdělí otrokovická radnice téměř půl milionu korun
Program pro poskytování dotací z rozpočtu města v oblasti kultury schválilo Zastupitelstvo města Otrokovice na svém posledním zasedání. Zájemci o dotaci mohou doručovat žádosti od 19. do 21. března 2019. Na kulturu v Otrokovicích je pro rok 2019 vyčleněno v rozpočtu města 450 tisíc korun.
Bc. Romana Stehlíková
25.2.2019Registrace kampaně Do práce na kole 2019 startují 1. března
Devátý ročník celostátní soutěže Do práce na kole se uskuteční v květnu 2019. Registrace začínají 1. března a během března jsou i nejvýhodnější. Neváhejte a přihlaste se včas.
Bc. Romana Stehlíková
25.2.2019Vedení radnice se sejde se sportovci. Poradí jim, jak si zažádat o dotaci
Více než sedm milionů korun rozdělí otrokovická radnice sportovcům na jejich činnost. O programu pro poskytování dotací z rozpočtu města v oblasti sportu na rok 2019 rozhodlo Zastupitelstvo města Otrokovice na svém posledním zasedání.
Bc. Romana Stehlíková
22.2.2019Komise místních částí začaly opět pracovat
Zapojit aktivní obyvatele do práce a dát jim příležitost přenášet podněty z různých lokalit Radě města Otrokovice. To bylo hlavním cílem zřízení komisí místních částí. Jejich činnost byla na přibližně čtyři měsíce přerušena, nyní členové začali opět pracovat.
Bc. Romana Stehlíková
22.2.2019Vyhněte se frontám na úřadě a vyřiďte si cestovní pas nyní, neplatné pasy vraťte
Pokud plánujete letní dovolenou v zahraničí a nemáte platný cestovní pas, je možné požádat o vydání nového dokladu už nyní a nenechávat podání žádosti na poslední chvíli. Vyhnete se tak frontám na úřadě před letní turistickou sezónou. V případě, že chcete být odbaveni přednostně, máte možnost objednat se na Vámi preferovaný den a hodinu na stránkách www.otrokovice.cz v sekci Elektronické a ostatní služby.
Bc. Romana Stehlíková
21.2.2019Městský úřad přijal asi sedmdesát žádostí, stížností a podnětů
Žádosti o informace, stížnosti, podněty a petice. To vše na Městském úřadě Otrokovice eviduje oddělení kanceláře starosty. V uplynulém roce zaevidovalo město Otrokovice patnáct žádostí o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, necelou dvacítku stížností a přes třicet podnětů. Petice splňující náležitosti podle zákona nebyla v průběhu roku 2018 podána městu ani jedna.
Bc. Romana Stehlíková
20.2.2019Dvanáctý ročník Fotosalonu představí fotografy z Havlíčkova Brodu
Otrokovický Fotosalon mohou fanoušci fotografie letos navštívit již po dvanácté. Přijměte pozvání na vernisáž výstavy. Práce otrokovických a havlíčkobrodských fotografů budou vystaveny pro veřejnost od pátku 1. března 2019 od 18 hodin ve vestibulu Otrokovické BESEDY až do konce měsíce.
Bc. Romana Stehlíková
20.2.2019Zastupitelé schválili program pro poskytování dotací v oblasti mládežnického výkonnostního sportu 2019
Zcela nový program pro poskytování dotací schválilo Zastupitelstvo města Otrokovice pro mladé sportovce. Otrokovická radnice rozdělí až jeden milion korun výkonnostním sportovcům, kteří naplní požadovaná kritéria. Žádat si mohou od 15. do 30. dubna 2019.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 117 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • HOBBY BURZA
  24.3.2019 8:00 - 13:00
  Dan Čagánek pořádá akci
  HOBBY BURZA
  Setkání sběratelů všech oborů. Výměna, prodej a koupě papírových platidel, poštovních známek, pohlednic, mincí, starožitností, hraček, odznaků, minerálů, fotografií, atd. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
 • JARNÍ HALOVÉ HOBBY ZÁVODY V PARKUROVÉM SKÁKÁNÍ
  24.3.2019 9:00
  Typ akce: Sportovní akce
 • V Otrokovicích zahájíme cyklistickou sezonu společným úklidem
  30.3.2019 10:30
  Úklid okolí cyklostezky Zlín – Otrokovice se uskuteční i v letošním roce. Otrokovičtí a zlínští dobrovolníci zahájí cyklistickou sezonu společným úklidem stezky pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice. Tentokrát termín připadá na sobotu 30. března. Jedná se o jednu z doprovodných akcí kampaně Do práce na kole, kde se při úklidu stezky setkají vpůli cesty cyklobrigádníci z obou měst. Tato akce bude zakončena opékáním špekáčků.
  Sraz brigádníků ve Zlíně je připraven na 9.30 hodin na začátku cyklostezky v Prštném u Alberta. V Otrokovicích mají sraz až v 10.30 hodin na čtyřech různých stanovištích. První stanoviště bude u kruhového objezdu u ČOV, druhé u lávky přes Dřevnici v ulici J. Jabůrkové, třetí stanoviště se připravuje u budovy Hasičského záchranného sboru Otrokovice a poslední u altánu v blízkosti splavu. Na těchto stanovištích budou čekat dobrovolníci, kteří budou rozdávat pytle a rukavice.
 • REVIVAL NIGHT - NOC LEGEND 4
  30.3.2019 20:00
  Rockový večírek s kapelami ABSOLUTE BON JOVI Revival, BLACK SABBATH DIO Tribute (Olomouc) a IRON MAIDEN Revival (Otrokovice). Rocková show s kostýmy a výbornou muzikou. Kvalitní občerstvení zajištěno.
  Typ akce: Kulturní akce
 • ABC - KRÁSA PÍSMA
  2.4.2019 18:00
  Spolek Rozumění a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně vás srdečně zvou do Městské galerie Otrokovice na výstavu ABC - Krása písma. Své práce na téma kreslené, psané a kaligrafované písmo vystaví studenti a jejich pedagog z Fakulty multimediálních komunikací UTB. Výstava bude zahájena vernisáží 2. dubna v 18 hodin a potrvá do 28. dubna 2019.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Březen 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
8. týden25262728123
9. týden45678910
10. týden11121314151617
11. týden18192021222324
12. týden25262728293031
13. týden1234567

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1724


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém