Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Dubnicko-otrokovická cyklojízda byla opět úspěšná

Dvě stě nadšenců zdolalo v neděli 23. června na kolech pětaosmdesátikilometrovou trasu mezi partnerskými městy slovenskou Dubnicí nad Váhom a českými Otrokovicemi. Hobby cyklojízdu uspořádaly letos už počtvrté radnice z obou měst ve spolupráci se Športovým klubom cyklistiky Dubnica nad Váhom. S cyklojízdou neprofesionálů se současně konal i závod U19 a následně kritérium, které se uskutečnily v rámci 56. ročníku Medzinárodních dní cyklistiky.
Renata Staňková
 

 
 

Počet účastníků hobby jízdy dokazuje stále vzrůstající zájem o cyklistku. Ačkoliv se primárně nejedná o soutěž, ale o přátelskou jízdu, mnozí cyklisté šlápli do pedálů a o vítězství usilovali. K průběhu akce přistupoval každý individuálně. Ti nejméně trénovaní si zkontrolovali plně dobitou baterii a vyrazili ze startu na vypůjčených elektrokolech. „Jelikož je cyklojízda na začátku sezony, nestihla jsem se rozjezdit. Upřímně řečeno, trasa je dost náročná i pro trénované cyklisty. Bez elektrokola bych jela trasu minimálně jednou tak déle,“ přiznala Renata Staňková, která do cíle dorazila s časem 4 hodiny a 11 minut. Naopak nejrychlejší cyklista Jiří Hradil projel vítězným obloukem, když časomíra ukazovala 2 hodiny a 30 minut. Na stupeň vítězů dosáhla i otrokovická starostka Hana Večerková, která se umístila ve své kategorii na třetím místě. „Na start hobby cyklojízdy jsem se postavila podruhé a musím říct, že to byla parádní jízda. Jsem velmi ráda, že slyším pozitivní ohlasy, i když počet našlapaných a hlavně nastoupaných kilometrů je úctyhodný.  Chtěla bych touto cestou poděkovat všem, kteří se na vzorné organizaci podíleli. Kromě zaměstnanců obou našich měst a Športového klubu cyklistiky chci vyjádřit velké díky posádkám Zdravotnické záchranné služby Zlínského kraje, Městské policii Otrokovice, Policii České republiky, Svazu dobrovolných záchranářů, dobrovolným hasičům z jednotlivých obcí ležících na trase, doprovodným motorkářům z CzechBikers a partnerům Zlínskému kraji a společnosti KCK,“ vyjmenovala starostka.

Cyklisté měli na trase dvě občerstvovací stanice a během jízdy je doprovázelo záchranářské vozidlo pro případ, že by někdo přecenil své síly nebo došlo k nějakému úrazu.  V cíli měl každý nárok na porci guláše a pivo a obdržel účastnický diplom. U Společenského domu byl zajištěn doprovodný program jak pro dospělé, tak pro děti.

„Zorganizovat takovou akci je poměrně náročné jak personálně, tak finančně. Přesto je hobby cyklojízda pro všechny účastníky zcela zdarma a mají zajištěn během jízdy i po ní veškerý možný komfort. Doufám, že se i dalších ročníků zúčastní tak početné pole občanů našich spřátelených měst, protože zejména pro ně tuto akci již čtvrtým rokem pořádáme,“ uvedla závěrem starostka.

 

 

 

 

 

 

Více informací:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 25.6.2019 / 25.6.2019 | Zveřejnit od-do: 25.6.2019-11.8.2019

Líbí se?

 64% |  36%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden1234567
27. týden891011121314
28. týden15161718192021
29. týden22232425262728
30. týden2930311234
31. týden567891011

Další akce


Anketa

Kam se v létě chodíte osvěžit nejčastěji?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4770


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém