Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Městský úřad Otrokovice byl v letošním ročníku soutěže Přívětivý úřad oceněn jako druhý nejpřívětivější v kraji

Tuto soutěž v kategorii obcí s rozšířenou působností již pátý rok vyhlásilo Ministerstvo vnitra ČR.
certifikát
 

 
 

Přívětivý úřad je soutěží, kterou Ministerstvo vnitra propaguje moderní a kvalitní služby městských úřadů. Letos se jí účastnilo 142 úřadů obcí s rozšířenou působností a městských částí Prahy, které vyplnily online dotazník. Touto soutěží ministerstvo sleduje stav služeb v elektronizaci, komunikaci, transparentnosti, participaci, klientském servisu nebo společenské odpovědnosti. K soutěži je vydávána také sbírka dobré praxe nadstandardních služeb úřadů, z které mohou ostatní obce čerpat inspiraci.

Soutěž hodnotila několik kategorií v přívětivosti městských úřadů. První z nich byla přístupnost. „Náš úřad je otevřen každý den v týdnu, pouze pro některé dny je potřeba se objednat. Důvodem nutnosti objednání v některých dnech je, aby měl občan jistotu, že se mu v jiný než klasický úřední den, bude mít čas někdo věnovat. Na našem úřadě je již několik let samozřejmostí, že na agendy jako jsou vyřízení občanského průkazu, cestovního pasu nebo řidičského průkazu, nabízíme možnost online objednání na konkrétní termín, čímž zkracujeme dobu vyřízení a odbouráváme čekání. Na tomto místě musím podotknout, že i v době nouzového stavu jsme se snažili a snažíme odbavit všechny objednané klienty. Samozřejmě za dodržení všech současných hygienických opatření,“ uvedla tajemnice Městského úřadu Otrokovice Radana Zenáhlíková. Současně je vhodné připomenout, že úřad již po několik let pro některé agendy provozuje tzv. Pojízdný úřad. To znamená, že v některých případech nemusí klient na úřad, ale úřad přijede za ním.

Dalším kritériem soutěže byla například komunikace směrem k veřejnosti. Městský úřad se snaží s klienty a veřejností komunikovat všemi dostupnými prostředky, tedy prostřednictvím webových stránek, Otrokovických novin, sociálních sítí, ale také např. díky systému informačních a krizových SMS. Samozřejmostí jsou také nové aplikace, kterými se snažíme o další komunikační kanál. „Je to například aplikace Hlášení závad, kterou jsme spustili v minulém roce, v tomto roce jsme zprovoznili na našich internetových stránkách Mapu investic. Na této mapě se občané mohou dozvědět o ukončených, probíhajících a připravovaných investicích v našem městě,“ vyjmenovala tajemnice novinky z poslední doby.

Závěrem řekla, že město Otrokovice se snaží otevřít radnici co nejvíce občanům a nabídnout jim nadstandardní služby. „Ocenění je výsledkem práce městského úřadu, vedení města a všech zaměstnanců, kteří se podílejí na vytváření moderního úřadu a snaží se zlepšovat služby pro občany. Za to všem patří poděkování,“ uzavřela Radana Zenáhlíková.

 

 

 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   
 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 11.11.2020 / 11.11.2020 | Zveřejnit od-do: 11.11.2020-10.1.2021

Líbí se?

 43% |  57%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • DEŠTIVÉ DNY- nový termín 24.2.2021
    24.2.2021 19:00
    Více informací na www.otrokovickabeseda.cz.
    Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. Na scéně o dvou židlích se odehrává herecký dvojkoncert, na nějž budete po zhlédnutí vzpomínat ještě hodně dlouho. Richard Krajčo získal Cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon, David Švehlík se umístil v širší nominaci. Drsnou a emotivní inscenaci o přátelství, vině a odpuštění napsal Keith Huff, režie v divadle Ungelt se ujal Janusz Klimsza.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
43. týden2627282930311
44. týden2345678
45. týden9101112131415
46. týden16171819202122
47. týden23242526272829
48. týden30123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 7566


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém