Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 91 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
6.12.2019Občan Otrokovic Josef Jurečka se dožívá 100 let
Ačkoliv je vyučen jako kuchař, číšník, celý život se netknul alkoholu a nikdy nekouřil. To je recept Josefa Juračky na dlouhověkost. Právě v těchto dnech se dožívá 100 let a popřát mu k významnému životnímu jubileu přišli i zástupci otrokovické radnice.
Bc. Romana Stehlíková
4.12.2019Upozornění na poruchu aplikace „Hlášení závad“
Město Otrokovice pořídilo v říjnu 2019 aplikaci „Hlášení závad“, která umožňuje obyvatelům upozornit na určitý problém ve městě. Aplikace, která je umístěna na webových stránkách města, má v současné době asi deset dní poruchu.
Bc. Romana Stehlíková
4.12.2019Na Mánesce přivítali adventní čas
Žáci, učitelé, rodiče, Spolek rodičů, manželé Paleníkovi, paní kuchařky, pan školník a dobrovolníci uspořádali již počtvrté akci s názvem Advent na Mánesce. Toto předvánoční setkání školy se uskutečnilo v úterý 3. prosince také pro obyvatele Baťova, kteří si na adventní podvečer našli čas a chuť a scházejí se zde rok od roku ve větším počtu.
Bc. Romana Stehlíková
4.12.2019Vyzýváme dárce krve a kostní dřeně. Odměníme vás
Město Otrokovice pokračuje v zavedené tradici a i v roce 2020 poděkuje držitelům Zlaté Janského plakety, Zlatého kříže a dárcům kostní dřeně, kteří mají trvalý pobyt v Otrokovicích, uhrazením roční celosíťové jízdenky na MHD.
Bc. Romana Stehlíková
4.12.2019Vánoční růže pomáhají nemocným dětem. Přispívají i zaměstnanci otrokovického úřadu
Již dvaadvacátým rokem pomáhají lidé nákupem vánočních rostlin prostřednictvím Šance Olomouc těžce nemocným dětem. Jedním z pravidelných stanovišť, kde prodávají dobrovolníci vánoční hvězdy na pomoc těžce nemocným dětem, se stala i budova otrokovické radnice. Ve středu 4. prosince přivezla na městský úřad Zdena Wasserbauerová padesát pět těchto vánočních rostlin.
Bc. Romana Stehlíková
4.12.2019Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 11. prosince 2019 od 16 hodin ve velkém sále Otrokovické BESEDY se koná 8. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.
Bc. Lenka Kvapilová
4.12.2019Městskou galerii ozdobí sochy a fotografie životních partnerů
Pod nezvyklým názvem „Džentlmen a indiánka“ bude zahájena v pondělí 16. prosince v 18 hodin v Městské galerii v Otrokovicích výstava soch a fotografií životních partnerů, sochařky Evy Vavrečkové a fotografa Libora Stavjaníka. Svou dosavadní prací dokázali, že půjde o výstavu bezesporu velmi kvalitní.
Bc. Romana Stehlíková
3.12.2019Otrokovická radnice opět přispěje sportovcům na mimořádné akce
Na akce mimořádného významu s mezinárodní účastí pořádané v Otrokovicích v roce 2020 je navržena do rozpočtu města na daný rok částka ve výši 315 tisíc korun. Program pro poskytnutí dotací odsouhlasili na posledním jednání otrokovičtí radní. Žádosti budou přijímány v termínu od 13. ledna do 14. února 2020.
Bc. Romana Stehlíková
3.12.2019TEHOS hledá nového správce na Štěrkoviště
Městská organizace TEHOS hledá pracovníka/pracovnici na pracovní pozici správce – Rekreační oblast Štěrkoviště v Otrokovicích. Jedná se o sezonní práci na základě dohody o pracovní činnosti.
Bc. Romana Stehlíková
2.12.2019Při prodeji občerstvení se vybralo téměř 200 tisíc korun
Spojení příjemného s užitečným patří k vánočnímu období, a proto se již dvanáct let konají na náměstí souběžně dvě akce. Rozsvícení vánočního stromu a charitativní akce Otrokovice pomáhají potřebným. Na dvanáctém ročníku charitativní akce se v pátek 29. listopadu vybrala rekordní částka ve výši 197.600,- korun.
Bc. Romana Stehlíková
2.12.2019Ředitel otrokovického SENIORU převzal nové vozidlo
Společnosti z Otrokovic a okolí si na pět let objednaly reklamu na vozidle určenému k poskytování sociálních služeb. Za účastni partnerů, zástupců zřizovatele a dalších hostů převzal ředitel SENIORU Otrokovice Zdeněk Mikel ve čtvrtek 28. listopadu klíče od vozidla značky DACIA DOKKER.
Bc. Romana Stehlíková
29.11.2019Charita Otrokovice slaví Den Dárců
29. listopad se stává opět po roce dnem, kdy je čas poděkovat všem dárcům, kteří podporují charitativní a prospěšné projekty tisíců neziskových organizací po celé zemi. Den dárců je dnem všech, kteří byť desetikorunou, byť jednou dárcovskou SMS podpořili některý z neziskových projektů. Datum nebylo zvoleno náhodně – vychází z tradice tzv. prosincového dárcovství. Tedy období, na které připadá 31 procent z celkového ročního celosvětového objemu dárcovství. Oslavu Dne dárců iniciují Fórum dárců a Nadace rozvoje občanské společnosti jako vhodnou a potřebnou příležitost pro propagaci a podporu dárcovství.
Bc. Romana Stehlíková
28.11.2019Koncem roku bude omezen chod úřadu a knihovny
K drobným úpravám úředních hodin Městského úřadu Otrokovice a Městské knihovny Otrokovice dojde v posledních dnech letošního roku. Žádáme občany, aby si své záležitosti snažili vyřídit s dostatečným časovým předstihem. Děkujeme za pochopení.
Bc. Romana Stehlíková
28.11.2019Co mám dělat, abych byl vidět na silnicích? Výtvarná soutěž s dopravní tematikou začíná
Připomenout nebezpečí na silnicích a v ulicích, která hrozí každému, kdo nedodržuje pravidla silničního provozu, je cílem výtvarné soutěže „Bezpečně na silnicích!“. Soutěž je určena pro děti z mateřských škol, žáky I. tříd základních škol v Otrokovicích a Základní školy Komenského.
Bc. Romana Stehlíková
27.11.2019Otrokovické zastupitelstvo schválilo nové znění vyhlášky o místních poplatcích
Nová obecně závazná vyhláška upravuje poplatek ze psů, poplatek za užívání veřejného prostranství a poplatek za provoz systému komunálního odpadu. K úpravám došlo v souvislosti s vydáním nového zákona, který mění zákon o místních poplatcích. Obecně závazná vyhláška o místních poplatcích města Otrokovice je v novém znění účinná od 1. ledna 2020.
Bc. Romana Stehlíková
26.11.2019Na integrovaném tarifním systému ZID se od 15. prosince nic nezmění
Zavedení jednotného tzv. tarifu Zlínského kraje v autobusové a vlakové dopravě od 15. prosince 2019 nebude mít žádný vliv na fungování již řadu let platného tarifu Zlínské integrované dopravy (ZID) na železniční trati Otrokovice – Zlín – Vizovice.
Bc. Romana Stehlíková
26.11.2019Muzikoterapie s perkusními nástroji je pro seniory ideálním relaxem
K zajímavým aktivitám pro uživatele v domově B SENIORU Otrokovice se řadí i celostní muzikoterapie. Tentokrát se uskutečnila s využitím perkusních nástrojů. Senioři si tak prožili velmi pohodové dopoledne.
Bc. Romana Stehlíková
25.11.2019Otrokovická pobočka NADĚJE sbírala potraviny pro lidi s mentálním handicapem a další potřebné
V sobotu 23. listopadu, v čase od 8 do 18 hodin, se ve vybraných obchodních řetězcích po celé České republice konala Sbírka potravin. Sbírku organizuje Česká federace potravinových bank ve spolupráci s NADĚJÍ, Charitou ČR, Armádou Spásy a Slezskou Diakonií.
Bc. Romana Stehlíková
22.11.2019Na Mánesce vyučují fyziku badatelsky
Před pěti lety se Základní škola Mánesova po několikaleté přestávce znovu zapojila do mezinárodního programu GLOBE, čili Global Learning and Observation to Benefit Environment - globální učení a pozorování přinášející prospěch životnímu prostředí. Jde o program, ve kterém žáci bádají a učí se o životním prostředí s cílem prospět Zemi. Badatelství je prostředek, cesta k tomu, jak zkoumat životní prostředí. Po letech praxe a zkušeností Máneska nabízí odborné veřejnosti ukázkové hodiny badatelství nejen ve fyzice, ale i v dalších přírodních vědách.
Bc. Romana Stehlíková
21.11.2019Členové rady se sešli s veřejností
Již druhá beseda vedení města a komise pro místní část s veřejností v plánované sérii setkání se uskutečnila ve středu 20. listopadu v Otrokovické BESEDĚ. Diskutovat s občany přišli členové Rady města Otrokovice v čele se starostkou Hanou Večerkovou.
Bc. Romana Stehlíková
21.11.2019Zastupitelé schválili Komunitní plán sociálních služeb na Otrokovicku
Komunitní plán sociálních služeb na Otrokovicku na období 2020-2022 je dokument zaměřený na rozvoj sociálních služeb. Na jeho zpracování se podíleli všichni poskytovatelé sociálních a navazujících služeb v našem regionu, uživatelé sociálních služeb a jejich rodinní příslušníci a také zástupci obcí ORP Otrokovice. Jeho znění schválili členové Zastupitelstva města Otrokovice na svém posledním zasedání.
Bc. Romana Stehlíková
20.11.2019Otrokovická Charita spojila síly s největším zaměstnavatelem v regionu
Nejvýznamnější zaměstnavatel ve Zlínském kraji, s téměř 5.000 zaměstnanci, se připojil k akci „Sbírej hliník pro Charitu“. Tato akce běží již 8 let v rámci škol v Otrokovicích a okolí. Nyní se sběr rozrůstá i do otrokovických firem.
Bc. Romana Stehlíková
20.11.2019Listopad je v domově SENIOR Otrokovice aktivitami doslova nabitý
Vitamínů v zimě není nikdy dostatek, a proto chtějí být i uživatelé otrokovického SENIORU připraveni. V rámci vzpomínání v kuchyni obyvatelé domova zpracovali hlávky zelí a následně je naložili. Těší se na ochutnávku a věří, že chřipka je obejde obloukem.
Bc. Romana Stehlíková
19.11.2019I letos v Otrokovicích přibydou nové vánoční ozdoby
Nová světelná výzdoba v květináčích na náměstí, stříbrné baňky na vánočním stromečku a nová svítidla na sloupech veřejného osvětlení. Tyto ozdoby nově přibydou v centru Otrokovic. Ve městě bude tradičně rozmístěna světelná výzdoba a nasvíceny další dva stromy na Bahňáku a v Kvítkovicích. Slavnostní rozsvícení stromu se uskuteční 29. listopadu na nám. 3. května. Vánoční výzdoba bude v Otrokovicích, stejně jako v uplynulých letech, do Tří králů.
Bc. Romana Stehlíková
18.11.2019Charita Otrokovice se zapojila do Sbírky potravin
Chcete podpořit Charitu Otrokovice, ale nevíte jak? Skvělou možnost budete mít již tuto sobotu 23. listopadu, kdy se uskuteční Sbírky potravin. Dobrovolníci z řad veřejnosti i zaměstnanců budou tentokrát připraveni přijímat potravinové dary pro naši organizaci v otrokovickém LIDLu, a to v čase od 8 do 18 hodin.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 91 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém