Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Hurdisovy domy vyžadují obnovu

město Otrokovice
Na špatný technický stav městských bytových domů v lokalitě Hurdisky s ohledem na jejich stáří, akutní riziko opakovaných havárií vody a kanalizace pod těmito domy a také na špatný stav střechy, již dlouhodobě poukazují pracovníci města, což potvrzují i samotní nájemníci na pravidelných setkáních. Radnice se tímto problémem vážně zabývá, neboť to aktuální situace vyžaduje.
 

 
 

Stavba domů pochází z 30. let 20. století, kdy byly zamýšleny jako zařízení staveniště pro dělníky, ale následně byly objekty upraveny a slouží dodnes k nájemnímu bydlení. S ohledem na stáří a současný technický stav objektů si město nechalo zpracovat odborné technické posouzení stavu domů a vyhodnocení rozsahu a efektivity výdajů pro zabezpečení jejich dalšího provozu. Byla zadána studie na komplexní řešení celého území a okolí. Postupně byly městské radě prezentovány čtyři studie a nyní se pracuje na finální podobě nových bytových domů, které by měly být realizovány především z dotačních zdrojů na sociální bydlení.

Za dobu existence těchto domů se natolik změnily hygienické, požární a další požadavky dle norem a vyhlášek, že pokud by jim město mělo vyhovět, stává se rekonstrukce příliš nákladnou. Z posudku vyplývá, že rekonstrukce objektů se prostě nevyplatí a byla by natolik drahá, že je lepší domy zbourat a postavit na stejném místě nové. A to i z důvodu dotačních  titulů na výstavbu nájemních sociálních bytů, o které se chceme ucházet. S jejich využitím může na tomto místě vyrůst nová bytová zástavba poplatná dnešní době. S ohledem na městský bytový fond, kdy vlastníme především malometrážní byty o velikosti 1 + 1 (případně 1 + kk nebo 1 + 0), chceme využít příležitosti a realizovat především byty dvoupokojové a v menší míře i třípokojové. Také počítáme s tím, že těchto bytů bude o něco víc, než se zde momentálně nachází, čímž můžeme uspokojit více žadatelů,“ uvedla Hana Večerková, starostka Otrokovic. V tuto chvíli mají Hurdisovy domy 40 bytových jednotek. Většina bytů je o velikosti 1+1. 

 

Podle předpokladu by měl být provoz stávajících bytových domů postupně ukončen v termínu do 31. prosince 2022 a domy zbourány. Nové bytové domy vyrostou v daném území v časovém rozmezí do 18 měsíců od zahájení stavby. „Nájemníci jsou v těchto dnech dopisem z radnice informováni o skutečném stavu věci. Se všemi nájemci ale bude jednáno a bude jim nabídnuta součinnost při řešení bytové situace. Chceme lidem vyjít vstříc a určitě není v našem zájmu někoho nechat „na holičkách“. Jakmile bude zpracována vizualizace řešeného území, budou s ní občané města seznámeni,“ sdělila starostka. 

 

 

 

 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 25.3.2021 / 25.3.2021 | Zveřejnit od-do: 25.3.2021-6.6.2021

Líbí se?

 58% |  42%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2021 >>

Aktuální měsíc neobsahuje žádné akce.

týdenPoÚtStČtSoNe
13. týden2930311234
14. týden567891011
15. týden12131415161718
16. týden19202122232425
17. týden262728293012
18. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8055


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém