Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Otrokovické základní školy se zapojily do projektů

město Otrokovice
Ředitelky všech tří otrokovických základních škol informovaly členy městské rady o projektech, do kterých se jejich školy zapojily. Ve všech případech dosáhly na finanční prostředky v rámci operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání (OP VVV). Celkem vyčerpají dotace ve výši téměř tři a půl milionů korun. Užitek z projektů budou mít jak žáci, tak pedagogové.
 

 
 

Základní škola Mánesova se zapojila do projektu „MáŠa“, jehož hlavním cílem je zdokonalit osobnostně profesní rozvoj pedagogů školy zejména v anglickém jazyce, ve využívání anglického jazyka ve výuce neanglických předmětů, tandemové výuce – přítomnost dvou učitelů ve vyučovacích hodinách a čtenářské gramotnosti. Projekt se uskuteční v průběhu dvou let a výše příjmu dotace činí více než jeden a půl milionu korun.

„Učíme se navzájem“ je aktuální projekt na Základní škole T. G. Masaryka. „Po dobu trvání projektu, tedy následujících dvou let, můžeme zřídit pozici školního speciálního pedagoga. Součástí projektu je také vzdělávání pedagogických pracovníků tzv. mentoring, vzdělávání pedagogického sboru zaměřené na inkluzi, vzájemná spolupráce pedagogů na téma čtenářská nebo matematická gramotnost, čtenářský klub pro žáky, klub zábavné logiky a deskových her a doučování žáků,“ popsala aktivity v rámci projektu ředitelka ZŠ TGM Marta Zakopalová. Závěrem uvedla, že výše čerpání dotace činí téměř jeden milion dvě stě tisíc korun.

Přibližně tři čtvrtě milionu korun vyčerpá Základní škola Trávníky. Projekt „Podpora gramotností na ZŠ Trávníky“ přispěje ke vzdělávání pedagogů zacíleného na matematickou a čtenářskou gramotnost. „Bude zřízeno nové pracovní místo školního asistenta, jehož primární kompetencí bude zkvalitnění komunikace mezi školou a rodinou, pomoc se začleňováním nových žáků a žáků se speciálními potřebami,“ upřesnila ředitelka ZŠ Trávníky Jana Večeřová.

Ředitelky základní škol v Otrokovicích reagovaly na výzvu OP VVV „Podpora škol formou projektů zjednodušeného vykazování – šablony pro MŠ i ZŠ“, ve spolupráci s odborem školství a kultury MěÚ podaly žádosti o dotaci a ve všech případech byly úspěšné. Díky poskytnutým dotacím tak mohou rozšiřovat a zkvalitňovat podmínky pro pedagogy a žáky na svých školách.

 

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 14.9.2017 / 14.9.2017 | Zveřejnit od-do: 14.9.2017-10.12.2017

Líbí se?

 60% |  40%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • PINK FLOYD FOREVER
  24.11.2017 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Po velkém úspěchu opět v Otrokovické Besedě! Originální komponovaný pořad s největšími hity britské hudební legendy, doplněný videoprojekcí, překlady textů písní a původními zvuky, které známe z nahrávek Pink Floyd. To vše v podání výborné ostravské revivalové skupiny.

  Vstupné: v předprodeji 150 Kč, v den akce 180 Kč, stolová úprava
  Typ akce: Kulturní akce
 • HOBBY BURZA
  26.11.2017 8:00 - 13:00, Otrokovická BESEDA
  Setkání sběratelů všech oborů. Výměna, prodej a koupě papírových platidel, poštovních známek, pohlednic, mincí, starožitností, hraček, odznaků, minerálů, fotografií, atd. Setkání organizuje Dan Čagánek.

  Vstupné 30 Kč
  Typ akce: Kulturní akce
 • MIROSLAV DONUTIL - CESTOU NECESTOU
  28.11.2017 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Populární herec, bavič, vypravěč i zpěvák Miroslav Donutil navštíví se svojí show Cestou necestou Otrokovickou Besedu. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky doprovázené písněmi nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách. Vtipné komentáře, které mají nadhled i osobitý humor, se často dotýkají Donutilových přátel či kolegů. Použitá hudba je ze zpívaných titulů Miroslava Donutila: Balada pro banditu, Písničky z provázku a Ten báječnej mužskej svět.

  Vstupenky v ceně 350 a 320 Kč možno zakoupit přes Ticket-Art i v TIC
  Typ akce: Kulturní akce
 • ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A VÁNOČNÍHO OSVĚTLENÍ MĚSTA
  1.12.2017 16:30, Náměstí 3. května
  Tradiční akce na náměstí 3. května. V první části vystoupí žesťový kvintet, žáci otrokovických škol a také finalisté pěvecké soutěže “Hledá se otrokovický Goťák” - Martin Lapčík a Martina Ondrušková. Ve druhé části bude hrát a bavit kapela ROCK & ROLLERS. Neodmyslitelnou součástí je i charitativní akce Pomáháme potřebným. A po celé odpoledne - již od 15 hodin – budou v prostorách Otrokovické BESEDY probíhat vánoční dílny, které připravilo DDM Sluníčko.
  Typ akce: Kulturní akce
 • MIKULÁŠOVÁNÍ 2017
  3.12.2017 15:30, kinosál Otrokovické BESEDY
  Zábavný program pro děti i rodiče. Výpravná kostýmová show s písničkami a mikulášskou nadílkou. Pořad je veden s humorem a nadsázkou tak, aby se pobavily nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod.

  Vstupné: 90 Kč
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2017 >>

PoÚtStČtSoNe
44. týden303112345
45. týden6789101112
46. týden13141516171819
47. týden20212223242526
48. týden27282930123
49. týden45678910

Další akce


Anketa

I Otrokovická knihovna se připojuje k celorepublikové akci Týden knihoven, která se uskuteční od 2. do 6. října. Která nabídka Vás v rámci této akce nejvíce zaujala?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 565


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém