Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Dvacet let od velké vody připomene i koncert skupiny Spirituál Kvintet

V letošním roce si připomíná řada měst velkou vodu, která se prohnala napříč Českou republikou v roce 1997. V Otrokovicích se při této příležitosti konají už od začátku roku akce mapující zkázu, kterou povodně přinesly. Vzpomínky na rok 1997 zakončí koncert skupiny Spirituál Kvintet. 15. června v 18 hodin jste zváni do Otrokovické BESEDY. Vstupné je dobrovolné. Výtěžek z koncertu poputuje do místní pobočky NADĚJE.
Pozvánka na Spirituál Kvintet
 

 
 

Všechno zlé je pro něco dobré. Lze něco takové říci o povodních, které potkaly před dvaceti lety Otrokovice? „Smyslem akcí připomínající tuto zkázu bylo také ukázat mladé generaci, která toto naštěstí nezažila, že se lidé umí při takovém neštěstí semknout a podat pomocnou ruku,“ řekl starosta Otrokovic Jaroslav Budek. Dodal, že pozitivně lze také přijmout proměnu města, která po povodních nastala.

Plejáda akcí odstartovala výtvarnou soutěží „Pod hladinou“ a literární soutěží „Voda a ochrana přírody“ pro žáky základních škol a víceletého gymnázia. Vernisáž výtvarných prací a vyhodnocení soutěže se uskutečnilo začátkem března v otrokovické galerii, kde měli možnost návštěvníci shlédnout povodně tak, jak si je představovaly děti, které tu před dvaceti lety ještě nebyly. Během uplynulých měsíců byly organizovány edukativní programy pro školy. Jednalo se o besedy, konzultace v rámci řešení žákovských projektů, terénní cvičení ve spolupráci s Přírodovědeckou fakultou Univerzity Palackého Olomouc a další.

„Ve čtvrtek 15. června se ve velkém sále Otrokovické BESEDY uskuteční besedy k tomuto tématu. Dopolední program je určen pro žáky základních škol a pro občany a návštěvníky města bude v podvečerní čas připravena beseda s pamětníky, na kterou přijali pozvání i významní hosté. Součástí veřejného programu bude promítnutí historického filmu o povodních a krátké vzpomínkové rozhovory s osobnostmi. Od 19 hodin se návštěvníci mohou těšit na koncert skupiny Spirituál kvintet,“ informovala Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury.

K dvacetiletému výročí od povodní se podařilo pracovnicím Turistického informačního centra Otrokovice získat výroční turistickou vizitku. Povodňová vizitka je vydána v omezeném počtu a v současné době je jediná na Moravě. Zájemci si ji mohou zakoupit za 12 korun v otrokovickém informačním centru v budově Otrokovické BESEDY.

V pondělí 19. června se uskuteční vernisáž výstavy fotografií zachycující události před dvaceti lety fotografa Jiřího Bučka. Výstava bude k vidění v Městské galerii Otrokovice a je pořádána ve spolupráci s Fotoklubem BESEDA, Klubem přátel historie, odborem školství a kultury společně s výstavou fotografií a artefaktů, které zapůjčili občané našeho města.

„Minulost by se měla čas od času připomínat a měli bychom se z ní poučit. Aby se v našem městě taková situace neopakovala, případně abychom zmírnili následky, pokud by přece jenom podobná situace nastala, snaží se vedení města dlouhodobě chránit obyvatele Otrokovic protipovodňovými opatřeními, ať už se jedná o budování fyzických ochranných zdí, krizových plánů nebo pravidelnou osvětou,“ uvedl závěrem starosta Jaroslav Budek.

 

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 2.6.2017 / 2.6.2017 | Zveřejnit od-do: 2.6.2017-30.6.2017

Líbí se?

 58% |  42%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • CARNIVAL HOUSE
  30.6.2017 19:00
  První open air akce pod Carnival House Events s elektronickou taneční hudbou v Otrokovicích se zahraničním interpretem Skytech.

  VSTUPENKY
  Předprodej od 5.ČERVNA na těchto místech:
  SUBFORM / MEATFLY Zlín (Zlaté Jablko Zlín)
  MR GRILL Otrokovice

  CENA
  1.vlna (pouze 200 kusů) 150 Kč
  2.vlna (do vyprodání) 200 Kč
  VIP 990 Kč

  Přijďte si vychutnat taneční festivalovou atmosféru!
  Typ akce: Kulturní akce
 • Koncert Mládežnického dechového orchestru z maďarského Vácu, Ženského pěveckého sboru Otrokovice a Základní umělecké školy Otrokovice
  5.7.2017 17:30, Náměstí 3. května
  Koncert Mládežnického dechového orchestru z maďarského Vácu, Ženského pěveckého sboru Otrokovice a Základní umělecké školy Otrokovice pořádaný v rámci partnerství našich měst. Koncert se uskuteční dne 05.07.2017 na náměstí 3. května v Otrokovicích.

  Program:
  17.30 zahájení, uvítání hostů
  17.35 vystoupení ŽPSO
  17.50 vystoupení ZUŠ
  18.00 koncert dechového souboru z Vácu
  18.45 ukončení koncertu.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NÁMĚSTÍ 2017 - Bob a Bobek & spol.
  9.7.2017 16:00, Náměstí 3. května
  Další pohodové odpoledne z letního cyklu koncertů na náměstí před Besedou, tentokrát s akusticky hrajícím souborem Bob a Bobek & spol., což není nikdo jiný než Kamil Dyják (piano, zpěv), Jarda Bobowski (kytara, zpěv) a hosté - Jan Kotulán (housle) a Martin Ničajevský (bicí).
  Typ akce: Kulturní akce
 • BESEDA S MYSTIČKOU IVOU ADAMCOVOU
  14.7.2017 17:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  aneb Prázdninové povídání s Ivankou v Otrokovicích, tentokrát na téma: “Vše je dobré”.
  Vstupné na www.centrumarkana.cz
  Typ akce: Kulturní akce
 • NÁMĚSTÍ 2017 - HUDBA FRYŠTÁK
  23.7.2017 16:00, Náměstí 3. května
  Pokračování letního cyklu koncertů na náměstí 3. května před Besedou. Zavedená blues - rocková formace Hudba Fryšták, tvořená pěticí protřelých muzikantů, hraje vlastní skladby, okořeněné “výlety” do nejrůznějších hudebních žánrů. Hudba Fryšták se představí v sestavě: Gabriela Brabcová (saxofony, flétny), Břetislav Jančík (kytary, zpěv), Pavel Hruda (klávesy), Radim Bačuvčík (basová kytara), Roman Horák (bicí).
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červen 2017 >>

PoÚtStČtSoNe
22. týden2930311234
23. týden567891011
24. týden12131415161718
25. týden19202122232425
26. týden262728293012
27. týden3456789

Další akce


Anketa

Kterou část Otrokovických letních slavností si nejvíce užijete?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 35


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém