Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Představujeme Charitní domov Otrokovice - domov pro seniory

Služba domova vznikla již v roce 1999 s cílem poskytnout podporu, pomoc a laskavou péči seniorům od 65 let věku. Nejčastěji tuto službu využívají lidé po zhoršení jejich zdravotního stavu.
logo Charity
 

 
 

 „Abychom zkvalitnili poskytování naší služby, od doby jejího vzniku  prošla mnohými změnami. Snažíme se o to, aby se naši uživatelé cítili téměř jako doma. Za celou dobu jsme pomohli velkému počtu seniorů, kteří nemohli zůstat v kruhu své rodiny,“ objasňuje Pavla Korvasová, sociální pracovnice. Pracovníci Charitního domova zajišťují uživatelům kromě pečovatelské a ošetřovatelské péče také celodenní stravu, úklid, praní prádla. Poskytují také křesťanskou duchovní a pastorační službu a vyplnění jejich volného času. Uživatelé se mohou účastnit cvičení, tréninku paměti, tvořivých činností nebo návštěv canisterapeutických psů. „Ve spolupráci s různými organizacemi i dobrovolníky pořádáme pro naše seniory také posezení u harmoniky či cimbálu, sportovní dny, návštěvy výstav, výlety do okolí aj.,“ doplňuje Korvasová.


Příběh paní Marie:

Paní Marie se narodila v Trnavě, kde také bydlela do 5 let se dvěma sestrami a babičkou, která se o ně starala. Jejich maminka vlastnila obchod, neměli dost peněz a musela proto pracovat, aby uživila obchod i celou rodinu. Paní Marie se vyučila prodavačkou jako její matka a šla pracovat do Zlína. Zde se také seznámila se svým manželem. Jejich manželství však začalo být nešťastné. Bohužel jim nepřálo štěstí ani s dětmi. Nakonec se jim ale narodila holčička. S manželem se nakonec rozvedla. Bydlela spolu s dcerou ve Zlíně. S vyšším věkem došlo ke zhoršení zdravotního stavu, tak se o ni starala dcera. Stav se jí však zhoršil a paní prodělala cévní mozkovou příhodu. Bohužel dcera v tu dobu onemocněla rakovinou a mamince již nemohla poskytovat péči, která byla potřebná. Paní Marie byla tedy dlouhodobě hospitalizovaná v nemocnici, následně vystřídala několik pobytů na odlehčovacích službách, kde se zlepšila a mohla se vrátit do domácí péče. Po návratu domů si ale zlomila krček, tudíž následovalo další kolo léčení a rehabilitace. Zdravotní stav paní Marie ani její dcery nebyl dobrý, a proto musela zpět na odlehčovací službu.

Když se pro paní uvolnilo místo na našem domově, byly dcera i paní touto zprávou velmi potěšeny. Paní byla u nás na domově poskytována komplexní péče a také dcera mohla podstoupit nutné léčení a nemoc tak porazit.  V současné době chodí dcera na pravidelné návštěvy a paní Marie je velmi ráda, že již nemusí střídat krátkodobé pobyty.Další informace:

Mgr. Pavla Korvasová                                                             Mgr. Tomáš Bernatík

sociální pracovnice                                                                  zástupce ředitele

e-mail: pavla.korvasova@otrokovice.charita.cz                      e-mail: zastupce@otrokovice.charita.cz

tel.: + 420 737 331 801                                                           tel: +420 605 564 936              

 

 

 

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz  
 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 18.6.2020 / 18.6.2020 | Zveřejnit od-do: 18.6.2020-9.8.2020

Líbí se?

 62% |  38%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • HOBBY BURZA
  12.7.2020 8:00 - 13:00
  Setkání sběratelů všech oborů. Nebudou chybět mince, papírová platidla, pohlednice, poštovní známky, starožitnosti, hračky, minerály, odznaky, zápalkové etikety, fotografie, LP desky, pivní tácky, kuriozity a mnoho dalšího. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
 • HISTORICKÉ VOZY
  12.7.2020 11:00 - 17:00
  V neděli 12.7.2020 budou Otrokovicemi projíždět historické vozy, které bude možno shlédnout od 11:00 – 17:00 hod. na parkovišti pod KB (restaurací Krčma) nám. 3. května 1342. Milovníky historických vozů určitě zaujme model Fjuri, vyrobeno pouze 100 ks a v ČR dochován 1 ks, Schevrolet z r. 1971, ale také škodovky např. Škoda 1202 stejchn aj. lahůdky , motorky Jawa 350, pionýr. Při nedělních procházkách Otrokovicemi zamiřte na náměstí pokochat se vůní dávných motorů.
 • MALOVÁNÍ
  14.7.2020
  Společná výstava členek Akademie 3. věku při Domu kultury v Uherském Hradišti. Výtvarný kroužek, vedený akademickým malířem Miroslavem Malinou, je zaměřený na využití volného času seniorů - členů Akademie 3. věku. Kroužek se dá přirovnat k aktivnímu vzdělávání třetí generace v oblasti výtvarného umění, kdy jednotliví členové, jakožto vyzrálé osobnosti s určitým názorem na svět a umění, toto poznání přenášejí do své tvorby. Ta zahrnuje výtvarné techniky od akvarelu přes enkaustiku, kvaš a olej a nezanedbává přitom ani práce s hlínou. Členky Akademie prezentovaly své práce v minulosti v Galerii Vladimíra Hrocha v Domě kultury v Uherském Hradišti, v Knihovně Kroměřížska, Event centru ve Starém Městě a v Poutní knihovně na Velehradě. Výstava potrvá do 16. 8. 2020.
 • SVĚT BAREV - obrazy Zdeňka Maráška
  15.6.2020 18:00 - 12.7.2020
  V Městské galerii Otrokovice se představí výtvarník Zdeněk Marášek. Výstava s názvem Svět barev bude zahájena v pondělí 15. června v 18 hodin za účasti autora. Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění. Veřejnost je srdečně zvána.
  Zdeněk Marášek je uherskohradišťský rodák. Od roku žije 1964 v Otrokovicích. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se vyučil truhlářem. V té době začal vyřezávat intarzie z dýh a malovat temperou. Následně navštěvoval výtvarné hodiny u malíře Drahoslava Janíka, kde získal základy malířských technik. V současné době pracuje s akrylem na sololitu ve větších rozměrech na hrubším strukturálním podkladu a vytváří menší obrazy v oleji. Nemá svůj vyhraněný malířský styl. Jeho obrazy vyjadřují spíše výtvarný temperament, momentální nápady a nálady. Upozorňují na sebe především svým plným barevně zvučným rytmem tvarů.
 • ŽENSKÁ KRÁSA
  1.7.2020 - 31.7.2020
  Výstava obrazů amatérské otrokovické malířky Miluše Slezákové. K malování se vrátila až v důchodovém věku, přesto má za sebou již několik výstav v blízkém okolí. Svými obrazy zachycuje nejčastěji romantické a poetické portréty žen a dívek, vyjadřujících i symboliku ročních období. Jejím oblíbeným motivem jsou také zahradní zátiší. Miluše Slezáková maluje olejem na plátně a sololitu.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden293012345
27. týden6789101112
28. týden13141516171819
29. týden20212223242526
30. týden272829303112
31. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6503


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém