Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Jak fungují v současné době služby Charity Otrokovice

Mohlo by se zdát, že s karanténou se život v Česku zastavil. To ovšem neplatí o službách Charity Otrokovice. Její služby fungují i nadále, i když s určitými omezeními. Ve všech službách byla zavedena povinnost nosit roušky a dbát na důslednou hygienu. U pracovníků i klientů probíhá pravidelné měření teploty bezkontaktním teploměrem. Samozřejmostí jsou pravidelné desinfekce všech prostor.
logo Charita
 

 
 

Na pobytových službách jsou zakázané návštěvy a také připraveny infekční pokoje, pro případ podezření na onemocnění. Do karantény musejí jít na 14 dní i nově přijatí klienti pobytových služeb. V některých službách je třeba přinést potvrzení o bezinfekčnosti. „Aktuálně jsou služby vybaveny celým portfoliem ochranných prostředků pro zajištění bezpečnosti. Významným partnerem při nákupu ochranných prostředků, desinfekcí, ale i vitamínů pro zaměstnance se pro nás stala firma Montema spol. s r.o., která nás podpořila darováním finanční částky. Další pomocí pro nás byl dar od společnosti BC Logistics s.r.o. v podobě desinfekcí. Potěšil nás také balíček ochranných prostředků darovaný firmou Teplárna Otrokovice. Opakovaně dostáváme ochranné pomůcky od Zlínského kraje,“ vyjmenovává důležitou podporu Vladana Trvajová, fundraiserka Charity Otrokovice.

Jaká je situace v jednotlivých službách popisují jejich vedoucí:

„Snažíme se zajistit kontakt s rodinami telefonicky, přes Skype, posíláme rodinám na mail fotky a pozdravy. Senioři využívají pěkného počasí a tráví čas na zahradě domova. Ale i zde je nutné dodržovat rozestup minimálně dva metry. Aktivity se seniory jsou teď jen individuální (trénink paměti, cvičení, trénink jemné motoriky apod.). Pracovníky pravidelně testujeme každých 14 dnů, již máme za sebou druhé kolo testů s negativními výsledky. Nové klienty přijímáme,“ upřesňuje Veronika Cívelová, vedoucí Charitního domova.

„Terénní služba pro lidi bez domova funguje beze změny. Aktivně vyhledáváme klienty a předáváme jim informace. Předáváme také roušky a kontrolujeme teplotu bezkontaktním teploměrem. V případě krizových situací spojených s onemocněním jsou naši pracovníci v kontaktu s jednotlivými sociálními odbory měst. Také kanceláře dluhového poradenství fungují. Schůzky probíhají po předchozím telefonickém objednání. A realizují se za dodržení všech stanovených hygienických podmínek,“ vysvětluje Aleš Jaroš, vedoucí služeb Samaritán.

„Ve službě Nový domov Otrokovice fungujeme v omezeném režimu. Sociální práce je omezená na řešení nejnutnějších záležitostí klientů. Poskytli jsme ochranné pomůcky také našim klientům. Situace se pomalu rozvolňuje a my se pomalu vracíme do běžného režimu,“ shrnula vedoucí Veronika Halasová.

Charitní pečovatelská služba Otrokovice poskytuje po celou dobu nouzového stavu  svoji službu v plném rozsahu. „Několikrát denně docházíme do domovů, abychom pomohli s činnostmi, které jsou pro některé již nad jejich síly. Jedná se například o osobní hygienu, přípravu stravy, zajištění nákupů a doprovodů k lékařům. Pomáháme také vyřešit problém, který naše uživatele služby zrovna tíží. Osamělí lidé mají tak pocit jistoty a bezpečí. I zde dodržujeme všechna hygienická pravidla,“ říká vedoucí služby Jana Šuranská.

Čas se ale nezastavil a spoustu lidí řeší stejné problémy jako dříve a některé další se k tomu přidaly. Terénní služba rodinám s dětmi poskytuje pomoc rodinám především telefonickou formou. Nejčastěji se objevují problémy s financemi, přípravou do školy, rodiny se neorientují v systému nových nařízení, postupů, objevují se také vztahové problémy, ale i strach z koronaviru. „Pokud se rodina nachází ve finančních nesnázích, které vznikly v důsledku aktuální situace, pomáháme i balíčkem potravin, které pochází z potravinové banky, FEAD a podle potřeby byly předány i roušky,“ uzavírá výčet Lada Rektoříková, vedoucí služby.

„Půjčovna kompenzačních pomůcek je také v provozu. Prosíme o objednávky přes telefon,“ doplnila odpovědná pracovnice Vladana Trvajová.

 

 

 

Tisková zpráva Charity Otrokovice

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 5.5.2020 / 5.5.2020 | Zveřejnit od-do: 5.5.2020-12.7.2020

Líbí se?

 56% |  44%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • HOBBY BURZA
  12.7.2020 8:00 - 13:00
  Setkání sběratelů všech oborů. Nebudou chybět mince, papírová platidla, pohlednice, poštovní známky, starožitnosti, hračky, minerály, odznaky, zápalkové etikety, fotografie, LP desky, pivní tácky, kuriozity a mnoho dalšího. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
 • HISTORICKÉ VOZY
  12.7.2020 11:00 - 17:00
  V neděli 12.7.2020 budou Otrokovicemi projíždět historické vozy, které bude možno shlédnout od 11:00 – 17:00 hod. na parkovišti pod KB (restaurací Krčma) nám. 3. května 1342. Milovníky historických vozů určitě zaujme model Fjuri, vyrobeno pouze 100 ks a v ČR dochován 1 ks, Schevrolet z r. 1971, ale také škodovky např. Škoda 1202 stejchn aj. lahůdky , motorky Jawa 350, pionýr. Při nedělních procházkách Otrokovicemi zamiřte na náměstí pokochat se vůní dávných motorů.
 • MALOVÁNÍ
  14.7.2020
  Společná výstava členek Akademie 3. věku při Domu kultury v Uherském Hradišti. Výtvarný kroužek, vedený akademickým malířem Miroslavem Malinou, je zaměřený na využití volného času seniorů - členů Akademie 3. věku. Kroužek se dá přirovnat k aktivnímu vzdělávání třetí generace v oblasti výtvarného umění, kdy jednotliví členové, jakožto vyzrálé osobnosti s určitým názorem na svět a umění, toto poznání přenášejí do své tvorby. Ta zahrnuje výtvarné techniky od akvarelu přes enkaustiku, kvaš a olej a nezanedbává přitom ani práce s hlínou. Členky Akademie prezentovaly své práce v minulosti v Galerii Vladimíra Hrocha v Domě kultury v Uherském Hradišti, v Knihovně Kroměřížska, Event centru ve Starém Městě a v Poutní knihovně na Velehradě. Výstava potrvá do 16. 8. 2020.
 • SVĚT BAREV - obrazy Zdeňka Maráška
  15.6.2020 18:00 - 12.7.2020
  V Městské galerii Otrokovice se představí výtvarník Zdeněk Marášek. Výstava s názvem Svět barev bude zahájena v pondělí 15. června v 18 hodin za účasti autora. Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění. Veřejnost je srdečně zvána.
  Zdeněk Marášek je uherskohradišťský rodák. Od roku žije 1964 v Otrokovicích. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se vyučil truhlářem. V té době začal vyřezávat intarzie z dýh a malovat temperou. Následně navštěvoval výtvarné hodiny u malíře Drahoslava Janíka, kde získal základy malířských technik. V současné době pracuje s akrylem na sololitu ve větších rozměrech na hrubším strukturálním podkladu a vytváří menší obrazy v oleji. Nemá svůj vyhraněný malířský styl. Jeho obrazy vyjadřují spíše výtvarný temperament, momentální nápady a nálady. Upozorňují na sebe především svým plným barevně zvučným rytmem tvarů.
 • ŽENSKÁ KRÁSA
  1.7.2020 - 31.7.2020
  Výstava obrazů amatérské otrokovické malířky Miluše Slezákové. K malování se vrátila až v důchodovém věku, přesto má za sebou již několik výstav v blízkém okolí. Svými obrazy zachycuje nejčastěji romantické a poetické portréty žen a dívek, vyjadřujících i symboliku ročních období. Jejím oblíbeným motivem jsou také zahradní zátiší. Miluše Slezáková maluje olejem na plátně a sololitu.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden293012345
27. týden6789101112
28. týden13141516171819
29. týden20212223242526
30. týden272829303112
31. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6501


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém