Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 94 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
26.4.2017O svátečních dnech vyjedou historická vozidla DSZO
historický autobus
Mnozí obyvatelé Zlína a Otrokovic, ale i návštěvníci ze vzdálenějších míst, už s nedočkavostí očekávají po zimní přestávce první příležitost, kdy do ulic vyjedou historická vozidla MHD. Dočkají se i letos – o svátcích 1. a 8. května. Cestující se budou moci svézt historickým trolejbusem s vlekem i historickým autobusem.
Bc. Romana Stehlíková
24.4.2017Na přílet historického letounu Electra budou posíleny spoje MHD
Jízdní řád posíleného spoje
Aby se snadno přemístili obyvatelé a návštěvníci Otrokovic v pondělí 1. května na letiště, kde bude očekáván přílet historického letounu Electra, budou v tento den posíleny spoje městské hromadné dopravy.
Bc. Romana Stehlíková
24.4.2017Vzdělávací program „Nehodou to začíná“ bude přístupný i veřejnosti
logo Otrokovické BESEDY
Projekt NEHODOU TO ZAČÍNÁ je interaktivní preventivní a vzdělávací program, který spojuje přední odborníky na dopravní bezpečnost, drogovou problematiku a záchranu lidského života. Otrokovická veřejnost je zvána na tento pořad do Otrokovické BESEDY v úterý 23. května 2017 ve dvou možných časech, a to v 8:30 nebo v 10:15. Vstup je zdarma.
Bc. Romana Stehlíková
24.4.2017Dopravní soutěž mladých cyklistů se konala navzdory chladnému počasí
Soutěžící
Oblastní kolo Dopravní soutěže mladých cyklistů zná vítěze. V pátek 21. dubna se utkalo na dopravním hřišti v Otrokovicích 6 soutěžních týmů. Soutěžilo se ve dvou kategoriích. První příčku obsadila Základní škola Pohořelice a Základní škola Mysločovice.
Bc. Romana Stehlíková
21.4.2017Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
město Otrokovice
Ve čtvrtek 27. dubna 2017 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY uskuteční již osmnácté zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.

Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Lenka Kvapilová
20.4.2017Tradiční pouť bude mít letos významnou atrakci. Do Otrokovic přiletí Electra
Pozvánka na přílet Elektry
První máj je v Otrokovicích nejen symbolem lásky, ale také velkých slavnostní. Tradiční Májová pouť a odemykání vody budou letos výjimečně obohaceny o významnou akci. V pondělí 1. května 2017 v 11 hodin přiletí na otrokovické letiště historický letoun Electra, který Jan Antonín Baťa před druhou světovou válkou využil při obchodní cestě kolem světa.
Bc. Romana Stehlíková
20.4.2017Třetí beseda s veřejností se uskuteční 2. května
město Otrokovice
V první polovině letošního roku si otrokovičtí radní naplánovali setkání s veřejností hned čtyřikrát. Letos potřetí budou radní připraveni odpovídat na dotazy občanů, a to v úterý
2. května 2017 od 17 hodin v hotelu Baťov – Společenský dům. Zváni jsou všichni obyvatelé Otrokovic, především z Baťova.
Bc. Romana Stehlíková
20.4.2017Obyvatelé Otrokovic si připomenou konec války
Pozvánka na pietní akt
Pietním aktem u památníku obětem druhé světové války na nám. 3. května si obyvatelé Otrokovic budou moci ve středu 3. května připomenout 72. výročí ukončení největšího válečného konfliktu v dějinách lidstva. Zvána je široká veřejnost.
Bc. Romana Stehlíková
20.4.2017Městská knihovna bude mít modernější zařízení
knihovnice u PC
Sto tisíc korun se podařilo získat Městské knihovně Otrokovice, aby mohla nabízet čtenářům kvalitnější služby. Projekt „Zkvalitnění katalogizace a zlepšení služeb pro čtenáře“ bude realizován nejpozději do konce letošního roku.
Bc. Romana Stehlíková
18.4.2017V Mateřské škole Otrokovice, Zahradní 1202 byla havárie vody
logo MŠO
V úterý 18. dubna 2017 byla zjištěna havárie vody v Mateřské škole Otrokovice, pracovišti Zahradní 1202.
Bc. Romana Stehlíková
13.4.2017U vlakového nádraží jsou nově zřízená parkovací místa
parkovací pruh v ulici Nádražní
Nová parkovací místa jsou nyní k dispozici řidičům u vlakového nádraží v Otrokovicích. Díky parkovacímu pruhu zaparkuje v ulici Nádražní v současné době o sedmnáct vozidel více.
Bc. Romana Stehlíková
12.4.2017Obyvatelé místní části Střed se setkali s představiteli města
město Otrokovice
Druhá beseda zástupců představitelů města Otrokovice s veřejností se uskutečnila v úterý 11. dubna v Otrokovické BESEDĚ. Hlavním tématem bylo zřizování komisí místních částí, došlo ale i na opravy chodníků a problémy s přemnoženými holuby.
Bc. Romana Stehlíková
12.4.2017Obřadní síň se dočká kompletní obnovy
vizualizace obřadní síně po rekonstrukci
Zajistit důstojný prostor pro svatební a jubilejní obřady, vítání občánků nebo další významné události vedlo otrokovickou radnici k zainvestování finančních prostředků do stávající obřadní síně. Ještě v letošním roce budou moci svatebčané říci své „ano“ ve zrekonstruovaných prostorách obřadní síně v budově otrokovické radnice.
Bc. Romana Stehlíková
10.4.2017Vyjádření starosty Otrokovic Jaroslava Budka k tiskové zprávě vydané 7. dubna Magistrátem města Zlín – „Jednání o vodě. Co zdrtilo hejtmana?“
město Otrokovice
Ve středu 5. dubna se na půdě zlínské radnice uskutečnilo jednání k aktuální situaci společnosti Vodovody a kanalizace Zlín za účasti také otrokovického starosty Jaroslava Budka.
Bc. Romana Stehlíková
10.4.2017V Otrokovicích na náměstí přivítali jaro
Vítání jara
Nedělní slunečné počasí potvrdilo příchod jara. Na náměstí oslavili Otrokovičané akci nazvanou Vítání jara a na farmářském trhu nakupovali regionální potraviny. Slavilo se až do večerních hodin.
Bc. Romana Stehlíková
7.4.2017Město hledá nájemce pro stánek v Rekreační oblasti Štěrkoviště
Rekreační oblast Štěrkoviště
Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení na pronájem prostor sloužících k podnikání, umístěných v areálu rekreační oblasti Štěrkoviště v objektu bez č.p., nacházející se na pozemku parc.č.st.2692 v k.ú. Otrokovice, o celkové výměře 16 m2 a dále část pozemku parc. č. 3359/1 v k.ú. Otrokovice včetně zpevněné venkovní plochy o výměře 18,5 m2. Uvedené prostory budou sloužit k účelu užívání jako stánek pro prodej nápojů, cukrovinek a zmrzliny. Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení za následujících podmínek:
Bc. Romana Stehlíková
7.4.2017Město nabízí v centru prostory k pronájmu
Masna - prostor k podnikání
Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení na pronájem prostor sloužících k podnikání nacházejících se v přízemí budovy č. p. 1342, nám. 3. května, Otrokovice. Prostory naposledy sloužily k účelu nájmu jako prodejna masa a masných výrobků. Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení za následujících podmínek:
Bc. Romana Stehlíková
7.4.2017V zahradě Samaritánu byl umístěn a požehnán dřevěný kříž
Žehnání kříže
Požehnání nového kříže v zahradě Azylového domu Samaritán se uskutečnilo ve čtvrtek 6. dubna 2017 v odpoledních hodinách za účasti významných hostů. Slavnostní akt žehnání provedl otec Bohumír Vitásek, který má na starosti duchovní oblast pro všechny Charity v rámci Olomoucké arcidiecéze a otec Josef Zelinka za otrokovickou farnost.
Bc. Romana Stehlíková
6.4.2017O děti v Mateřské škole Otrokovice budou pečovat chůvy a speciální pedagog
Mateřská škola
Od 1. dubna 2017 bude v MŠ Zahradní 1202 a v MŠ J. Žižky 1356 ve třídě nejmenších dětí pracovat chůva. Chůvy budou pomáhat dětem se sebeobsluhou, hygienou a budou se účastnit vzdělávacího programu s dětmi. Spolu s učitelkou budou dětem zajišťovat klidnou a pohodovou adaptaci na prostředí mateřské školy.
Bc. Romana Stehlíková
6.4.2017Městský úřad řeší správu a dohled výpočetní techniky ve školách a šetří tím peníze
PC
Město Otrokovice dlouhodobě podporuje otrokovické základní školy, aby z prostředků města či z dotačních peněz mohly vybudovat kvalitní infrastrukturu informačních technologií (IT). Informatici úřadu vyjíždějí do základních škol, kde řeší správu a dohled nad výpočetní technikou. Školy tím ušetří finanční prostředky.
Bc. Romana Stehlíková
5.4.2017Vystoupení dětí z mateřské školy přilákalo stovky diváků
Vystoupení holčiček z MŠ Pastelka
Maminky, tatínci, babičky, dědečci, sourozenci, další příbuzní a přátelé vystupujících dětí z Mateřské školy Otrokovice se sešli v úterý 4. dubna 2017 ve velkém sále Otrokovické BESEDY na tradiční akademii. Letošní ročník byl věnován dvacetiletému výročí povodní.
Bc. Romana Stehlíková
5.4.2017Město oceňuje dárce krve a kostní dřeně
město Otrokovice
Již šestnáct let oceňuje město Otrokovice pravidelné dárce krve a dárce kostní dřeně. Dárcům hradí celosíťové roční jízdenky na MHD Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice a poskytuje 50% slevy do městských zařízení.
Bc. Romana Stehlíková
4.4.2017Dětská výtvarná soutěž Bezpečně na silnicích! má deset vítězů
Vítětové výtvarné soutěže Bezpečně na silnicích!
Bezpečnostní prvky na oblečení, odrazové světlo na kole nebo zelená na semaforu. Nejen tato kritéria byla posuzována porotou při výběru vítězných výkresů výtvarné soutěže Bezpečně na silnicích! Deset nejlepších malířů dostalo v budově otrokovické radnice v pondělí 3. dubna 2017 ocenění z rukou starosty města.
Bc. Romana Stehlíková
3.4.2017Otrokovice si připomněly narození Tomáše Bati
Představitelé města a Otrokovic při vzpomínce na T. Baťu
V pondělí 3. dubna dopoledne si obyvatelé Otrokovic připomněli významné výročí narození Tomáše Bati. U Baťovy sochy v parku před hotelem Baťov – Společenský dům se sešli také zástupci otrokovické radnice, senioři, zastavili se kolemjdoucí, ale památku uctili i žáci ZŠ Mánesova.
Bc. Romana Stehlíková
3.4.2017Cyklostezka podél Dřevnice je vyčištěna
Dobrovolníci po úklidu cyklostezky
Více než sedmdesát dobrovolníků z měst Otrokovice a Zlín se sešlo na stezce pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice, aby po roce uklidili okolí tolik frekventované trasy. V rámci celonárodní kampaně Ukliďme Svět - Ukliďme Česko a dále motivační soutěže Do práce na kole 2017 se uskutečnil v sobotu 1. dubna 2017 jarní úklid kolem této cyklostezky. Dobrovolníci sesbírali jen na území města Otrokovice sto kilo odpadu.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 94 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém