Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 88 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
19.9.2017Čtvrté místo pro Otrokovice v soutěži ve třídění odpadů
Stejně jako v minulém roce přivezli zástupci Otrokovic cenu za 4. místo v soutěži
„O keramickou popelnici“ ve své kategorii. Soutěž ve třídění odpadů pořádá již pojedenácté Zlínský kraj ve spolupráci s autorizovanou obalovou společností EKO-KOM. Cenu převzal ve Starém Městě v pondělí 18. září místostarosta Otrokovic Jiří Veselý.
Bc. Romana Stehlíková
19.9.2017Přispějte do významného výzkumu české společnosti. Za rozhovor odměna
Vybrané domácnosti našeho města budou přizvány k účasti na významném vědeckém výzkumu, který přinese dosud neznámé pohledy na společenské vztahy v české společnosti. Výzkum v rámci Mezinárodního programu sociálního výzkumu ISSP připravili odborníci z Akademie věd ČR a bude v něm osloveno 4500 náhodně vybraných domácností z celé České republiky. V Otrokovicích se výzkum týká deseti domácností, ve Zlínském kraji pak celkově osmdesáti domácností.
Bc. Romana Stehlíková
18.9.2017Hledá se nájemce prostor na náměstí 3. května. Jedná se o bývalou masnu
Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení na pronájem prostor sloužících k podnikání nacházejících se v přízemí budovy č. p. 1342, nám. 3. května, Otrokovice, nacházející se na pozemku parc. č. st. 2554 v k. ú. Otrokovice, o celkové výměře 117,40 m2. Prostory naposledy sloužily k účelu nájmu jako prodejna masa a masných výrobků. Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení za následujících podmínek:
Bc. Romana Stehlíková
18.9.2017Jednání o vodovodech a kanalizacích bylo zmařeno. Soud byl odročen
Ve čtvrtek 14. 9. 2017 se u Okresního soudu ve Zlíně mělo konat napjatě očekávané soudní jednání. Předmětem soudu mělo být určení neplatnosti smluv o prodeji provozní části podniku a nájmu vodárenské infrastruktury z 3. 5. 2004. Těmito smlouvami bylo převedeno provozování vodovodů a kanalizací do rukou soukromé společnosti Zlínská vodárenská, dnes MORAVSKÁ VODÁRENSKÁ, spadající do koncernu Veolia. Majetek, o který jde, patří společnosti Vodovody a kanalizace Zlín, tvořené převážně městy a obcemi v regionu Zlínska. Před uzavřením obou smluv vodovody a kanalizace tato obecní společnost sama provozovala.
Bc. Romana Stehlíková
15.9.2017V rámci Dne Zlínského kraje přijede do Otrokovic historický vlak
„Ochutnejte kraj všemi smysly“ – takové je motto letošního Dne Zlínského kraje, který se uskuteční v sobotu 23. září ve Zlíně. Na své si zde přijdou malí i velcí návštěvníci, pro něž Zlínský kraj připravil pestrý program. Čekají je zde hudební vystoupení mladých muzikantů, koncert Hradišťanu s Jiřím Pavlicou, ochutnávky regionálních potravin a vín, ukázky lidových řemesel, vzdělávací i zábavný program pro děti, prezentace středních škol a řada dalších lákadel. Mimozlínští návštěvníci se na akci mohou dopravit speciálním vlakem taženým parním lokomotivou Šlechtična.
Bc. Romana Stehlíková
15.9.2017Teplárna Otrokovice zahájila vytápění
Teplárna Otrokovice reaguje na vývoj počasí a dnes zahájila vytápění. Topná sezona začala o týden dříve, vloni se začalo topit 22. září.
Bc. Romana Stehlíková
14.9.2017Oslavte s dětmi Den bez aut v parku před poliklinikou
Jízda na ponících, skákací hrad či malování na obličej. To a mnohem více připravil Dům dětí a mládeže Sluníčko pro veřejnost k příležitosti Dne bez aut. Tato akce se již stala tradiční součástí Evropského týdne mobility. Vezměte děti a přátele a přijďte v pátek 22. září do parku před městskou polikliniku. Program je připraven od 15 do 18 hodin.
Bc. Romana Stehlíková
14.9.2017Otrokovické základní školy se zapojily do projektů
Ředitelky všech tří otrokovických základních škol informovaly členy městské rady o projektech, do kterých se jejich školy zapojily. Ve všech případech dosáhly na finanční prostředky v rámci operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Celkem vyčerpají dotace ve výši téměř tři a půl milionů korun. Užitek z projektů budou mít jak žáci, tak pedagogové.
Bc. Romana Stehlíková
14.9.2017Evropský týden mobility nabídne spoustu zajímavých akcí
Evropský týden mobility již tradičně proběhne po celé Evropě ve dnech 16. – 22. září a završí ji Den bez aut. V Otrokovicích však doprovodné akce potrvají celých deset dní. Program kampaně odstartuje již v pátek 15. září 2017 zahradní slavností a cyklojízdou a zakončen bude během víkendu 23. - 24. září 2017 interaktivní výstavou her a stavebnic. Evropský týden mobility se letos zaměří na „Čistou, sdílenou a inteligentní mobilitu“. Takže nastartujte koloběžky a přiberte spolujezdce – aktuálním heslem je: „Sdílením vpřed!“
Bc. Romana Stehlíková
13.9.2017Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
V pořadí již dvacáté zasedání Zastupitelstva města Otrokovice se uskuteční ve čtvrtek 21. září 2017 od 16 hodin ve velkém sále Otrokovické BESEDY.
Lenka Kvapilová
12.9.2017Návštěvníci polikliniky si mohou bezplatně půjčit knihu či časopis
Knihobudka sloužila letos poprvé během letní sezony na městském koupališti, aby si lidé mohli zpříjemnit chvíle odpočinku. Aby nezůstala mobilní knihovnička po zbytek roku nevyužitá, je nově umístěna ve vestibulu Městské polikliniky Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
11.9.2017Žlutavský kopec byl na závěr cyklojízdy z Dubnice do Otrokovic třešničkou
Přes sto čtyřicet hobby cyklistů se v sobotu 9. září 2017 zúčastnilo druhého ročníku cyklojízdy Dubnica nad Váhom – Otrokovice. Letos se zapojili milovníci kol i z Polska a Maďarska. Cyklojízda byla součástí 54. ročníku Medzinárodných dní cyklistiky a setkala se kladným ohlasem.
Bc. Romana Stehlíková
11.9.2017V Otrokovicích budou senioři slavit svůj den celý říjen
Již od roku 1998 si svět 1. října připomíná Mezinárodní den seniorů. Den seniorů je oslavou všeho dobrého, co společnosti přináší starší lidé a zároveň poukazuje na problémy, se kterým se musí potkávat. Připomíná nám tak nezvratnou skutečnost, že všichni budeme jednou v seniorském věku.
Bc. Romana Stehlíková
8.9.2017Prázdninové zážitky dětem zajistili pracovníci DDM Sluníčko Otrokovice
V minulém školním roce pedagogové volného času Domu dětí a mládeže Sluníčko (DDM) připravili, zajistili a zorganizovali 13 táborů pro děti.
Bc. Romana Stehlíková
8.9.2017Týden knihoven nabídne i letos zajímavé akce
Burza knih, besedy s osobnostmi, pasování žáků na čtenáře, odpuštěné poplatky za knihy, které čtenáři nevrátili včas do knihovny. To je výčet několika událostí, které pořádá Odbor školství a kultury MěÚ Otrokovice, oddělení městské knihovny v rámci celorepublikové akce Týden knihoven, který se koná od 2. – 6. října 2017.
Bc. Romana Stehlíková
8.9.2017Stop zápachu! Petiční výbor obdržel první reakci z kraje
Zástupce petičního výboru Jaroslav Budek obdržel ve čtvrtek 7. září 2017 informaci o převzetí petice Krajským úřadem Zlínského kraje, odboru Kanceláře ředitele s následujícím textem:
Bc. Romana Stehlíková
6.9.2017Práce na rekonstrukci Městské sportovní haly postupují
Každou první středu v měsíci se mimo pravidelné týdenní kontrolní dny mohou scházet představitelé města na staveništi Městské sportovní haly Otrokovice. Zástupce zhotovitele a hlavní stavbyvedoucí informují vedení otrokovické radnice o aktuální situaci na stavbě a postupu prací. Ve středu 6. září se uskutečnil další kontrolní den. Práce na rekonstrukci sportovní haly začaly koncem dubna letošního roku.
Bc. Romana Stehlíková
6.9.2017Chcete volit do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky a nebudete v místě svého trvalého bydliště? Využijte možnosti hlasovat na voličský průkaz.
Volič, který se nebude zdržovat v době voleb do Poslanecké sněmovny konaných ve dnech 20. a 21. října 2017 ve volebním okrsku v místě svého trvalého pobytu, může hlasovat za podmínek stanovených zákonem o volbách do Parlamentu na voličský průkaz v jakémkoliv stálém volebním okrsku na území České republiky nebo ve zvláštním volebním okrsku v zahraničí.
Bc. Romana Stehlíková
31.8.2017Radní schválili nové dopravní značení v Kvítkovicích
Začátkem příštího roku dojde ke změně dopravního značení upravujícího přednost zprava na všech křižovatkách v lokalitě nové zástavby v Kvítkovicích. Rozhodli o tom členové Rady města Otrokovice na svém jednání.
Bc. Romana Stehlíková
31.8.2017Starosta města navštívil opravenou mateřskou školu
V polovině dubna letošního roku došlo v Mateřské škole Otrokovice (MŠO), na pracovišti Zahradní 1202, k havárii vody, která si vyžádala náročnou rekonstrukci. Ředitelka školky za pomocí svých kolegů, ředitelů základních škol a podpory města hrdě hlásí, že 1. září očekávají děti v nově opravené budově školky. Na opravené prostory se přijel podívat i starosta města Jaroslav Budek.
Bc. Romana Stehlíková
30.8.2017Do základních škol nastoupí přes sto čtyřicet prvňáčků
Přesně 144 žáků nastoupí 4. září 2017 do prvních tříd otrokovických základních škol. Stejně jako v uplynulých letech předstoupí před prvňáčky první školní paní ředitelky, třídní učitelé a učitelky v doprovodu představitelů města, aby je přivítali v novém prostředí.
Bc. Romana Stehlíková
29.8.2017Petici proti zápachu podepsalo více než 2700 občanů
V pátek 25. srpna byly uzavřeny podpisové archy Petice proti zápachu, která má posloužit jako jeden z nástrojů v boji proti velkému pachovému zatížení ve městě. Jedenáct dní měli občané na to, aby svůj podpis na petici připojili. Sešlo se přesně 2732 podpisů!
Bc. Romana Stehlíková
29.8.2017Vernisáž Létobraní přilákala příznivce výtvarného umění. K vidění bude měsíc
Výstava Sdružení přátel výtvarného umění Kroměřížska představuje v otrokovické galerii tvorbu svých osmnácti členů. Kroměřížští umělci přijali pozvání do Otrokovic a přivezli s sebou na šedesát výtvarných děl, především obrazů, kreseb a keramických uměleckých předmětů. Výstava potrvá do 24. září 2017.
Bc. Romana Stehlíková
29.8.2017Otrokovický SENIOR opět nabízí bezplatnou pomoc lidem s demencí a jejich pečujícím
V SENIORu Otrokovice funguje od roku 2015 CENTRUM POMOCI, jehož cílem je pomáhat lidem s demencí a jejich rodinným pečujícím. V pondělí 11. září 2017 se uskuteční od 16 do 18 hodin další setkání rodinných pečujících v SENIORu Otrokovice, budově C, vedle Společenského domu.
Bc. Romana Stehlíková
28.8.2017Snahy radnice se zúročily. Otrokovický obchvat bude bez poplatku
Dvě palčivá a aktuální témata přivedla do Otrokovic ministra dopravy Dana Ťoka a prvního místopředsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radka Vondráčka. Na tiskové konferenci ministr oznámil, že naše město bude zařazeno do seznamu měst, jejichž obchvat bude vyjmut ze souboru zpoplatněných pozemních komunikací. Dalším bodem konference bylo pokračování stavby dálnic D55 a D49.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 88 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém