Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 90 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
18.7.2017Krajská hygienická stanice srovnává kvalitu vody v přírodních koupalištích
Koupání patří bezesporu k nejatraktivnějším aktivitám využití volného času člověka. Dnešní životní styl s sebou přináší pro člověka stále větší duševní zátěž, stres a proto je možnost koupání ve volné přírodě, které umožňuje příjemnou rekreaci, relaxaci a sportovní vyžit stále vyhledáváno.
Bc. Romana Stehlíková
18.7.2017Ohlédnutí za Otrokovickými letními slavnostmi
Víkend plný hudby, her, závodů, kultury a sportu přinesly Otrokovické letní slavnosti. Již po šesté nabídla otrokovická radnice ve spolupráci s Otrokovickou BESEDOU obyvatelům a návštěvníkům města bohatý program, kde si každý mohl vybrat zábavu podle své chuti.
Bc. Romana Stehlíková
18.7.2017Oprava kruhového objezdu na Baťově si vyžádá objížďky
Na první týden v srpnu byl stanoven termín opravy kruhové křižovatky na Baťově u čistírny odpadních vod. Od 31. července do 6. srpna 2017 budou muset řidiči jet po stanovené objízdné trase.
Bc. Romana Stehlíková
18.7.2017Místní akční skupina Severní Chřiby a Pomoraví schválila novou strategii
V uplynulém měsíci se konala valná hromada Místní akční skupiny (MAS) Severní Chřiby a Pomoraví na niž byla definitivně schválena Strategie komunitně vedeného místního rozvoje pro období do roku 2020. MAS v současné době tedy může konečně intenzivně pracovat na přípravě výzev.
Bc. Romana Stehlíková
17.7.2017Otrokovické koupaliště bude týden bez ohřevu vody. Komfort zůstane zachován
V souvislosti s avizovanou odstávkou tepla na Baťově informujeme, že od 17. do 23. července nebude v Městském koupališti Otrokovice dohřívána bazénová voda. S ohledem na předpověď počasí by návštěvníci koupaliště neměli zaznamenat žádnou změnu.
Bc. Romana Stehlíková
14.7.2017Otrokovičané přišli zavzpomínat na Tomáše Baťu
Přibližně čtyřicítka obyvatel Otrokovic se sešla u pomníku Tomáše Bati v průmyslovém areálu TOMA, aby uctila památku tohoto obuvnického velikána. 12. července 2017 uplynulo 85 let od leteckého neštěstí, jenž se stalo osudným Tomáši Baťovi a jeho pilotovi Jindřichu Broučkovi.
Bc. Romana Stehlíková
14.7.2017S financováním Visegrádských sportovních her pomohl i Zlínský kraj
V květnu se uskutečnily v Otrokovicích Visegrádské sportovní hry pro přibližně sto dvacet dětí základních škol ze čtyř partnerských měst. Na financování této mezinárodní sportovní akce se podílel i Zlínský kraj.
Bc. Romana Stehlíková
13.7.2017Od září budou v Otrokovicích posíleny spoje MHD
Nabídnout obyvatelům města Otrokovice přímé spojení s Baťovou nemocnicí ve Zlíně bylo jedním z důvodů, proč město vyjednalo u Dopravní společnosti Zlín-Otrokovice posílení spojů MHD.
Bc. Romana Stehlíková
13.7.2017Rekonstrukce Městské sportovní haly probíhá podle časového harmonogramu
Každou první středu v měsíci se mimo pravidelné týdenní kontrolní dny mohou scházet představitelé města na staveništi Městské sportovní haly Otrokovice. Zástupce zhotovitele a hlavní stavbyvedoucí informují vedení otrokovické radnice o aktuální situaci na stavbě a postupu prací. Ve středu 12. července se uskutečnil v pořadí druhý kontrolní den. Práce na rekonstrukci sportovní haly začaly koncem dubna letošního roku.
Bc. Romana Stehlíková
12.7.2017Zastupitelstvo schválilo závěrečný účet města Otrokovice za rok 2016
Zastupitelé města na svém zasedání v červnu roku 2017 schválili závěrečný účet města Otrokovice za rok 2016. Celkově skončilo hospodaření města za rok 2016 přebytkem téměř 35 milionů korun. Celá výše přebytku byla použita na splacení úvěrů vzniklých v předchozích letech. Celková výše čerpání úvěrů k 31. 12. 2015 činila 78 milionů korun, ke konci roku 2016 byla snížena na 45 milionu korun.
Bc. Romana Stehlíková
10.7.2017Oprava horkovodu na Baťově si vyžádala přerušení dodávky tepla a dopravní omezení
Z důvodu provedení havarijní opravy horkovodu Baťov v Otrokovicích přeruší Teplárna Otrokovice dodávku tepla. V ulicích Zahradní a Mánesova v blízkosti Městského koupaliště dojde k dopravnímu omezení.
Bc. Romana Stehlíková
10.7.2017Zuzana Kuršová si na kolečkových bruslích dojela pro stříbro
Kolečkové bruslení je sport, který má v Otrokovicích zelenou. A to díky jedinečné in-line dráze, která je veřejnosti k dispozici již 11 rokem. Své působení zde má i otrokovický Speedskating club Otrokovice (SSCO), který na této dráze nejen trénuje, ale i pořádá od počátku závody na in-linech známé jako Otrokovický in-line pohár. Zde se už několik let připravuje i čtrnáctiletá Zuzana Kuršová, rodačka z Otrokovic.
Bc. Romana Stehlíková
10.7.2017Africký mor prasat není na člověka přenosný
V uplynulých dnech informovala celostátní média o virové nákaze afrického moru prasat, která se aktuálně vyskytuje ve Zlínském kraji. Jedná se o historicky první nákazu na území České republiky. Africký mor prasat není přenosný na jiná zvířata ani na člověka.
Bc. Romana Stehlíková
3.7.2017Provoz Rekreační oblasti Štěrkoviště je zahájen
Rekreační oblast Štěrkoviště zahajuje v těchto dnech provoz, který tradičně začíná se začátkem školních prázdnin a s ohledem na počasí. Návštěvníkům tak již bude k dispozici kromě přírodní vodní plochy také tobogán a dětské brouzdaliště. Ceny vstupného zůstávají beze změn.
Bc. Romana Stehlíková
3.7.2017Nejstarší obyvatelka Otrokovic oslavila sto třetí narozeniny
Veselá mysl, půl zdraví! Těmito slovy přivítala paní Helena Schádková se skleničkou vaječného koňaku v ruce zástupce z města. Nejstarší obyvatelce poblahopřál v Charitním domu sv. Anežky Otrokovice i starosta Jaroslav Budek.
Bc. Romana Stehlíková
3.7.2017Azylový dům v Otrokovicích má nové dětské hřiště
Zajistit příjemné prostředí dětem i dospělým ve venkovních prostorách azylového domu Nový domov na Trávníkách se podařilo zaměstnancům Charity sv. Anežky pomocí projektu Pomáhej pohybem. Minulý týden hřiště slavnostně otevřeli pracovníci Nového domova, jeho obyvatelé, zástupci města a zástupci společnosti ČEZ.
Bc. Romana Stehlíková
29.6.2017Otrokovické letní slavnosti 2017 nabídnou zábavu pro všechny
Rockové, popové, country či bluesové kapely, diskotéka, kvalitní dechovka, letní kino, závody dračích lodí, pestrý program pro děti a mnoho dalšího nabídnou Otrokovické letní slavnosti 2017, které se uskuteční ve dnech od 14. do 16. července. Tento multižánrový festival svůj bohatý program představí ve všech částech Otrokovic a zváni a vítáni jsou nejen obyvatelé našeho města, ale i návštěvníci z širokého okolí. Letní zábavu si můžete užít zdarma, vstupy na koncerty a další doprovodné akce jsou volné.
Bc. Romana Stehlíková
29.6.2017Město uspořilo finance na elektrické energii a zemním plynu
Přibližně dva miliony korun ušetří otrokovická radnice za roky 2016 a 2017 na elektrické energii a zemním plynu. Město Otrokovice hledá způsoby, jak spořit finanční prostředky a neváhá přistoupit k novým způsobům nákupu energií.
Bc. Romana Stehlíková
29.6.2017Ve Sportovním areálu Baťov se utkali hokejisté s fotbalisty
Již čtvrtý ročník vzájemné přátelské konfrontace mezi hokejisty extraligového Zlína a fotbalistů SK Baťov 1930 nabídnul ve čtvrtek 22. června Sportovní areál Baťov. Tentokrát bylo toto setkání zástupců u nás dvou nejpopulárnějších sportů, zpestřeno přátelským fotbalovým utkáním přípravek obou týmů ročníku 2006.
Bc. Romana Stehlíková
27.6.2017Hledáme pěstouny, kteří poskytnou dětem domov
Jsou mezi námi děti, které nemohou vyrůstat ve svých vlastních rodinách a od útlého dětství musí bojovat s nepřízní svého osudu. Sociální odbor pro tyto děti hledá pěstouny, kteří dětem poskytnou domov a dají jim možnost vyrůstat v rodině.
Bc. Romana Stehlíková
27.6.2017Na festivalu v Zawadzkiem byla dohodnuta další spolupráce
Uplynulý víkend v partnerském městě Zawadzkie byl ve znamení slavností. Každoroční festival Dni Gminy se uskutečnil ve dnech 24. a 25. června. Při této příležitosti se sešli představitelé všech partnerských měst V4 a dohodli další spolupráci pro občany našich měst.
Bc. Romana Stehlíková
26.6.2017Informace o uzavření Městského úřadu Otrokovice
V pátek 7. července 2017 bude z provozních důvodů Městský úřad Otrokovice uzavřen.
Upozorňujeme občany, že uzavřeny budou všechny budovy městského úřadu včetně městské knihovny.
Bc. Romana Stehlíková
23.6.2017Úspěchy kroužků aerobiku DDM Sluníčko Otrokovice – odloučené pracoviště Tlumačov 2017
Do kroužků aerobiku se v sezóně 2016/2017 přihlásilo celkem 103 členů. V září jsme děti rozdělili do skupin podle věkového průměru, který je daný na soutěže. Přivítali jsme také spoustu nových členů, kteří jsou velmi šikovní, a je radost s nimi pracovat. V kategorii do 7 let jsme měli 21 dětí ve věkovém rozmezí 5 – 8 let.
Bc. Romana Stehlíková
22.6.2017Knihobudka zpříjemní lidem volné chvíle na koupališti
Ve čtvrtek 22. června byl spuštěn provoz knihobudky umístěné v areálu Městského koupaliště v Otrokovicích. Tato letní miniknihovnička vznikla ze starého regálu, který barvami rozveselili žáci ZUŠ Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
22.6.2017Žáci otrokovických základních škol změřili síly při sportovním klání
Ani středeční vysoké teploty neodradily děti od sportování. 21. června se utkali žáci prvního stupně základních škol v atletických disciplínách ve Sportovním areálu Baťov. Měli příležitost ukázat rodičům a veřejnosti, jak sportují pod vedením trenérů během školního roku. Soutěžící probíhali obratnostní dráhou, házeli raketkou, skákali přes překážky a předvedli dovednosti s míčem.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 90 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém