Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 106 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
14.11.2017Komise pro místní části zahájily svou činnost
Členové komisí Rady města Otrokovice pro místní části se sešli s představiteli města v pondělí 13. listopadu 2017 v odpoledních hodinách na půdě radnice. Jejich činnost je oficiálně zřízena od října 2017. Čtyři nové komise jsou poradními orgány rady města v oblasti investic, správy majetku města, včetně veřejné zeleně a místních komunikací.
Bc. Romana Stehlíková
13.11.2017Radnice dala výstavbě supermarketu zelenou
Chybějící supermarket na Bahňáku je dlouholetým tématem tamních obyvatel, ale také představitelů města. Členům otrokovické rady byl záměr výstavby supermarketu představen a ti jej podpořili. Billa by mohla stát v této části Otrokovic už koncem příštího roku.
Bc. Romana Stehlíková
13.11.2017Chovatelé prasat musí vyplnit formulář kvůli Africkému moru
Město Otrokovice bylo Nařízením Státní veterinární správy zařazeno do oblasti zvýšeného veterinárního dozoru. Proto je mimo jiné nutné provést soupis všech hospodářství s chovem prasat na území našeho města. Žádáme proto všechny občany, kteří chovají prasata, aby se neprodleně nejpozději do pondělí 13. listopadu 2017 dostavili na Městský úřad Otrokovice k registraci a vyplnění formuláře o chovu prasat.
Bc. Romana Stehlíková
10.11.2017Lesy ČR požádaly o vydání zákazu vstupu do lesa nad Malenovicemi
Na žádost společnosti Lesy ČR, LS Luhačovice bylo dne 8. listopadu vydáno další rozhodnutí o vyloučení vstupu do lesa. Tentokrát včetně zákazu vstupu na zpevněné cesty.
Bc. Romana Stehlíková
10.11.2017Město odmění dárce krve
Město Otrokovice hodlá, stejně jako v uplynulých letech, poděkovat držitelům Zlaté Janského plakety, Zlatého kříže a dárcům kostní dřeně, kteří mají trvalý pobyt v Otrokovicích. Město dárcům uhradí roční celosíťovou jízdenku na MHD.
Bc. Romana Stehlíková
9.11.2017Chcete volit prezidenta republiky a nebudete v místě svého trvalého bydliště?
Využijte možnosti hlasovat na voličský průkaz.
Volič, který se nebude zdržovat v době volby prezidenta České republiky konané ve dnech 12. a 13. ledna 2018 (případné druhé kolo ve dnech 26. a 27. ledna 2018) ve volebním okrsku v místě svého trvalého pobytu, může hlasovat za podmínek stanovených zákonem č. 275/2012 Sb., o volbě prezidenta republiky a o změně některých zákonů (zákon o volbě prezidenta republiky), ve znění pozdějších předpisů, na voličský průkaz v jakémkoliv stálém volebním okrsku na území České republiky nebo v jakémkoliv zvláštním volebním okrsku v zahraničí.
Bc. Romana Stehlíková
9.11.2017Přes Vánoce bude Mateřská škola Otrokovice uzavřena
Všech sedm odloučených pracovišť Mateřské školy Otrokovice i oddělení pro děti ve věku od 1 do 3 let bude v období Vánoc, tedy od 23. prosince 2017 do 1. ledna 2018, uzavřeno.
Bc. Romana Stehlíková
8.11.2017Díky čipovému terminálu získali žáci ZŠ Mánesova nové výhody
Nový elektronický čipový systém mají od konce října ve školní jídelně na Základní škole Mánesova. Stávající čipy vyměnili za bezkontaktní čipy, nebo bezkontaktní karty ISIC (mezinárodní studentský identifikační průkaz). Výměna zastaralého systému přišla školu na devadesát tisíc korun.
Bc. Romana Stehlíková
8.11.2017V Otrokovicích se opětovně uskuteční HOBBY SRAZ
V prostorách Otrokovice Besedy se v neděli 26. listopadu uskuteční tradiční HOBBY SRAZ.
Akce je zaměřena na setkání sběratelů všech oborů. Nebudou zde chybět mince, poštovní známky, starožitnost, minerály, kuriozity, atd. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
Bc. Romana Stehlíková
8.11.2017Taneční soutěž míří opět do Otrokovic
Semifinále soutěže Aerobic Tour a MIA festival se uskuteční tradičně v Otrokovicích. V neděli 19. listopadu 2017 mohou obdivovatelé tance podpořit soutěžící ve sportovní hale na Štěrkovišti, kde budou tancovat děti z Otrokovic a dalších míst Moravy. Soutěž pořádá spolek Děti fitness aneb sportem proti drogám.
Bc. Romana Stehlíková
8.11.2017Šlikr pořádá veřejné promítání filmů v rámci festivalu Jeden svět
Tři listopadové středy si mohou v Otrokovicích zpříjemnit fanouškové mezinárodního festivalu „Jeden svět“, který zprostředkovává filmové dokumenty o lidských právech. Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež (dále NZDM) Šlikr se zapojilo do akce „Promítej i Ty“, která je součástí festivalu „Jeden svět“. Cílem tohoto programu je přinést kvalitní dokumentární snímky i do míst, kde se festival nekoná.
Bc. Romana Stehlíková
7.11.2017Lampionový průvod zakončí tradičně ohňostroj
Zejména menší děti s rodiči ocení listopadový lampionový průvod, který bude tradičně zakončen velkolepým ohňostrojem. V předvečer Dne boje za svobodu a demokracii ve čtvrtek 16. listopadu v 16:45 hodin vyjde průvod z parku u Městské polikliniky Otrokovice a končit bude na náměstí 3. května.
Bc. Romana Stehlíková
7.11.2017Otrokovický salon je zahájen
Přibližně dvacítka otrokovických výtvarníků vystavuje od pondělí 6. listopadu svá díla na jedenáctém ročníku Otrokovického salonu. Během vernisáže se tradičně uskutečnil křest městského nástěnného kalendáře na rok 2018 a tentokrát byl součástí slavnostního večera křest knihy o osobnostech, které ovlivnily naše město. Vernisáž se uskutečnila za přítomnosti většiny výtvarníků, představitelů města a veřejnosti v Otrokovické BESEDĚ.
Bc. Romana Stehlíková
6.11.2017Otrokovice pomáhají dětem v Súdánu
Hračky, školní potřeby, ale také oblečení jsou předmětem charitativní sbírky, která má pomoci dětem se súdánské vesničky Wad Ben Naga. Humanitární sbírku pořádá město Otrokovice společně s otrokovickými základními školami a Gymnáziem Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
6.11.2017Otrokovická galerie bude hostit výtvarníky Ivo Sedláčka a Jana Steklíka
Malby, kresby, grafiky a kombinované techniky umělců Sedláčka a Steklíka si budou moci zájemci prohlédnout od 20. listopadu Městské galerii Otrokovice. Vernisáž se uskuteční za účasti obou výtvarníků od 18 hodin. Úvodní slovo přednese kunsthistorik Ludvík Ševeček a hudební doprovod zajistí skupina Anarchistické žestě. Zvána je široká veřejnost.
Bc. Romana Stehlíková
3.11.2017Otrokovické otužilce doplnili otrokovičtí sportovci a společně zahájili sezónu 2017
Zimní koupací sezona je zahájena. Parta otužilců se v neděli 29. října 2017 vydala ke Štěrkáči, kde si zaplavali ve studené vodě, která dosahovala pouhých 12 ºC. Podpořit je tentokrát přišli i otrokovičtí atleti a přátelé sportu. Seberte odvahu a připojte se k nim!
Bc. Romana Stehlíková
2.11.2017V Otrokovicích rozsvítí vánoční strom v novém kabátě
V uplynulých letech tvořily ozdobu vánočního stromku na náměstí v Otrokovicích sněhobílé polystyrenové koule. Letos ozdobí vánoční strom sto kusů nových stříbrných a zlatých baněk. Rozsvícení vánočního stromu a svátečního osvětlení ve městě se uskuteční v pátek 1. prosince 2017.
Bc. Romana Stehlíková
1.11.2017Charitativní akce POMÁHÁME POTŘEBNÝM letos slaví desáté výročí
Více než milion korun vybrali pořadatelé akce Pomáháme potřebným za uplynulých devět ročníků. Letošní jubilejní desátý ročník se uskuteční v pátek 1. prosince 2017 na náměstí 3. května tradičně společně s městskou akcí Rozsvícení vánočního stromu. Naplánujte si zde společné setkání s přáteli, pobavte se při kulturním programu a podpořte nákupem nápojů nebo grilovaných specialit dobrou myšlenku.
Bc. Romana Stehlíková
1.11.2017Městská sportovní hala bude příští týden zastřešena
Každou první středu v měsíci se mimo pravidelné týdenní kontrolní dny mohou scházet představitelé a zastupitelé města na staveništi Městské sportovní haly Otrokovice. Zástupce zhotovitele a hlavní stavbyvedoucí informují vedení otrokovické radnice o aktuální situaci na stavbě a postupu prací. Ve středu 1. listopadu se uskutečnil další kontrolní den. Práce na rekonstrukci sportovní haly začaly koncem dubna letošního roku.
Bc. Romana Stehlíková
31.10.2017Na Štěrkovišti přibudou nová parkovací místa
Patnáct nových parkovacích míst se přibude na sídlišti Štěrkoviště u bytového domu č. p. 1295. Pro větší komfort řidičů bude součástí stavebních úprav mezi panelovými výškovými domy také rozšíření stávající parkovací plochy u bytového domu č. p. 1294.
Bc. Romana Stehlíková
31.10.2017Spolek Přátelé Stonožky je s Otrokovicemi spjat už dvacet let
Město Otrokovice opakovaně podpoří spolek Přátelé Stonožky. Prostřednictvím nákupu novoročních přání přispěje město částkou 20 tisíc korun na konto spolku Na vlastních nohou – Přátelé Stonožky, a tím podpoří jeho činnost. Rozhodli o tom otrokovičtí radní na svém jednání.
Bc. Romana Stehlíková
30.10.2017Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
V pořadí již dvacáté první zasedání Zastupitelstva města Otrokovice se uskuteční ve čtvrtek 2. listopadu 2017 od 16 hodin ve velkém sále Otrokovické BESEDY.
Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Lenka Kvapilová
27.10.2017V Otrokovicích se uskutečnila revize výstražného systému
Jedním ze způsobů, jak informovat obyvatele našeho města o mimořádných situacích v případě ohrožení, je prostřednictvím hlášení místního rozhlasu. V pondělí 16. října 2017 se uskutečnila na území celého města kontrola slyšitelnosti informačního, vyrozumívacího a varovacího systému (IVVS).
Bc. Romana Stehlíková
26.10.2017Technické služby Otrokovice se připravují na zimní období
Zajistit údržbu na chodnících, cyklostezkách a silnicích našeho města je jedním z hlavních úkolů Technických služeb Otrokovice v zimní sezóně. Do plánu zimní údržby je zařazena většina místních komunikací ve městě a větší část chodníků a cyklostezek. Nově letos budou pracovníci TSO udržovat i páteřní cyklostezku podél řeky Moravy.
Bc. Romana Stehlíková
26.10.2017Stanislav Mišák a Jozef Gašparík se stali čestnými občany Otrokovic
Oceňování významných osobností při příležitosti Dne vzniku československého státu se stalo v Otrokovicích tradicí. Slavnostní večer se uskutečnil ve středu 25. října v Otrokovické BESEDĚ. Čestné občanství bylo uděleno Stanislavu Mišákovi a Jozefu Gašparíkovi, titul Osobnost města Otrokovice si odnesl Vratislav Podzimek a Cenu města si převzal Radek Malina.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 106 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém