Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Park u přístaviště projde proměnou

Příjemné prostředí pro zastavení v Otrokovicích chtějí vytvořit otrokovičtí radní, kteří na své posledním zasedání schválili realizaci první etapy revitalizace zázemí parku u přístaviště. Ta zahrnuje vybudování chodníků, laviček a doplnění potřebného mobiliáře.
pristaviste
 

 
 

Otrokovice jsou významným dopravním uzlem nejen železničním a silničním, ale i cyklistickým. A právě přístaviště leží na pomyslném rozcestí tří regionů a tří cest, kudy se projíždějící mohou vydat. Aktuálně jsou v této lokalitě pouze volně rozmístěny lavičky v parku, bez přístupových chodníků. V případě nepříznivého počasí tak musí lidé procházet mokrou trávou. To by rádo změnilo vedení města. „Otrokovické přístaviště je pěkný prostor, kterým v sezóně denně projdou nebo projedou na kole či koloběžce stovky lidí. Není to tak dlouho, co jsme zde umístili sezónní pracoviště turistického informačního centra, aby lidé dostali potřebné informace o možnostech v okolí. Přesto zde stále chybí místo pro odpočinek. Drobný stánek s občerstvením sice nabízí osvěžení, ale s jeho podobou nejsme spokojeni,“ říká o situaci v přístavišti starostka města Otrokovice Hana Večerková s tím, že revitalizace prostoru kolem přístaviště je rozdělena do dvou etap. „V první, která by měla být s ohledem na počasí zahájena ještě letos, vznikne posezení v přilehlém parku. Budou zde vybudovány chodníky, doplněny lavičky, koše a především stojany na kola, protože jde o frekventovanou cyklotrasu. V druhé fázi, o které se budeme bavit v souvislosti s rozpočtem města na příští rok, by mělo dojít ke stavbě objektu, který vytvoří příjemné zázemí pro informační centrum, občerstvení i sociální zařízení,“ přiblížila starostka Hana Večerková.

Práce na první fázi revitalizace budou zahájeny ještě lotos a měly by trvat přibližně tři měsíce. Tato akce si vyžádá 1,6 mil. korun z rozpočtu města.  

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 8.10.2021 / 8.10.2021

Líbí se?

 51% |  49%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • SLAVNOSTNÍ VEČER ke Dni vzniku samostatného čs. státu
  27.10.2021 17:45
  Speciální slavnostní koncert Filharmonie Bohuslava Martinů, spojený s oceněním významných osobností města Otrokovice. Zazní skladby Antonína Dvořáka (Česká suita, Můj domov) a Bedřicha Smetany (Vyšehrad, Tábor). Orchestr řídí kanadský dirigent Charles Olivieri-Munroe. Vstup volný
 • OTROKOVICKÉ SVAHY - 5. ročník závodu v přespolním běhu
  30.10.2021
  Startuje v sobotu 30. 10. 2021 v 9:30 dětskými závody až do 11:00 hodiny, kdy odstartuje hlavní závod na 5 a 10 km od Stadionu TJ Jiskra Otrokovice na Štěrkovišti.

  A na co se mohou závodníci letos těšit mimo atraktivní věcné ceny?
  ● Závody pro širokou veřejnost v krásné podzimní přírodě. Zvládne je opravdu každý!!
  ● Trasy: 10 km / 240 m převýšení a 5 km / 110 m převýšení (kvalitně naznačené, tak jako vždy)
  ● Dětské závody na 1000 a 400 m
  ● Přátelská atmosféra po skončení závodu
  ● Drobné občerstvení v cíli
  ● Více informací na webu Otrokovických svahů (http://otrokovicke-svahy.wz.cz/)
  Typ akce: Sportovní akce
 • ZRUCZ PHOTO ANEB MY, CO SPOLU FOTÍME
  4.10.2021 - 30.10.2021
  Fotografové ze Zruče nad Sázavou ve spolupráci s Fotoklubem Beseda Otrokovice zvou na výstavu s názvem Zrucz Photo aneb My, co spolu fotíme. Spřátelený klub z posázavského baťovského města představí tvorbu svých členů z poslední doby. Jedná se o sdružení amatérských fotografů v tom nejlepším slova smyslu, kteří považují za svou přirozenost chodit po světě s očima otevřenýma. Jejich fotografie dokážou potěšit oko, předat radost a vyprávět drobné příběhy. Výstava Zrucz Photo je zároveň připomínkou a malou oslavou 80. narozenin tohoto zručského fotoklubu.
 • KOUZELNÉ MÓDNÍ DOPLŇKY
  26.10.2021 17:00 - 21.11.2021
  Kabelky, klobouky, rukavičky – to vše a řada dalších věcí patřila k dokonalému vzhledu žen v minulosti. Klub přátel historie města Otrokovice připravil výstavu, která představuje krásu elegance dob minulých, kdy žena nevycházela z domu bez klobouku, nebo šátku, rukaviček a kabelky, které spolu dokonale ladily. Na výstavě budete mít možnost seznámit se s řemeslnou zručností modistek a dalších řemeslníků, kteří tyto drobné doplňky vytvářeli. Nechte se okouzlit předměty, které možná i dnes najdete zapomenuté ve skříních a šuplících vašich babiček… Vernisáž výstavy v úterý 26. 10. od 17 hodin. Výstava potrvá do 21. 11. 2021.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
39. týden27282930123
40. týden45678910
41. týden11121314151617
42. týden18192021222324
43. týden25262728293031
44. týden1234567

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 411


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém