Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Busta Věry Kramářové byla slavnostně odhalena

Paní Věru Kramářovou si přišli připomenout obyvatelé Otrokovic ve čtvrtek 13. června k budově gymnázia. Právě tam byla za účasti rodiny, studentů, pedagogů, přátel a bývalého i současného vedení města slavnostně odhalena busta této významné osobnosti.
busta Věry Kramářové, autorka busty Eva Vavrečková, manžel V. Kramářové Lubomír Kramář
 

 
 

Celé odpoledne se neslo ve slavnostním duchu. Předseda komise školství a kultury Jiří Holub přivítal přítomné a předal slovo významným hostům. Jako první se představila starostka města Hana Večerková, která v krátkosti vyzdvihla osobnost Věry Kramářové. S uceleným textem o jejím životě následoval bývalý starosta Jaroslav Budek a zásluhy této výjimečné ženy připomněl i bývalý starosta města a hejtman Zlínského kraje Stanislav Mišák, který se neubránil dojetí. Za kantory předstoupila před obecenstvo pedagožka Eva Svobodová, poté představila své sochařské dílo autorka busty Eva Vavrečková. Na závěr věnoval krátkou vzpomínku své mamince i Ivo Kramář, současný ředitel Gymnázia Otrokovice.

Po slavnostních proslovech odhalili bustu celoživotní partner, manžel Věry Kramářové pan Lubomír Kramář společně s otrokovickou starostkou.

 

Věra Kramářová se narodila v Hluku do učitelské rodiny, ale od svých čtyř let žila v Otrokovicích. V roce 1957 nastoupila jako středoškolská profesorka na Gymnázium Otrokovice, kde působila až do roku 1992. Během prvního roku svého učitelského působení založila recitační kroužek, později nazvaný Poetické divadlo VARIACE. Za své pedagogické působení získala Věra Kramářová v únoru 2002 ocenění Zlínského kraje a téhož roku jí byla udělena Medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Po odchodu do důchodu začala pracovat jako lektorka angličtiny. V letech 1994-1998 byla členkou Zastupitelstva města Otrokovice. Dvě desetiletí pracovala jako členka kulturní a školské komise a byla členkou Klubu přátel historie města Otrokovice.

Věra Kramářová zachytila jako kronikářka události v Otrokovicích v letech 1986-2014 na téměř třech tisících stran kronik, k nimž shromáždila také tisíce příloh. Stala se autorkou a spoluautorkou různých publikací a jejích kronikářských zkušeností využilo také regionální rozhlasové a televizní vysílání. Významná byla i její spolupráce s městem a  Městským úřadem Otrokovice.

V roce 2001 byl Věře Kramářové udělen titul Osobnost města Otrokovice. Za svou všestrannou kulturní a osvětovou činnost byla v roce 2014 jmenována čestnou občanskou města Otrokovice.

 

Věra Kramářová se svou činností nesmazatelně vepsala do historie našeho města.

 

 

 

 

 

Více informací:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 14.6.2019 / 14.6.2019 | Zveřejnit od-do: 14.6.2019-11.8.2019

Líbí se?

 60% |  40%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém