Znak města Otrokovice

Oficiální stránky města Otrokovice

Zapnutí grafického režimu

Hlavní nabídka

Mediální servis
Město a okolí
Městský úřad
Dokumenty města
Volené orgány
Potřebuji si vyřídit
Městská policie
Školství
Sociální péče, zdravotnictví
Životní prostředí
Volby, referendum, sčítání
Komunitní plánování
Důležité informace a odkazy

Mapa stránek
Prohlášení o přístupnosti
 

Aktuality

Přijďte podpořit házenkářky z Otrokovic

210nový-1.jpg18.12.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí V sobotu 20. prosince 2014 v 17 hodin sehrají otrokovické házenkářky ve sportovní hale na Štěrkovišti poslední utkání 1. ligy žen v tomto roce. Soupeřem jim bude celek TJ Sokol Vršovice.

S novelou zákona přicházejí změny v registru vozidel

3210nový-1.jpg18.12.2014Bc. Romana Stehlíková, tisková mluvčí Řada změn přichází s novelou zákona při registraci vozidla. Důvodem jsou změny v příslušném zákonu. Účinnost novely zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu na pozemních komunikacích vstoupí v platnost 1. ledna 2015.

Zdravá firma

index.jpg17.12.2014Ing. Petr Vrana, vedoucí oddělení kanceláře tajemnice

I zdánlivě nepotřebné věci pomohly otrokovické NADĚJI

dobrobazar.jpg15.12.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí O tom, že pro někoho zdánlivě nepotřebné věci mohou pomáhat, se přesvědčili návštěvníci „Hravého a nedrahého dobročinného bazaru“, který pod záštitou starosty města Otrokovice Jaroslava Budka a za finanční podpory města Otrokovice v předvánočním čase uspořádala otrokovická pobočka NADĚJE.

Koncert Koledy tří národů připomněl předvánoční čas

Koledy 3n.jpg15.12.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí „Zafúkané, zafúkané, cestičky k tobě sú zafúkané“, znělo v neděli sálem Otrokovické BESEDY při koncertu skupiny Fleret. Nejen český Fleret, ale také polská zpěvačka Monika Skibińská nebo slovenský pěvecký sbor STUDNICA byli protagonisty koncertu Koledy tří národů. Součástí odpolední akce bylo vyhodnocení soutěže v pečení vánočního cukroví a vyhodnocení dětské výtvarné soutěže.

Vánoce nejsou jen dárky

knihovna web.JPG12.12.2014Mgr. Radka Jarková, referent OŠK, odd. Měk Děti z Mateřské školy Jožky Jabůrkové navštívily ve čtvrtek městskou knihovnu. Prostřednictvím vánočního příběhu děti odkrývaly význam slov jako je advent, pranostika, vánoční zvyky.

Otrokovjané si na náměstí společně zazpívali koledy

Česko zp.kol. 2014.jpg11.12.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Česko zpívá koledy. Tak se nazývá akce, kterou již počtvrté zorganizoval Zlínský deník a Otrokovice byly při tom. Včera, přesně v 18 hodin se rozezněla první z pětice koled na 570 místech v celém Česku. Otrokovické náměstí se v danou chvíli zaplnilo „zpěváky“.

Nedělní odpoledne zpestří koncert Koledy tří národů

index.jpg11.12.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Monika Skibińská, pěvecká skupina STUDNICA nebo skupina FLERET. To je výčet několika interpretů, kteří budou provázet v neděli 14. prosince 2014 událost s názvem Koledy tří národů. Těšit se můžete také na soutěž v pečení vánočního cukroví nebo dětskou výtvarnou soutěž. Přijměte pozvání do Otrokovické BESEDY, začíná se v 15 hodin.

Kamila Lamošová získala prvenství ve výtvarném projektu

Kamila Lamošová 7.A.jpg11.12.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Mezi deset nejpovedenějších prací bylo vybráno dílo žákyně Základní školy TGM Kamily Lamošové ze 7. A. O tom, jak kvalitní práci Kamila odvedla, svědčí i fakt, že se stala celkovou vítězkou této soutěže! Facebooková výtvarná soutěž o návrh nejhezčího novoročního přání byla pořádána Velvyslanectvím USA v Praze.

Přijměte ochutnávku městských akcí na rok 2015

index.jpg10.12.2014Bc. Romana Stehlíková, tisková mluvčí I v následujícím roce se můžeme těšit na široké spektrum kulturních, zábavních a sportovních akcí, které pořádá město. Čtrnáct tradičních událostí, které každoročně vdechují kulturní a společenský život Otrokovicím, schválili radní na posledním zasedání rady města.

S novelou zákona přicházejí změny v registru vozidel

evidence vozidel.JPG10.12.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Řada změn přichází s novelou zákona při registraci vozidla. Důvodem jsou změny v příslušném zákonu. Účinnost novely zákona č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu na pozemních komunikacích vstoupí v platnost 1. ledna 2015.

Zlínský kraj poskytl dotaci otrokovickým hasičům

Has 1.jpg9.12.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Účelovou neinvestiční dotaci ve výši 17.200 korun obdrželo město Otrokovice od Zlínského kraje na výdaje spojené s činností jednotek sboru dobrovolných hasičů. 12.200 korun obdrží dobrovolní hasiči z otrokovické jednotky a 5 tisíc obdrží hasiči z kvítkovické jednotky. Letošní dotace pokryje výdaje na opravy hasičských vozidel u obou hasičských jednotek.

Zastavte se na předvánoční Dobrobazar otrokovické NADĚJE

bazar-fb.jpg9.12.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Máte zájem darovat nebo naopak levně pořídit zajímavé modely či originální vánoční dárky a zároveň tím podpořit dobrou věc? Pak je tady pro vás zatím netradiční charitativní akce, kterou pořádá otrokovická a souběžně zlínská pobočka NADĚJE. Ve čtvrtek 11. prosince 2014 od 10:00 do 18:00 hodin se uskuteční v kinosále Otrokovické BESEDY pod záštitou starosty města Otrokovice Jaroslava Budka „Hravý a nedrahý dobročinný bazar“.

Otrokovice se připojí k adventní akci Česko zpívá koledy

česko zpívá koledy.jpg8.12.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Přidejte se k ostatním a zazpívejte si koledy na náměstí 3. května ve středu 10. prosince 2015. Právě v tento den se po roce opět rozezní celá Česká republika desítkami tisíc hlasů, které společně zazpívají pětici známých vánočních koled. Začíná se přesně v 18 hodin, široká veřejnost je srdečně zvána.

Vánoční jarmark pomůže dílnám v sociální oblasti

Jarmark Naděje.jpg8.12.2014Romana Stehlíková, tisková mluvčí Vánoční jarmark je tradiční akce, kterou pořádá každý rok v době adventu otrokovická pobočka NADĚJE. V letošním roce bylo otevřeno dvanáct stánků, což je zatím největší počet v historii. Návštěvníci měli možnost nakoupit spoustu malých drobností a dárečků, které jistě potěší obdarované.
1 2 3 4