Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Česká designérka oblékla olympijský tým jamajských bobistek

Třicet roků po legendárním vystoupení proslulých „kokosů na sněhu“ na olympiádě v Calgary zažívá Jamajka novou olympijskou premiéru: na hry v jihokorejském Pchjongčchangu se kvalifikoval ženský tým bobistek. A jejich úspěch doprovází i česká stopa. Jamajské bobistky totiž budou v Koreji závodit v kombinézách, které pro ně navrhla česká designérka pocházející z Otrokovic MgA. Zuzana Bahulová, Ph.D.
Jamajský tým bobistek v dresu
 

 
 

„Požadavkem sportovkyň bylo, aby se na dresech uplatnily barvy z jamajské vlajky a motiv malého kolibříka červenozobého, což je národní pták. Hlavní část kombinézy je proto černá a je doprovázena zelenými a žlutými prvky. Ptačí motiv jsem pak umístila na zadní stranu těla,“ popisuje svůj návrh designérka, absolventka Fakulty multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně. Kromě kombinézy pak navrhla i design šátku, bund a elastických kalhot. „Vlastně se jednalo o náhodu. Navrhla jsem dresy pro Australanky, které mě doporučily Jamajčankám. O vánočním čase jsem místo pečení cukroví navrhovala dresy,“ usmívá se Zuzana.

Zuzanin návrh se Jamajčankám natolik líbil, že si jej prosadily u výrobce oblečení Puma, který jinak vyrábí s vlastními návrháři. Již během doktorandského studia Univerzita Tomáše Bati podpořila Zuzanu k výjezdu na stáž do California Institute of The Arts, kde mohla jako první Češka studovat charakterovou animaci. Po návratu své znalosti uplatnila v pozici umělecké ředitelky ve Filmovém uzlu Zlín a v současnosti působí jako lektorka kresby a malby na zlínské univerzitě. A jak se dostala ke spolupráci se zahraničními sportovci? Zuzana Bahulová dříve aktivně sportovala, věnovala se veslování. „Ještě jako studentka Univerzity Tomáše Bati jsem měla možnost vycestovat do zahraničí na pracovní stáž, kterou jsem strávila ve firmě vyrábějící oblečení pro veslaře. Díky tomu jsem se dostala do kontaktu s různými reprezentačními družstvy,“ uvádí designérka. Už na olympiádě v Londýně tak v kombinézách navržených Zuzanou závodili bulharští, nigerští a němečtí závodníci. Na olympiádě v Riu pak navrhla dresy pro veslaře Běloruska, Maďarska a Německa. Na zimní olympiádě bude mít Zuzana letos premiéru.  V současné době se také podílí na vývoji interaktivní animace pro mezinárodní veslařskou federaci, která řeší ideální pohyb pro veslaře.

„Dnešní technologie umožňují, že člověk může zůstat doma ve Zlíně, a přitom pracovat na zakázkách doslova pro celý svět. Čas od času je třeba vyjet do zahraničí, ale vždycky se můžu vrátit tam, kde čerpám inspiraci,“ uzavírá Zuzana Bahulová.

 

 

 

Autor textu: Mgr. Jan Malý, redaktor / editor, Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz  

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 5.2.2018 / 5.2.2018 | Zveřejnit od-do: 5.2.2018-8.4.2018

Líbí se?

 65% |  35%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém