Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 90 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
28.2.2020V Městské galerii Otrokovice vystavuje trojice výtvarníků
Petr Horák, René Hábl a Nina Vítková mají v současné době vystavena svá výtvarná díla v otrokovické galerii. Veřejnost může výstavu s názvem „Hádanka dne“ zhlédnout až do 22. března každý den od 14 do 18 hodin, kromě pondělků, kdy je galerie uzavřena.
Bc. Romana Stehlíková
27.2.2020Teplárna dokončuje stavbu kotle na zemní plyn
V otrokovické teplárně finišují práce na stavbě nového kotle na zemní plyn, který nahradí jeden kotel na uhlí.
Bc. Romana Stehlíková
26.2.2020Otrokovická knihovna připomíná výročí dvou významných osobností
Letos v únoru uplynulo 200 let, kdy se narodila česká spisovatelka Božena Němcová. V listopadu letošního roku uplyne 350 let od úmrtí Jana Amose Komenského, českého myslitele, filozofa a spisovatele. Na tyto dvě osobnosti se zaměřily pracovnice Městské knihovna Otrokovice, které zorganizovaly celou řadu akcí připomínajících tato významná výročí.
Bc. Romana Stehlíková
26.2.2020Úklid cyklostezek se uskuteční v celé republice. Otrokovice nejsou výjimkou
Otrokovičtí a zlínští dobrovolníci zahájí cyklistickou sezonu společným úklidem stezky pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice. Tentokrát termín připadá na sobotu 4. dubna. Při úklidu stezky se setkají vpůli cesty cyklobrigádníci z obou měst, kde bude tato akce zakončena opékáním špekáčků.
Bc. Romana Stehlíková
25.2.2020Státní veterinární správa vytvořila databázi ztracených a nalezených psů
Otrokovickou radnici informovala Krajská veterinární správa Státní veterinární správy pro Zlínský kraj o nově spuštěné aplikaci „Databáze ztracených a nalezených psů“. Databáze umožňuje občanům, útulkům, městským a obecním policiím na jednom místě sdílet informace o nálezu či ztrátě psa.
Bc. Romana Stehlíková
25.2.2020Komunitní plánování sociálních služeb na Otrokovicku probíhá od roku 2005
Zlepšovat kvalitu sociálních služeb je dlouhodobou snahou vedení města Otrokovice napříč volebními obdobími. V uplynulých dvou letech byl v Otrokovicích realizován projekt, jehož výsledkem je nově vytvořený dokument Komunitní plán sociálních služeb na Otrokovicku 2020-2022.
Bc. Romana Stehlíková
24.2.2020Nová elektrovozidla v síti MHD DSZO
Pozorní obyvatelé Zlína a Otrokovic a nepochybně i všichni fanoušci MHD si již všimli, že se na linkách městské dopravy v obou městech objevují dvě nová vozidla: elektrobus a bateriový článkový trolejbus. Zatím bez cestujících.
Bc. Romana Stehlíková
21.2.2020Starostka navštívila prvního letošního občánka Otrokovic
Prvním občánkem Otrokovic se letos stala Marie Anna Přidalová. Maruška se narodila mamince Anně po půl šesté odpoledne 1. ledna 2020 ve zlínské nemocnici. Po uplynutí šestinedělí se vydala holčičku navštívit starostka města Hana Večerková.
Bc. Romana Stehlíková
21.2.2020Od dubna bude mírně navýšeno nájemné u městských nemovitostí
Město Otrokovice vynakládá každoročně velké finanční prostředky na opravy a rekonstrukce městských nemovitostí. To je jeden z důvodů, proč bude od 1. dubna 2020 u nebytových prostor a pozemků uplatněno zvýšení nájemného o meziroční inflaci 2,8 % a u městských bytů bude navýšeno o dalších 5 %. Rozhodla o tom Rada města Otrokovice, která se uskutečnila 19. února 2020.
Bc. Romana Stehlíková
21.2.2020Vedení města vyslyšelo veřejnost
Městská zeleň, parkovací místa nebo chodníky. Nejen tato témata zajímala obyvatele Trávníků. Členové Rady města Otrokovice v čele se starostkou Hanou Večerkovou a členové Komise pro místní část Trávníky a Přednádraží se sešli s veřejností ve čtvrtek 20. února v Domě s pečovatelskou službou.
Bc. Romana Stehlíková
20.2.2020Městský úřad přijal téměř 230 žádostí, stížností a podnětů
Žádosti o informace, stížnosti, podněty a petice. To vše na Městském úřadě Otrokovice eviduje oddělení kanceláře starosty. V uplynulém roce zaevidovalo město Otrokovice dvacet osm žádostí o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, necelou dvacítku stížností a téměř sto osmdesát podnětů. Petice splňující náležitosti podle zákona byly v průběhu roku 2019 podány městu dvě.
Bc. Romana Stehlíková
20.2.2020Antikvariát končí. Město nabízí pronájem prostor na náměstí
Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení na pronájem prostor sloužících k podnikání, nacházejících se v přízemí budovy č. p. 1790, nám. 3. května, Otrokovice, která je součástí pozemku parc. č. st. 16/1 v k. ú. Otrokovice, o celkové výměře 99,90 m2. Prostory naposledy sloužily k účelu nájmu jako prodejna knih a antikvariát. Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení za následujících podmínek:
Bc. Romana Stehlíková
18.2.2020Zpomalovací polštáře jsou dočasným řešením
Přibližně v polovině letošního února byly na vozovkách v Kvítkovicích instalovány zpomalovací prvky a zřízena zóna 30. Požadavek na zklidnění dopravy tamní lokality vzešel jak z Komise pro místní část Kvítkovice a Letiště, tak od místních občanů.
Bc. Romana Stehlíková
18.2.2020Nejúspěšnější otrokovičtí sportovci obdrželi ocenění. Hlavní cenu si odnesla Barbora Karlíková
Otrokovická radnice každým rokem oceňuje nejúspěšnější sportovce a trenéry za uplynulý rok. Ani letos tomu nebylo jinak. V sedmi kategoriích bylo uděleno dvacet čtyři cen.
Bc. Romana Stehlíková
14.2.2020Na dotace do sociální oblasti byla schválena vyšší částka než loni
O půl milionu korun byla oproti minulému roku navýšena částka na dotace pro poskytovatele sociálních služeb na Otrokovicku. Letos k tomuto účelu schválili členové Zastupitelstva města Otrokovice částku ve výši 3 miliony 800 tisíc korun. Žádost o dotaci mohou zájemci podávat od 17. února do 18. března 2020.
Bc. Romana Stehlíková
14.2.2020Otrokovice omezují výskyt jmelí ekologickým postřikem
Pracovníci Technických služeb Otrokovice v těchto dnech aplikují na území našeho města ekologický postřik k likvidaci jmelí. Pořízení padesáti litrů postřiku vyšlo technické služby na patnáct tisíc korun. Tento způsob likvidace jmelí je ke stromům šetrný a na rozdíl od mechanického odřezávání stromy nepoškozuje.
Bc. Romana Stehlíková
14.2.2020Dluhové poradenství Samaritán je tu i pro Vás
Již desátým rokem funguje v Otrokovicích sociální služba Dluhové poradenství Samaritán, kterou poskytuje Charita Otrokovice. Za tuto již poměrně dlouhou dobu dokázali pracovníci poradny pomoci dlouhému zástupu lidí, jejichž problémy měly společného jmenovatele – dluhy. Oněch 10 let s sebou přineslo nejen obrovské množství lidských příběhů, v nichž se původně zoufalá situace podařila postupně změnit na naději v důstojný život bez dluhů, ale také poměrně zásadní změny v legislativě, týkající se oddlužení, exekucí apod.
Bc. Romana Stehlíková
13.2.2020Zastupitelé schválili rozdělení peněz z veřejné sbírky
Město Otrokovice ve spolupráci z otrokovickou pobočkou Naděje zorganizovalo již podruhé veřejnou sbírku v rámci akce Otrokovice pomáhají potřebným. Na účtu sbírky se sešlo rekordních 371 tisíc korun. O tom, komu peníze poputují, rozhodli otrokovičtí zastupitelé na svém včerejším zasedání.
Bc. Romana Stehlíková
12.2.2020Nový domov Otrokovice má další místo pro poskytování služby
Jednou ze služeb Charity Otrokovice je azylový dům Nový Domov Otrokovice, který pomáhá rodinám s dětmi, samotným matkám s dětmi a ženám bez střechy nad hlavou. Od února letošního roku má služba další prostory, kde pomáhá a to nedaleko současné budovy služby.
Bc. Romana Stehlíková
12.2.2020Registrace kampaně Do práce na kole jsou nejlevnější v březnu
Motivační celorepubliková kampaň Do práce na kole, pěšky nebo poklusem (DPNK) letos vstupuje do desátého ročníku. Loni se květnové výzvy v celé republice zúčastnilo 19 576 lidí ve 45 městech. Překonáme letos hranici 20 tisíc soutěžících? Registrovat se můžete na www.dopracenakole.cz již od 1. března.
Bc. Romana Stehlíková
10.2.2020Město Otrokovice má na webových stránkách umístěn tzv. klikací rozpočet
Rozpočtový portál města Otrokovice je umístěn na hlavní stránce webových stránek města v záložce „Čerpání rozpočtu“. Po schválení rozpočtu 2020 městským zastupitelstvem může veřejnost sledovat čerpání rozpočtu zde:
https://portal.otrokovice.cz/birt/frameset?__report=rozpocet3.rptdesign&__showtitle=false
Bc. Romana Stehlíková
7.2.2020Mši v SENIORU sloužil monsignore Josef Šupa
Katolickou bohoslužbu v SENIORU Otrokovice odsloužil vzácný host monsignore ThDr. Josef Šupa. Spolu s Mgr. Ing. Pavlem Šupolou navštívili ve středu 29. ledna klienty SENIORU B.
Bc. Romana Stehlíková
7.2.2020Na Bahňáku právě probíhá úprava a osvětlení přechodů pro chodce
Zvýšit bezpečnost pro pěší i automobilovou dopravu na Bahňáku je důvodem aktuálně probíhajících prací na ulici tř. Tomáše Bati. Nově budou v křižovatkách s ulicemi Tylova a Erbenova osvětleny přechody pro chodce a zároveň budou přechody přebudovány na bezbariérové.
Bc. Romana Stehlíková
7.2.2020Zpravodajství z Otrokovic je v TVS vysíláno v rámci dvou bloků
V druhé polovině roku 2019 byla ukončena činnost Městské televize Otrokovice. Od října 2019 mohou lidé sledovat televizní zpravodajství prostřednictvím televize TVS. Jednotlivé reportáže z našeho města lze zhlédnout také na webových stránkách města nebo městském Facebooku.
Bc. Romana Stehlíková
6.2.2020Šestnáctiletá Zuzana Kuršová získala stříbro na juniorské olympiádě
Otrokovickou rychlobruslařku, olympijskou medailistku třetího ročníku Zimních olympijských her mládeže 2020 Zuzanu Kuršovou přijala ve středu 5. února na radnici starostka Hana Večerková.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 90 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • POZOR ZMĚNA TERMÍNU - DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE
  19.3.2020 19:00
  Moc se omlouvám všem fanouškům a pořadatelům. Náš kmenový hráč a spoluautor mnoha písní, kytarista Miroslav Chyška, je bohužel vážně nemocný a momentálně mimo možnost s námi odjet první část turné. Je to pitomé, vím, přišlo to ve velmi nevhodný čas. Naše kapela, náš zvuk, tvar a spoluhraní jsou postavené na individualitách a já myslím, že to tak má být, i když to nebylo lehké rozhodnutí. Je nám to všem líto. Věříme pevně, že nás pochopíte a budeme se všichni spolu s vámi v míru těšit na co nejbližší příště. Nezlobte se. Díky. Dan

  Vystoupení v Otrokovicích se překládá na 19.3.2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
  Výjimečný koncert v rámci turné k dlouho očekávanému albu KRÁSKA A ZVÍŘENÝ PRACH. Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R.
 • CO MÁM JÍST
  20.3.2020 17:00
  Městská knihovna Otrokovice Vás zve na přednášku E. Urbanové - Co mám jíst, která se uskuteční 20. března v 17. hodin v obřadní síni Městského úřadu Otrokovice.
 • Když jsem já byl tenkrát kluk
  24.3.2020
  Městská knihovna Otrokovice, pobočka Baťov pořádá pro žáky ZŠ Mánesova besedu se spisovatelem J. Kovandou
 • NOC S ANDERSENEM
  27.3.2020
  Pracovnice Městské knihovny Otrokovice letos opět připravily oblíbenou akci pro děti - Noc s Andersenem, tentokrát na téma Božena Němcová a Jan Amos Komenský
 • ZÁPIS DO 1. TŘÍDY
  7.4.2020 13:00 - 17:00
  Základní škola T.G.Masaryka Otrokovice zve budoucí prvňáčky a jejich rodiče k zápisu do 1. třídy.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
4. týden272829303112
5. týden3456789
6. týden10111213141516
7. týden17181920212223
8. týden2425262728291
9. týden2345678

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4532


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém