Znak města Otrokovice

Oficiální stránky města Otrokovice

Zapnutí grafického režimu

Hlavní nabídka

Mediální servis
Město a okolí
Městský úřad
Dokumenty města
Volené orgány
Potřebuji si vyřídit
Městská policie
Školství
Sociální péče, zdravotnictví
Životní prostředí
Volby, referendum, sčítání
Komunitní plánování
Důležité informace a odkazy

Mapa stránek
Prohlášení o přístupnosti
 

Prohlášení o přístupnosti


 
Na webové prezentaci města Otrokovice jsou informace související s výkonem veřejné správy zveřejňovány tak, aby se s nimi v nezbytném rozsahu mohly seznámit i osoby se zdravotním postižením. Webová prezentace vyhovuje ve vysoké míře požadavkům kladeným Vyhláškou č. 64/2008 o formě zveřejňování informací souvisejících s výkonem veřejné správy prostřednictvím webových stránek pro osoby se zdravotním postižením (vyhláška o přístupnosti).

Informace o podmíněně povinných pravidlech vyhlášky o přístupnosti

Pravidlo č. 3

Stránky využívají doplňků Java Script a CSS. I bez těchto doplňků jsou stránky standardně ovladatelné a plně použitelné.
V případě reklamy nebo upoutávky může být použita technologie Adobe Flash.
V případě webové kamery je pro plnohodnotné zobrazení nutné provést instalaci activeX prvku, jehož instalace se nabídne při přístupu na kameru.

Pravidlo č. 9

Na webových stránkách mohou být zveřejněny informace i v jiných, než webových formátech. Důvodem je skutečnost, že tyto dokumenty buď obsahují typografické prvky a formátování, které webový formát HTML 4.01 Transitional nepodporuje nebo jsou příliš velké a je vhodné jejich stažení ve formě souborů. Jako formáty těchto stažitelných souborů používáme standardních obecně rozšířených formátů .doc, .xls a .pdf.
Pro zobrazení těchto dokumentů lze použít např. bezplatné prohlížeče, které lze stáhnout z internetu:

o Adobe Reader
o Microsoft Word Viewer
o Microsoft Excel Viewer

Pravidlo č. 17

Některé stránky webové prezentace, které jsou svým rozsahem velmi obsáhlé, jsou vybavené orientační nabídkou, která mimo jiné obsahuje odkazy umožňující přeskočení jednotlivých hlavních bloků

Pravidlo č. 20

Součástí orientační nabídky je také odkaz na mapu webu.

Usnadnění

V Orientační nabídce je kromě jiného umístěn odkaz "Přístupný web". Odkaz zobrazuje obsah stránek s maximální podporou pro hendikepované spoluobčany.

Kontakt na správce webu

Vaše náměty, postřehy či informace k technické části či obsahu webu můžete poslat na e-mail webmaster@muotrokovice.cz nebo sdělit na telefonním čísle 577 680 266.

Zodpovídá: webmaster
Vytvořeno / změněno: 19.3.2010 / 19.3.2010