Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Město Otrokovice je v čerpání dotací úspěšné

město Otrokovice
Přes 207 milionů korun se podařilo získat Otrokovicím ze státních a evropských fondů v uplynulých čtyřech letech. V průběhu tohoto volebního období se finanční prostředky využily na rekonstrukce a zateplování městských budov, na sociální a školské projekty nebo například na budoucí rekonstrukci mostu. Některé z nich teprve čekají na samotnou realizaci nebo právě probíhají.
 

 
 

V začátku volebního období 2015 – 2018 byly žádosti o dotace ze státních či evropských fondů skromnější, protože nový systém žádostí a přidělování dotací se rozbíhal docela pomalu. Toho město využilo ke splacení dluhů, které byly vytvořeny díky velkým investicím z minulého volebního období. V roce 2017 se ale městská pokladna vzpamatovala do té míry, že bylo možné uvolnit v rozpočtu prostředky na zaplacení spoluúčasti města pro případné projekty dotované fondy bez zásadního navýšení dluhu města.

Z dotací nebyly financovány pouze investiční akce, ačkoliv v přehledu přiznaných peněz z fondů dominují. V roce 2016 se podařilo získat pro Sbor dobrovolných hasičů Otrokovice hasičské vozidlo a započít sociální projekt Partnerství pro duševně nemocné na Otrokovicku, který přetrvává dodnes. Rok na to se podařilo rozjet sociální projekt Pilotní ověření sociálního bydlení a školský projekt Místní akční plánování ve školství. Více než půl milionu korun město obdrželo na realizaci nového územního plánu.

V oblasti získávání dotací byl v Otrokovicích nejúspěšnějším obdobím rok 2018. Díky fondům se daří zateplovat budovy ve vlastnictví města. V současné době se zatepluje budova Domu dětí a mládeže Sluníčko, nový kabát letos dostala Otrokovická BESEDA, Dům s pečovatelskou službou na Trávníkách, Nový domov pro matky s dětmi a kompletní rekonstrukcí prošla i Městská sportovní hala. Nejvýznamnější částka ve výši téměř 120 milionů korun byla schválena ze Státního fondu dopravní infrastruktury na rekonstrukci mostu v ulici Nadjezd. „Samotná realizace se uskuteční v závislosti na opravách silnic a mostů na území města, které momentálně probíhají. Je nutné zajistit průjezdnost městem a případné objížďky. Dále závisí na možnostech výluk na železniční trati. Předpokládané dokončení rekonstrukce je podzim příštího roku,“ řekl František Žák, vedoucí odboru rozvoje města.

Velmi významným projektem je také projekt Informační a komunikační systém. Který zlepší systém sledování hospodaření města, jeho příspěvkových organizací a obchodních společností. V neposlední řadě tento projekt přispěje ke zvýšení komfortu občanů ve vztahu s úřadem při vyřizování běžných agend, prostřednictvím tzv. portálu občana.

V letošním roce nepřišla zkrátka ani oblast školství. Přes 13 milionů poputuje na úpravu a modernizaci učeben ZŠ TGM, na ZŠ Trávníky se dočkají bezbariérových přístupů a všechny otrokovické základní školy dosáhnou na projekt Přírodovědné vzdělávání bez hranic.

 

„Čerpání dotací závisí na několika okolnostech. V první řadě musíme sledovat, jaký druh dotací z jakých fondů je vypsán (tedy můžeme o ně zažádat) a rovněž je nutné vyhodnotit, zda máme dostatek finančních prostředků na dofinancování samotného projektu. V neposlední řadě je nutné se zamyslet, zda jsou případné projekty smysluplné a budou v praxi využitelné a nevyhodíme spoustu peněz jen proto, abychom mohli říct, že čerpáme peníze ze státních či evropských fondů. Ve volebním období 2010 – 2014 jsme měli štěstí, že byly vypsány dotace na tvrdé projekty, jako je například budování cyklostezek, chodníků, budování nových sportovišť, atd. Využili jsme jich velké množství, vybudovala se spousta nového, zároveň to s sebou přineslo velké zadlužení městské pokladny. Celkem se nám podařilo získat přes 195 milionů korun. Ačkoliv jsme se začátkem nového volebního období 2015 – 2018 zaměřili na splácení dluhu, splatilo se celkem více jak 100 milionů, přesto jsme nyní v získávání dotací úspěšnější. Z fondů se nám podařílo získat více než 207 milionů. V tomto období byly vypsány dotace spíše na měkké projekty, tedy na sociální či školské. V roce 2017 a 2018 jsme ale byli velmi úspěšní v získávání dotací i na investiční akce a finanční prostředky jsme využili zejména na udržování stávajících městských budov,“ zhodnotil dvě volební období otrokovický starosta Jaroslav Budek.

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 1.8.2018 / 1.8.2018 | Zveřejnit od-do: 1.8.2018-5.10.2018

Líbí se?

 63% |  37%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • NÁMĚSTÍ 2018 - JAZZBOOK
  19.8.2018 16:00 - 19.8.2018
  Pokračování pohodových letních koncertů na náměstí 3. května před Besedou. JAZZBOOK jako dixielandová hudební skupina vznikl dne 29. 9. 2009 u příležitosti hudebního festivalu „V Lukovečku na kopečku“. Zde vystoupil v improvizovaném složení a v podstatě tak již zůstal. Kapela se skládá z bývalých zlínských profesionálních i amatérských hudebníků, kteří prošli mnoha hudebními žánry, a dalo by se říci, na sklonku hudební kariéry hrají hudbu, se kterou vlastně začínali a tou je dixieland. JazzBook je pravidelným hostem Otrokovických letních slavností, kde hrává dopoledne během plavby na lodi Morava.
  Vstup volný, občerstvení.
  Typ akce: Kulturní akce
 • DIVADLO NA VODĚ - MÝDLO
  23.8.2018 20:00 - 23.8.2018
  Trojice vězňů na jedné cele, znamenitý bachař a svědomitá ředitelka věznice. Co dodat víc? Nechte se překvapit! :-) Vězeňská komedie Jiřího Grambala v podání divadla METEORA ze Vsetína se odehrává na palubě lodi Pierot, nadšení diváci vše sledují ze břehu z improvizovaného hlediště…
  Vstupné dobrovolné, občerstvení.
  Typ akce: Kulturní akce
 • FEDO 2018
  31.8.2018 16:00 - 31.8.2018
  Speciální koncert, pořádaný v rámci 19. mezinárodního festivalu dechových a folklorních souborů FEDO 2018. Představí se v něm rakouská dechová hudba "Stadtkapelle Leibnitz" a polský lidový taneční soubor “Zespół Tańca Ludowego Kościelec".
  MĚSTSKÁ KAPELA LEIBNITZ má dlouhou historii, počátky orchestru sahají až do roku 1877. V dnešní době je jednou z nejúspěšnějších kapel mezi více než 30 dechovými soubory v oblasti Leibnitz. Program je tvořen nejen tradiční dechovou hudbou, ale také klasickými a moderními skladbami. Dirigent Mario Hofer se neustále snaží nabízet posluchačům různorodý a zábavný program.
  SOUBOR LIDOVÉHO TANCE KOŚCIELEC Soubor předvádí národní a lidové tance z regionu velkopolského, lowiczkého, živieckého, slezského i lubelského, kterými přibližuje zvyky a slavnosti jednotlivých regionů. Taneční skupina z Kościelce vystoupila mnohokrát v zahraničí, v Německu, Ukrajině, Bělorusku, Bulharsku, Chorvatsku a Maďarsku. Vstup volný, občerstvení.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NÁMĚSTÍ 2018 - CESTUJÍCÍ HUDBA
  2.9.2018 16:00 - 2.9.2018
  Závěrečný díl letního cyklu koncertů na náměstí 3. května před Besedou bude věnován songům 60. - 90. let. Oblíbená zlínská formace hrající písně starých beatniků, bluesmanů a folkových trubadúrů potěší příznivce písněmi Vládi Mišíka & ETC, Petra Spáleného, Pavla Bobka, Jirky Schelingera, Petra Kalandry a Marsyas, Petra Nováka a dalších…
  Vstup volný, občerstvení
  Typ akce: Kulturní akce
 • RIKI MASSINI TRIO
  11.9.2018 19:00 - 11.9.2018
  Bluesrockový večírek s písněmi Roryho Gallaghera. Jeden z nejlepších italských bluesmanů své generace přijíždí poprvé do Česko-Slovenska! Riki Massini je spoluhráčem Clive Bunkera (zakládající bubeník Jethro Tull); hrál ale také s mnoha dalšími světovými osobnostmi (Gary Pickford-Hopkins, Louisiana Red, Tommy Emmanuel, Graham Walker, Glenn Cornick). Jeho skvělá kapela vystupovala na nejdůležitějších festivalech a otevírala show pro nesčetné množství velikánů, jakými byli a jsou Joe Cocker, Jethro Tull, Joe Bonamassa, Scott Henderson, Mick Taylor a mnoho dalších. Support: Filip Vítů Trio.
  Vstupné 150 Kč v předprodeji, 180 Kč v den akce.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Srpen 2018 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
31. týden303112345
32. týden6789101112
33. týden13141516171819
34. týden20212223242526
35. týden272829303112
36. týden3456789

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 460


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém