Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 113 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
26.11.2020Otrokovické náměstí letos zpestří umělé kluziště
Do poslední možné chvíle čekalo vedení města společně s vedením Otrokovické BESEDY, zda bude bezpečné vzhledem ke koronavirové epidemii nainstalovat umělé kluziště. Nakonec bylo rozhodnuto, že od 12. prosince 2020 do 13. ledna 2021 bude uprostřed náměstí kluziště umístěno. Vstup bude zdarma, ale s nutností dodržování aktuálních hygienických opatření.
Bc. Romana Pastuszková
26.11.2020Pokračuje letní provoz, přibudou však další posilové spoje
V síti MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice budou i v týdnu od 30. listopadu dál platit jízdní řády pro tzv. letní provoz. Přibudou však některé posilové spoje, zejména v souvislosti se zvyšujícím se počtem žáků, kteří budou dojíždět do škol.
Bc. Romana Pastuszková
26.11.2020Na otrokovické náměstí se vrátí prodej vánočních stromků
Obyvatelé a návštěvníci města si opět po letech mohou zakoupit vánoční stromek na náměstí 3. května. Prodej se uskuteční od 27. listopadu až do 23. prosince 2020 v prostoru před Otrokovickou BESEDOU.
Bc. Romana Pastuszková
25.11.2020DSZO obnoví prodej jízdenek u řidičů a používání předních dveří
Cestující si budou moci opět koupit jízdenku přímo u řidiče autobusu nebo trolejbusu MHD. Prodej jízdenek u řidičů a používání předních dveří vozidel MHD obnoví Dopravní společnost Zlín – Otrokovice od soboty 28. listopadu 2020.
Bc. Romana Pastuszková
25.11.2020Přivítáme opět po roce tři krále?
Prožíváme dobu plnou různých omezení a nejistot. V záplavě událostí dnešních dní s nadějí očekáváme aspoň trochu dobrých zpráv. Jednu velmi dobrou zprávu vám přinášíme už teď – tříkrálová sbírka určitě bude!
Bc. Romana Pastuszková
24.11.2020Studie zkoumá současnou českou rodinu
Lépe porozumět tomu, co se v posledních letech změnilo, co si lidé o rodině myslí a co plánují je cílem projektu "GGP - Současná česká rodina". Do mezinárodního zjišťování byly zahrnuty také Otrokovice. Projekt je součástí výzkumného programu Generations and Gender Programme.
Mgr. Lenka Vaculová
24.11.2020Rozsvícení vánočního stromu můžete sledovat z pohodlí svých domovů
Tři, dva, jedna, teď! Většinou odpočítávají poslední sekundy do slavnostního rozsvícení stromu lidé na přeplněném náměstí v čele s představiteli města a místním farářem. Letos bude strom rozsvícen bez účasti veřejnosti. Obyvatelé mohou sledovat tuto událost ze svých domovů prostřednictvím streamového přenosu v pátek 27. listopadu v 17 hodin. Nebudou připraveni ani o ohňostroj a proslov starostky města Hany Večerkové a faráře Pavla Šupoly.
Bc. Romana Pastuszková
24.11.2020Městský kalendář pokřtí starostka Hana Večerková bez veřejnosti
Bývá zvykem, že křest nového městského kalendáře se odehrává v rámci zahájení Otrokovického výtvarného salonu. Letošní, čtrnáctý ročník se bohužel neuskuteční. Stále tomu brání vládní epidemiologická nařízení. Kalendář pokřtí zástupci vedení města v pondělí 30. listopadu bez účasti veřejnosti.
Bc. Romana Pastuszková
24.11.2020Čtvrtý ročník Dětského vědeckého kongresu se neuskuteční
Na čtvrtek 26. listopadu byl z jarního termínu přesunut Dětský vědecký kongres pro žáky otrokovických základních škol. I tentokrát jej byl nucen odbor školství a kultury města Otrokovice a ZŠ Trávníky Otrokovice, kde se měl letošní ročník konat, zrušit.
Bc. Romana Pastuszková
24.11.2020Potravinová sbírka se uskutečnila, stále je možné potraviny darovat
V sobotu 21. listopadu 2020 proběhla celorepubliková Podzimní potravinová sbírka, do které se zapojila také Charita Otrokovice. Pracovníky Charity Otrokovice jste mohli potkat v době od 8 do 18 hodin v prodejně LIDL Otrokovice.
Bc. Romana Pastuszková
24.11.2020V ulici Svobodova lidé užívají rekonstruovaný chodník
Po chodníku bez vyviklaných kachlí chodí lidé nově v ulici Svobodova na sídlišti Střed. Pětašedesát metrů chodníku bylo opraveno za čtrnáct dnů.
Mgr. Lenka Vaculová
23.11.2020V Otrokovicích pokořili Mont Blanc
Parádní kousek předvedli borci Milan Šima a Libor Sviečka z otrokovického SKÁJ teamu, když si dali za úkol výškovými metry zdolat Mt. Blanc. A nemuseli přitom ani jezdit nikam daleko. 4810 m nastoupali na trase od areálu kynologů za moravní lávkou ke žlutavskému hřišti.
Mgr. Lenka Vaculová
23.11.2020Nouzový stav je prodloužen do 12. prosince
Vláda usnesením č. 471/2020 Sb. prodloužila se souhlasem Poslanecké sněmovny nouzový stav do půlnoci 12. prosince 2020 a potvrdila platnost dosavadních krizových opatření.
Bc. Romana Pastuszková
23.11.2020Městská knihovna Otrokovice bude otevřena od středy 25. listopadu
V souladu s uvolňováním krizových opatření otevře Městská knihovna Otrokovice hlavní půjčovnu i pobočku na Baťově od středy 25. listopadu.
Mgr. Lenka Vaculová
20.11.2020Hřiště v ulici Erbenova byla dokončena v předstihu
Jeden prostor, dvě hřiště. Mezi baťovými domy v ulici Erbenova volal tento prostor léta po rekonstrukci. Vedení města Otrokovice nechalo zpracovat projekt, vyčlenilo finanční prostředky ve svém rozpočtu a nechalo zhotovit dvě moderní hřiště, kde najdou využití všechny věkové kategorie. Ve čtvrtek 19. listopadu byla obě hřiště oficiálně dokončena a předána městu s velkým předstihem. Děti a mládež si tak mohou hřiště vyzkoušet ještě před nástupem zimy.
Bc. Romana Pastuszková
19.11.2020Prodejem vánočních růží podpořila Zdenka Wasserbauerová stovky nemocných dětí
Dvaadvacet let pomáhali lidé nákupem vánočních rostlin prostřednictvím Šance Olomouc těžce nemocným dětem. Letos se charitativního prodeje vánočních růží veřejnost nedočká. Paradoxně za to nemůže koronavirus, jak by se dalo předpokládat, ale nedostatek dobrovolníků a ubývající síly otrokovické dámy Zdenky Wasserbauerové, která stála u zrodu myšlenky této akce.
Bc. Romana Pastuszková
19.11.2020Veřejnost může nominovat sportovce na ocenění
Podpora aktivit v oblasti tělovýchovy a sportu patří mezi priority města Otrokovice. V rámci veřejné prezentace sportovní a tělovýchovné činnosti město každoročně oceňuje své nejúspěšnější sportovce.
Vyzýváme tímto sportovní otrokovickou veřejnost, aby odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice zasílala návrhy na ocenění za rok 2020.
Bc. Romana Pastuszková
18.11.2020Nový kalendář města je zasvěcený sportu
Tradice pokračuje. Stejně jako v předchozích letech představí i letos město Otrokovice nový kalendář pro rok 2021. Ten je tentokrát zasvěcený sportu a sportovním organizacím působícím na území města. Jeho slavnostní křest se uskuteční 30. listopadu.
Bc. Romana Pastuszková
18.11.2020Školní hřiště jsou od 18. listopadu otevřena veřejnosti
Novou výjimku ze zákazu stanovila vláda v rámci dosavadních krizových opatření v souvislosti se šířením koronaviru. V denní dobu nyní může veřejnost využívat venkovní sportoviště. Zpřístupněna jsou v Otrokovicích nyní také školní hřiště. Otevření se nevztahuje na dětské dopravní hřiště u ZŠ Trávníky.
Bc. Romana Pastuszková
18.11.2020Informace o zavedení školních spojů ve Zlínském kraji
Otrokovická starostka byla informována, že od 23. listopadu dojde k postupnému obnovování provozu školních spojů veřejné dopravy Zlínského kraje, s ohledem na dostatečné kapacity řidičů veřejné dopravy z důvodu karanténních opatření.
Bc. Romana Pastuszková
16.11.2020O rozsvícení vánočního stromu lidé letos nepřijdou
Navzdory koronavirové pandemii se na otrokovickém náměstí 3. května i letos rozsvítí vánoční strom. Vedení města se společně s Otrokovickou BESEDOU shodli na tom, že o tuto oblíbenou akci obyvatele města nepřipraví. Letos však nebude spojena s kulturním programem. Pokud to však epidemiologická situace dovolí, připravuje město společně s BESEDOU pro své obyvatele jedno překvapení. A to umělé kluziště.
Bc. Romana Pastuszková
16.11.2020Město nabízí manuál pro neformální pečovatele v nouzovém stavu
V souvislosti s probíhající epidemií onemocnění COVID - 19 město Otrokovice v rámci projektu Podpora pečujících osob na Otrokovicku zpracovalo „Manuál pro neformální pečující“, ve kterém mohou lidé pečující i ostatní nalézt základní informace o úředních hodinách na úřadech v době nouzového stavu, kontakty na sociální služby, popis možných životních situací a další informace.
Bc. Romana Pastuszková
13.11.2020Od 18. listopadu vyjedou školní spoje MHD
Dopravní společnost Zlín – Otrokovice začne vypravovat od středy 18. listopadu ráno i odpoledne několik školních spojů, aby byla zajištěna doprava žáků prvních a druhých tříd do základních škol.
Bc. Romana Pastuszková
12.11.2020Nejen senioři, ale i ostatní lidé s e-žádankou mohou na testy covid-19 do otrokovické polikliniky
Na základě jednání se společností Vaše laboratoře, budou mít, v týdnu od pondělí 16. listopadu 2020, možnost občané s bydlištěm v Otrokovicích přijít na Městskou polikliniku s e-žádankou na odběry covid-19. Nyní mohou na odběry jak samoplátci, tak lidé, kteří jsou vysláni prostřednictvím svých praktických lékařů nebo hygienickou stanicí. Z hygienických důvodů budou odběry samoplátců a odběry indikovaných pacientů prováděny v různých dnech.
Bc. Romana Pastuszková
12.11.2020Lampionového průvodu se letos děti nedočkají
Sedmnáctý listopad je pro většinu otrokovických rodičů nejen připomínka státního svátku – Dne boje za svobodu a demokracii, ale také příslib tradičního lampionového průvodu a krásného ohňostroje, jimiž jsou potěšeny zejména děti. Stejně jako celá řada dalších akcí se bohužel letos průvod neuskuteční.
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 113 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • DEŠTIVÉ DNY- nový termín 24.2.2021
    24.2.2021 19:00
    Více informací na www.otrokovickabeseda.cz.
    Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. Na scéně o dvou židlích se odehrává herecký dvojkoncert, na nějž budete po zhlédnutí vzpomínat ještě hodně dlouho. Richard Krajčo získal Cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon, David Švehlík se umístil v širší nominaci. Drsnou a emotivní inscenaci o přátelství, vině a odpuštění napsal Keith Huff, režie v divadle Ungelt se ujal Janusz Klimsza.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
43. týden2627282930311
44. týden2345678
45. týden9101112131415
46. týden16171819202122
47. týden23242526272829
48. týden30123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 7599


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém