Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Do obnovy a údržby majetku město investovalo 38 milionů

Dobrá kondice městských nemovitostí je výsledkem aktivity vedení města, které rovnoměrně vynakládá finanční prostředky nejen do budování nového, ale i údržby stávajícího majetku. V roce 2021 tak vynaložilo 38,4 milionu korun.
opravy
 

 
 

Optimální úroveň finančních prostředků vynakládaných na údržbu majetku je vyjádřena každoročními odpisy. Jejich výše odráží celkovou hodnotu majetku a jeho opotřebení za určité časové období. Aby si majetek zachovával svou hodnotu, musí investice do údržby být podobná nebo vyšší než odpis. Celková hodnota městského majetku činí 3,14 miliard korun, což je v ročních  odpisech 36,7 milionů korun s tím, že tato hodnota v posledních letech stoupala v závislosti na nově budovaných investicích.        

„Máme zpracovaný dlouhodobý plán oprav, ze kterého vycházíme a díky kterému máme přehled, co je aktuálně potřeba, a co nás čeká. Také nám ukazuje, kde jsou slabá místa a majetek je třeba obnovit. U budov jde zejména o výměnu oken a zateplení. Investice jsou ale směřovány také do vnitřního vybavení. Z investic v loňském roce tak jde zmínit například revitalizaci plášťů Otrokovicé BESEDY, SENIORu, DDM Sluníčko i dalších školských zařízení. Počítají se sem ale i opravy chodníků a silnic a veškerého dalšího majetku,“ vyjmenovala starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Investice do údržby v takové míře nejsou samozřejmostí. Podfinancování údržby majetku pak má za následek chátrání, které může vyústit v havarijní stav. „Řešení havarijních stavů ale představuje úplně jiné náklady. Proto je dobré těmto situacím předcházet a majetek postupně obnovovat s péčí řádného hospodáře,“ míní starostka Hana Večerková. Ani v Otrokovicích tomu tak nebylo vždy. K značnému navýšení prostředků pro obnovu majetku došlo až v roce 2017. Do té doby je možné mluvit o vnitřním dluhu města vůči svému majetku. Například v roce 2012 byly odpisy ve výši 31,8  mil. korun, zatímco na údržbu majetku šlo jen 19,1 mil. korun. To znamená propad více než 10 milionů, které mohly být využity pro obnovu. Tato situace se změnila až v roce 2017, kdy se poměr vyrovnal. „V loňském roce jsme se po letech konečně dostali do stavu, kdy můžeme říci, že jsme tento vnitřní dluh splatili a prostředky vynakládané na údržbu převyšují výši odpisů. Díky nastaveným pravidlům lze tento trend zachovat i v dalších letech. Tento fakt jednoznačně ukazuje naši snahu nejen vytvářet nové, ale především udržovat stávající. Jen tak můžeme vytvořit přívětivé město, ve kterém se bude dobře žít všem občanům,“ uzavřela starostka Otrokovic Hana Večerková. 

 

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 14.1.2022 / 14.1.2022

Líbí se?

 57% |  43%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • DVA NAHATÝ CHLAPI
  31.1.2022 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Seriózní advokát, věrný manžel a otec dvou dětí, se jednoho dne probudí nahý v posteli se svým kolegou z práce. Ani jeden netuší, jak se do této situace dostal, manželka jednoho z nich však vymyslí způsob, jak zjistit pravdu. Ale ta je, jak se nakonec ukáže, opravdové pravdě hodně vzdálená. Bláznivá komedie kontroverzního francouzského autora Sébastiena Thiéryho, která slaví velké úspěchy nejen v Paříži. Hrají: Martin Zounar, Martin Kraus, Martina Randová, Daniela Šinkorová / Michaela Dittrichová.
 • 15. OTROKOVICKÝ SALÓN
  29.11.2021 18:00 - 28.1.2022, Otrokovická BESEDA
  Po roční odmlce vystaví členové spolku Rozumění a jejich hosté v prostorách Otrokovické Besedy svá nová výtvarná díla a zároveň oslaví 10. výročí vzniku tohoto uměleckého spolku. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 29. 11. od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2022 “Žijeme kulturou”, který je věnován společenskému životu v našem městě. Výstava potrvá do 28.ledna 2022
 • REUNION
  31.12.2021 - 6.3.2022, Městská galerie Otrokovice
  Kolekce děl 17 umělců, limitovaných komorním rozměrem i minimálním počtem zahrnuje drobné malby, tisky kresby, fotografie a objekty symbolicky zastupující práci autorů, kteří v Brně vstupovali na profesionální výtvarnou scénu v době společenských změn přelomu osmdesátých a devadesátých let a také práce několika generačně starších uměleckých souputníků, kteří v minulosti vystupovali v pozici pedagogických a uměleckých autorit této neformálně semknuté společnosti uměleckých přátel.
  S určitou licencí lze uvnitř shromážděného společenství rozlišovat prolínající se skupinky autorů spojených s Kamennou kolonií, Havlíčkovou partou z Pedagogické fakulty a vlastní stolovou společností „od Schodů“ která se neformálně setkávala v tradici pátečních večerů a vernisážových oslav.
 • FOTOKLUB V OBRAZECH
  3.1.2022 18:00 - 30.1.2022, Městská galerie Otrokovice
  Od 3. do 30. ledna 2022 proběhne v MGO výstava Fotoklubu Beseda Otrokovice, zaměřená na tvorbu členů Fotoklubu, na které se dozvíte více o činnosti i aktivitách tohoto spolku. Součástí výstavy bude videoprojekce. Výstavu zahájí vernisáž v pondělí 3. 1. 2022 v 18 hod.
 • Jarní příměstský tábor se Sluníčkem!
  7.2.2022 - 11.2.2022
  V době jarních prázdnin připravil DDM Sluníčko příměstský tábor. Přihlašovat se můžete již teď na https://www.ddmslunicko.cz/tabory/378-jarni-primestsky-tabor
  Pro všechny holky a kluky navštěvující ZŠ čeká týden plný sportovních a vědomostních her, spousta zábavy, pobyt v přírodě a další aktivity.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Leden 2022 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
52. týden272829303112
1. týden3456789
2. týden10111213141516
3. týden17181920212223
4. týden24252627282930
5. týden31123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 527


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém

 

Tento web využívá cookies. Některé z nich mohou sloužit pro analytické účely.

O cookies