Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


J. A. Baťa 120: Rok 2018 ve znamení výročí

Jan Antonín Baťa by 7. března 2018 oslavil 120. narozeniny. Jedna z nejvýznamnějších zlínských osobností se narodila v Uherském Hradišti, většinu svého života ale Jan prožil ve Zlíně a v Brazílii. Životní osudy Jana Antonína Bati by vydaly na celovečerní film, zatím se v roce výročí jeho narození chystá řada akcí nejen ve Zlíně, Otrokovicích, Uherském Hradišti a jinde v České republice, ale také v zahraničí.
logo nadace J.A.Bati
 

 
 

Nadační fond Jana Antonína Bati připravil se svými spolupracovníky „11 dnů s J. A. Baťou“. Vše spustí 27. února 2018 ve Zlíně beseda se spisovatelkou Markétou Pilátovou, autorkou knihy S Baťou v džungli, následovat bude několik přednášek pro veřejnost a besed se žáky základních a středních škol, výstavy a další akce. Vyvrcholením bude 7. – 8. března 2018 konference „Budování baťovských továren a měst v Československu a ve světě“, které se v roli přednášejících zúčastní řada osobností z ČR i ze světa, například ekonom Milan Zelený, historička Hana Kuslová z Muzea jihovýchodní Moravy, členové Baťovy rodiny i zástupci Nadace Tomáš Bati. Konference se uskuteční v Otrokovicích a ve Zlíně.

„Součástí konference bude řada doprovodných akcí, připravujeme například výstavu Adresa Baťa Zlín, odhalení pamětní desky Jana Antonína Bati na vile JAB (nyní Český rozhlas Zlín), vernisáž výstavy Muzea jihovýchodní Moravy Tehdy tu byla džungle aneb Baťovská kolonizace v Brazílii, která byla zatím k vidění pouze v Brazílii. Probíhají i výtvarná soutěž pro žáky základních škol a literární soutěž pro studenty škol středních,“ uvedl Zdeněk Mikel za Nadační fond Jana Antonína Bati a dodal, že fond jedná také s českými centry a ambasádami ve světě o uvedení dokumentárního filmu Dany Lipovské Brazilské stopy Jana Antonína Bati a o umístění výstavy Adresa Baťa Zlín. Další výstavy budou ve 13. a 32. budově Baťova areálu, ve zlínském Zlatém Jablku, v Galerii 2. parto v prostorách zlínské radnice a také například ve Filmovém uzlu.  Součástí celého projektu J. A. Baťa 120 je nabídka výstav baťovským městům bývalého Československa.

Většiny z výše uvedených aktivit se zúčastní někteří z potomků Jana Antonína Bati, pozváni byli také členové rodiny Tomáše Bati mladšího.

 

 

 

Text: Nadační fond Jana Antonína Bati

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 16.1.2018 / 16.1.2018 | Zveřejnit od-do: 16.1.2018-8.4.2018

Líbí se?

 59% |  41%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém