Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Charita Otrokovice slaví Den Dárců

29. listopad se stává opět po roce dnem, kdy je čas poděkovat všem dárcům, kteří podporují charitativní a prospěšné projekty tisíců neziskových organizací po celé zemi. Den dárců je dnem všech, kteří byť desetikorunou, byť jednou dárcovskou SMS podpořili některý z neziskových projektů. Datum nebylo zvoleno náhodně – vychází z tradice tzv. prosincového dárcovství. Tedy období, na které připadá 31 procent z celkového ročního celosvětového objemu dárcovství. Oslavu Dne dárců iniciují Fórum dárců a Nadace rozvoje občanské společnosti jako vhodnou a potřebnou příležitost pro propagaci a podporu dárcovství.
logo Charita
 

 
 

V pátek 29. listopadu se i Charita Otrokovice připojuje k online kampani Dne dárců na své webové stránce a facebooku.  Tím vyjádří, že na své dárce nezapomíná. Bez podpory dárců by jen těžko bylo možné naplnit základní poslání Charity Otrokovice a pomáhat tak lidem, kteří se ocitli v těžké životní nebo sociální situaci. Podporovat, doprovázet a motivovat je k využívání vlastních schopností a sil.

„V roce 2018 dárci darovali pro účely Charity Otrokovice více než 340 tisíc korun. Přitom nejde pouze o dárce z řad firem, ale také soukromé osoby. A nejedná se jen o finanční, ale i materiální pomoc.  Za finanční prostředky jsme pořídili aktivizační pomůcky a Motomed pro seniory v Charitním domově. Zde se také za podpory dárců může každoročně konat turnaj „Přesná šipka“.  Děti z rodin, které se ocitly v tíživé životní situaci, si za podpory dárců užívají předvánoční atmosféru při vánočních dílnách. Nemalá část darů je také použita na vybavení a zařízení azylových domů nebo také nákup křesel do Charitního domova,“ upřesňuje práci s dary Vladana Trvajová, fundraiser Charity Otrokovice.   Ve výčtu podporovatelů se nesmí zapomenout ani na ty, kteří charitativní činnosti věnují svůj čas. A to jsou dobrovolníci. Ti docházejí do služeb Charity pravidelně i nepravidelně pomáhat nebo potěšit uživatele svou přítomností, návštěvou nebo třeba čtením knihy.

„Pro každého z nás je důležitý pocit, že máme svého strážného anděla. Charita takové andělské duše potřebuje o to víc, že lidí, kterým chybí opravdová pomoc je mezi námi opravdu spousta. Tyto své Anděle zařazujeme do Kruhu Andělů. Pro Anděle tu pak máme anděla, jenž zhmotňuje přízeň a lásku, kterou věnují potřebným,“ přibližuje Vladana Trvajová nově se rozjíždějící kampaň Kruh Andělů.

„Děkujeme, že pomáháte společně s námi!“, Charita Otrokovice.

 

 

 

 

 

Další informace:

Vladana Trvajová

fundraiser

e-mail: vladana.trvajova @otrokovice.charita.cz

tel: +420 731 619 771

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 29.11.2019 / 29.11.2019 | Zveřejnit od-do: 29.11.2019-13.12.2019

Líbí se?

 47% |  53%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • SCREAMERS - VÁNOČENÍ
  9.12.2019 19:00
  Screamers míří opět do Otrokovické BESEDY s novou vánočně laděnou show. Nenechte si ujít vystoupení této oblíbené travesti skupiny, parodující s humorem sobě vlastním známé zpěvačky, zpěváky i další celebrity - se zajímavou scénou, kostýmy, nápaditou choreografií, zábavným průvodním slovem i řadou vtipů. To vše zaručuje skvělou zábavu a současně i oddech od předvánočního shonu…
 • KAREL PLÍHAL - RECITÁL
  10.12.2019 19:00
  Ojedinělý hudebník, textař a poeta, se po koncertní pauze, způsobené zdravotními potížemi s rukou, vrací na koncertní pódia. Karel Plíhal v jedné chvíli dokáže publikum rozesmát veselou básničkou, aby vzápětí posluchače rozněžnil a roztesknil emotivním textem písně. Jednočlennou kapelu Karla Plíhala posílil skvělý kytarista Petr Fiala, kterého Karel potkal na hudební škole v Hradci Králové. Na koncertě posluchače čeká jemná a hravá poetika a komorní atmosféra, to vše ve formě inteligentně humorných, často vyzrále sebeironických textů nebo krátkých veršovánek uvozujících či doplňujících jednotlivé písničky. A zároveň famózní kytarové umění.
 • Pavel Dirda – adventní koncert
  13.12.2019 18:00
  Bývalý člen hudební skupiny Gulo Čar, držitel hudební ceny Anděl, který spolupracoval m. j. i s Lucií Bílou či Davidem Kollerem, se představí v Městské galerii Otrokovice v pátek 13. prosince od 18 hodin
  vstupné (na místě) 70 Kč
 • SVÁROVANKA
  15.12.2019 14:00 - 18:00
  Krojovaná dechová hudba Svárovanka pochází ze srdce Moravského Slovácka, Strážnice. Její kořeny sahají do roku 1986, kdy z absolventů LŠU vzniká mládežnická dechová hudba, později nazvaná dle známé vinařské trati Strážnicka „Svárové“. Svárovanku tvoří amatérští muzikanti, kteří se však snaží o co nejvyšší úroveň produkované hudby, důkazem čehož je i vítězství ve finále soutěže malých dechových orchestrů „POLKA FEST 2000“. Kapela natočila několik CD i DVD, absolvovala řadu vystoupení v zahraničí a v roce 2006 se představila v pořadu České televize „Zveme Vás na vinobraní“. Svárovanka hraje repertoár moravských i českých skladatelů, ale může se pochlubit i autory z vlastních řad. Kapelníkem je Tomáš Hanák, zpívají Jana Hanáková, Marie Holubíková, Tomáš Hanák a Stanislav Horváth.
 • Džentlmen a indiánka
  16.12.2019 18:00
  Pod nezvyklým názvem „Džentlmen a indiánka“ bude zahájena v pondělí 16. prosince v 18 hodin v Městské galerii v Otrokovicích výstava soch a fotografií životních partnerů, sochařky Evy Vavrečkové a fotografa Libora Stavjaníka. Svou dosavadní prací dokázali, že půjde o výstavu bezesporu velmi kvalitní.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Prosinec 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
47. týden2526272829301
48. týden2345678
49. týden9101112131415
50. týden16171819202122
51. týden23242526272829
52. týden303112345

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 3755


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém