Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Město začalo odstraňovat vraky z území města

město Otrokovice
Celkem čtyři vraky vozidel se v uplynulých týdnech podařilo odstranit z území města Otrokovice. Dlouhodobě stojící vozidla na parkovištích ve městě budou i nadále posuzována, zda se skutečně jedná o vrak a následně na základě rozhodnutí správního orgánu odstraňována z místních komunikací.
 

 
 

dlouhodobě stěžovali, že vraky zabírají místa na parkovištích a řidiči vozidel nemají kde parkovat svá vozidla,“ uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

Postup odstraňování vraků popsala Jaroslava Zimáková z odboru majetko-právního: „Město Otrokovice, jako vlastník místních komunikací, podá návrh silničnímu správnímu orgánu na odstranění vraků z místních komunikací. Podkladem pro rozhodnutí správního orgánu je odborné posouzení technického stavu vozidel znalcem, který zhodnotí, zda se jedná o vrak či nikoliv. V kladném případě správní orgán pravomocně uloží povinnost odstranit vrak vozidla a odstavit jej mimo pozemní komunikaci. Pokud tak provozovatel vozidla neučiní do dvou měsíců, město vrak odstraní.“

Dle zákona o pozemních komunikacích je na místních komunikacích mimo jiné zakázáno odstavovat silniční vozidlo, které je pro závady v technickém stavu zjevně technicky nezpůsobilé k provozu. Současně musí být splněna podmínka, že obnovení způsobilosti by si vyžádalo výměnu, doplnění nebo opravu podstatných částí mechanismu nebo konstrukce silničního vozidla. V případě, že budou splněny obě podmínky současně, jde o vrak, a s provozovatelem vozidla může být na základě podnětu vlastníka komunikace zahájeno správní řízení podle zákona č. 13/1997 Sb.

Město Otrokovice aktuálně mapuje na základě vlastního šetření, činnosti Městské policie Otrokovice či podnětů občanů na svém území dalších přibližně deset dlouhodobě odstavených vozidel, u kterých bude ověřeno, zda jde o vrak dle zákona. „Bohužel žádný právní předpis neomezuje dobu parkování (odstavení) vozidel na komunikaci. I kdyby vozidlo nemělo platnou známku technické kontroly, není možné vozidlo odtáhnout a není možné pouze na základě neplatné technické kontroly takové vozidlo považovat za vrak. Každé takové vozidlo musí projít uvedeným procesem,“ vysvětlila Renáta Krystyníková z odboru dopravně-správního, proč nemůže město nechat odstranit každé zjevně nepojízdné vozidlo, které brání svým dlouhodobým stáním v parkování ostatních vozidel.

„V nastartovaném procesu budeme pokračovat i v letošním roce. Vyzývám tímto majitele a provozovatele dlouhodobě odstavených či nepojízdných vozidel, aby tato vozidla odstranili sami. Za předpokladu naplnění zákonné definice vraku a nečinnosti provozovatelů v souladu s vydaným správním rozhodnutím, je město připraveno dlouhodobě stojící vozidla odstraňovat,“ uzavřel starosta.

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 14.5.2018 / 14.5.2018 | Zveřejnit od-do: 14.5.2018-5.8.2018

Líbí se?

 57% |  43%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • NÁMĚSTÍ 2018 - SUK VOLOK
  22.7.2018 16:00 - 22.7.2018
  Pokračování letního cyklu koncertů na náměstí 3. května před Besedou. Suk Volok je zlínská hudební skupina hrající vlastní písně s poetickými texty na pomezí kytarového alternativního rock popu. Původní hudební trio, které vzniklo v roce 2012 na troskách kapely PRÁZDNÉ OBALY, hraje po příchodu kytaristy a rodáka z Otrokovic Martina Wicherka ve složení: Lukáš Seďa – kytara, zpěv, Martin Wicherek – kytara, Roman Januška – baskytara, Petr Halašta – bicí V současné době je kapela ve fázi příprav nahrávání prvního regulérního alba.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NÁMĚSTÍ 2018 - JAMTOUR
  5.8.2018 16:00 - 5.8.2018
  Další hudební odpoledne na náměstí před Besedou bude patřit kroměřížskému folkrockovému sdružení JAMTOUR. Na scéně působí přes deset let, od repertoáru, který zahrnoval písně skupin Marsyas, ETC… či Blues Session se v poslední době posouvá k vlastní tvorbě. V současnosti se kapela intenzivně věnuje natáčení debutového CD, které by mělo vyjít na podzim. Na náměstí vystoupí JAMTOUR v sestavě: Radislav Štěpán - kytara, foukací harmonika, zpěv, Jana Štěpánová - zpěv, rytmika, Marek Vymlátil - kontrabas, Libor Mlodzik - elektrická kytara, Petr Žůrek - bicí.
  Vstup volný, občerstvení.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NÁMĚSTÍ 2018 - JAZZBOOK
  19.8.2018 16:00 - 19.8.2018
  Pokračování pohodových letních koncertů na náměstí 3. května před Besedou. JAZZBOOK jako dixielandová hudební skupina vznikl dne 29. 9. 2009 u příležitosti hudebního festivalu „V Lukovečku na kopečku“. Zde vystoupil v improvizovaném složení a v podstatě tak již zůstal. Kapela se skládá z bývalých zlínských profesionálních i amatérských hudebníků, kteří prošli mnoha hudebními žánry, a dalo by se říci, na sklonku hudební kariéry hrají hudbu, se kterou vlastně začínali a tou je dixieland. JazzBook je pravidelným hostem Otrokovických letních slavností, kde hrává dopoledne během plavby na lodi Morava.
  Vstup volný, občerstvení.
  Typ akce: Kulturní akce
 • DIVADLO NA VODĚ - MÝDLO
  23.8.2018 20:00 - 23.8.2018
  Trojice vězňů na jedné cele, znamenitý bachař a svědomitá ředitelka věznice. Co dodat víc? Nechte se překvapit! :-) Vězeňská komedie Jiřího Grambala v podání divadla METEORA ze Vsetína se odehrává na palubě lodi Morava, nadšení diváci vše sledují ze břehu z improvizovaného hlediště…
  Vstupné dobrovolné, občerstvení.
  Typ akce: Kulturní akce
 • FEDO 2018
  31.8.2018 16:00 - 31.8.2018
  Speciální koncert, pořádaný v rámci 19. mezinárodního festivalu dechových a folklorních souborů FEDO 2018. Představí se v něm rakouská dechová hudba "Stadtkapelle Leibnitz" a polský lidový taneční soubor “Zespół Tańca Ludowego Kościelec".
  MĚSTSKÁ KAPELA LEIBNITZ má dlouhou historii, počátky orchestru sahají až do roku 1877. V dnešní době je jednou z nejúspěšnějších kapel mezi více než 30 dechovými soubory v oblasti Leibnitz. Program je tvořen nejen tradiční dechovou hudbou, ale také klasickými a moderními skladbami. Dirigent Mario Hofer se neustále snaží nabízet posluchačům různorodý a zábavný program.
  SOUBOR LIDOVÉHO TANCE KOŚCIELEC Soubor předvádí národní a lidové tance z regionu velkopolského, lowiczkého, živieckého, slezského i lubelského, kterými přibližuje zvyky a slavnosti jednotlivých regionů. Taneční skupina z Kościelce vystoupila mnohokrát v zahraničí, v Německu, Ukrajině, Bělorusku, Bulharsku, Chorvatsku a Maďarsku. Vstup volný, občerstvení.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2018 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden2526272829301
27. týden2345678
28. týden9101112131415
29. týden16171819202122
30. týden23242526272829
31. týden303112345

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 109


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém