Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Aktuální zpravodajství

 
 

Zobrazeno je 25 z celkem 122 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5  další stránka >
 
ZměněnoNázev a anotaceZveřejnil
6.5.2020Základní škola TGM bude mít novou kuchyň
Jako první ze tří základních škol v Otrokovicích bude ZŠ T. G. Masaryka disponovat novou moderní vývařovnou. Kuchyně slouží škole bez větších zásahů již celých 30 let. Náklady na rekonstrukci jsou odhadnuty na 7,7 milionů korun a ze svého rozpočtu je uhradí v plné výši město Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková
6.5.2020Ve středu 13. května bude otevřena knihovna na Baťově
Městská knihovna Otrokovice otevřela hlavní půjčovnu ve středu 29. dubna. Pobočka na Baťově bude veřejnosti otevřena ve středu 13. května. Obě knihovny ale stále budou přístupny za dodržování stanovených podmínek.
Bc. Romana Stehlíková
6.5.2020Dům dětí a mládeže Sluníčko znovu otevírá kroužky
Od pondělí 11. května 2020 DDM Sluníčko opět rozjíždí činnost všech kroužků dle usnesení vlády č. 491 ze dne 30. dubna 2020. Pokyny pro obnovení osobní přítomnosti v DDM a podmínkách účasti naleznete zde: http://www.msmt.cz/soubor-hygienickych-pokynu-pro-ms-zs-a-ss.
Bc. Romana Stehlíková
5.5.2020Ministerstvo zdravotnictví udělilo další výjimky pro nošení roušek
Nové výjimky z povinnosti nosit mimo bydliště ochranný prostředek dýchacích cest stanovilo mimořádným opatřením Ministerstvo zdravotnictví. Od 5. května mohou být bez ochrany dýchacích cest nově:
Bc. Romana Stehlíková
5.5.2020Jak fungují v současné době služby Charity Otrokovice
Mohlo by se zdát, že s karanténou se život v Česku zastavil. To ovšem neplatí o službách Charity Otrokovice. Její služby fungují i nadále, i když s určitými omezeními. Ve všech službách byla zavedena povinnost nosit roušky a dbát na důslednou hygienu. U pracovníků i klientů probíhá pravidelné měření teploty bezkontaktním teploměrem. Samozřejmostí jsou pravidelné desinfekce všech prostor.
Bc. Romana Stehlíková
5.5.2020Cestující mohou opět nastupovat předními dveřmi
Nástup a výstup cestujících předními dveřmi bude u trolejbusů a autobusů MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice znovu povolen od úterý 5. května. Jízdenky však řidiči zatím prodávat nebudou.
Bc. Romana Stehlíková
4.5.2020Vedení města si připomnělo osvobození Otrokovic
Od konce druhé světové války letos uplynulo 75 let. Každým rokem ubývá těch, kteří válku zažili, a proto se i v Otrokovicích každým rokem připomíná památka padlých vojáků, kteří bránili naši vlast. Položením věnce, kytice a minutou ticha uctilo jejich památku v pondělí 4. května i vedení města.
Bc. Romana Stehlíková
1.5.2020Ministerstvo zdravotnictví udělilo výjimky pro nošení roušek
Novou výjimku ze zákazu volného pohybu osob stanovilo mimořádným opatřením Ministerstvo zdravotnictví. Od 1. května mohou být bez ochrany dýchacích cest děti starší dvou let a mladší sedmi let v mateřské škole při pobytu v mateřské škole, osoby při provádění autorského díla za stanovených podmínek, moderátoři, redaktoři za stanovených podmínek.
Bc. Romana Stehlíková
30.4.2020I SENIOR Otrokovice pomáhá
V minulém týdnu došlo ke zvýšení počtu pozitivně testovaných občanů na COVID-19 v Napajedlích. V této souvislosti byly poslány do karantény všichni zaměstnanci Pečovatelské služby Napajedla. Pomoc poskytl otrokovický SENIOR.
Bc. Romana Stehlíková
30.4.2020Otrokovická radnice podpoří sport ve městě částkou 7 milionů korun
Zastupitelstvo města Otrokovice schválilo 29. dubna na svém zasedání výši finančních prostředků na letošní rok určených na činnost v oblasti sportu. Vzhledem k aktuální situaci zastupitelé snížili částku oproti minulému roku o cca 18 %. Letos dostanou otrokovičtí sportovci 7 milionů korun.
Bc. Romana Stehlíková
30.4.2020Kulturním spolkům zastupitelé schválili na letošní rok 360 tisíc
Dvacetiprocentní snížení financí oproti předpokládanému objemu finančních prostředků je schváleno žadatelům o dotaci v oblasti kultury. Společně s Programem pro poskytování dotací z rozpočtu města Otrokovice v oblasti kultury v roce 2020 to schválili členové Zastupitelstva města Otrokovice na včerejším zasedání.
Bc. Romana Stehlíková
30.4.2020Na zajištění sociálních služeb zastupitelé schválili 3,5 milionů korun
Celkem šest organizací zajišťujících sociální služby zejména občanům našeho města obdrží dotace z letošního rozpočtu města Otrokovice. Finanční prostředky připadnou Charitě Otrokovice, Centru služeb a podpory Zlín, Unii Kompas, NADĚJI, pobočce Zlín, Společnosti Podané ruce a Naději, pobočce Otrokovice. Město tyto organizace podporuje opakovaně.
Bc. Romana Stehlíková
29.4.2020Počet nakažených v Otrokovicích se nezvyšuje
Ačkoliv byly první pozitivně testované případy na virus COVID-19 v České republice již 1. března, na otrokovicku se objevily po jeden a půl měsíci. O tom, že se počet pozitivně testovaných v Otrokovicích nezvyšuje, ubezpečil starostku města Hanu Večerkovou hejtman Zlínského kraje Jiří Čunek.
Bc. Romana Stehlíková
29.4.2020Mateřská škola Otrokovice plánuje od 25. května omezený provoz
Omezení provozu Mateřské školy Otrokovice (MŠO) plánuje ředitelka Magda Zycháčková s ohledem na postupné uvolňování vládních opatření na 25. května. Termín by měl kopírovat otevření 1. stupně základních škol.
Bc. Romana Stehlíková
29.4.2020Rouškové pasáže splnily účel
Otrokovická radnice zavedla v souvislosti s pandemickou situací pro občany našeho města tzv. rouškové pasáže. Před budovami městského úřadu a SENIORU byly k dispozici zdarma bavlněné roušky, které si mohli lidé pro svou potřebu odnést. Od 1. května budou rouškové pasáže zrušeny. Svůj účel již splnily.
Bc. Romana Stehlíková
27.4.2020Jak pomáhají v Novém domově Otrokovice
Již více jak 20. let funguje v Otrokovicích sociální služba Nový domov, kterou poskytuje Charita Otrokovice. Nový domov je azylový dům pro ženy, matky, otce a rodiny s dětmi, kteří se ocitli v nepříznivé sociální situaci spojené se ztrátou bydlení. Za dobu svého fungování dokázali pracovníci azylového domu pomoci mnoha uživatelům. Jen v loňském roce se podařilo polovině klientů odejít do přirozeného bydlení. Někteří získali městský nebo obecní byt, jiným se podařilo si zajistit následné bydlení v podobě dlouhodobého pronájmu bytu.
Bc. Romana Stehlíková
27.4.2020Tržiště v Otrokovicích jsou otevřená
Po uvolnění dalších vládních opatření již mohou být v provozu farmářské a ostatní venkovní trhy. Zájemci o pronájem plochy v Otrokovicích na tržištích na ulici Tylova nebo u pošty na Trávníkách se s žádostmi mohou obracet na místní technické služby.
Bc. Romana Stehlíková
27.4.2020MHD směřuje k normálu: 1. května vyjedou historické vozy
Jednou z prvních vlaštovek, které signalizují postupný návrat MHD do normální situace, budou v den státního svátku 1. května první letošní jízdy historických vozidel. Objeví se na lince 8 ve Zlíně, na lince 55 v Otrokovicích a rovněž na zvláštní lince, která směřuje ze Zlína do Kostelce, Štípy a k ZOO Lešná.
Bc. Romana Stehlíková
27.4.2020Po dobu koronaviru nesmí být zvyšováno nájemné z bytu
Vláda České republiky vydala nařízení, podle kterého nelze zvyšovat nájemné z bytu po dobu od 24. dubna 2020 do dne skončení krizových a mimořádných opatření při epidemii.
Bc. Romana Stehlíková
27.4.2020Lidé už se zase mohou rehabilitovat v lázních
Koncem března letošního roku byl v souvislosti s koronavirovou pandemií Ministerstvem zdravotnictví nařízen zákaz všem poskytovatelům lázeňské rehabilitační péče, přijímat nové pacienty. Dne 24. dubna Ministerstvo zdravotnictví tyto služby, za splnění předepsaných podmínek, povolilo.
Bc. Romana Stehlíková
24.4.2020Žáci mají stále zákaz přítomnosti ve škole
Vláda vydala zákaz osobní přítomnosti žáků a studentů ve školách a školských zařízení.
Bc. Romana Stehlíková
24.4.2020Koncem dubna se můžete vydat do fitka nebo zoologické. Otrokovické TICko bude otevřeno až 4. května
Od 27. dubna mohou být za stanovených podmínek otevřena turistická informační centra, posilovny, tělocvičny a fitnesscentra, zoologické zahrady, knihovny, autoškoly, provozovny s plochou pro veřejnost do 2500 m2. Rozhodla o tom vláda na čtvrtečním zasedání.
Bc. Romana Stehlíková
24.4.2020Na veřejnosti se může potkat až deset lidí. Vláda uvolňuje podmínky
Vláda nově stanovila podmínky volného pohybu osob. Platné jsou od 24. dubna 2020. Všechny tyto výjimky jsou povoleny za dodržování stanovených podmínek.
Bc. Romana Stehlíková
24.4.2020Městská knihovna Otrokovice bude otevřena ve středu 29. dubna
V rámci uvolňování krizových opatření vláda povolila od 27. dubna za stanovených podmínek provoz knihoven. Městská knihovna Otrokovice otevře hlavní pobočku od středy 29. dubna. Pobočka na Baťově zůstane z důvodu nemoci prozatím uzavřena.
Bc. Romana Stehlíková
24.4.2020V červnu bude zahájena rekonstrukce MHD zastávek
Dalších šest MHD zastávek bude v Otrokovicích díky rekonstrukci bezbariérových. Upravené zastávky budou vybaveny novými přístřešky a dalším moderním mobiliářem. Jedná se o druhou etapu projektu, který je spolufinancován z prostředků Evropského fondu pro regionální rozvoj a státního rozpočtu. Zlepšování stavu zastávek MHD zapadá do konceptu Plánu udržitelné městské mobility města Otrokovice.
Bc. Romana Stehlíková

Zobrazeno je 25 z celkem 122 záznamů na stránce:  

< předchozí stránka  1 -2- 3 4 5  další stránka >
 

Zobrazit výběr sloupců tabulky »


Kontext

Umístění: Složky dokumentů > Aktuální zpravodajství

Zobrazit aktuální dokumenty | archiv dokumentů | dokumenty včetně archivu

Zobrazit vyhledávací formulář »


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém