Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 94 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
26.2.2021Zájemci z otrokovických domů s pečovatelskou službou byli naočkováni
Jedním ze způsobů, jak se snažíme zabránit šíření nemoci covid-19, je aplikace očkovací vakcíny. Ve čtvrtek 25. února byli úspěšně naočkováni vakcínou Comirnaty od Pfizer/BioNTech obyvatelé Domů s pečovatelskou službou na ul. Hlavní 1161, Nivy 283 a seniorského domu na ul. Školní 1299.
Bc. Romana Pastuszková
23.2.2021Radnice v Otrokovicích podpoří sport částkou převyšující 8 milionů korun
Otrokovické sportovní kluby a spolky mohou od začátku února do začátku března 2021 žádat město o dotaci na svou činnost. Letos zastupitelé schválili k těmto účelům částku ve výši 8 milionů 350 tisíc korun, z toho 1 milion na mládežnický soutěžní sport.
Bc. Romana Pastuszková
23.2.2021Ministerstvo zdravotnictví zpřísnilo nařízení k nošení ochrany dýchacích cest
Od půlnoci ze středy na čtvrtek (od 25. února 0.00 hodin) nařídilo Ministerstvo zdravotnictví mimořádným opatřením nošení respirátorů, nanoroušek nebo dvou na sobě nasazených zdravotnických roušek v místech, kde je větší koncentrace lidí. Toto mimořádné opatření platí do odvolání.
Bc. Romana Pastuszková
23.2.2021Kulturní spolky si mohou žádat o dotaci
Právě v tyto dny si mohou otrokovické kulturní spolky zažádat město o dotaci na svou činnost. Částku 450 tisíc korun společně s Programem pro poskytování dotací z rozpočtu města Otrokovice v oblasti kultury v roce 2021 schválili členové Zastupitelstva města Otrokovice.
Bc. Romana Pastuszková
23.2.2021Zlínská hygiena uzavřela mateřskou školu na ulici Zahradní
Vzhledem ke zhoršené epidemické situaci v Mateřské škole Otrokovice, pracovišti Zahradní 1202, uzavřela tuto školku Krajská hygienická stanice Zlínského kraje. Rozhodnutí je platné od 23. února až do odvolání.
Bc. Romana Pastuszková
22.2.2021Otrokovická radnice obdržela 400 respirátorů pro potřebné
Poslanec Marek Novák daroval městu čtyři sta respirátorů FFP2 určených pro nízkopříjmové obyvatele Otrokovic. Respirátory předal starostce města Haně Večerkové a vedoucí sociálního odboru Květoslavě Horákové v pondělí 22. února 2021 v budově radnice.
Bc. Romana Pastuszková
18.2.2021Zastupitelé schválili rozpočet města na rok 2021
Od počátku letošního roku otrokovická radnice hospodařila v režimu rozpočtového provizoria. Na zasedání Zastupitelstva města Otrokovice uskutečněného ve středu 17. února byl schválen rozpočet s očekávanými příjmy ve výši 410 191 000 korun a výdaji ve výši 460 138 000 korun. Rozpočet je sestaven jako schodkový.
Bc. Romana Pastuszková
18.2.2021Zastupitelé schválili rozdělení peněz z veřejné sbírky Otrokovice pomáhají potřebným
Více než sto tisíc korun poslaly společnosti z Otrokovic a okolí na konto veřejné sbírky vyhlášené městem Otrokovice. Své příspěvky na sbírkový účet zasílali i obyvatelé z řad veřejnosti. O tom, komu peníze poputují, rozhodli otrokovičtí zastupitelé na svém včerejším zasedání.
Bc. Romana Pastuszková
17.2.2021Bezpečně přejít silnici umožní v Kvítkovicích nově osvětlený přechod pro chodce
Na žádost místních občanů bude v Kvítkovicích v ulici Bartošova přebudován přechod pro chodce. Přechod bude doplněn novým osvětlením, bezpečnostními prvky a současně budou v okolí zrekonstruovány chodníky. Se zahájením prací se počítá v měsíci březnu a podle plánu by měly být ukončeny do konce května.
Bc. Romana Pastuszková
17.2.2021Na Městské poliklinice se budují nová sociální zařízení
Již za necelé dva měsíce bude mít Městská poliklinika Otrokovice nová sociální zařízení pro návštěvníky i personál v hlavní budově. Investice si vyžádá téměř 6 milionů korun.
Bc. Romana Pastuszková
16.2.2021Pandemie omezuje i chod úřadu. Otrokovický úřad se snaží zachovat kvalitu služeb
Dodržovat měnící se nařízení vlády, neohrozit klienty i zaměstnance a zároveň zachovat v době pandemie koronaviru kvalitu poskytovaných služeb. O to se snaží zaměstnanci i vedení Městského úřadu Otrokovice.
Bc. Romana Pastuszková
16.2.2021Městská galerie ožila výstavou za oknem
Když nemohou lidé za uměním, musí si najít umění cestu za lidmi. Přesně to si řekla parta lidí z Fotoklubu Beseda Otrokovice, kteří se rozhodli uspořádat výstavu svých fotografií zcela neobvyklým způsobem. Jejich práce tak mohou lidé obdivovat skrze okna Městské galerie Otrokovice, a to nejenom přes den, ale díky nasvícení i během večerní procházky.
Bc. Romana Pastuszková
16.2.2021Pošta na Bahňáku změní od března otevírací dobu
Pobočka České pošty na Bahňáku ruší sobotní otevírací dobu, naopak posílí obslužnost přepážek ve všední dny. O této změně pošta informovala také vedení otrokovické radnice.
Bc. Romana Pastuszková
16.2.2021Trávit smysluplně volný čas lze v denním stacionáři SENIORU
Denní stacionář SENIORu Otrokovice je ambulantní sociální službou určenou osobám starším 45 let s chronickým duševním onemocněním. Občanům, kteří žijí ve vlastní domácnosti nebo se svými blízkými a jejichž zdravotní stav vyžaduje pomoc druhé osoby. Služba zároveň pomáhá těm, kteří denně pečují o své blízké – umožní jim docházet do zaměstnání, případně plnit své další denní potřeby a povinnosti.
Bc. Romana Pastuszková
15.2.2021Nouzový stav je prodloužen. Objednání na úřad je stále nutné
Nouzový stav v České republice je do konce února 2021 prodloužen. Městský úřad Otrokovice úřední hodiny neomezuje, nicméně je stále nutné se předem objednat.
Bc. Romana Pastuszková
15.2.2021Městská knihovna Otrokovice zahajuje půjčování formou objednávek
Dle aktuálních protiepidemických opatření od pondělí 15. února 2021 mohou knihovny fungovat pouze pro výdej předem objednaných výpůjček předávaných skrze výdejní okénko.
Bc. Romana Pastuszková
12.2.2021Město vyhlásilo výběrové řízení na prodej čtvrtdomku
Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení na prodej pozemku parc. č. st. 517/1 zastavěná plocha a nádvoří o celkové výměře 50 m2, jehož součástí je rodinný dům č. p. 5471, a pozemku parc. č. 448/88 - zahrada o celkové výměře 90 m2 v k. ú. Otrokovice, se všemi součástmi a příslušenstvím, vše v k. ú. Otrokovice.
Bc. Romana Pastuszková
11.2.2021Městský úřad přijal téměř 369 žádostí, stížností a podnětů
Žádosti o informace, stížnosti, podněty a petice. To vše na Městském úřadě Otrokovice eviduje oddělení kanceláře starosty. V uplynulém roce zaevidovalo město Otrokovice 46 žádostí o informace podle zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, necelou dvacítku stížností a přes 300 podnětů. Petice splňující náležitosti podle zákona byly v průběhu roku 2020 podány městu dvě.
Bc. Romana Pastuszková
11.2.2021Nájemné o inflaci letos radnice nenavýší
Živnostníci, kteří jsou v nájmu v městských prostorách, se nemusí letos obávat zvýšení nájemného o inflaci za předchozí rok. Inflační navýšení nájemného z prostor sloužících k podnikání otrokovická radnice neuplatní. Tak rozhodli členové Rady města Otrokovice na svém posledním jednání.
Bc. Romana Pastuszková
10.2.2021Zápach ve městě se vyskytuje méně
V roce 2020 zaevidoval odbor životního prostředí v rámci monitoringu celkem 323 formulářů hlášení zápachu. V předchozím roce, tj. v roce 2019, byl celkový počet hlášení 473; meziročně se tedy celkový počet přijatých hlášení snížil o 150. Výrazně ubylo především kafilerního zápachu, kdy byl počet zaslaných hlášení nižší o 140. Mírný nárůst jsme zaznamenali u zápachu gumárenského charakteru (o 20 záznamů) a u potravinářského zápachu (o 8 záznamů). Četnost výskytu ostatních druhů zápachu se téměř nemění.
Bc. Romana Pastuszková
10.2.2021Zaregistrujte se do kampaně Do práce na kole. Čím dříve, tím levněji
Registrace ke květnové výzvě Do práce na kole 2021 letos výjimečně začala již začátkem února na www.dopracenakole.cz . Hlavním tématem letošní ročníku je bezpečnost. Zlín, Otrokovice a okolí se společně zapojí již po osmé. Minulý rok společně soutěžilo za naši oblast 960 nadšenců. Podaří se nám letos překonat tisícovka?
Bc. Romana Pastuszková
10.2.2021V Otrokovicích byla slavnostně otevřena zmodernizovaná sportovní hala
Sportovní hala v areálu Střední průmyslové školy Otrokovice prošla rekonstrukcí. Celkové náklady akce byly vyčísleny na 67,5 milionu korun, z nichž dotace Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy činila 31,7 milionu korun. Slavnostní otevření sportovní haly se uskutečnilo v úterý 9. února za účasti hejtmana Zlínského kraje Radima Holiše a dalších krajských radních. Aktu se zúčastnila i otrokovická starostka Hana Večerková.
Bc. Romana Pastuszková
8.2.2021Zaregistrovat se k odebírání SMS z radnice je stále možné
Otrokovická radnice zasílá zaregistrovaným obyvatelům SMS zprávy s informacemi o mimořádných událostech, případně o odstávkách a dopravních či jiných omezeních ve městě. Možnost zaregistrovat se stále trvá nejen pro obyvatele Otrokovic, ale také pro ty, které informace z našeho města zajímají například z důvodu, že zde mají příbuzné nebo tu vlastní nemovitost. Registrace i zasílání zpráv jsou pro občany zdarma.
Bc. Romana Pastuszková
19.2.2021Přišel čas zaplatit odpady. Preferujeme bezhotovostní platby
Od roku 2019 nejsou do schránek doručovány poštovní poukázky k úhradě místního poplatku za komunální odpad a poplatku ze psů. Pokud si občané stále neuchovali číslo účtu a variabilní symbol, případně mají další nejasnosti, nechť se obrátí telefonicky, mailem či osobně na Městský úřad Otrokovice, odbor ekonomický.
Bc. Romana Pastuszková
1.2.2021Městská knihovna Otrokovice má nové webové stránky
Přestože jsou knihovny na základě vládních opatření již několik týdnů uzavřeny, pracovnice otrokovické knihovny nezahálí a připravují pro čtenáře řadu novinek. Jednou z nich jsou nové webové stránky:
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 94 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém