Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 104 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
22.4.2021Otrokovická radnice dlouhodobě podporuje sociální oblast
Zastupitelé města Otrokovice schválili finanční prostředky organizacím sociálních služeb. Více než tři a půl milionů korun bude rozděleno mezi šest organizací.
Bc. Romana Pastuszková
22.4.2021Očkovací centrum je v Otrokovicích připraveno. Čeká se na dodání vakcín
Jakmile do Otrokovic dorazí dostatečné množství vakcín proti covid-19, bude v Otrokovické BESEDĚ neprodleně spuštěn provoz nově zřízeného očkovacího centra. Toto centrum má sloužit především občanům města Otrokovice a blízkého okolí, a pokud bude dostatek vakcín, denně se zde bude moci naočkovat až 300 lidí.
Bc. Romana Pastuszková
22.4.2021Zastupitelé schválili rozdělení dotací na činnost kulturních spolků
Na zasedání Zastupitelstva města Otrokovice konaného 21. dubna schválili jeho členové rozdělení finančních prostředků otrokovickým kulturním spolkům na jejich činnost. Mezi pět žadatelů rozdělili 405 tisíc korun.
Bc. Romana Pastuszková
21.4.2021Budova SENIORU B bude zateplená ještě letos
Zateplení fasády budovy je jedním z nejúčinnějších řešení, jak uspořit náklady na vytápění. Otrokovická radnice proto vynaloží přibližně 7,4 milionů korun na dokončení zateplení objektu SENIORU B. Práce začnou v měsíci květnu a přibližně za 6 měsíců by měl být objekt budovy kompletně zateplen.
Bc. Romana Pastuszková
20.4.2021Oprava chodníku v Kvítkovicích navazuje na nový přechod pro chodce
Přechod pro chodce, nové osvětlení a oprava chodníků v kvítkovické ulici Bartošova jsou nové úpravy, které přispějí zejména k bezpečnosti chodců. V březnu letošního roku byla zahájena rekonstrukce přechodu pro chodce za křižovatkou u hasičské zbrojnice a v současné době se pracuje na úpravě přilehlých chodníků.
Bc. Romana Pastuszková
20.4.2021Festival Neznámá země je v plném proudu. Kvůli pandemii už podruhé on-line
Již po pětadvacáté se letos koná festival cestování, sbližování a poznávání kultur Neznámá Země. Soubor besed, koncertů a rozhovorů si můžete vychutnat až do 30. dubna. Organizátoři Petr Horký a Mirek Náplava se přes všechna vládní nařízení nevzdali a uspořádali tradiční festival netradičně v on-line prostředí.
Bc. Romana Pastuszková
19.4.2021Den Země bude letos trochu jinak
Pracovníci DDM Sluníčko připravili stezku, kterou si můžete projít na Středu a na Baťově v Otrokovicích a také v Tlumačově. Start stezky je vždy umístěn přímo na střediscích Trávníky, Tlumačov a centru volného času na Baťově. Letos si v Otrokovicích zkrátka připomenou Den Země jiným způsobem, než bývá zvykem.
Bc. Romana Pastuszková
19.4.2021Knihovna pořádá on-line přednášku Evy Urbanové o správném stravování
Městská knihovna Otrokovice pořádá on-line přednášku Mgr. Evy Urbanové o zásadách zdravé výživy. Původně se měla přednáška konat již v měsíci březnu, ale kvůli karanténě ji nakonec nebylo možné uskutečnit. Nově stanovený termín je 23. dubna ve 20 hodin.
Bc. Romana Pastuszková
19.4.2021O státních svátcích 1. a 8. května vyjedou historická vozidla DSZO i v Otrokovicích
Milovníci historických vozidel MHD si začátkem května opět přijdou na své. Dopravní společnost Zlín – Otrokovice připravuje na dny státních svátků 1. a 8. května jízdy svých historických vozů s cestujícími.
Bc. Romana Pastuszková
16.4.2021Město má zájem zlepšit stav hřiště s umělou trávou na Trávníkách
Dva roky se snaží město Otrokovice najít nejvhodnější východisko ze situace týkající se financování a údržby hřiště s umělým povrchem ve Sportovním areálu Trávníky. Nájemník a správce hřiště FC Viktoria není v současné době schopen zajišťovat adekvátní údržbu hřiště a opakovaně po městu žádá finanční prostředky. Město Otrokovice se chce ujmout nákladů spojených s údržbou a provozem hřiště, za stanovení určitých smluvních podmínek.
Bc. Romana Pastuszková
15.4.2021Bezpečnost (nejen) dětí v on-line světě
Rodiče žáků základních škol se mohou zúčastnit bezplatných on-line seminářů s IT odborníkem, Ing. Jiřím Kučíkem. Provede je digitální „džunglí“ dnešního světa.
Bc. Romana Pastuszková
15.4.2021Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 21. dubna 2021 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 17. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.
Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Bc. Romana Pastuszková
15.4.2021Rekonstrukce hřbitova pokračuje i v letošním roce
Město Otrokovice, stejně jako v minulém roce, pokračuje v revitalizaci areálu městského hřbitova v Kvítkovicích a přilehlého okolí. Na podzim letošního roku budou moci návštěvníci využívat nové parkoviště, chodníky nebo zastávku.
Bc. Romana Pastuszková
14.4.2021Na Bahňáku byl aplikován druhý postřik proti komárům
Aby byla posílena účinnost postřiku proti komářím larvám, nechalo město na Bahňáku aplikovat jeho druhou várku. Cílem je ochránit v letních měsících obyvatele Otrokovic od tohoto otravného hmyzu.
Bc. Romana Pastuszková
13.4.2021Nouzový stav skončil. Objednání na úřad je stále nutné
Ačkoliv v neděli 11. dubna o půlnoci skončil v České republice nouzový stav, na Městský úřad Otrokovice je od pondělí 12. dubna stále nutné objednání. Bylo tak rozhodnuto z důvodu stále přetrvávající pandemie nemoci covid-19.
Bc. Romana Pastuszková
12.4.2021Testování v otrokovických školách se obešlo bez problémů. Děti i rodiče si mohou oddechnout
První den ve škole po nouzovém stavu byl složitý nejen pro učitele, ale především pro děti a jejich rodiče. Obavy z toho, zda bude testování náročné, a zda je děti ustojí, se nenaplnily.
Bc. Romana Pastuszková
12.4.2021Ohlédnutí do historie služby Terénní program Samaritán
V letošním roce slaví Charita Otrokovice 30 let od svého vzniku. Za dobu jejího působení vznikla, nejen na území Otrokovic, celá řada služeb pomáhajících potřebným v různých životních situacích.
Bc. Romana Pastuszková
9.4.2021Režim půjčování v Městské knihovně Otrokovice od 12. dubna
V hlavní půjčovně Městské knihovny Otrokovice si bude veřejnost půjčovat knihy i po ukončení nouzového stavu prostřednictvím objednávek, pobočka knihovny na Baťově bude od 12. dubna opět veřejnosti přístupná v běžném provozu.
Bc. Romana Pastuszková
9.4.2021Sčítání lidu on-line je prodlouženo do 11. května 2021
Sčítání 2021 začalo o půlnoci z 26. na 27. března 2021. Prostřednictvím elektronického formuláře se k 7. dubnu sečetly přibližně 4 miliony obyvatel. Původně byla možnost sečíst se on-line do 9. dubna, v důsledku protiepidemických opatření bylo vydáno oznámení o prodloužení možnosti sečíst se on-line až do 11. května 2021.
Bc. Romana Pastuszková
7.4.2021Rada města rozhodla o nenavyšování cen vstupného na koupališti a ROŠ
Každý rok posuzuje Rada města Otrokovice výši cen vstupného na Městské koupaliště Otrokovice a Rekreační oblast Štěrkoviště. Na minulém jednání rady města bylo rozhodnuto, že základní vstupné na Městské koupaliště se nebude navyšovat. Nemění se ani výše vstupného do Rekreační oblasti Štěrkoviště.
Bc. Romana Pastuszková
7.4.2021V Rekreační oblasti Štěrkoviště si děti na novém hřišti pohrají ještě letos
Plánovanou revitalizaci Rekreační oblasti Štěrkoviště odstartuje rekonstrukce dětského hřiště. Práce se uskuteční od května do konce června letošního roku v místě původního hřiště umístěného vedle tobogánu a dětských brouzdališť. Letní sezona tak bude zahájena s hrací plochou v novém kabátě, která potěší děti všech věkových kategorií.
Bc. Romana Pastuszková
6.4.2021Otrokovičtí radní schválili návrh revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště
Zachovat zeleň a přírodní ráz Štěrkoviště, ale zároveň tuto oblast zmodernizovat a zajistit tak vyšší komfort pro její návštěvníky. To by mělo být výsledkem kompletní revitalizace Rekreační oblasti Štěrkoviště. O nové podobě oblasti rozhodli členové Rady města Otrokovice na svém posledním jednání.
Bc. Romana Pastuszková
6.4.2021Zápis dětí do Mateřské školy Otrokovice se uskuteční v první polovině května
Ředitelka Mateřské školy Otrokovice vyhlašuje každoroční zápis dětí do Mateřské školy Otrokovice (dále jen MŠO) na školní rok 2021/2022. Vzhledem k epidemiologické situaci a doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy bude letos zápis probíhat bezkontaktně a na rozdíl od minulých let budou přijímány dokumenty pouze na pracovišti MŠO Jana Žižky 1356.
Bc. Romana Pastuszková
1.4.2021Hana Večerková pogratulovala Františku Urbanovi ke stým narozeninám
Krásné životní jubileum slaví v těchto dnech František Urban z Otrokovic. Ke stým narozeninám mu poblahopřála i starostka města Hana Večerková a předala oslavenci finanční dar, kytici a láhev vína.
Bc. Romana Pastuszková
1.4.2021Starostka Hana Večerková uctila památku Tomáše Bati
Uctít památku Tomáše Bati st. při příležitosti výročí jeho narození přišla za město Otrokovice k pomníku starostka Hana Večerková. Ve čtvrtek 1. dubna v dopoledních hodinách se v parku před Společenským domem u jeho sochy poklonila jeho památce.
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 104 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2021 >>

Aktuální měsíc neobsahuje žádné akce.

týdenPoÚtStČtSoNe
13. týden2930311234
14. týden567891011
15. týden12131415161718
16. týden19202122232425
17. týden262728293012
18. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8068


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém