Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Představení služby Azylový dům Samaritán Otrokovice

Azylový dům je neodmyslitelnou součástí poskytovaných služeb Charity Otrokovice. Pro muže, kteří se ocitli bez střechy nad hlavou, je zde již 25 let.
Azylový dům Samaritán
 

 
 

Klienti služby zde nacházejí praktické zázemí, které jim umožňuje přípravu jídla, osobní hygienu, lůžko s dalším zázemím. Ubytování v této sociální službě s sebou přináší také možnost čerpat podporu a pomoc sociálních pracovníků, kteří klientům pomáhají řešit velmi široké spektrum jejich těžkostí. Nejčastěji se jedná o pomoc při hledání zaměstnání, řešení zdravotního stavu (zajišťování praktického lékaře a jiných odborníků), komunikace s úřady a dalšími institucemi, podpora při hledání standardnějšího typu ubytování (např. ubytovny, aj.).

Předmětem spolupráce bývají také dluhy a finanční závazky, které uživatelé mají. V takovém případě je uživatelům nabídnuta návazná služba Charity Otrokovice, Dluhové poradenství Samaritán, se kterou velmi úzce spolupracujeme. Uživatelé, kteří se už nejsou schopni aktivně podílet na trhu práce, nejčastěji z důvodu vysokého věku či zdravotního stavu, mají možnost svůj volný čas naplnit docházením do aktivizační dílny. Tato dílna patří mezi oblíbené aktivity a často sem klienti docházejí každý den. Stejně tak mají uživatelé možnost zapojit se do činností a prací, které jsou spojeny s technickým provozem azylového domu. Velmi pečlivě se starají pod vedením paní hospodářky o zahradu, která dokonce v soutěži získala cenu města Otrokovice. Azylový dům nabízí mimo své činnosti také šest míst pro výkon veřejné služby, což umožňuje dlouhodobým uchazečům o zaměstnání alespoň pravidelně docházet do práce. Výkon veřejné služby je zaměřen na úklid a péči prostranství v okolí Baťova.

Životní cesty a osudy, které přivedly uživatele do azylového domu, jsou různorodé. Ať už těžkým životním startem v dětských domovech, špatným rodinným zázemím, nízkým příjmem, dluhy, nebo špatnými životními rozhodnutími. Všichni však mají možnost za pomoci pracovníků udělat na své cestě krok kupředu a řešit své problémy. Za poslední dobu se některým uživatelům podařilo úspěšně projít procesem oddlužení a splatit všechny své pohledávky, najít si práci a v neposlední řadě také samostatné bydlení. Již několik našich klientů dostalo šanci na nový začátek v projektu Pilotní ověření sociálního bydlení v Otrokovicích, do kterého je zapojeno město Otrokovice. Ráda bych se tedy nyní podělila alespoň o jeden příběh uživatele, který z Azylového domu přešel do samostatného bydlení.

Jedná se o muže v předdůchodovém věku, který v době příchodu na Azylový dům byl nezaměstnaný a z toho důvodu přišel o bydlení. Azylový dům mu poskytl zázemí a za podpory sociálního pracovníka se mu podařilo zapojit do veřejné služby, kterou vykonává pro město Otrokovice. Na této pozici se velmi osvědčil a plní si všechny své pracovní povinnosti. Pracuje tam již delší čas a v nedávné době dostal v rámci zmíněného projektu šanci na nový začátek v podobě samostatného bydlení. Při pobytu na Azylovém domě se mu podařila spousta dalších významných kroků. Za pomoci sociálního pracovníka se mu podařilo zajistit si všechny potřebné dokumenty pro ČSSZ a tato snaha vyústila v úspěšné podání žádosti o starobní důchod. Pokoušel se najít si standardní zaměstnání, účastnil se několika výběrových řízení. Jeho snahu neodradilo ani stále odmítání. Nyní se však soustředí na vybavení svého nového bydlení a nadále pokračuje v práci ve veřejné službě.

 

Zpracovala: Mgr. Eliška Marčíková, DiS., sociální pracovnice

 

 

 

 

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz   

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 23.9.2020 / 23.9.2020 | Zveřejnit od-do: 23.9.2020-8.11.2020

Líbí se?

 58% |  42%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • EMIL SLÁMA - ZRUŠENO
  26.10.2020 18:00
  Vernisáž v pondělí 26. 10. od 18.00 hodin.
  Umělecký spolek Rozumění srdečně zve na výstavu Emila Slámy. Významný otrokovický výtvarník a pedagog se zabývá především grafikou, keramikou a malbou. Je zastoupen ve sbírkách Moravské galerie, muzea Rokycany a ve sbírkách grafického kabinetu Památníku národního písemnictví Praha. Každoročně vystavuje na Grafice roku, zúčastňuje se Bienále a Trienále grafiky. Na jubilejní výstavě ke svým sedmdesátinám vystaví autor tvorbu z posledních deseti let. Výstava potrvá do 21. 11. 2020.
 • SLAVNOSTNÍ VEČER ke Dni vzniku samostatného čs. státu - ZRUŠENO
  27.10.2020 19:00
  Speciální slavnostní koncert Filharmonie Bohuslava Martinů, spojený s oceněním významných osobností města Otrokovice. Zazní vybrané skladby Bedřicha Smetany, Antonína Dvořáka a Leoše Janáčka. Orchestr řídí věhlasný dirigent Charles Olivieri-Munroe.

  Nutná rezervace míst na webu OB, popř. v TIC. Rezervace možná od 7. 10. 2020
 • MEZINÁRODNÍ ENTOMOLOGICKÝ VÝMĚNNÝ DEN A VÝSTAVA - nový termín 21.11.2020
  21.11.2020 8:00 - 13:00
  Hobby Otrokovice pořádá v pořadí již 53. setkání milovníků hmyzu, pavouků a plazů, které se uskuteční v Otrokovické Besedě. Výměnného dne se pravidelně účastní stovky návštěvníků z Moravy, Čech, Slovenska i Polska. K vidění budou mimo jiné nejkrásnější druhy motýlů a brouků naší planety. Akce je doplněna o ochutnávku hmyzu - švábi v těstíčku, mravenci v čokoládě, pražení mouční červi, kobylky, cvrčci a sarančata. Pestrý program pro děti - pískové hmyzí dílničky, malování na obličej.
 • DEŠTIVÉ DNY- nový termín 24.2.2021
  24.2.2021 19:00
  Více informací na www.otrokovickabeseda.cz.
  Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. Na scéně o dvou židlích se odehrává herecký dvojkoncert, na nějž budete po zhlédnutí vzpomínat ještě hodně dlouho. Richard Krajčo získal Cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon, David Švehlík se umístil v širší nominaci. Drsnou a emotivní inscenaci o přátelství, vině a odpuštění napsal Keith Huff, režie v divadle Ungelt se ujal Janusz Klimsza.
 • DAGMAR VONDRÁČKOVÁ - MANDALY
  2.10.2020 - 29.10.2020
  Otrokovická BESEDA je od pondělí 12. 10. 2020 UZAVŘENA z důvodů aktuální epidemiologické situace v ČR, bližší informace na www.otrokovickabeseda.cz

  Dagmar Vondráčková (*1963) žije v Uherském Hradišti, odkud i pochází. K tvorbě mandal se dostala asi před 15 lety. A co to vlastně mandala je? Jde o magický kruh, který vyzařuje velmi silnou energii. Autorka kreslí to, co cítí…, a co má lidem předat - automatickou kresbou, bez jakékoli předlohy. Kružítko a pravítko používá pouze na určení středu plátna a naznačení velikosti kružnice. Kreslí pouze originály.

  Obrazy Dagmar Vondráčkové jsou vždy pozitivní (čisticí, léčivé, dobíjecí), neboť tyto energie nám vesmír předává a současně nás těmito energiemi posiluje.

  Výstava je prodejní.

  Více info na www.tvojemandaly.cz
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Říjen 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
39. týden2829301234
40. týden567891011
41. týden12131415161718
42. týden19202122232425
43. týden2627282930311
44. týden2345678

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 7447


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém