Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka

Do kampaně Do práce na kole se zapojuje každým rokem více účastníků

Již počtvrté se společně zapojili v měsíci květnu soutěžící z měst Zlín a Otrokovice a blízkého okolí v motivační kampani Do práce na kole 2017. Hlavním organizátor projektu spolek Auto*Mat spolupracoval letos s 33 městy po celé republice. Cílem soutěže je hravou formou přivést obyvatele měst k využívání šetrných způsobů dopravy a ulevit životnímu prostředí. Od loňska se mohou soutěže kromě cyklistů zúčastnit také běžci, chodci, vozíčkáři a ostatní, kteří jezdí do práce „na vlastní pohon“.
společná fotografie

Tváří letošní kampaně byl břišní a hrudní chirurg prof. MUDr. Pavel Pafko, DrSc., a fyzioložka a biochemička prof. RNDr. Helena Illnerová, DrSc.  Oba jezdí pravidelně na kole. „Kolo je ideální dopravní prostředek pro každého. Občas slýchám, že cyklisté musí dýchat znečištěný vzduch. Ale jestli si řidiči myslí, že v autě dýchají jiný vzduch, tak jsou na omylu. Z hlediska zdraví je jízda na kole rozhodně prospěšná. Navíc ulevíte životnímu prostředí a netaháte kvůli svým 70 kilům tunu železa tam a zpátky,“ říká prof. Pavel Pafko, který cestou do práce najede na kole asi 13 kilometrů.

Ve Zlíně se letos zapojilo 259 a v Otrokovicích 252 soutěžících. Je to o 63 více než v minulém roce.  Vytvořili 144 týmů po 2 až 5 členech z 81 firem. Společně najezdili, naběhali či nachodili 149 889 šetrných kilometrů. Za celou republiku je to celkem 2 732 962 kilometrů. Děkujeme!

Slavnostní vyhlašování výsledků květnové motivační soutěže za obě města bylo letos 6. června v Otrokovicích na náměstí 3. května.  Hlavní cena v kategorii Pravidelnost se losovala z 11 týmů, které zvládli 100% svých cest do práce na vlastní pohon.  Z hlavní ceny, a to koloběžky Kostka Tour Max od Statutárního města Zlín, se těšil Radovany Team z firmy Continental Barum s.r.o. Otrokovice. Cenu předával Per Brixen, politický rada a zástupce dánského velvyslance.  Na druhém místě byl vylosován tým Membrány z Continental Barum a třetí místo obsadily usměvavé členky týmu MUDříci z Krajské nemocnice Tomáše Bati, Zlín.  Celkem bylo vylosováno a získalo ceny od partnerů soutěže deset týmů v kategorii Pravidelnost.

Kategorie Výkonnost jednotlivců hodnotila celkový počet ujetých kilometrů. Bylo odměněno pět mužů a žen. Neuvěřitelných 2646,8 km najezdil Marek Sýkora, tým 4Veteráni z Continetal Barum s.r.o. Otrokovice. Za ženy první místo získala Ivana Kročilová, z týmu jicho kwenda – záZRAK z Pančavy, která jezdila do Gemini, oční kliniky a.s Zlín. V měsíci květnu, za každého počasí, šlápla do pedálů kola celkově na 1254 kilometrech!

V kategorii Cykloopatření na připomínky soutěžících ihned zareagovali a odpovídali cyklokoordinátorka Otrokovic Renáta Krystyníková a Martin Habuda, cyklokoordinátor Zlína.

Soutěžící se mohli v kategorii Kreativita pochlubit,  proč v květnu jezdí na kole, chodí, nebo běhají do práce. Nejlepší tři výtvory ohodnotila komise tvořená zástupci měst Zlín a Otrokovice. První místo získala Marcela Kadlecová z týmu Šokartky, firma SHOCart, Zádveřice. Druhé místo bylo přiděleno Dagmar Studýnkové, tým MUDříci – KNTB, Zlín a třetí místo získal Pavel Stržínek z týmu Edhouse koloběžce z firmy Edhouse s.r.o. Zlín. Marcela Kadlecová se umístila výborně i v celorepublikové soutěži, kde vyhrála 3. místo.

Na slavnostním odpoledni v Otrokovicích byli vyhlášeni i nejlepší regionální cyklozaměstnavatelé za města Zlín a Otrokovice.  Dle celorepublikového dotazníkového bodování se na 1. místo dostal Continental Barum s.r.o. Otrokovice. Se stejným počtem bodů obsadily 2. a 3. místo  Promens a.s, Zlín a Schneider Electric CZ, s.r.o. Otrokovice.

Na Otrokovickém náměstí byl při vyhlašování výsledků soutěže připraven bohatý program nejen pro samotné soutěžící.  Kromě dánského velvyslance ceny od regionálních partnerů, kterým děkujeme, předávali i zástupci měst. Za Otrokovice místostarosta Mgr. Jiří Veselý a Josef Novák, radní města Zlína. Zjistili jsme, že většina soutěžících pokračuje v alternativní dopravě i v dalších měsících.  Prospívají tak nejen sobě, ale i svému okolí, které by si jich mělo patřičně cenit a podporovat.

Zpracovala: Jana Vybíralová, koordinátorka soutěže DPNK 2017 za Zlín, Otrokovice a okolí

30.6.2017 19:00
    První open air akce pod Carnival House Events s elektronickou taneční hudbou v Otrokovicích se zahraničním interpretem Skytech.

VSTUPENKY
    Předprodej od 5.ČERVNA na těchto místech:
    SUBFORM / MEATFLY Zlín (Zlaté Jablko Zlín)
    MR GRILL Otrokovice

CENA
    1.vlna (pouze 200 kusů) 150 Kč
    2.vlna (do vyprodání) 200 Kč
    VIP 990 Kč

Přijďte si vychutnat taneční festivalovou atmosféru!
    Typ akce: Kulturní akce
  • Koncert Mládežnického dechového orchestru z maďarského Vácu, Ženského pěveckého sboru Otrokovice a Základní umělecké školy Otrokovice
    5.7.2017 17:30, Náměstí 3. května
    Koncert Mládežnického dechového orchestru z maďarského Vácu, Ženského pěveckého sboru Otrokovice a Základní umělecké školy Otrokovice pořádaný v rámci partnerství našich měst. Koncert se uskuteční dne 05.07.2017 na náměstí 3. května v Otrokovicích.

9.7.2017 16:00, Náměstí 3. května
    Další pohodové odpoledne z letního cyklu koncertů na náměstí před Besedou, tentokrát s akusticky hrajícím souborem Bob a Bobek & spol., což není nikdo jiný než Kamil Dyják (piano, zpěv), Jarda Bobowski (kytara, zpěv) a hosté - Jan Kotulán (housle) a Martin Ničajevský (bicí).