Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Otrokovické zastupitelstvo schválilo rozpočet na rok 2018

Plánované investice na příští rok s předpokladem čerpání dotací. To je hlavní příčinou schodkového rozpočtu na rok 2018, který včera schválili na svém zasedání členové Zastupitelstva města Otrokovice.
Peníze
 

 
 

„Celkové příjmy činí 519, 244 mil. korun. Celkové výdaje činí 557,21 mil. korun. K vyrovnání schodku rozpočtu, budou v roce 2018 použity zůstatky na účtech města a zlepšené hospodářské výsledky z minulých období, zejména z roku 2015 a roku 2016,“ upřesnil vedoucí ekonomického odboru Jaroslav Dokoupil.

Příjmy jsou tvořeny především výnosy z daní (sdílené daně, místní poplatky), nedaňovými příjmy, kapitálovými příjmy a dotacemi od různých poskytovatelů. Nejvyšší je částka daňových příjmů.

Běžné výdaje slouží k zajištění chodu města, jeho příspěvkových organizací a také pro podporu sdružení a spolků zajišťujících ve městě činnosti v sociální oblasti, oblasti zdravotnictví, školství, sportu, kultuře a zájmové činnosti. „Nejvyšší položkou běžných výdajů tvoří náklady na to, na co je město zřízeno dle Zákona o obcích tzn. výkon přenesené působnosti státu a výkon samosprávy,“ přiblížil Jaroslav Dokoupil.

Další částí výdajů rozpočtu města je část nazvaná kapitálové výdaje, i když se vžil spíše pojem investice. Rozpočet města na rok 2018 se zvyšuje v investicích o 163,391 mil. korun, který je způsoben předpokladem realizace investic s podílem získaných dotací na investiční akce. Přiznání či nepřiznání dotací podstatně ovlivní výši realizovaných investic v roce 2018.

Z minulého období město splácí dva investiční úvěry, které byly v minulém období čerpány na investiční akce. Celkový nesplacený zůstatek úvěrů k datu 30.11.2017 činil 30,010 mil. korun, což činí 5,57 % z rozpočtu. Tyto úvěry jsou neustále snižovány v souladu se sjednanými úvěrovými podmínkami. „Na příští rok plánujeme realizaci celé řady investičních akcí a u většiny z nich budeme žádat o poskytnutí dotací. Například již dnes máme přiznanou dotaci na zateplení DDM Sluníčko, Domova s pečovatelskou službou na Trávníkách a azylového domu Nový domov. O další budeme usilovat. Plánujeme například rekonstrukci mostu přes železniční trať na Nadjezdu nebo bezbariérovou úpravu zastávek MHD,“ sdělil starosta Otrokovic Jaroslav Budek.

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz  

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 15.12.2017 / 15.12.2017 | Zveřejnit od-do: 15.12.2017-11.2.2018

Líbí se?

 60% |  40%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém