Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 127 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 6  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
8.4.2020Co se podařilo otrokovické Charitě v Terénní službě rodinám s dětmi
Ne vždy dítě ve škole prospívá tak, jak si rodič představuje. Jako rodiče doufáme, že naše dítě bude mít samé jedničky, nebude mít problémy a školou projde hladce. V práci Terénní služby rodinám s dětmi (TSR) se setkáváme s různými problémy dětí. Buď je škola nebaví a tzv. lajdačí, nebo jejich schopnosti na běžnou základní školu jednoduše nestačí. V takovém případě si rodiče jen velmi těžce přiznávají možnost přestupu jejich dítěte na speciální školu.
Bc. Romana Stehlíková
7.4.2020Zákaz volného pohybu se zmírňuje
Novou výjimku ze zákazu pohybu volných osob stanovilo mimořádným opatřením Ministerstvo zdravotnictví dne 6. dubna. Od 7. dubna je povoleno sportování na venkovních sportovištích, v parcích, v přírodě a na jiných veřejně přístupných místech.
Bc. Romana Stehlíková
7.4.2020Od 9. dubna budou otevřeny hobby markety
Ministerstvo zdravotnictví vydalo další mimořádné opatření, kterým rozšiřuje výjimky ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb. Základní zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb zůstává, ale doplňují se nové výjimky ze zákazu.
Bc. Romana Stehlíková
6.4.2020Kam si v Otrokovicích můžete zajít pro jídlo
Zveřejňujeme seznam restauračních zařízení, které jsou v této mimořádné době otevřená. Do některých restaurací si bohužel dnes na oběd nezajdete, ale v některých se nadále vaří. Stále je jich dost otevřených na to, abyste si mohli jídlo vyzvednout u výdejního okýnka, nebo si ho nechat dovézt přímo do domu.
Bc. Romana Stehlíková
6.4.2020Roušková pasáž se rozrůstá
Od pondělí 6. dubna se ROUŠKOVÁ PASÁŽ zavádí také na Bahňáku. Získat roušku zdarma tak budou mít možnost také občané bydlící v části Bahňák. Umístěná bude před budovou SENIORU C, na tř. Spojenců 1840. Roušková pasáž zde bude doplňována především v době mezi 6. a 18. hodinou.
Bc. Romana Stehlíková
6.4.2020Otrokovický výtvarný salon se letos uskuteční on-line
Osmnáct výtvarníků otrokovického spolku Rozumění přestalo šít roušky, učit děti, vařit pro domácí hladové krky a namalovali obrazy, vymodelovali keramiku, vytesali skulpturu. Uspořádali první on-line výstavu svých děl, které můžete zhlédnout na www.rozumeni.cz.
Bc. Romana Stehlíková
3.4.2020Starostka města uctila památku Tomáše Bati
Uctít památku Tomáše Bati st. při příležitosti výročí jeho narození přišla za město Otrokovice k pomníku starostka Hana Večerková. V pátek 3. dubna v dopoledních hodinách se v parku před Společenským domem u jeho sochy poklonila jeho památce.
Bc. Romana Stehlíková
2.4.2020Ministerstvo životního prostředí radí, jak nakládat s odpadem
Během nouzového stavu kvůli šíření viru COVID-19 je potřeba upravit i rutiny nakládání s domácím odpadem. Domácnosti s osobami v karanténě či prokázaným onemocněním by neměly třídit odpad, ten navíc musí i do směsného kontejneru řádně zabezpečit proti potenciálnímu šíření nákazy kontaktem s odpadky. Speciální postup vyžaduje i likvidace ochranných pomůcek, a to od všech občanů, varuje Státní zdravotní ústav (SZÚ). Co s odpadem v době koronavirové pandemie radí leták MŽP.
Bc. Romana Stehlíková
2.4.2020Radní schválili úlevy nájemcům městských nebytových prostor
Až dvacet tisíc korun promine otrokovická radnice nájemcům městských nebytových prostor na základě krizových opatření státu v souvislosti s vyhlášením nouzového stavu v České republice. Další schválenou úlevou je odklad splatnosti nájemného a záloh na služby v těchto prostorech.
Bc. Romana Stehlíková
2.4.2020Roušková pasáž je v permanenci
V pátek 20. března byla otrokovickou radnicí před první budovou Městského úřadu Otrokovice zřízena tzv. ROUŠKOVÁ PASÁŽ, kde si mohou obyvatelé bezplatně vyzvednout bavlněnou roušku. Pasáž je primárně doplňována v úřední hodiny, ve zbytku týdne pak podle možností a dostupných zdrojů.
Bc. Romana Stehlíková
2.4.2020Nyní je povolen provoz domácích potřeb. Musí ale prodávat ochranné pomůcky
Ministerstvo zdravotnictví vydalo další mimořádné opatření, kterým od 2. dubna 2020 udělilo další výjimku ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb. Základní zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb zůstává, je ale doplněna výjimka o provoz domácích potřeb.
Bc. Romana Stehlíková
1.4.2020Antivirus pomůže firmám ochránit pracovní místa
Státní program ochrany zaměstnanosti Antivirus má pomoci firmám v podnikatelské sféře ochránit pracovní místa. Stát bude prostřednictvím Úřadu práce ČR kompenzovat firmám vyplacené prostředky. Toto opatření pomůže zaměstnavatelům lépe zvládnout současnou situaci a nebudou tak muset sáhnout k propouštění. Antivirus se rozběhne 6. dubna 2020.
Bc. Romana Stehlíková
1.4.2020Od 1. dubna startuje program „OŠETŘOVNÉ“ pro OSVČ
Další očekávaná podpora podnikatelů je na světě. Podpora v podobě „ošetřovného“ bude osobám samostatně výdělečně činným (OSVČ) poskytována ve formě dotace ve výši 424 korun na den. Žádosti bude přijímat a vyřizovat přímo Ministerstvo průmyslu a obchodu.
Bc. Romana Stehlíková
31.3.2020Oprava dálničního sjezdu přinese dopravní omezení
Oprava otrokovického EXITU 30 D55 je rozdělena do několika etap. Práce jsou naplánovány v termínu od 6. dubna do konce května. V tomto období čeká na řidiče dopravní omezení. Rekonstrukce vozovky se uskuteční pod taktovkou investora stavby Ředitelství silnic a dálnic České republiky.
Bc. Romana Stehlíková
31.3.2020Mimo domov je stále nutné nosit roušky. Nyní jsou uděleny výjimky
Od 31. března zakázalo Ministerstvo zdravotnictví lidem vycházet z domova bez ochrany nosu a úst. Nyní vydalo mimořádné opatření, ve kterém udělilo výjimku dětem do 2 let a řidičům, jsou-li ve vozidle sami.
Bc. Romana Stehlíková
31.3.2020Zákaz volného pohybu osob je prodloužen do 11. dubna
Mimořádným opatřením Ministerstva zdravotnictví se prodlužuje do 11. dubna 2020 zákaz volného pohybu osob na území České republiky.
Bc. Romana Stehlíková
31.3.2020Koronavirus: Městský úřad Otrokovice je až do 11. dubna uzavřen
Od 16. března je Městský úřad Otrokovice uzavřen. Nejnutnější záležitosti si mohou občané vyřídit po telefonickém objednání v nově stanovených dnech a hodinách. Toto opatření přijalo vedení města na základě mimořádného opatření Ministerstva zdravotnictví vydaného 30. března.
Bc. Romana Stehlíková
31.3.2020Společnost Síť21 spustila projekt DĚKUJEME OBĚDEM
Současná situace je pro každého z nás hodně náročná, ale i přesto je krásné pozorovat tu vstřícnost, jak si všichni navzájem pomáhají a táhnou za jeden provaz. Někteří šijí roušky, dobrovolníci nakupují seniorům, roznáší potřebné věci a spoustu dalšího. Proto se i společnost Síť21 rozhodla, že nebude nečinně sedět a taky pomůže.
Bc. Romana Stehlíková
30.3.2020Začala dezinfekce zlínských trolejbusů a autobusů ozonem
Další opatření pro zlepšení hygienického stavu ve vozidlech MHD v době koronavirové epidemie zavedla Dopravní společnost Zlín – Otrokovice. Kromě každodenní dezinfekce dotykových ploch procházejí interiér vozidel MHD opakovanou ozonizací.
Bc. Romana Stehlíková
30.3.2020UPOZORNĚNÍ PRO CESTUJÍCÍ: Autobusy v kraji budou od 30. března jezdit opět podle jízdních řádů platných o letních prázdninách
V souvislosti s vládním nařízením spočívajícím v omezení pohybu osob v České republice z důvodu zamezení šíření koronaviru bude ve veřejné dopravě s platností od pondělí 30. 3. 2020 do odvolání na všech autobusových regionálních linkách zajišťovaných Zlínským krajem znovu zaveden provoz podle jízdních řádů, které platí o letních prázdninách.
Bc. Romana Stehlíková
28.3.2020Od 28. března platí zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních
Ministerstvo zdravotnictví vydalo další mimořádné opatření, kterým od 28. března 2020 nařizuje všem poskytovatelům zdravotnických zařízení zákaz návštěv, kde je poskytována lůžková péče a zakázána je také přítomnost třetí osoby u porodu.
Bc. Romana Stehlíková
27.3.2020Učitelé oslaví svůj svátek v sobotu
V letošním roce připadá Den učitelů 28. březen na sobotu. V Otrokovicích každým rokem na počest učitelů pořádá radnice akci Oceňování pedagogickým pracovníků. Vzhledem k současné situaci se předání ocenění nejlepším učitelům roku 2019 odkládá na neurčito.
Bc. Romana Stehlíková
27.3.2020Od 27. března je povolen provoz zámečnictvím, automobilovým myčkám a dalším službám
Ministerstvo zdravotnictví vydalo další mimořádné opatření, kterým od 27. března 2020 rozšiřuje výjimky ze zákazu maloobchodního prodeje a prodeje služeb. Základní zákaz maloobchodního prodeje a prodeje služeb zůstává, ale doplňují se nové výjimky ze zákazu.
Bc. Romana Stehlíková
27.3.2020Od 30. března bude omezena provozní doba předprodeje jízdenek
Dopravní společnost Zlín-Otrokovice oznámila otrokovické radnici, že od pondělí 30. března 2020 dochází k omezení provozní doby předprodeje jízdenek v Otrokovicích, v ulici Tylova (obchodní dům). Nová provozní doba bude Po – Pá 10:00 – 12:00, 12:30 – 16:00.
Bc. Romana Stehlíková
26.3.2020Dobrovolníci roznesli seniorům 500 bavlněných roušek
S žádostmi o doručení roušky až domů se mohou v Otrokovicích obrátit na městský úřad senioři nad 65 let. Tento servis může město poskytovat díky pomoci skautů a dalších dobrovolníků.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 127 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5 6  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2020 >>

Aktuální měsíc neobsahuje žádné akce.

týdenPoÚtStČtSoNe
13. týden303112345
14. týden6789101112
15. týden13141516171819
16. týden20212223242526
17. týden27282930123
18. týden45678910

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 5189


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém