Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Děti školou povinné mohou učivo dohnat na doučovacích letních kempech

město Otrokovice
Žáci otrokovických základních škol, kteří v době distanční výuky nedosahovali požadovaných studijních výsledků, si mohou prohloubit znalosti prostřednictvím letních doučovacích kempů. Výuka se uskuteční během prázdnin propojením formálního a neformálního vzdělávání. Výzva a možnost čerpání dotace k tomuto účelu přišla z Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy a kempy jsou tudíž pro žáky zdarma.
 

 
 

„V uplynulém školním roce měli žáci velmi ztížené podmínky pro vzdělávání. Školy byly kvůli pandemii covid-19 uzavřeny a většinu školních dní probíhala výuka distanční formou. Ne každému tento způsob výuky vyhovuje, a také dětem chyběl dětský kolektiv, ten žádná individuální výuka nenahradí. Jsem ráda, že jsme mohli prostřednictvím výzvy kempy dětem v Otrokovicích a okolí nabídnout. Doufám, že dětem trochu výuky přes prázdniny vadit nebude a že si kemp v kolektivu svých vrstevníků užijí,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

„Letní kempy bude administrovat nezisková organizace Expra, protože do výzvy se nemohlo zapojit ani město Otrokovice, jako zřizovatel škol, ani školy samotné. Těší mne zájem rodičů a dětí o kempy a zároveň chci poděkovat pedagogům ze škol, kteří aktivity zajišťují a plně si  uvědomují nutnost pomoci dětem srovnat rozdíly ve znalostech, které u některých ovlivnila distanční výuka. Přejeme si, aby každý žák zažíval úspěch ve škole a tak k němu bylo i přistupováno ze stran pracovníků škol, “ sdělila Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury.

Možnosti doučovacích kempů využily Základní škola Trávníky, Základní škola T. G. Masaryka, Základní škola Mánesova, Základní a Mateřská škola Spytihněv a 1. základní škola Napajedla. Školy si určily věk žáků, pro které bude kemp zaměřen. Většinou v rozmezí od 5. do 7. tříd.

„Každý kemp bude trvat pět pracovních dní, 8 hodin ráno denně. Věnovat se jim budou učitelé, vychovatelé, pedagogové volného času, studenti pedagogických fakult lektoři, aj. A nebojte se, bude to „škola hrou“,“ řekla Barbora Šopíková. Doplnila, že kempy se budou konat v prostorách škol, tělocvičen, hřišť, ale třeba také v areálu Sboru dobrovolných hasičů Kvítkovice.

Z uvedených pěti škol se na letní doučovací kempy přihlásilo celkem 150 žáků. Z dotace ministerstva školství budou hrazeny nejen náklady na provoz pronajatých prostor, mezd pedagogů, pomůcek, ale rovněž strava a pitný režim pro dětské účastníky.

 

 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   

 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 8.7.2021 / 8.7.2021 | Zveřejnit od-do: 8.7.2021-5.9.2021

Líbí se?

 52% |  48%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • Letní kino v přístavišti - MEKY
  7.8.2021 21:00
  Miroslav Žbirka, kterému všichni říkají prostě Meky. Jeho jméno a hity znají všichni, Žbirku samotného a jeho skutečný život ale málokdo. Přitom se podobá skvělé písni, má strhující příběh, tempo, emoce a překvapení. Energický filmový portrét MEKY představuje populárního zpěváka z těsné blízkosti, zcela otevřeně a upřímně, v nečekaných souvislostech i s humorem. Žbirkovu zpověď doplňují současné záběry koncertu v Londýně i rozsáhlý archivní materiál. Film natočil Šimon Šafránek, který za svůj předchozí dokument King Skate získal Českého lva.
 • SLAVNOSTNÍ OTEVŘENÍ SKATEPARKU
  8.8.2021 9:30
  První sportoviště pro skateboardisty, jezdce BMX, inlajnisty, jezdce na koloběžkách, horských kolech apod. bude v Otrokovicích slavnostně otevřeno v neděli 8. srpna na Trávníkách. Součástí plánované akce bude sportovní a hudební doprovodný program. Slavnostní otevření skateparku se uskuteční konáním závodů v BMX, SCOOTERINGU a SKATU, které pořádá v rámci této akce společnost Všeproakci. Celodenní událost bude zahájena v 9:30, kdy se začnou registrovat účastníci závodu. Na vítěze čeká slavnostní vyhlašování a hodnotné ceny od partnerů. V těsné blízkosti skateparku bude pro jezdce a diváky k dispozici velkostan s občerstvením.
  Na dopravním hřišti se od 10 do 15 hodin se uskuteční další doprovodný program pro rodiče s dětmi v režii DDM Sluníčko. Členové Fotoklubu BESEDA Otrokovice budou na místě pořizovat fotografie a na žádost je budou moci zájemcům vytisknout.
 • Electro music - DJs Foxxy Jay & LuccaS
  8.8.2021 16:30 - 8.8.2021 20:00
  V rámci hudebního cyklu Náměstí zazní před Otrokovickou BESEDOU poprvé elektro hudba. Čtyřhodinová netradiční produkce se uskuteční v neděli 8. srpna od 16:30. Slečna FOXXY JAY za mixážním pultem společně s DJ LuccaSem namíchají příjemnou porci elektronické taneční muziky k nedělnímu letnímu podvečeru. Vstup na akci je volný, kvalitní občerstvení bude zajištěno.
  Typ akce: Kulturní akce
 • Letní kino v přístavišti - ŽENSKÁ POMSTA
  21.8.2021 21:00
  Na skupinové psychoterapii se setkají tři ženy zralého věku. Liší se sice profesí i povahově, ale mají stejný problém, který se snaží řešit v rámci psychoterapie. Jejich deprese a trápení mají společného jmenovatele: nevěru manželů, kterým obětovaly desítky, často i nelehkých, let společného života. Spontánně je to sblíží a rozhodnou se, že lepší než drahé sezení u psychoterapeuta, bude pomsta. S tou si vzájemně pomůžou. Pro své nevěrné manžely připraví skutečné peklo na zemi. Film je úsměvným pohledem na mužskou krizi středního věku a oslavou ženské solidarity.
 • NÁMĚSTÍ 2021
  29.8.2021 16:30 - 20:00
  Projekt k oživení náměstí 3. května v letních měsících – VI. ročník
  Letní koncerty a vystoupení místních a regionálních kapel na náměstí 3. května před Besedou.
  Vždy v neděli, čas vystoupení: od 16.30 do 20.00 hodin
  Občerstvení pro veřejnost zajištěno.
  Vstup volný.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Srpen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
30. týden2627282930311
31. týden2345678
32. týden9101112131415
33. týden16171819202122
34. týden23242526272829
35. týden303112345

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8225


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém