Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 113 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
12.11.2020Letos poprvé bude na otrokovickém náměstí vánočně nazdoben živý strom
Přibližně před dvaceti lety byl na náměstí před Otrokovickou BESEDOU vysazen jehličnatý strom, aby až vyroste, byl každoročně zdoben a tvořil součást vánoční atmosféry v našem městě. Vedení města rozhodlo, že asi desetimetrová jedle kavkazská bude letos poprvé ozdobena baňkami a svítidly a nebude nutné vyhledávat vhodný strom, který by byl usazen doprostřed náměstí.
Bc. Romana Pastuszková
12.11.2020Zdeňka Mičutková se stala novou členkou Zastupitelstva města Otrokovice
Po rezignaci dosavadní členky otrokovického zastupitelstva Evy Pšenčíkové (Nový Impuls) složila na včerejším zasedání slib Zdeňka Mičutková ze stejné politické strany. Její mandát zastupitelky města Otrokovice vznikl 6. listopadu a trvat bude do konce funkčního období. Otrokovické zastupitelstvo má 23 členů.
Bc. Romana Pastuszková
12.11.2020Zastupitelé schválili termíny zasedání na rok 2021
Průměrně jednou za dva měsíce se sejde v roce 2021 dvacet tři zastupitelů města Otrokovice na svém plánovaném zasedání. Tato zasedání probíhají ve velkém sále Otrokovické BESEDY vždy ve středu od 16 hodin a jsou veřejná.
Bc. Romana Pastuszková
11.11.2020Městský úřad Otrokovice byl v letošním ročníku soutěže Přívětivý úřad oceněn jako druhý nejpřívětivější v kraji
Tuto soutěž v kategorii obcí s rozšířenou působností již pátý rok vyhlásilo Ministerstvo vnitra ČR.
Bc. Romana Pastuszková
11.11.2020Vedení města položilo kytici k pomníku válečných veteránů
Dne 11. listopadu 2020 si v Otrokovicích připomněli zástupci radnice výročí k příležitosti Dne válečných veteránů. V dopoledních hodinách uctili památku válečných veteránů položením kytice u pomníku na kvítkovickém hřbitově a u pamětní desky učitele Antonína Kosatíka, který padl v 1. světové válce.
Bc. Romana Pastuszková
10.11.2020Porucha na filtrech v teplárně
V Teplárně Otrokovice došlo dnes k poruše odprášení tkaninových filtrů na odsiřovacím zařízení. Filtry nezachytily všechny prachové částice a z důvodu inverzního počasí došlo k jejich částečnému rozptýlení v blízkém okolí teplárny. Porucha na filtrech byla bezodkladně odstraněna. Prachové částice nepředstavují zdravotní riziko. Za způsobené komplikace se obyvatelům omlouváme.

z webových stránek Teplárny Otrokovice
Bc. Lenka Kvapilová
9.11.2020Na Trávníkách začala výstavba skateparku
Přibližně sedm měsíců by měla trvat výstavba nového skateparku na Trávníkách. Nový areál se buduje v části za dětským dopravním hřištěm. Skatepark bude mít veřejný charakter a bude sloužit ke sportu a relaxaci široké veřejnosti.
Bc. Romana Pastuszková
9.11.2020Zasedání Zastupitelstva města Otrokovice
Ve středu 11. listopadu 2020 od 16 hodin se ve velkém sále Otrokovické BESEDY koná již 14. zasedání Zastupitelstva města Otrokovice.

Bližší informace o programu zasedání městského zastupitelstva naleznete na úřední desce Městského úřadu Otrokovice a také na internetových stránkách města www.otrokovice.cz v sekci úřední deska.
Bc. Lenka Kvapilová
6.11.2020Město vyhlásilo výběrové řízení na pronájem nebytových prostor na náměstí
Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení na pronájem prostor sloužících k podnikání, nacházejících se v přízemí a 1. podzemním podlaží (suterénu) budovy č. p. 1342, nám. 3. května, Otrokovice, která stojí na pozemku parc. č. st. 2554 v k. ú. Otrokovice, o celkové výměře 57,3 m2. Prostory umístěné v přízemí o celkové výměře 44,3 m2, k tomu je možno využít prostory umístěné v 1. podzemním podlaží o celkové výměře 13 m2 vhodné jako sklad (sociální zařízení společné s ostatními uživateli objektu). Prostory naposledy sloužily k účelu nájmu jako realitní kancelář. Město Otrokovice vyhlašuje výběrové řízení za následujících podmínek:
Bc. Romana Pastuszková
3.11.2020Lidé v karanténě či izolaci si mohou bezplatně nechat přivézt nákup
Město Otrokovice zajistilo již v polovině října všem otrokovickým seniorům i jiným občanům z rizikových skupin, kteří při současné epidemiologické situaci mají obavy chodit do obchodů, možnost bezplatně si objednat nákup potravin, který jim bude rovněž bezplatně dovezen až do domu. Nyní se tato možnost rozšiřuje i na lidi, kteří jsou v karanténě či izolaci.
Bc. Romana Pastuszková
31.10.2020Do školky děti prosím nevoďte, pokud nemusíte
Město Otrokovice zřizuje mateřskou školu, která má na území města sedm odloučených pracovišť. V souvislosti se šířením onemocněním covid-19, žádá rodiče dětí, které navštěvují mateřskou školu aby, pokud je to možné, nedávali děti do školek a nechali je doma. S velkým vypětím se zatím daří zajistit provoz předškolních zařízení, nicméně šířící se epidemie nutí ředitelku školky stále častěji k omezování jejího provozu.
Bc. Romana Pastuszková
30.10.2020Pohořelická křižovatka bude zprovozněna už v pátek 30. října
Pro obyvatele Napajedel a Pohořelic máme výbornou zprávu. Pohořelická křižovatka silnic III/4973 a III/4974 bude nakonec zprovozněna už v pátek 30. 10. v odpoledních hodinách. Správě Zlín ŘSD se ji podaří zprovoznit před s velkým předstihem před dušičkovým víkendem. Řidiči opět projedou do Pohořelic po komunikaci III/4975 a do Napajedel po silnici III/4973. Pro uzavírku ulice Dr. Beneše v Napajedlích platí termín 2. 11.
Bc. Romana Pastuszková
30.10.2020Autobusy linky 55 pojedou ke hřbitovu po původní trase
Autobusové spoje linky 55, které v nepracovních dnech zajíždějí ke hřbitovu v Otrokovicích-Kvítkovicích, se od soboty 31. října 2020 vrátí na svou standardní trasu.
Bc. Romana Pastuszková
29.10.2020Počty nakažených naleznete v uvedených odkazech
Dva různé odkazy vycházející ze zdrojů Ministerstva zdravotnictví ČR uvádějí a denně aktualizují počty nakažených osob nemocí COVID-19.
Bc. Romana Pastuszková
28.10.2020Pietní akt se musel obejít bez veřejnosti
Ve středu 28. října 2020 je tomu 102 let, kdy si připomínáme významný přelomový bod v dějinách našeho státu. Den vzniku československého státu si v Otrokovicích připomněli zástupci vedení města tichou vzpomínkou a položením věnce k pomníku padlých v 1. světové válce.
Bc. Romana Pastuszková
27.10.2020Od 28. října vláda zpřísnila krizová opatření
Vláda České republiky zpřísnila s ohledem na šířící se nákazu koronaviru následující krizová opatření. Jejich účinnost je od 28. října 2020 06.00 hodin do předpokládaného ukončení nouzového stavu 3. listopadu 2020.
Bc. Romana Pastuszková
23.10.2020Rekonstrukce plochy kvítkovického hřbitova je dokončena
Návštěvníci hřbitova v Kvítkovicích mohou vstupovat do areálu po nové centrální ploše. Rekonstrukce se podařila dokončit do doby, kdy pozůstalí upravují hroby před blížícím se svátkem zesnulých.
Bc. Romana Pastuszková
22.10.2020DSZO obnovuje zákaz používání předních dveří a přerušuje prodej jízdenek u řidičů
Poslední vládní opatření proti šíření nemoci covid-19 jsou důvodem, aby Dopravní společnost Zlín – Otrokovice obnovila od pátku 23. října 2020 svůj jarní zákaz používání předních dveří vozidel MHD včetně přerušení prodeje jízdenek u řidičů.
Bc. Romana Pastuszková
22.10.2020Platnost řidičáků se v nouzovém stavu prodlužuje, průkaz není potřeba měnit
Ministerstvo dopravy se dohodlo s Ministerstvem vnitra na toleranci neplatných řidičských průkazů. V době trvání nouzového stavu se pohlíží na řidičské průkazy jako na platné. Platnost je ale vázaná pouze na dobu trvání nouzového stavu a platí na území České republiky. Přesto doporučujeme s výměnou nečekat a průkaz si vyměnit.
Bc. Romana Pastuszková
22.10.2020Městská knihovna Otrokovice je od 22. října 2020 uzavřena
Na základě usnesení vlády ČR jsou od 22. října 2020 obě pobočky Městské knihovny Otrokovice do odvolání 2020 uzavřeny.
Bc. Romana Pastuszková
22.10.2020Školní hřiště včetně dopraváčku jsou pro veřejnost uzavřena
V souvislosti se zhoršenou epidemiologickou situací šíření nemoci Covid-19 budou všechna školní hřiště a dopravní hřiště pro veřejnost od 22. října 2020 do odvolání uzavřena. Ze stejných důvodů je uzavřen Sportovní areál Baťov a areál Trávníky s in-line dráhou.
Bc. Romana Pastuszková
22.10.2020Vládní krizová opatření s účinností od čtvrtku 22. října
Vláda vydala následující krizová opatření s účinností od 22. října 2020 od 6 hodin. Trvat by měla do 3. listopadu 2020.
Bc. Romana Pastuszková
22.10.2020Městský úřad má omezené úřední hodiny a je nutné se předem objednat
Městský úřad Otrokovice v souladu s krizovým opatřením vlády prodlužuje omezení provozu do 12. prosince 2020, a to následovně:
Bc. Romana Pastuszková
21.10.2020Mobilní pískoviště v ulici Družstevní je pouze dočasné
Děti nyní mohou využívat dočasné mobilní pískoviště v ulici Družstevní. Město Otrokovice vyslyšelo požadavky obyvatel z této lokality a po konzultaci o jeho umístění s tamními obyvateli nechalo nainstalovat dočasné pískoviště náhradou za nedávno zrušené.
Bc. Romana Pastuszková
21.10.2020Vláda vydala krizové opatření o výjimkách z pracovně-lékařských povinností
Vláda vydala v pátek 16. října krizové opatření o výjimkách z pracovně-lékařských povinností (usnesení vlády č. 418/2020 Sb.)
Bc. Romana Pastuszková

Zobrazeno je 25 z celkem 113 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém