Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 91 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
20.9.2021Lidé v Otrokovicích si mohli detailně prohlédnout starý a nový autobus
Do programu akcí Evropského týdne mobility se v Otrokovicích zapojuje také Dopravní společnost Zlín - Otrokovice. Nejenže bude i v Otrokovicích během Dne bez aut ve středu 22. září MHD pro všechny cestující zdarma, ale dva autobusy DSZO se také staly součástí nedělního programu Poznej Otrokovice (nejen) na kole.
Mgr. Lenka Vaculová
20.9.2021Akce Evropského týdne mobility jsou v plném proudu
80 kol pro Afriku, 40 tisíc korun pro Gambii a především rozzářené tváře dětí, které se bavily s pohádkovými postavičkami, při sportování a plnění úkolů. To vše přinesly víkendové akce v Otrokovicích konané v rámci Evropského týdne mobility.
Mgr. Lenka Vaculová
20.9.2021Oprava vozovky na ulici K. Čapka potrvá dva měsíce
Koncem září začnou práce na opravě místní komunikace v ulici K. Čapka v části Bahňák. První etapa rekonstrukce vozovky byla dokončena v roce 2020, nyní na ni naváže etapa druhá. Nový povrch vozovky by měl být hotov do konce listopadu letošního roku. Jedná se o úsek od garáží směrem od Moravní ulice k Technickým službám Otrokovice. Řidiči mohou v době opravy očekávat dopravní omezení.
Bc. Romana Pastuszková
20.9.2021V Otrokovicích byla zahájena topná sezona
Po poklesu venkovních teplot zahájila 20. září 2021 městská společnost TEHOS topnou sezonu. Topení se rozehřála ve více než 5600 domácnostech, v základních a mateřských školách, úřadech a dalších institucích. Topná sezona začala v Otrokovicích dříve než vloni, kdy se začalo topit až 26. září.
Bc. Romana Pastuszková
20.9.2021V otrokovické galerii vystaví svá díla polský výtvarník
Eugeniusz Józefowski, malíř, kreslíř, fotograf, tvůrce knih o umění, uvede svoji výstavu s názvem Čekání na správnou chvíli v Městské galerii Otrokovice v pondělí 27. září v 18 hodin. Na vernisáž je zvána veřejnost, vstup je zdarma.
Bc. Romana Pastuszková
20.9.2021Senioři mohou oslavit svůj den ve wellness
Již od roku 1998 si svět 1. října připomíná Mezinárodní den seniorů. Město Otrokovice si každoročně tento svátek připomíná a snaží se zpestřit tento ten a celý měsíc říjen mnoha akcemi.
Bc. Romana Pastuszková
18.9.2021Otrokovice se připojí k uctění památky dobrovolných hasičů z Koryčan
Otrokovice se připojí k uctění památky dvou hasičů jednotky Sboru dobrovolných hasičů obce Koryčany, zesnulých při výbuchu rodinného domu v Koryčanech. V neděli 19. září 2021 budou na budovách a stanicích HZS ČR po celé ČR, vyvěšeny černé vlajky symbolizující smutek nad touto tragickou ztrátou.
Mgr. Lenka Vaculová
16.9.2021Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 22. září 2021 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná 20. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.
Bc. Romana Pastuszková
16.9.2021Dopraváček bude mít nové zázemí
Budova využívána jako zázemí pro návštěvníky dětského dopravního hřiště je na konci dožití. V září bude tento objekt zbourán, od října letošního roku se začne s výstavbou nové budovy. Od července 2022 bude nové zázemí sloužit jak návštěvníkům dopraváčku, tak jeho správci z Domu dětí a mládeže Sluníčko.
Bc. Romana Pastuszková
16.9.2021Týden knihoven v Otrokovicích nabídne spoustu akcí
Od 4. do 8. října 2021 se Městská knihovna Otrokovice připojí k celostátní akci Týden knihoven. Po celý týden se mohou noví čtenáři zaregistrovat do knihovny zdarma a zapomnětlivcům budou odpuštěny poplatky za upomínky.
Bc. Romana Pastuszková
15.9.2021Starostka ocenila chlapce se zrakovým postižením
Cenu starostky města Otrokovice v mezinárodní výtvarné soutěži zrakově postižených dětí a mládeže Radost tvořit převzal Michal Jurák za obrázek Fantazie plná zvířat. Vyhodnocení se uskutečnilo v Interhotelu Moskva ve Zlíně jako jedna z doprovodných akcí zlínského filmového festivalu pro děti a mládež.
Mgr. Lenka Vaculová
15.9.2021Nechte auto doma. Ve středu 22. září bude MHD zdarma
Také v letošním roce se uskuteční již tradiční akce Den bez aut. Zapojí se do ní i města Zlín a Otrokovice. V Den bez aut, který se v tomto roce uskuteční ve středu 22. září, bude městská hromadná doprava ve Zlíně, Otrokovicích i Želechovicích nad Dřevnicí pro cestující zcela zadarmo.
Bc. Romana Pastuszková
13.9.2021Vicemistryně ČR v gymnastickém aerobiku je z Otrokovic
V nejmladší věkové kategorii 6-8 let se o titul mistryně České republiky v gymnastické aerobiku prala teprve šestiletá Markéta Vaculová z Otrokovic. V početné konkurenci jednotlivců nakonec obsadila 2. místo. Stříbro přidal ve stejné kategorii i pětičlenný tým ve složení Čablová Emma, Ernestová Tereza, Tkadlecová Karolína, Vaculová Markéta a Volková Inna.
Mgr. Lenka Vaculová
10.9.2021Vedení města Otrokovice se sešlo s obyvateli Bahňáku
Letos první beseda vedení města s veřejností, v plánované sérii setkání, se uskutečnila ve čtvrtek 9. září v budově SENIORU C. Diskutovat s občany přišla starostka města Hana Večerková a místostarosta Petr Ťopek. Přizván byl také Vladimír Plšek, jednatel Technických služeb Otrokovice, besedy se zúčastnil i ředitel SENIORU Zdeněk Mikel.
Bc. Romana Pastuszková
9.9.2021Autobusy v Otrokovicích vynechají zastávky Senior a Moravní
Z důvodu uzavírky přístupové komunikace bude v období od 13. do 26. září znemožněna v Otrokovicích jízda autobusů linky 55 na zastávky Senior a Moravní. Dotčené spoje budou vyjíždět od Štěrkoviště o 4 minuty později a obě zastávky budou vynechávat.
Bc. Romana Pastuszková
8.9.2021V říjnu se uskuteční druhý ročník akce Sázíme budoucnost
Pojďte s námi zasadit svůj strom pro zdravou krajinu a odolné město! Ekologická akce Sázíme budoucnost se uskuteční v sobotu 2. října od 8 do 11 hodin v místě nad dálnicí podél obslužné komunikace, která vede k Jaříči (viz mapa). Zapojit se mohou jednotlivci, rodiny, spolky nebo party kamarádů. Každý zdarma obdrží svůj strom, zasadí jej a získá certifikát. Registrovat se můžete od 13. do 22. září 2021. Občerstvení zdarma bude zajištěno.
Bc. Romana Pastuszková
8.9.2021Evropský týden mobility opět nabídne spoustu zajímavých akcí
Evropský týden mobility se tradičně koná v evropských zemích e dnech 16. – 22. září. Kampaň v Otrokovicích doprovodí celá řada bezpečnostních, kulturně-vzdělávacích a sportovních aktivit, na jejichž návštěvu je veřejnost srdečně zvána. Soubor akcí organizuje Dům dětí a mládeže Sluníčko v součinnosti s odborem dopravně-správním, Městského úřadu Otrokovice.
Bc. Romana Pastuszková
8.9.2021Rekonstrukce koupaliště začala podle plánu
Konec letních prázdnin, začátek rekonstrukce. Takový byl časový plán s obnovou Městského koupaliště Otrokovice, a ten je dodržen. Práce jsou zahájeny a příští rok budou moci návštěvníci využívat nové brouzdaliště, brodítka, skluzavky a další novinky. Pokud tomu počasí nezabrání, koncem měsíce května 2022 bude otrokovické koupaliště zrenovováno.
Bc. Romana Pastuszková
8.9.2021O voličský průkaz pro volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR lze zažádat již nyní
Volby do Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR se uskuteční 8. a 9. října 2021. Volič, který nemůže nebo nehodlá volit ve svém volebním okrsku, může požádat o voličský průkaz. S voličským průkazem poté může hlasovat v jakémkoliv volebním okrsku, popřípadě zvláštním volebním okrsku. Voličský průkaz vydává obecní úřad příslušný podle místa trvalého pobytu voliče (tj. ten, u kterého je volič zapsán v seznamu).
Bc. Romana Pastuszková
6.9.2021Ministr vnitra diskutoval se seniory v Otrokovicích
Vicepremiér a současný ministr vnitra Jan Hamáček zavítal v pondělí 6. září do Otrokovic. Návštěva města se uskutečnila v rámci jeho pobytu ve Zlínském kraji. Pozornost byla zaostřena na sociální služby.
Mgr. Lenka Vaculová
6.9.2021Otrokovice jsou zapojeny do výzvy 10.000 kroků
Navraťme chůzi do svých životů a prostřednictvím tohoto nejpřirozenějšího lidského pohybu posilme své zdraví. Toto je hlavní cíl výzvy 10.000 kroků, do které se zapojilo také město Otrokovice a jako motivaci připravuje pro nejlepší místní účastníky drobné ceny.
Mgr. Lenka Vaculová
6.9.2021Radnice obdržela 370 vyplněných dotazníků k regeneraci sídliště Trávníky
V průběhu měsíce srpna měli obyvatelé Trávníků možnost reagovat na připravovaný projekt „Regenerace panelového sídliště Trávníky“. Prostřednictvím anketního dotazníku mohli radnici sdělit své názory a požadavky.
Mgr. Lenka Vaculová
6.9.2021Otrokovické orientální tance i pěvecký sbor vystoupí v Luhačovicích
Druhý ročník toho nejlepšího z destinace Zlínsko a Luhačovicko přinese přehlídka Naše obec, naše radost. Proběhne již v sobotu 11. září v Luhačovicích a spolu s dalšími vystupujícími z regionu se představí i zástupci z Otrokovic. Zvučné písně zazní z úst Ženského pěveckého sboru Otrokovice. Několik tanečních vystoupení předvedou tanečnice z kurzů Otrokovické BESEDY. Mezi regionálními prodejci se objeví MarmelLady Renata Zezulková a Pavel Gráf s voňavou kávou z Pražírny Otrokovice.
Mgr. Lenka Vaculová
3.9.2021Kamery pohlídají Štěrkoviště i skatepark
Dva nové kamerové body budou mít pod dohledem strážníci Městské policie Otrokovice. První pohlídá nové pláže a dětské hřiště v Rekreační oblasti Štěrkoviště, druhý provoz na skateparku. Radnice tak chce předejít vandalství, které je v posledních měsících stále častější.
Mgr. Lenka Vaculová
1.9.2021Do otrokovických základních škol nastoupilo celkem 133 prvňáčků
Přivítat nové žáky do prvních tříd přišli 1. září kromě svých rodičů také zástupci otrokovické radnice. Pozdravili žáky, rodiče a pracovníky škol a prvňákům přivezli batůžky s drobnými dárky. Letos usedlo do školních lavic 133 prvňáků, což je o 7 méně než minulý rok.
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 91 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém