Znak města Otrokovice

Oficiální stránky města Otrokovice

Zapnutí grafického režimu

Hlavní nabídka

Mediální servis
Město a okolí
Městský úřad
Dokumenty města
Volené orgány
Potřebuji si vyřídit
Městská policie
Školství
Sociální péče, zdravotnictví
Životní prostředí
Volby, referendum, sčítání
Komunitní plánování
Důležité informace a odkazy

Mapa stránek
Prohlášení o přístupnosti
 

Aktuality

Výtvarnice Renata Švecová vystaví svá díla

Svecova pozv1.jpg26.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí V Městské galerii Otrokovice se 1. prosince 2014 v 18:00 uskuteční vernisáž výstavy autorky Renaty Švecové. Spolek Rozumění ve spolupráci s městem Otrokovice a Otrokovickou BESEDOU si dovolují pozvat na tuto událost širokou veřejnost.

Co by to bylo za vánoce bez jarmarku v otrokovické NADĚJI?

jarmark-fb.jpg26.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Nastává čas adventu, rozjímání, setkávání se, ale i trocha starostí, jak potěšit blízké v jednom z nejkrásnějších období roku. Jedno z míst, kde můžete zažít pravou vánoční atmosféru, je již tradiční Vánoční jarmark, který každoročně v prvním adventním týdnu pořádá otrokovická pobočka NADĚJE. Brány zahrady Domu NADĚJE se návštěvníkům otevřou ve čtvrtek 4. prosince 2014 ve 13 hodin.

Vánoční atmosféru v Otrokovicích navodí tradiční Rozsvícení stromu

strom.jpg25.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Již od minulého týdne instalují pracovníci Technických služeb Otrokovice vánoční výzdobu po celém městě. Otrokovice se poprvé rozzáří zároveň se slavnostním večerem při události Rozsvícení vánočního stromu dne 28. listopadu 2014. Vánoční motivy v ulicích tak zpříjemní Otrokovjanům čas vánoc.

Národní potravinová sbírka 2014 se povedla

0Charita[1].jpg25.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Druhý ročník charitativní Národní potravinové sbírky se uskutečnil v sobotu 22. listopadu 2014 na více než 380 místech po celém Česku. Charita sv. Anežky Otrokovice se do sbírky také zapojila, a to v prodejně Tesco v Obchodním centru Malenovice.

Tísňové tlačítko vám může zachránit život

babicčka.jpg20.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Jste osamělý senior, který má zdravotní potíže či se cítíte jakkoli ohrožen a potřebujete se v kteroukoli denní či noční hodinu dovolat pomoci? Právě pro vás je určeno tlačítko tísňového volání. Jediným stiskem tlačítka, které je napojeno přímo na centrální pult Městské policie Otrokovice, si můžete kdykoli ve dne či v noci přivolat pomoc.

Beseda o bájích a pověstech v knihovně

10web pobocka.jpg20.11.2014Marie Škrabalová, referentka OŠK, odd. MěK Již odedávna si lidé vyprávěli různé příběhy o tom, jak vznikl svět a jakými zákonitostmi se řídí. Často si povídali o jevech neskutečných, nadpřizených, o dobru, zlu, lásce a nenávisti.

Děti si užily ohňostroj, dospělí oslavili 25 let demokracie

Fotka průvod.jpg19.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Ani nepřízeň počasí neodradila Otrokovjany od večerní procházky v lampionovém průvodu, který se letos konal již popáté, a to k příležitosti 17. listopadu Dni boje za svobodu a demokracii. Stovky rozzářených dětských očí jsme mohli sledovat za rozsvícenými lampiony při skvělé atmosféře, kterou účastníci a pořadatelé vytvořili.

Nalezený pes (17.11.2014, ul. Nerudova)

6661-14 (4).JPG19.11.2014Martin Batůšek, OŽP

Předvánoční luftování skříní s otrokovickou NADĚJÍ

bazar.jpg18.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Otrokovická pobočka NADĚJE pořádá v předvánočním čase charitativní akci v podobě hravého a nedrahého Dobročinného bazaru. Vytřiďte hezké, ale nepotřebné věci a věnujte je na dobrou věc. Udělejte radost sobě i druhým. Věnovat můžete vše, co je zachovalé a přitom užitečné.

Teplé oblečení chybí i lidem na Ukrajině

Humanitární sbírka pro Ukrajinu_fin_01.jpg18.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Pomoci trpícím v konfliktu na Ukrajině se rozhodli dobrovolní záchranáři z Otrokovic, proto spolu s otrokovickým Českým červeným křížem a skauty pořádají sbírku oblečení a dalších potřebných věcí.

Výběrové řízení na pracovní místo projektový manažer / projektová manažerka

index.jpg14.11.2014Bc. Romana Stehlíková, tisková mluvčí Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě vyhlašuje výběrové řízení na pracovní místo projektový manažer / projektová manažerka Sdružení obcí pro rozvoj Baťova kanálu a vodní cesty na řece Moravě.

Oslavili jsme Mezinárodní den seniorů

jarková.jpg13.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Na první den v měsíci říjnu připadá každoročně Mezinárodní den seniorů, který je věnován našim rodičům, babičkám, dědečkům, prababičkám, pradědečkům a vlastně všem starým lidem kolem nás. Sociální odbor Městského úřadu Otrokovice využil tento den pro zahájení Měsíce seniorů v Otrokovicích a připravil bohatý program, ve kterém nechyběly besedy, ale ani relaxační aktivity pro všechny seniory nad 60 let.

Výstava grafiků inspiruje a dává prostor představivosti

vernisáž 3ZEM.jpg12.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Včerejší vernisáž zahájila v Městské galerii Otrokovice výstavu výtvarných děl tří ostravských grafiků s názvem 3 ZEM. Grafiky jsou vystaveny pro veřejnost až do 30. listopadu 2014. Navštívit galerii je možné každý den, kromě pondělí, od 14:00 do 18:00 hodin.

Změna jízdního řádu MHD linky 55

index.jpg12.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Nové jízdní řády začnou platit pro období od 1. prosince 2014 do 30. června 2015 na linkách MHD Dopravní společnosti Zlín – Otrokovice. Změny byly schváleny na jednání rady města 3. listopadu 2014. Ve většině případů se jedná o drobné úpravy bez většího vlivu pro cestující.

S rozsvícenými lampiony se projdeme večerním městem

lampionovy pruvod (2).jpg12.11.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí I letos město Otrokovice pořádá v předvečer Dne boje za svobodu a demokracii již tradiční lampionový průvod a ohňostroj. Připojte se a udělejte si s dětmi procházku ve svítícím průvodu. Shromáždění proběhne v parku před Městskou poliklinikou v neděli 16. listopadu v 17:00 hodin.
1 2 3 4 5