Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Otrokovice jsou zapojeny do výzvy 10.000 kroků

Navraťme chůzi do svých životů a prostřednictvím tohoto nejpřirozenějšího lidského pohybu posilme své zdraví. Toto je hlavní cíl výzvy 10.000 kroků, do které se zapojilo také město Otrokovice a jako motivaci připravuje pro nejlepší místní účastníky drobné ceny.
10.000
 

 
 
Cílem měsíční výzvy není ujít denně 10 000 kroků, jak název vybízí, ale motivovat k častější, a hlavně pravidelné, fyzické aktivitě. Do výzvy je možné registrovat se v průběhu měsíce září na www.desettisickroku.cz. Samotná výzva pak potrvá celý říjen. „Účastníci si zaznamenávají svou denní aktivitu a za každý kilometr získávají body, jejichž počet se odvíjí od věku a hmotnosti účastníka. Rozdílné bodové ohodnocení je zde z důvodu podpoření pohybové aktivity u lidí starších a lidí s vyšším BMI. Zejména těmto dvěma cílovým skupinám může totiž pravidelná chůze výrazně zvýšit kvalitu jejich života,“ přiblížil ideový tvůrce a iniciátor projektu Jaroslav Martinek. 
 Účastníci, kteří nechtějí soutěžit, si díky svým nachozeným kilometrům mohou projít virtuální trasu po republice a cestou poznávat zajímavá místa nebo pouze sledovat své denní aktivity a užít si nevšední měsíc plný zážitků. 
 „Do výzvy jsme se zapojili po dobré zkušenosti s projektem Do práce na kole, ve kterém se řadíme mezi nejaktivnější účastníky. Na výzvě 10.000 kroků oceňuji, že jsou zvýhodňovány skupiny lidí, pro které pohyb není tak snadný a častý, ať už kvůli věku, nebo nadváze. Právě tato skutečnost by mohla být motivací k pravidelnému pohybu. Lidé v Otrokovicích mohou využít například naše nové městské turistické okruhy v délce 4,7 a 12,1 km. Značeny jsou zelenými a modrými šipkami, které turisty provedou nejzajímavějšími místy ve městě. Pro účastníky z Otrokovic s největším počtem bodů, jsme připravili drobné ceny v podobě prezentačních předmětů města,“ uvedla otrokovická starostka Hana Večerková s tím, že další ceny jsou připraveny od samotných organizátorů akce v rámci celorepublikového soutěže.
Výzva 10 000 kroků, pracuje s magickou hranicí deseti tisíc, což je zhruba 7,5 km. Ve skutečnosti však stačí mnohem méně kroků, aby byl organismus odolnější. Důležitější než objem, je spíše pravidelnost, svižné tempo a příjemné prostředí. Aktivitu je možné v rámci výzvy monitorovat na jakémkoliv zařízení a následně ji v podobě printscreenu nahrát do svého profilu. Každý kilometr je bodově ohodnocený, přičemž je zde zohledněn věk účastníka a jeho BMI. Na účastníky s nejvyšším počtem nasbíraných bodů čekají zajímavé ceny. 
„Svou účastí plníte nejen svou osobní výzvu, ale také motivujete ostatní. To je nejlépe umožněno v rámci týmů, které účastníci mohou tvořit. Vzájemné povzbuzení, spolupráce a pomoc jsou tou nejlepší motivací těm, co to nejvíce potřebují,“ uzavřel Jaroslav Martinek.   

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 6.9.2021 / 6.9.2021

Líbí se?

 64% |  36%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • MHD ZDARMA pro všechny cestující
  22.9.2021
  V rámci Evropského týdne mobility - SNÍDANĚ PRO CESTUJÍCÍ MHD ZDARMA, 6 - 8 hod., zastávka linky č. 55 "POŠTA" na Trávníkách.
  DEN BEZ AUT, 15 - 18 hod., park před Společenským domem. Těšit se můžete na ukázky a aktivity spojené s dopravní tématikou. Vstup zdarma.
 • EVROPSKÝ TÝDEN MOBILITY
  16.9.2021 - 22.9.2021
  Dvacátý ročník se nese pod heslem "Cestovat zdravě = cestovat udržitelně". Evropský týden mobility nás každoročně vyzývá, abychom se zamysleli nad udržitelnou dopravou a způsoby cestování, které pomáhají nejen životnímu prostředí, ale mohou nám pomoci zlepšit kondici a objevit krásy svého nejbližšího okolí. Užijte si týden plný aktivit, který přináší poznání i zábavu.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Září 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
35. týden303112345
36. týden6789101112
37. týden13141516171819
38. týden20212223242526
39. týden27282930123
40. týden45678910

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 64


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém