Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 93 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
10.12.2018Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve čtvrtek 13. prosince 2018 od 16 hodin ve velkém sále Otrokovické BESEDY se koná 2. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.
Lenka Kvapilová
7.12.2018Krajský úřad varuje občany před pokusy podomních prodejců nabízet spotřebitelům nákupy energií s odvoláním na Zlínský kraj
Zlínský kraj upozorňuje veřejnost, aby lidé byli ostražití vůči podomním prodejcům energií, kteří se odvolávají na údajný požadavek kraje nabízet tyto služby jejich prostřednictvím.
Bc. Romana Stehlíková
6.12.2018Vánoční atmosféru v Otrokovicích vyzdvihne koncert Koledy tří národů
Tradiční koncert Koledy tří národů s nádhernou vánoční atmosférou se uskuteční v sobotu
8. prosince 2018 v Otrokovické BESEDĚ. Během odpoledne zazní koledy české, moravské, ale současně i vánoční písně dalších národů, našich sousedů. Program začne v 17 hodin, vstup je zdarma.
Bc. Romana Stehlíková
6.12.2018Radní schválili programové prohlášení
Programové prohlášení Rady města Otrokovice na volební období 2018 - 2022 vychází z koaliční smlouvy uzavřené 24. října 2018. Na posledním jednání rady konané ve středu 5. prosince radní jednomyslně schválili svoje programové prohlášení.
Bc. Romana Stehlíková
6.12.2018Vánoční růže pomáhají nemocným dětem
Již jednadvacátým rokem pomáhají lidé nákupem vánočních rostlin prostřednictvím Šance Olomouc těžce nemocným dětem. Jedním z pravidelných stanovišť, kde prodávají dobrovolníci vánoční hvězdy na pomoc těžce nemocným dětem, se stala i budova otrokovické radnice. Ve středu 5. prosince přivezla na městský úřad Jana Lochmanová na padesát těchto vánočních rostlin, které prodala během jedné hodiny.
Bc. Romana Stehlíková
5.12.2018Sociální bydlení – housing first
Pro města, která se potýkají s bezdomovectvím, a pro jejich obyvatele vysvitla naděje, že řešení bezdomovectví existuje. Největší odborníci na ukončování bezdomovectví ze zemí, kde má práce s osobami bez přístřeší mnohem delší historii než u nás, jako jsou USA, Velká Británie, Finsko nebo Kanada přišli s průzračným a prostým řešením. „Nechcete mít ve městě bezdomovce? Ubytujte je a nebudou to bezdomovci.“
Bc. Romana Stehlíková
4.12.2018V Otrokovicích jsou na povodně připraveni. Předseda svolal povodňovou komisi
Zjistit, zda jsou členové povodňové komise města a ORP bdělí a správně zareagují na SMS zprávu, která informuje členy v případě ohrožení velkou vodou, bylo jedním z hlavních důvodů, proč předseda povodňové komise v úterý 4. prosince cvičně svolal všechny členy povodňové komise města Otrokovice a současně i členy krizového štábu ORP. Při této příležitosti se uskutečnilo proškolení všech zúčastněných o povinnostech a úkolech vyplývajících z povodňového plánu.
Bc. Romana Stehlíková
3.12.2018Otrokovice září vánoční výzdobou a na charitu poputuje více než čtvrt milionu korun
Poslední pátek v listopadu se Otrokovice každým rokem ponoří do vánoční atmosféry. V pátek 30. listopadu se podvečerních hodinách i letos rozsvítilo vánoční osvětlení ve městě a zároveň se na náměstí uskutečnila humanitární a charitativní akce. Na dobrou věc se vybrala rekordní suma ve výši více než čtvrt milionu korun.
Bc. Romana Stehlíková
22.11.2018Profesionální hasiči z Otrokovic dostali finanční dary
Díky finančním darům bude poskytnut větší komfort pro práci profesionálním hasičům v Otrokovicích.
Bc. Romana Stehlíková
21.11.2018Výtvarná skupina Alfons bude vystavovat v galerii v Otrokovicích
Další ze série výstav pořádaných spolkem Rozumění bude ke zhlédnutí na přelomu roku 2018/2019 v Městské galerii Otrokovice. Hustopečský spolek Alfons představí olejomalby, fotografie, koláže, kresbu, art-protis, prostorové objekty a loutky. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 10. prosince 2018 v 18 hodin. Výstava potrvá do 6. ledna 2019.
Bc. Romana Stehlíková
20.11.2018Technické služby Otrokovice jsou na zimní období připraveny
Zajistit údržbu na chodnících, cyklostezkách a silnicích našeho města je jedním z důležitých úkolů Technických služeb Otrokovice v zimní sezóně. Do plánu zimní údržby je zařazena většina místních komunikací ve městě a větší část chodníků a cyklostezek.
Bc. Romana Stehlíková
19.11.2018Revitalizace parku před Papučárnou bude zahájena ještě v tomto roce
Ještě v letošním roce začnou práce na revitalizaci parku před Papučárnou na Trávníkách. Revitalizace začne v listopadu letošního roku s předpokladem dokončení během letních prázdnin 2019. Celková cena je stanovena přibližně na pět milionů tři sta tisíc korun.
Bc. Romana Stehlíková
19.11.2018Město poskytuje desetitisícový příspěvek na výstavbu vlastního parkovacího stání
V roce 2018 vyčlenilo město Otrokovice ze svého rozpočtu 300 tisíc korun na podporu budování parkovacích stání na soukromých pozemcích u rodinných domů. To by mělo vést k omezení potřeby parkování vozidel na místních komunikacích města. Pomocí dotace bylo na území našeho města letos vybudováno třináct parkovacích stání.
Bc. Romana Stehlíková
16.11.2018Lávka přes Dřevnici se dočká rekonstrukce
Oprava lávky přes řeku Dřevnici mezi ulicí Zámostí a hasičskou zbrojnicí bude zahájena v druhé polovině listopadu. Rekonstrukce bude trvat přibližně jeden měsíc. Přejít na druhý břeh Dřevnice ale bude po dobu oprav možné.
Bc. Romana Stehlíková
15.11.2018V období Vánoc bude Mateřská škola Otrokovice uzavřena
Všech sedm odloučených pracovišť Mateřské školy Otrokovice i oddělení pro děti ve věku od 1 do 3 let bude v období Vánoc, tedy od 24. prosince 2018 do 2. ledna 2019, uzavřeno.
Bc. Romana Stehlíková
13.11.2018Řidičský průkaz si musí do konce roku vyměnit 30 % řidičů, kterých se letos týká povinná výměna
Řidičský průkaz si letos vyměnilo zatím 514 tisíc řidičů. Pro nový doklad si tak přišlo 70 % motoristů, 140 tisíc lidí výměna dokladu ještě čeká.
Bc. Romana Stehlíková
12.11.2018Městská organizace SENIOR získala dvě ocenění
Redakce časopisu Péče o seniory pořádá ve spolupráci s Radou kvality ČR soutěž o nejlepšího poskytovatele sociálních služeb v České republice – Cenu kvality v sociální péči. Záměrem ocenění je každoročně hledat, podporovat a morálně ohodnotit ty jednotlivce a instituce, kteří v této náročné době vytvářejí komfortní prostředí a stabilní zázemí pro uživatele svého zařízení sociální péče a svým přístupem k práci potvrzují, že kvalita je především v profesionalitě a osobním přístupu. Projekt se stal Strategickým projektem Národního programu podpory kvality v ČR a získal tím nejvyšší možný kredit v aktivitách národní politiky kvality.
Bc. Romana Stehlíková
8.11.2018Město odmění dárce krve
Město Otrokovice hodlá, stejně jako v uplynulých letech, poděkovat držitelům Zlaté Janského plakety, Zlatého kříže a dárcům kostní dřeně, kteří mají trvalý pobyt v Otrokovicích. Město dárcům uhradí roční celosíťovou jízdenku na MHD.
Bc. Romana Stehlíková
8.11.2018Přípravy na vánoční výzdobu města jsou v plném proudu
Pracovníci technických služeb začnou v Otrokovicích od pátku 9. listopadu s umisťováním vánočních ozdob na sloupy veřejného osvětlení. I v letošním roce byly přikoupeny nové ozdoby, které oživí zejména vánoční stromeček a prostory na náměstí. Rozsvícení vánočního stromu a svátečního osvětlení ve městě se uskuteční v pátek 30. listopadu 2018.
Bc. Romana Stehlíková
6.11.2018Otrokovice se opakovaně zúčastnily mezinárodního mistrovství ve vaření guláše
Otrokovický pětičlenný tým kuchařů v čele se starostou Jaroslavem Budkem mohl odejít se vztyčenou hlavou. Ačkoliv získali pomyslnou bramborovou medaili, tak na jejich guláš si obyvatelé slovenské Dubnice nad Váhom vystáli nejdelší řadu. Devátý ročník Medzinárodných majstrovstev vo varení gulášu se uskutečnil v sobotním dopoledni 3. listopadu 2018.
Bc. Romana Stehlíková
5.11.2018Zrekonstruovaná sportovní hala je sportovci využívána
Městská sportovní hala byla po své rekonstrukci slavnostně otevřena 12. června 2018. Ceník pro její uživatele následně schválila Rada města Otrokovice, přičemž ceny zatím kopírují pronájmy z doby před rekonstrukcí. Ačkoliv je hala hojně zaplněna sportovními oddíly, volné časy pro veřejnost jsou v omezené míře stále k dispozici.
Bc. Romana Stehlíková
2.11.2018Ustavující Zastupitelstvo města Otrokovice se uskutečnilo první listopadový den
Ustavující Zastupitelstvo města Otrokovice rozhodlo na svém zasedání o orgánech města. Starostou Otrokovic byl zvolen dosavadní starosta města Mgr. Jaroslav Budek (bez pol. příslušnosti, kandidující za ANO 2011) a místostarostkou byla zvolena Bc. Hana Večerková, DiS. (ANO 2011).
Bc. Romana Stehlíková
1.11.2018Otrokovice napomáhají rozvoji školství v regionu dalším projektem
Prvním zářijovým dnem letošního roku zahájilo město Otrokovice, odbor školství a kultury, čtyřletou realizaci projektu Místní akční plán II. obce s rozšířenou působností Otrokovice (dále jen MAP II.), který je spolufinancovaný Evropskou unií. Tento projekt je pokračováním projektu MAP I., který na stejném území probíhal v předchozích dvou letech. Cílem projektu je podpora školství a vzdělávání v našem regionu.
Bc. Romana Stehlíková
31.10.2018Městská poliklinika bude mít nový nákladní výtah
Přibližně dva měsíce budou probíhat v otrokovické poliklinice práce na rekonstrukci nákladního výtahu. Oprava výtahu se uskuteční v době od 18. listopadu 2018 do 20. ledna 2019. Rekonstrukce nákladního výtahu je vyčíslena přibližně na dva miliony korun.
Bc. Romana Stehlíková
14.11.2018Město Otrokovice vyhlásilo výběrové řízení na volná pracovní místa
Bc. Martin Maňásek

Zobrazeno je 25 z celkem 93 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  -1- 2 3 4  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém