Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Obyvatelé Kvítkovic dostali informace k výstavbě obchvatu

V říjnu minulého roku byla zahájena výstavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic. Jak stavba postupuje a na co všechno se musí obyvatelé Kvítkovic připravit, sdělili veřejnosti na besedě zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) společně se zástupci města Otrokovice ve středu 23. ledna v hasičské zbrojnici v Kvítkovicích.
Beseda s veřejností - JV obchvat
 

 
 

„Plná zasedací místnost ukázala, že zájemců o bližší informace ke stavbě je opravdu mnoho. A jelikož je investorem Ředitelství silnic a dálnic ČR, bylo nasnadě, že právě oni lidem zodpoví všechny dotazy, z nichž na některé my vůbec neznáme odpovědi,“ zdůvodnil starosta města Jaroslav Budek setkání, které pro obyvatele Otrokovic zprostředkoval.

Karel Chudárek, ředitel ŘSD ČR Správy Zlín uvedl základní informace o průběhu stavby. „Stavba je rozdělena na tři etapy, měla by trvat přibližně tři roky a nový úsek bude měřit něco málo přes tři kilometry,“ shrnul základní fakta a ukázal na mapě plánovanou výstavbu.

Obyvatele Otrokovic, zejména části Kvítkovice, zajímala celá řada konkrétních informací. Odpověď dostali například na otázky, jak bude řešena zvýšená prašnost při provádění stavby, v jaké délce a jakých místech budou vybudovány protihlukové stěny, jak bude zajištěno, aby zvýšené vibrace neohrozily jejich domy nebo jestli bude vybudován podchod přes nově stavěnou dálnici k farmě, autoopravnám a polím. „Při zvýšené prašnosti budeme využívat kropicí vozy. Co se týká vibrací, před zahájením výstavby nafotíme všechny dotčené domy zvenčí a pokud nás pustíte domů, nafotíme i interiéry, abychom měli fotodokumentaci pro případ, že by stavba vaše domy poškodila,“ sdělil lidem Ondřej Kolaja, zástupce zhotovitele. O tom, že podchod nebude součástí stavby, informoval Karel Chudárek. „V Kvítkovicích jsou spodní vody, které komplikují jeho výstavbu,“ zdůvodnil Kvítkovickým.

Pavel Dvořák z ŘSD přítomné upozornil na webové stránky www.obchvatotrokovic.cz, které jsou již nyní zprovozněny. „Zájemci na webu naleznou například podrobné mapy, bude zde zveřejněna kontaktní osoba a budou zde postupně vkládány aktuální informace.“

Výstavba jihovýchodního obchvatu navazuje na již hotovou severovýchodní část dálnice D55. Dokončena by měla být v roce 2022.

 

 

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 24.1.2019 / 24.1.2019 | Zveřejnit od-do: 24.1.2019-12.5.2019

Líbí se?

 56% |  44%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ZDENĚK IZER - NA PLNÝ COOLE
  28.2.2019 19:00
  Další pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu zábavné scénky, parodie, skvělé vtipy a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Show je tradičně obohacena videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a také světelnými efekty.
  Typ akce: Kulturní akce
 • XII. FOTOSALON
  1.3.2019 18:00
  Každoroční setkání Fotoklubu Beseda Otrokovice, tentokrát s přáteli z Havlíčkova Brodu.
 • ZÁHOŘANÉ
  3.3.2019 14:00 - 18:00
  Záhořané z Prostřední Bečvy vznikli v roce 2006, jejich kapelníkem je Bohumil Růčka. Za dobu své existence má tato kapela za sebou spoustu nejrůznějších vystoupení v širokém okolí na koncertech, plesech, přehlídkách dechových hudeb, oslavách měst či obcí, ale i na svatbách, poutích a dalších kulturních produkcích. Záhořany charakterizuje široký repertoárový záběr převážně z jižní Moravy a Valašska.
  Typ akce: Kulturní akce
 • VLADIMÍR KUNC - ZAKÁZANÁ ŠUMAVA
  4.3.2019 18:00
  4. 3. 2019 v 18 hodin se koná v Městské galerii vernisáž za účasti autora. V rámci vernisáže bude možné zakoupit knihy V. Kunce za snížené ceny.
  Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve na výstavu Vladimíra Kunce, dlouholetého člena Fotostřediska Havlíčkův Brod. Fotografování se mu stalo profesí již v roce 1988. V letech amatérské tvorby získal více jak sto cen na celostátních soutěžích a pořádal desítky autorských výstav po celé republice. Tematicky se zaměřoval na reportážní a dokumentární fotografii. V devadesátých letech v jeho tvorbě již převládá krajinářská fotografie. Kunc točí dokumentární film o Šumavě a v roce 2004 vychází jeho knižní prvotina „Vysočina ve fotografii Vladimíra Kunce“. Od té doby se stal autorem více jak třiceti titulů, zobrazujících krásy naší vlasti a vydávání knih se stalo jeho hlavní činností. Obrazové publikace zachycují zejména krajinu Vysočiny, Šumavy a jižních Čech. Výstava potrvá do 31. 3. 2019.
 • GRUZIE - Tajemné království ve stínu Kavkazu
  6.3.2019 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Michalem Štěpy Štěpánkem: “Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku. Všechno se zdá být evropské, tak podobné tomu, co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší… Navštívíme spolu horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit.”
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
4. týden28293031123
5. týden45678910
6. týden11121314151617
7. týden18192021222324
8. týden25262728123
9. týden45678910

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1480


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém