Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Novou starostkou byla zvolena Hana Večerková

Otrokovice mají na radnici tři měsíce po volbách do obecních zastupitelstev změnu ve vedení. Poté, co odstoupil Jaroslav Budek (nestraník kandidující za ANO 2011) z pozice starosty, byla na zasedání otrokovického zastupitelstva 13. února jednomyslně zvolena starostkou Hana Večerková (ANO 2011). Jednomyslně byli zvoleni také dva místostarostové a dva členové Rady města Otrokovice.
Hana Večerková
 

 
 

Tři měsíce vykonávala Hana Večerková v Otrokovicích funkci místostarostky. Po odstoupení Jaroslava Budka byla navržena jako kandidátka starostky a zastupitelstvem jednomyslně zvolena. „Děkuji členům zastupitelstva za důvěru. Do komunální politiky jsem šla s vidinou, že budu co nejlépe pracovat a snažit se Otrokovice posunovat kupředu. Doposud jsem pracovala z pozice místostarostky, se stejným nasazením budu pracovat i z pozice starostky. V podstatě se pro mě nic zásadního nezmění,“ uvedla Hana Večerková.

Posilou nové paní starostce budou dva neuvolnění místostarostové. Ondřej Wilczynski (ANO 2011) a Petr Ťopek (Občané OE s podporou Pirátů), kteří doposud vykonávali pouze funkci radních. „Plánuji se zaměřit zejména na městské organizace. Dále bych se rád podílel na projektech vedoucích k rozvoji města a získávání dotačních peněz z Ministerstva pro místní rozvoj,“ sdělil Ondřej Wilczynski s dodatkem, že o rozdělení kompetencí budou teprve jednat. „Děkuji zastupitelům za projevenou důvěru a zvolení do funkce 2. neuvolněného místostarosty města Otrokovice. "Minulost je jistá, protože se na ní nedá nic měnit." Ale já věřím v budoucnost, dobrou budoucnost všech občanů našeho města i města samotného. A jako 2. místostarosta budu vždy jednat v zájmu těchto lidí. Předešlé zkušenosti z komunální politiky (člen kontrolního výboru, člen komise rozvoje města)  i nabyté životní a pracovní dovednosti ať mě povedou ke správným rozhodnutím, které společně s paní starostkou i kolegou 1. místostarostou i všech radních a zastupitelů budou směřovat k rozvoji našeho krásného města a spokojenosti našich spoluobčanů,“ uvedl Petr Ťopek.

 

Po odchodu Jaroslava Budka Radu města Otrokovice doplní Michal Drábek (ANO 2011). K aktuálním změnám přispěla Marta Zakopalová (NEZÁVISLÍ), která podala k 12. únoru rezignaci na post členky Rady města Otrokovice. V městské radě působila uplynulé čtyřleté volební období. „Po dlouhém zvažování jsem se z osobních důvodů rozhodla rezignovat na funkci radní města Otrokovice. Jsem však i nadále připravena hájit zájmy občanů města z pozice zastupitelky,“ sdělila Marta Zakopalová. Její místo bude nyní zastávat Jan Skoch (NEZÁVISLÍ).

 

 

Složení Rady města Otrokovice:

Bc. Hana Večerková, DiS.        (ANO 2011) starostka

Ing. Ondřej Wilczynski, Ph. D.   (ANO 2011) místostarosta

Ing. Petr Ťopek                        (Občané OE s podporou Pirátů) místostarosta

Ing. Michal Drábek                   (ANO 2011)

Mgr. Vratislav Podzimek           (KDU-ČSL)

Bc. Jan Skoch                         (NEZÁVISLÍ)

Mgr. Jiří Veselý                        (VIZE 21)

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 13.2.2019 / 13.2.2019 | Zveřejnit od-do: 13.2.2019-7.4.2019

Líbí se?

 65% |  35%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ZDENĚK IZER - NA PLNÝ COOLE
  28.2.2019 19:00
  Další pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu zábavné scénky, parodie, skvělé vtipy a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Show je tradičně obohacena videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a také světelnými efekty.
  Typ akce: Kulturní akce
 • XII. FOTOSALON
  1.3.2019 18:00
  Každoroční setkání Fotoklubu Beseda Otrokovice, tentokrát s přáteli z Havlíčkova Brodu.
 • ZÁHOŘANÉ
  3.3.2019 14:00 - 18:00
  Záhořané z Prostřední Bečvy vznikli v roce 2006, jejich kapelníkem je Bohumil Růčka. Za dobu své existence má tato kapela za sebou spoustu nejrůznějších vystoupení v širokém okolí na koncertech, plesech, přehlídkách dechových hudeb, oslavách měst či obcí, ale i na svatbách, poutích a dalších kulturních produkcích. Záhořany charakterizuje široký repertoárový záběr převážně z jižní Moravy a Valašska.
  Typ akce: Kulturní akce
 • VLADIMÍR KUNC - ZAKÁZANÁ ŠUMAVA
  4.3.2019 18:00
  4. 3. 2019 v 18 hodin se koná v Městské galerii vernisáž za účasti autora. V rámci vernisáže bude možné zakoupit knihy V. Kunce za snížené ceny.
  Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve na výstavu Vladimíra Kunce, dlouholetého člena Fotostřediska Havlíčkův Brod. Fotografování se mu stalo profesí již v roce 1988. V letech amatérské tvorby získal více jak sto cen na celostátních soutěžích a pořádal desítky autorských výstav po celé republice. Tematicky se zaměřoval na reportážní a dokumentární fotografii. V devadesátých letech v jeho tvorbě již převládá krajinářská fotografie. Kunc točí dokumentární film o Šumavě a v roce 2004 vychází jeho knižní prvotina „Vysočina ve fotografii Vladimíra Kunce“. Od té doby se stal autorem více jak třiceti titulů, zobrazujících krásy naší vlasti a vydávání knih se stalo jeho hlavní činností. Obrazové publikace zachycují zejména krajinu Vysočiny, Šumavy a jižních Čech. Výstava potrvá do 31. 3. 2019.
 • GRUZIE - Tajemné království ve stínu Kavkazu
  6.3.2019 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Michalem Štěpy Štěpánkem: “Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku. Všechno se zdá být evropské, tak podobné tomu, co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší… Navštívíme spolu horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit.”
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
4. týden28293031123
5. týden45678910
6. týden11121314151617
7. týden18192021222324
8. týden25262728123
9. týden45678910

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1489


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém