Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Na dotace do sociální oblasti byla schválena vyšší částka než loni

O půl milionu korun byla oproti minulému roku navýšena částka na dotace pro poskytovatele sociálních služeb na Otrokovicku. Letos k tomuto účelu schválili členové Zastupitelstva města Otrokovice částku ve výši 3 miliony 800 tisíc korun. Žádost o dotaci mohou zájemci podávat od 17. února do 18. března 2020.
Peníze
 

 
 

„Při zpracování Výzvy pro podávání žádostí o dotace v sociálních službách 2020  jsme vycházeli z potřeb v oblasti sociálních služeb na území města, které slouží k uspokojování potřeb občanů, a které jsou v souladu dokumentem Komunitní plán sociálních služeb na Otrokovicku a Akčním plánem rozvoje sociálních služeb ve Zlínském kraji pro rok 2020,“ uvedl metodik komunitního plánování Josef Zdražil.

Konkrétně je dotace určena například pro domovy pro seniory, domovy pro osoby se zdravotním postižením, domovy se zvláštním režimem, chráněné bydlení, intervenční a kontaktní centra, krizovou pomoc, azylové domy, denní či týdenní stacionáře, nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, odborné sociální poradenství, osobní asistence, pečovatelskou službu, podporu samostatného bydlení, odlehčovací služby, ranou péči, sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi, sociální rehabilitace, sociálně terapeutické dílny, terénní programy, a další.

Naopak dotace není určena pro organizace, které jsou zařazeny do Individuálního projektu Zlínského kraje.

„Důvodem navýšení finančních prostředků je skutečnost, že od roku 2013, tedy sedm let, nebyl celkový rozpočet na finanční podporu v sociální oblasti navyšován. Sociální služby mají rok od roku vyšší náklady, což je dáno jak nárůstem cen všech energií, nájemného, materiálu, apod., tak zvyšováním mezd v oboru, který byl v předchozích letech výrazně podfinancovaný,“ uvedl Josef Zdražil.

Město Otrokovice je všeobecně uznávané jako lídr v oblasti komunitního plánování sociálních služeb, do kterého se zapojují všechny organizace působící na Otrokovicku, a také všechny obce našeho regionu. „Podpořené organizace jsou zapojené v komunitním plánování na Otrokovicku, a tak spolupracují s městem a obcemi v regionu na zajištění služeb lidem, kteří potřebují péči nebo podporu. Zároveň každoročně prochází hodnocením kvality a efektivity, proto víme, že přidělené peníze budou dobře sloužit občanům našeho města,“ uvedla starostka města Hana Večerková.

 

 

 

  

Další informace:                                                         

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 14.2.2020 / 14.2.2020 | Zveřejnit od-do: 14.2.2020-2.4.2020

Líbí se?

 57% |  43%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • HÁDANKA DNE - PETR HORÁK, RENÉ HÁBL, NINA VÍTKOVÁ
  24.2.2020 18:00
  Výstava nemá konkrétní téma. Jde o setkání tří autorů, tří autorských výpovědí v různých časových rovinách. Náměty jsou různorodé a nevyzpytatelné, jako je každý den v lidském životaběhu. Vernisáž s úvodním slovem Pavlíny Pyšné a hudbou Mirka Černého v pondělí 24. 2. od 18 hodin. Výstava potrvá do 22. března 2020.
 • NEPÁL - KRÁLOVSTVÍ MUSTANG
  26.2.2020 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Robertem Bazikou. Beseda o unikátním a donedávna zcela nepřístupném nepálském království. Povídání nad fotografiemi bude doplněno promítáním filmu KRÁLOVSTVÍ MUSTANG STÁLE ŽIJE.
 • POZOR ZMĚNA TERMÍNU - DAN BÁRTA & ILLUSTRATOSPHERE
  19.3.2020 19:00
  Moc se omlouvám všem fanouškům a pořadatelům. Náš kmenový hráč a spoluautor mnoha písní, kytarista Miroslav Chyška, je bohužel vážně nemocný a momentálně mimo možnost s námi odjet první část turné. Je to pitomé, vím, přišlo to ve velmi nevhodný čas. Naše kapela, náš zvuk, tvar a spoluhraní jsou postavené na individualitách a já myslím, že to tak má být, i když to nebylo lehké rozhodnutí. Je nám to všem líto. Věříme pevně, že nás pochopíte a budeme se všichni spolu s vámi v míru těšit na co nejbližší příště. Nezlobte se. Díky. Dan

  Vystoupení v Otrokovicích se překládá na 19.3.2020. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti.
  Výjimečný koncert v rámci turné k dlouho očekávanému albu KRÁSKA A ZVÍŘENÝ PRACH. Dan Bárta, jedenáctinásobný držitel Ceny Anděl v kategoriích Zpěvák roku a Zpěvák čtvrtstoletí, se zapsal v devadesátých letech do širokého povědomí s kapelou Alice a účinkováním v muzikálu Jesus Christ Superstar. Stal se také neodmyslitelnou součástí kapely J.A.R.
 • CO MÁM JÍST
  20.3.2020 17:00
  Městská knihovna Otrokovice Vás zve na přednášku E. Urbanové - Co mám jíst, která se uskuteční 20. března v 17. hodin v obřadní síni Městského úřadu Otrokovice.
 • Když jsem já byl tenkrát kluk
  24.3.2020
  Městská knihovna Otrokovice, pobočka Baťov pořádá pro žáky ZŠ Mánesova besedu se spisovatelem J. Kovandou
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
4. týden272829303112
5. týden3456789
6. týden10111213141516
7. týden17181920212223
8. týden2425262728291
9. týden2345678

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 4517


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém