Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 60 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
11.9.2019V pátek 20. září můžete cestovat v MHD bez jízdenky
Ve Zlíně a Otrokovicích se chystá další Den bez aut. Do jeho akcí se opět zapojí i Dopravní společnost Zlín - Otrokovice. Městská hromadná doprava bude v obou městech (i v Želechovicích) v pátek 20. září zcela zdarma.
Bc. Romana Stehlíková
11.9.2019Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 18. září 2019 od 16 hodin ve velkém sále Otrokovické BESEDY se koná 6. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.
Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Bc. Romana Stehlíková
10.9.2019Využijte zajímavé nabídky, které se uskuteční v rámci Týdne knihoven
Burza knih, besedy s osobnostmi, pasování žáků na čtenáře, odpuštěné poplatky za knihy, které čtenáři nevrátili včas do knihovny. To je výčet několika událostí, které pořádá odbor školství a kultury MěÚ Otrokovice, oddělení městské knihovny v rámci celorepublikové akce Týden knihoven. Třiadvacátý ročník se uskuteční od 30. září do 4. října 2019.
Bc. Romana Stehlíková
10.9.2019V Otrokovických základních školách mají novou digitální techniku
Přibližně milion a osm set tisíc korun z evropských dotací doplní asi dvěstětisícový finanční příspěvek z rozpočtu města, aby mohli žáci všech tří základních škol využívat kvalitnější počítačovou techniku.
Bc. Romana Stehlíková
9.9.2019Pozvánka na Kabelkový veletrh v Otrokovicích
Ve čtvrtek 17. října 2019 vypukne již pátý ročník dobročinného Kabelkového veletrhu, který pořádá Naděje, pobočka Otrokovice spolu se Zlínským deníkem.
Bc. Romana Stehlíková
9.9.2019Rozsáhlá rekonstrukce mostu v ulici Nadjezd se chýlí ke konci
Obyvatelé Otrokovic netrpělivě očekávají dokončení rekonstrukce mostu nad železnicí a místní komunikací v ulici Nadjezd. Z posledního kontrolního dne na stavbě vyplynulo, že nedošlo k žádnému zásadnímu zpoždění podle schváleného harmonogramu prací. Pokud bude počasí příznivé, v druhé polovině října budou moci řidiči vjet na opravený most.
Bc. Romana Stehlíková
5.9.2019Výstavba cyklostezky budí vášně
V červenci letošního roku začala v ulicích Obchodní a Jiráskova výstavba cyklostezky, která umožní cyklistům bezpečný průjezd sídlištěm a bude mít napojení na páteřní stezku pro chodce a cyklisty Otrokovice – Zlín podél řeky Dřevnice. Ačkoliv s sebou stavba přináší celou řadu benefitů, je nutné vykácet několik stromů. To se nelíbí místním občanům.
Bc. Romana Stehlíková
4.9.2019Reportáže z Otrokovic mohou lidé od října sledovat na TVS
Otrokovičtí radní rozhodli o ukončení činnosti Městské televize Otrokovice. Od začátku října letošního roku bude možné sledovat reportáže z Otrokovic prostřednictvím televizního kanálu TVS. Zpravodajství bude ke zhlédnutí také na městském Facebooku, webových stránkách města a internetové televize.
Bc. Romana Stehlíková
4.9.2019Žáci z otrokovických základních škol podpoří během děti z Gambie
Letos podruhé se v Otrokovicích uskuteční charitativní akce Běh pro Gambii. Smyslem je získání finančních prostředků pro zpřístupnění vzdělání dětí v africké Gambii. Běh se uskuteční v úterý 17. září 2019 od 17 hodin na stadionu TJ Jiskra Otrokovice. Podpora veřejnosti na akci je vítána.
Bc. Romana Stehlíková
2.9.2019Město Otrokovice má novou aplikaci pro hlášení závad či poruch
Občané města Otrokovice mají nyní možnost nahlásit závady, nedostatky nebo poruchy na veřejném prostranství. Stačí, když ve svém webovém prohlížeči vyplní jednoduchý interaktivní formulář na adrese: http://www.otrokovice.cz/hlaseni-zavad/ms-14073/p1=14073
Bc. Romana Stehlíková
2.9.2019V Základní škole Trávníky je nová jazyková laboratoř
Přes sedm a tři čtvrtě milionu korun bylo během prázdnin investováno do Základní školy Trávníky. Škola se může pochlubit novou jazykovou laboratoří, zmodernizovanou školní žákovskou kuchyňkou, učebnou pro praktickou výuku pěstitelství nebo zrekonstruovanými prostory jak pro žáky, tak pro učitele. Na realizaci projektu jsou poskytnuty finanční prostředky z Evropské unie a z rozpočtu města Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
2.9.2019Do školních lavic usedlo přes sto padesát prvňáčků
Přesně 155 žáků nastoupilo 2. září 2019 do prvních tříd otrokovických základních škol. Stejně jako v uplynulých letech předstoupili před prvňáčky první školní den paní ředitelky, třídní učitelé a učitelky v doprovodu představitelů města, aby je přivítali v novém prostředí.
Bc. Romana Stehlíková
30.8.2019Před Základní školou TGM je nově upravené prostranství
Už při příchodu do Základní školy TGM budou moci žáci i zaměstnanci zaznamenat nové úpravy prostor před školou, které se uskutečnily během letních prázdnin. Přibližně jeden a půl milionu korun vynaložila otrokovická radnice ke zvelebení tohoto místa.
Bc. Romana Stehlíková
28.8.2019Město Otrokovice letos slaví půlkulaté výročí
Letos uplynulo 55 let od doby, kdy Otrokovice získaly statut města. Stalo se tak čtyři roky poté, co se v roce 1960 spojily obce Kvítkovice a Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
28.8.2019Nový park u Papučárny prochází poslední fází proměny
Již příští měsíc budou moct obyvatelé Otrokovic naplno využívat park u Papučárny. V tuto chvíli zde zbývá osadit zeleň a doplnit jej herními prvky.
Bc. Romana Stehlíková
27.8.2019Cítíte se v našem městě bezpečně? Přijďte na veřejné projednání
Centrum dopravního výzkumu Brno vypracovalo pro naše město Strategii bezpečnosti silničního provozu města Otrokovice na období 2018 – 2025. Rok poté, co byl dokument přijat, se může veřejnost dovědět, jak se daří tuto strategii naplňovat. Beseda se uskuteční v pondělí 23. září od 16 hodin v obřadní síni otrokovické radnice.
Bc. Romana Stehlíková
27.8.2019Zpestřete si v září své cesty do práce jízdou na kole
Pořadatelé soutěže Do práce na kole vyhlásili už potřetí na září výzvu. Jezděte během Evropského týdne mobility od 16. do 22. září do práce na kole. Evropský týden mobility je vynikající příležitostí nechat auta doma a do práce cestovat “na vlastní pohon”. Sedněte na kola, choďte pěšky nebo běhejte. Od 4. září se registrujte na webu https://www.dopracenakole.cz/.
Bc. Romana Stehlíková
15.8.2019Pozor na platnost řidičského průkazu
Městský úřad Otrokovice doporučuje řidičům, aby si zkontrolovali platnost řidičských průkazů. Do konce roku si má vyměnit řidičský průkaz více než 700 otrokovických řidičů, kterým byly průkazy vydány v roce 2009 s dobou platnosti na deset let.
Bc. Lenka Kvapilová
9.8.2019SMS rozesílá radnice v případě ohrožení obyvatel
Otrokovická radnice zasílá zaregistrovaným obyvatelům SMS zprávy s informacemi o mimořádných událostech, případně o odstávkách a dopravních či jiných omezeních ve městě. Možnost zaregistrovat se stále trvá nejen pro obyvatele Otrokovic, ale také pro ty, které informace z našeho města zajímají například z důvodu, že zde mají příbuzné nebo tu vlastní nemovitost.
Bc. Romana Stehlíková
7.8.2019V otrokovické galerii vystaví své fotografie Karel Ševčík
Výstavu fotografií pod názvem „Vše co (ne)schováš“ představí v Městské galerii Otrokovice sám autor Karel Ševčík. Vernisáž se uskuteční v pondělí 26. srpna 2019 v 18 hodin a je zde zvána široká veřejnost. Vstup je volný a výstava bude v otrokovické galerii k vidění do 28. září 2019. Galerie s uvedenou výstavou je otevřená každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin.
Bc. Romana Stehlíková
6.8.2019Veslaři přivezli mistrovské medaile
Na začátku července skončila pro veslaře TJ Jiskra Otrokovice první část letní sezony. Nejdříve se koncem června konalo v Račicích Mistrovství ČR mladšího a staršího žactva s účastí slovenských oddílů. Otrokovičtí veslaři měli zastoupení ve všech kategoriích.
Bc. Romana Stehlíková
26.7.2019Základní škola Trávníky bude mít od srpna novou ředitelku
Rada města Otrokovice jmenovala s účinností od 1. srpna 2019 do funkce ředitelky Základní školy Trávníky Mgr. Evu Horňákovou. Stávající ředitelka školy Mgr. Jana Večeřová odchází z pozice ředitelky na vlastní žádost.
Bc. Romana Stehlíková
6.8.2019Během opravy bude lávka přes Moravu uzavřena
Lávka pro pěší přes řeku Moravu čeká na rekonstrukci. Opravy se dočká v průběhu měsíců srpna a září letošního roku. Lávka bude uzavřena od 19. srpna a její otevření se předpokládá do konce měsíce září 2019. Obchozí trasy pro pěší budou na místě vyznačeny.
Bc. Romana Stehlíková
24.7.2019Rodiče mohou svým dětem pořídit junior pasy na další školní rok
Již druhým rokem mohou žáci ze Zlína a Otrokovic využívat takzvané junior pasy, které jim umožňují cestovat s Dopravní společností Zlín - Otrokovice po celý rok pouze za částku 330 korun v celé síti MHD. V uplynulém školním roce jezdilo přes 580 žáků ve spojích DSZO na cenově výhodnou jízdenku.
Bc. Romana Stehlíková
16.7.2019Páteřní cyklostezka Otrokovice – Vizovice bude mít napojení na sídliště Střed
Cyklisté se v Otrokovicích konečně budou moci bezpečně přepravit přes centrum města. Výstavba nové části stezky pro chodce a cyklisty začala začátkem měsíce července a dokončení její první etapy se předpokládá koncem října. V roce 2020 bude zahájena výstavba druhé etapy. Otrokovická radnice bude část finančních prostředků čerpat z Integrovaného regionálního operačního programu.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 60 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém