Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 108 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
15.10.2021Zemní práce odkryly původní brouzdaliště
Práce na rekonstrukci městského koupaliště jsou v plném proudu. Ihned po ukončení rekreační sezony sem dorazila těžká technika, která se jako první dala do zemních prací. Postupně vybourala prostor za velkým bazénem, poté přišlo na řadu i samotné brouzdaliště.
Mgr. Lenka Vaculová
15.10.2021Starostové se sešli s vedením Zlínského kraje nad tématem dopravy
Široké plénum účastníků přijelo projednat klíčové aktivity v oblasti dopravy na otrokovickou radnici. Hlavními tématy byly rekonstrukce silnic, veřejná linková doprava, hledání zdrojů financování a získávání dotací, dokončení obchvatu Otrokovic a pokračování stavby dálnice, ale i časové propojení jednotlivých investic.
Mgr. Lenka Vaculová
15.10.2021Zákazníky skupiny Bohemia Energy entity přebírají dodavatelé poslední instance
Dodavatel Bohemia Energy a další firmy ze skupiny Bohemia Energy entity oznámili ukončení činnosti. Zákazníci z řad spotřebitelů i firem o energie nepřijdou. O nepřetržitou dodávku elektřiny nebo plynu se u nich postarají dodavatelé poslední instance.
Mgr. Lenka Vaculová
13.10.2021Dorostenci atletiky TJ Jiskra bronzoví na MČR družstev
Po loňském překvapivém, ale zaslouženém zisku titulu Mistrů ČR družstev dorostenců, nečekal omlazený tým atletů snadný úkol. Již v základní části soutěže se objevilo několik velmi silných soupeřů přímo na Moravě. Přesto se podařilo obhájit loňský titul Mistrů Moravy a Slezska, před týmy Olomouce a Vítkovic.
Mgr. Lenka Vaculová
13.10.2021Veslaři mají juniorského Mistra Evropy
Zlato a titul Mistra Evropy si veze otrokovický veslař Jiří Ingr. Párová čtyřka juniorů, ve složení Ingr, Čížek, Koška, Šnajdr, kteří na MS vybojovali 3. místo, potvrdili svou kvalitu a rostoucí formu vítězstvím ve finále ME v Mnichově.
Mgr. Lenka Vaculová
13.10.2021V projketu POHNI městem bylo odevzdáno 1483 hlasů
Dát hlas svému oblíbenému návrhu mohli lidé v rámci projektu POHNI městem. Hlasovalo se pro dvanáct projektů, které celkem obdržely 1483 hlasů.
Mgr. Lenka Vaculová
12.10.2021Sporťák startuje! Děti ze školky cvičily pod vedením trenérů
Odcvičeno. První hodiny mají za sebou předškoláci Mateřské školy Otrokovice, kteří jsou zapojeni do projektu Sporťák. Ve školním roce 2021/2022 bude probíhat pilotní ročník, kdy mají děti možnost cvičit zdarma pod vedením licencovaných trenérů a vyzkoušet si tak různá sportovní odvětví.
Mgr. Lenka Vaculová
12.10.2021Charita Otrokovice si připomněla 30 let od svého vzniku, tentokrát akcí pro malé i velké
Ve čtvrtek 7. 10. 2021 žil suterén kostela sv. Vojtěcha a okolí dětským smíchem a hudbou. Pod záštitou starostky města Otrokovice Hany Večerkové se zde konal Dětský den s Charitou.
Mgr. Lenka Vaculová
11.10.2021Kraj sbírá předžádosti na kotlíkové dotace pro rok 2022
Ode dneška je možné zadat elektronickou předžádost na kotlíkové dotace na příští rok. Pomocí těchto předžádostí Zlínský kraj zjišťuje, jaký je o dotace mezi lidmi zájem a o jakou částku bude kraj žádat Ministerstvo životního prostředí. To má v plánu rozdělit mezi kraje na výměnu neekologických kotlů celkem 5,5 miliardy korun. Žádosti na kotlíkové dotace by měl kraj začít sbírat v 1. čtvrtletí příštího roku.
Mgr. Lenka Vaculová
11.10.2021I instituce se mohou chovat ekologicky
Muzeum není jen o expozicích, výstavách a doprovodných programech. Je to také o provozu budov, v nichž se tyto akce odehrávají, a například i o spotřebách energií, které představují značnou část rozpočtu každého muzea.
Mgr. Lenka Vaculová
11.10.2021Výsledky voleb v Otrokovicích
Ve dnech 8. a 9. října 2021 se uskutečnily volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Volební účast v Otrokovicích byla 64,13 %. Z celkového počtu 14 063 voličů zapsaných v seznamu jich odvolilo 9 019.
Mgr. Lenka Vaculová
8.10.2021Park u přístaviště projde proměnou
Příjemné prostředí pro zastavení v Otrokovicích chtějí vytvořit otrokovičtí radní, kteří na své posledním zasedání schválili realizaci první etapy revitalizace zázemí parku u přístaviště. Ta zahrnuje vybudování chodníků, laviček a doplnění potřebného mobiliáře.
Mgr. Lenka Vaculová
8.10.2021Děti ve školce budou jíst chutněji a zdravěji
Lahodnější chuť i zavedení šetrnějších metod přípravy jídel vedly ředitelku Mateřské školy Otrokovice k pořízení nového konvektomatu pro kuchyni MŠ Zahradní 1139. Děti tak budou jíst ještě chutněji a zdravěji.
Mgr. Lenka Vaculová
7.10.2021Úspěch ZŠ TGM na Československé a regionální přehlídce Boj s pandemií
V pondělí 20. září se v Palmovém skleníku Květné zahrady Kroměříž uskutečnila zahajovací vernisáž regionální výtvarné přehlídky s názvem Boj s pandemií, aneb Jak to vidím a cítím já a Naši dnešní hrdinové, která byla spojena s předchozí výtvarnou soutěží.
Mgr. Lenka Vaculová
6.10.2021Plavební dráha u moravní lávky je opět volná
Žluté bóje označující závadu v plavební dráze na řece Moravě v Otrokovicích jsou odstraněny. Povodí Moravy jako správce vodního toku vyslalo do vody speciální plavidlo JOŽIN a moravní lávka je tak konečně bez naplavenin.
Mgr. Lenka Vaculová
5.10.2021K autobusovému nádraží se lidé dostanou snáze
Po novém chodníku podél hlavní cesty vedoucí od křižovatky u obchodního domu k autobusovému nádraží se již brzy projdou lidé na Baťově. Rekonstrukce vyjde radnici na 1,2 mil. korun a oprava potrvá do konce listopadu.
Mgr. Lenka Vaculová
5.10.2021ZŠ Trávníky zve do nové školní zahrady
Den otevřené zahrady připravila na úterý 5. října ZŠ Trávníky. Veřejnosti tak chce představit v čase od 14 do 16 hodin nové možnosti výuky environmentální výchovy, přírodovědných věd či pěstitelství v přírodním prostředí.
Mgr. Lenka Vaculová
4.10.2021Blíží se konec lhůty pro vydání voličského průkazu
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky se konají ve dnech 8. a 9. října 2021. Voliči, kteří chtějí volit v kterékoliv volební místnosti v České republice nebo i v zahraničí na příslušných zastupitelských úřadech, mohou požádat o vydání voličského průkazu. Osobním podáním nepozději do středy 6. října 2021 do 16 hodin.
Mgr. Lenka Vaculová
4.10.2021Technické služby dávají kompostéry do rodinných domů zdarma
Efektivní nakládání s odpady, jejich třídění a další využívání je jedním z dlouhodobých cílů Otrokovic. K jeho naplnění budou nově pomáhat i kompostéry umísťované přímo u rodinných domů. Lidé tak pohodlně vytřídí i drobný biologický odpad, který dříve končil v popelnicích.
Mgr. Lenka Vaculová
2.10.2021Otrokovjané vysázeli pětapadesát stromů
Zasadit strom a podílet se tak na výsadbě nejdelšího stromořadí v Otrokovicích si dali za cíl lidé registrovaní do akce otrokovické radnice, která se hlásí k celorepublikové kampani Sázíme budoucnost. Za sobotní dopoledne se v Otrokovicích podařilo vysadit celkem 55 stromů v lokalitě nad dálnicí kolem obslužné komunikace k elektrorozvodně Jaříč.
Mgr. Lenka Vaculová
2.10.2021Město ocenilo nejlepší sportovce
Nejlepší sportovci Otrokovic převzali ocenění za výkony loňského roku. Vyhlášeny byly kategorie nejúspěšnější sportovec, sportovec dětí a mládeže, trenér, sportovní kolektiv a sportovec veterán. Slavnostní večer O sportovní slávě se uskutečnil v pátek 1. října v Otrokovické BESEDĚ.
Mgr. Lenka Vaculová
1.10.2021Continental slaví 150 let, pro veřejnost připravil vyhlídkové kolo
Společnost Continental letos slaví 150 let od svého vzniku. Významné výročí si chce v rámci regionu připomenout během celého měsíce října, ačkoliv narozeninovým dnem je pátek 8. říjen 2021.
Mgr. Lenka Vaculová
1.10.2021Oslavy 30 let Charity Otrokovice pokračují akcí Dětský den s Charitou
Charita Otrokovice pokračuje v oslavách 30 let. V rámci kterých pořádá Nový domov Otrokovice Dětský den s Charitou. Ten se uskuteční 7. 10. 2021 od 15:00 v suterénu a venkovních prostorách kostela sv. Vojtěcha v Otrokovicích.
Mgr. Lenka Vaculová
30.9.2021Starostka pasovala žáky na čtenáře
Druháci, kteří se v prvním školním roce pečlivě seznamovali se čtením a psaním, si dnes již sami přečtou to, co je zajímá. Nastal tak ten pravý čas, aby děti navštívily Městskou knihovnu Otrokovice a absolvovaly slavnostní pasování na čtenáře.
Mgr. Lenka Vaculová
30.9.2021Budova České pošty na Bahňáku bude mít nové výlohy
Jedním z nebytových prostor v majetku města je budova, kde sídlí pobočka České pošty na Bahňáku. V rámci její údržby budou letos vyměněny výlohy. V důsledku oprav bude chod pobočky na dva dny omezen.
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 108 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • STETSON AND BOURBON - festival blues a jižanského rocku
  23.10.2021 19:00
  XIV. ročník mezinárodního visegrádského festivalu blues a jižanského rocku. GARY MOORE TRIBUTE BAND, v jehož čele stojí Jack Moore (syn předčasně zesnulého kytarového velikána Garyho Moora) je hlavní hvězdou festivalu. Dále vystoupí domácí „superskupina“ LIVIN FREE , kterou r. 2018 založil skvělý zpěvák a hráč na klávesy Jan Holeček, legendární baskytarista Vladimír GUMA Kulhánek a poté kytarista Tomáš Frolík a bubeník Michael Nosek. PBK BLUES BAND, kapela havířovského kytaristy Petra Kubíčka, se představí v česko–polském projektu TRIBUTE TO NALEPA (věnovaném legendě polského blues, Tadeuszi Nalepovi). Zlínský bluesman FILIP VÍTŮ zahraje nejprve na úvod ve velkém sále a poté i v průběhu večera ve Stetson baru. Vůně bourbonu, jižanská kuchyně a klobouky stetson zarámují festival, který se uskuteční pod záštitou starostky města Otrokovice Hany Večerkové a je spolufinancován městem Otrokovice, Zlínským krajem a grantovým programem Partnerství OSA.
 • SLAVNOSTNÍ VEČER ke Dni vzniku samostatného čs. státu
  27.10.2021 18:00
  Speciální slavnostní koncert Filharmonie Bohuslava Martinů, spojený s oceněním významných osobností města Otrokovice. Zazní skladby Antonína Dvořáka (Česká suita, Můj domov) a Bedřicha Smetany (Vyšehrad, Tábor). Orchestr řídí kanadský dirigent Charles Olivieri-Munroe. Vstup volný
 • EUGENIUSZ JÓZEFOWSKI - ČEKÁNÍ NA SPRÁVNOU CHVÍLI
  27.9.2021 - 24.10.2021
  Spolek Rozumění ve spolupráci s městem Otrokovice a Otrokovickou Besedou srdečně zve na výstavu význačné výtvarné osobnosti: Eugeniusz Józefowski, malíř, grafik, kreslíř, fotograf, tvůrce desítek knih o umění, je držitelem mnoha ocenění, včetně státního vyznamenání. Autor více než osmdesáti samostatných výstav v Polsku, Německu či Dánsku se účastnil také dalších stovek domácích i mezinárodních kolektivních výstav. V současné době působí na Akademii výtvarných umění ve Vratislavi. Výstava potrvá do 24. 10. 2021.
 • ZRUCZ PHOTO ANEB MY, CO SPOLU FOTÍME
  4.10.2021 - 30.10.2021
  Fotografové ze Zruče nad Sázavou ve spolupráci s Fotoklubem Beseda Otrokovice zvou na výstavu s názvem Zrucz Photo aneb My, co spolu fotíme. Spřátelený klub z posázavského baťovského města představí tvorbu svých členů z poslední doby. Jedná se o sdružení amatérských fotografů v tom nejlepším slova smyslu, kteří považují za svou přirozenost chodit po světě s očima otevřenýma. Jejich fotografie dokážou potěšit oko, předat radost a vyprávět drobné příběhy. Výstava Zrucz Photo je zároveň připomínkou a malou oslavou 80. narozenin tohoto zručského fotoklubu.
 • KOUZELNÉ MÓDNÍ DOPLŇKY
  26.10.2021 17:00 - 21.11.2021
  Kabelky, klobouky, rukavičky – to vše a řada dalších věcí patřila k dokonalému vzhledu žen v minulosti. Klub přátel historie města Otrokovice připravil výstavu, která představuje krásu elegance dob minulých, kdy žena nevycházela z domu bez klobouku, nebo šátku, rukaviček a kabelky, které spolu dokonale ladily. Na výstavě budete mít možnost seznámit se s řemeslnou zručností modistek a dalších řemeslníků, kteří tyto drobné doplňky vytvářeli. Nechte se okouzlit předměty, které možná i dnes najdete zapomenuté ve skříních a šuplících vašich babiček… Vernisáž výstavy v úterý 26. 10. od 17 hodin. Výstava potrvá do 21. 11. 2021.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
39. týden27282930123
40. týden45678910
41. týden11121314151617
42. týden18192021222324
43. týden25262728293031
44. týden1234567

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 400


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém