Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 107 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
15.10.2018Pozvání na Misijní jarmark
Turistický oddíl mládeže TOM 1412 Otrokovice zve všechny na Misijní jarmark, který se zde stal už tradicí. Letos se uskuteční v neděli 21. října. Výrobky si budete moct zakoupit ve stáncích před kostelem sv. Vojtěcha od 8:30 do 9:00 a následně pak od 11:30 do 12:00.
Bc. Romana Stehlíková
15.10.2018Série článků o sociálních službách v Otrokovicích informuje o některých z nich
Občané Otrokovic a okolních obcí mají možnost aktivně se zapojovat do rozvoje sítě sociálních služeb. Od roku 2005 funguje proces Komunitního plánování sociálních služeb na Otrokovicku (KPSS), do kterého je zapojeno několik desítek zástupců veřejnosti, obcí, poskytovatelů sociálních služeb, klientů sociálních služeb a jejich rodin. Cílem KPSS je také zvyšovat povědomí občanů našeho regionu o problematice sociálních služeb a jejích cílových skupin. Proto jsme pro občany připravili sérii článků, které přináší vhled alespoň do některých z nich.
Bc. Romana Stehlíková
12.10.2018Vybudování stezky podél Dřevnice se vyplatilo
Již čtyři roky mohou milovníci cyklistiky, turistiky nebo in-line bruslení využívat stezku pro chodce a cyklisty mezi městy Otrokovice a Zlín. O tom, že se výstavba cyklostezky vyplatila, svědčí počty uživatelů.
Bc. Romana Stehlíková
12.10.2018Junior pas využívá přibližně 460 otrokovických dětí
Od 1. září mohou žáci ze Zlína a Otrokovic využívat takzvané junior pasy, které jim umožňují cestovat s Dopravní společností Zlín - Otrokovice po celý rok pouze za částku 330 korun v celé síti MHD. V Otrokovicích pořídili rodiče svým dětem bezmála 460 těchto cenově výhodných jízdenek.
Bc. Romana Stehlíková
11.10.2018Výzva k předkládání návrhů na ocenění nejúspěšnějších sportovců města
Vyzýváme otrokovickou sportovní veřejnost, aby Odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice zasílala návrhy na ocenění za rok 2018. Nominační formuláře jsou k dispozici na webových stránkách www.otrokovice.cz, odbor školství a kultury, sekce formuláře, případně na podatelně městského úřadu nebo na Odboru školství a kultury Městského úřadu Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
10.10.2018Druhé kolo voleb do Senátu se uskuteční 12. a 13. října
Ve volebním obvodu č. 80, do nějž spadají i Otrokovice, se letos konají volby Senátu Parlamentu ČR. Jelikož z žádných kandidátů v našem obvodu nezískal v prvním kole více než 50 % hlasů, uskuteční se kolo druhé. To se bude konat v pátek 12. října 2018 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 13. října 2018 od 08.00 hodin do 14.00 hodin. O senátní křeslo se utká Patrik Kunčar a Libor Lukáš.
Bc. Romana Stehlíková
10.10.2018Děti budou ukládat broučky k zimnímu spánku. Připojte se
Přijďte putovat s broučky a připravit je na zimu. Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice pořádá každoroční podzimní akci Uspávání broučků. Putování je určeno všem dětem a rodičům, kteří mají rádi přírodu a dobrodružství.
Bc. Romana Stehlíková
8.10.2018Revoluční prevence v Otrokovicích. Přijede protidrogový vlak
Šest stříbrných obrněných vagónů a v nich příběh, jak snadné je propadnout drogám a jak těžké je se závislosti zbavit, bude stát dne 24. října od 8 hodin ve vlakové stanici Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
8.10.2018Zapojte se do plánování dopravní strategie
Otrokovice nechaly zpracovat strategický dokument „Plán udržitelné městské mobility města Otrokovic“, jehož hlavním cílem je účinněji řešit problémy související s dopravou ve městě. Současně byly spuštěny webové stránky www.mobilita-otrokovice.cz, kde se mohou obyvatelé Otrokovic dozvědět více informací a zároveň zapojit se do plánování.
Bc. Romana Stehlíková
6.10.2018Volební výsledky v Otrokovicích
Ve dnech 5. – 6. října 2018 se konaly volby do zastupitelstev obcí a zároveň první kolo voleb do Senátu Parlamentu ČR. V Otrokovicích získalo ve volbách do zastupitelstva obce prvenství hnutí ANO 2011, druhou příčku obsadil Nový Impuls pro Otrokovice a na třetí nejvyšší počet hlasů získali Nezávislí. V druhém kole senátních voleb se utkali Libor Lukáš s Patrikem Kunčarem. Vítězem se stal, jak v Otrokovicích, tak v celém obvodu č. 80, Patrik Kunčar.
Bc. Romana Stehlíková
5.10.2018V Charitním domově v Otrokovicích se opět trefovali do černého
Ve středu 3. října se v Charitním domově v Otrokovicích uskutečnil již 16. ročník turnaje Přesná šipka. Jedná se o tradiční akci, která je pořádána za účelem společného setkání lidí z okolních domovů pro seniory, kteří rádi sportují, soutěží, ale hlavně se zapojují do společenského života.
Bc. Romana Stehlíková
5.10.2018Starosta v roli krále pasoval žáky na čtenáře
Druháci, kteří se v prvním školním roce pečlivě seznamovali s čtením a psaním, si dnes již sami přečtou to, co je zajímá. V pátek 5. října děti navštívily Městskou knihovnu Otrokovice a absolvovaly slavnostní pasování na čtenáře.
Bc. Romana Stehlíková
4.10.2018Senátní a komunální volby se přiblížily
Volby do zastupitelstev obcí a Senátu Parlamentu ČR se v Otrokovicích uskuteční v pátek 5. října 2018 od 14.00 hodin do 22.00 hodin a v sobotu 6. října 2018 od 08.00 hodin do 14.00 hodin. V případě konání druhého kola voleb do Senátu půjdou voliči k hlasovacím schránkám o týden později ve dnech 12. a 13. října 2018 ve stejných časech.
Bc. Romana Stehlíková
3.10.2018Výstavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic na dálnici D55 je zahájena
Obyvatelé Otrokovic se konečně dočkali. Za necelé tři roky budou moci řidiči objet Otrokovice po dokončeném úseku dálnice D55 obepínající naše město. Ve středu 3. října v poledne byla slavnostně zahájena stavba jihovýchodního obchvatu města, která navazuje na již realizovanou severovýchodní část.
Bc. Romana Stehlíková
3.10.2018Charita sv. Anežky Otrokovice zve na Den otevřených dveří
Jako každý rok i letos otevře Charita sv. Anežky Otrokovice své vstupní dveře pro veřejnost. Různé služby, které Charita sv. Anežky provozuje, je možné navštívit ve čtvrtek 11. října 2018 od 9 do 15 hodin.
Bc. Romana Stehlíková
3.10.2018Zasílání informací o výskytu zápachu má smysl
Výskyt obtěžujícího zápachu v letošním roce oproti loňsku zcela jednoznačně poklesl. Společné úsilí obyvatel a města, petice i průběžné reklamování pachových epizod u kompetentních úřadů nesou ovoce.
Bc. Romana Stehlíková
2.10.2018Vedení města podalo trestní oznámení pro pomluvu
Starosta města Jaroslav Budek, místostarosta Jiří Veselý a další tři členové otrokovického zastupitelstva podali trestní oznámení na opozičního zastupitele Filipa Šimka, pro podezření, že se mohl svým jednáním dopustit trestného činu pomluvy. Filip Šimek nechal uveřejnit v Otrokovických novinách několik nepravdivých a urážejících sdělení směrem k současnému vedení města.
Bc. Romana Stehlíková
2.10.2018Starosta poblahopřál oceněným sociálním pracovnicím
Zlínský kraj ocenil šest pracovníků, kteří působí v sociálních službách na území kraje. Dvě oceněné Klára Jašková a Jitka Švajdová pracují jako sociální pracovnice v Otrokovicích. Osobně poblahopřát oceněným se vydal starosta města Jaroslav Budek.
Bc. Romana Stehlíková
26.9.2018Zlínský kraj ocenil nejlepší knihovny a knihovníky. Mezi oceněnými je i Marie Škrabalová
V sídle Zlínského kraje se uskutečnilo slavnostní ocenění knihoven a knihovníků, které již pošesté uspořádal Zlínský kraj a Krajská knihovna Františka Bartoše ve Zlíně. Za přínos k rozvoji moderních knihovnických služeb, za podporu čtenářství a za další mimořádné kulturně společenské aktivity přišel knihovníkům poděkovat hejtman Jiří Čunek, radní pro kulturu Miroslav Kašný, pod jehož záštitou se akce konala, a také radní pro cestovní ruch Jan Pijáček.
Bc. Romana Stehlíková
25.9.2018Víte o tom, že existuje autoškolský ombudsman? Pomůže jak žákům, tak autoškolám
Dostali jste se do sporu s autoškolou, zkušebním komisařem, úředníkem v autoškolství nebo zaměstnavatelem v dopravě? Autoškolský ombudsman nabízí bezplatné odborné a nestranné posouzení situace a právní poradenství, včetně případné mediace nebo zpracování oficiálního podání k příslušným orgánům.
Bc. Romana Stehlíková
25.9.2018Zkontrolujte si platnost řidičských průkazů
V Otrokovicích si chodí vyměnit řidičské průkazy až 30% řidičů v době, když už nejsou platné (až po kontrole policií) nebo chodí úplně těsně před koncem platnosti. Doporučujeme chodit včas, alespoň měsíc před koncem platnosti, ne však dříve než 3 měsíce před koncem platnosti.
Bc. Romana Stehlíková
25.9.2018V Otrokovicích byla zahájena topná sezona
Po poklesu venkovních teplot zahájila dne 25. září městská společnost TEHOS topnou sezonu. Topení se rozehřály ve více než 5600 domácnostech, v základních a mateřských školách, úřadech a dalších institucích.
Bc. Romana Stehlíková
25.9.2018SENIOR Otrokovice uvedl první elektrorikšu v České republice
V SENIORU Otrokovice, příspěvkové organizaci, byla v pondělí 24. září 2018 slavnostně představena první elektrorikša v České republice, která bude umožňovat jejím uživatelům vrátit se zpět v čase, do let dětství, kdy mohli cítit vítr ve vlasech, což je i podtext celého projektu.
Bc. Romana Stehlíková
25.9.2018Ve volebním vydání Otrokovických novin došlo k chybě v oznámení
V uplynulých dnech obdržely otrokovické domácnosti do schránek mimořádné inzertní předvolební vydání Otrokovických novin, jejichž součástí je „Oznámení o době a místě konání voleb do zastupitelstev obcí a Senátu Parlamentu České republiky“. Následně bylo zjištěno, že u volebních okrsků č. 7, 10 a 13 došlo k posunutí textu, kdy část oznámení nebyla vytištěna. Schází poslední tři řádky, tudíž svou adresu někteří voliči na seznamu nenajdou.
Bc. Romana Stehlíková
21.9.2018Počet lidí bez domova se v ulicích Otrokovic snížil
Díky usilovné práci sociálních pracovníků otrokovického úřadu a terénních pracovníků Azylového domu Samaritán se daří redukovat počet lidí bez domova v našem městě. Během tří týdnů se podařilo najít ubytování, případně zajistit práci, asi polovině bezdomovců.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 107 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • Individuální advokátní a právní poradna
  15.10.2018
  Bezplatné právní poradenství.
  Typ akce: Ostatní
 • BEZPLATNÁ PRÁVNÍ PORADNA PRO SENIORY
  15.10.2018 10:00 - 16:00
  Typ akce: Ostatní
 • ŽIVOT NA PŘELOMU EPOCH
  16.10.2018 17:00
  Klub přátel historie města Otrokovice pořádá při příležitosti 100. výročí vzniku samostatné československé státnosti výstavu s názvem „Život na přelomu epoch“. Vernisáž výstavy se uskuteční v úterý 16. října 2018 v 17.00 hodin. Výstava potrvá do 11. listopadu.
  Typ akce: Kulturní akce
 • SLZA - Holomráz Tour 2018
  19.10.2018 19:00
  SLZA, to jsou pánové Lukáš Bundil a Petr Lexa. Poprvé o sobě dali vědět na podzim roku 2014, kdy veřejnosti představili debutový singl Lhůta záruční. Ten se záhy stal hitem a zařadil se mezi nejúspěšnější videa na YouTube. Od té doby skupina získala řadu ocenění, vyprodukovala další úspěšné singly a vydala dvě desky - Katarzi (2015) a Holomráz (2017). Ke druhému titulu rozjela SLZA velkolepé turné Holomráz Tour 2018, jehož součástí je i Otrokovická BESEDA. Po koncertě následuje autogramiáda a také speciální afterparty v kinosále - diskotéka + Majkl DJ.
  Typ akce: Kulturní akce
 • ČIPERKOVÉ V OTROKOVICÍCH
  21.10.2018 15:00
  Říkají si ČIPERKOVÉ. Zpívají písničky, které baví děti, rodiče, babičky i dědy. V repertoáru mají dětské písně z vlastní tvorby, ale i převzaté hity. Na vystoupeních po celé republice učí malé diváky říkanky a tanečky. Přijďte i Vy se svými dětmi prožít pěkné odpoledne. Po vystoupení bude možné s Čiperky dovádět, popř. udělat společné foto. Info také na FB “Čiperkové v Otrokovicích 2018”. Akci pořádá Pavla Škorníková.
  Typ akce: Ostatní
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2018 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
40. týden1234567
41. týden891011121314
42. týden15161718192021
43. týden22232425262728
44. týden2930311234
45. týden567891011

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 757


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém