Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Prodejem vánočních růží podpořila Zdenka Wasserbauerová stovky nemocných dětí

Dvaadvacet let pomáhali lidé nákupem vánočních rostlin prostřednictvím Šance Olomouc těžce nemocným dětem. Letos se charitativního prodeje vánočních růží veřejnost nedočká. Paradoxně za to nemůže koronavirus, jak by se dalo předpokládat, ale nedostatek dobrovolníků a ubývající síly otrokovické dámy Zdenky Wasserbauerové, která stála u zrodu myšlenky této akce.
Zdenka Wasserbauerová s vánočními růžemi
 

 
 

Sbírka s názvem Vánoční hvězda se datuje od roku 1998 a začala v Otrokovicích. Po letech se sbírka rozšířila po celé České republice. V prvním ročníku se vybralo necelých 59 tisíc korun. Zato v minulém roce se vybralo více než tři miliony korun. Výtěžek každým rokem putuje na hemato-onkologické oddělení Dětské kliniky FN a LF UP Olomouc.

„Organizace této akce je velice náročná. Byť prodáváme růže pouze pět dní v listopadu či prosinci, přípravy vyžadují týdny intenzivní práce. Zpočátku jsme prodávali růže pouze v Otrokovicích a postupně jsme prodej rozšiřovali do ostatních měst. V minulém roce už jsme měli 49 stanovišť a s omezeným počtem dobrovolníků bylo obtížné vše zvládnout,“ říká Zdenka Wasserbauerová. Kromě této činnosti se věnuje také shánění dárců do registru kostní dřeně a přiznává, že jí začínají docházet síly. „Nevylučuju, že příští rok se opět nadechnu a pokud by se mi podařilo sehnat dostatek dobrovolníků, vhodné prostory na uskladnění růží a ochotné řidiče, prodej růží bych obnovila,“ přiznává paní Zdenka.

Jedním z pravidelných stanovišť, kde prodávali dobrovolníci vánoční hvězdy na pomoc těžce nemocným dětem, se stala i budova otrokovické radnice. V minulém roce přivezla na městský úřad Zdenka Wasserbauerová padesát pět těchto vánočních rostlin. „Doslechli jsme se, že letos paní Wasserbauerová s růžemi nepřijede. Paní Zdenku jsme kontaktovali a zjistili jsme, že nemá dostatek dobrovolných spolupracovníků. I když jsme jí nabídli pomoc, bylo už v letošním roce na organizaci příliš pozdě. V příštím roce se včas sejdeme a budeme hledat možnosti, jakými prostředky můžeme pomoci. Nelze říci předem, že to vyjde, ale uděláme maximum pro to, aby se prodej vánočních růží pro charitativní účely opět obnovil,“ uvedla starostka města Hana Večerková. Dále připomněla, že paní Wasserbauerová před pěti lety převzala od představitelů města za svoji obětavou práci ocenění Osobnost města Otrokovice 2015.

A na co konkrétně jsou vybrané peníze vynaloženy? „Získané peníze byly využity například na rekonstrukci a vybavení dětské herny, jídelny a kuchyňky, humanizaci lékařské ambulance, rekonstrukci klimatizace na oddělení, nákup zdravotnických potřeb, rekondiční pobyty pro děti, sociální pomoc rodinám, dárky pro děti atd.,“ sdělila regionální zástupkyně sdružení Šance Zdenka Wasserbauerová.

 

 

 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 19.11.2020 / 19.11.2020 | Zveřejnit od-do: 19.11.2020-10.1.2021

Líbí se?

 71% |  29%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • DEŠTIVÉ DNY- nový termín 24.2.2021
    24.2.2021 19:00
    Více informací na www.otrokovickabeseda.cz.
    Americké drama je hrou o přátelství a zároveň kriminálním příběhem. Drsní chlapíci Denny a Joey jsou přáteli od dětství, které oba strávili na chicagském předměstí. Dnes jsou parťáky u chicagské policie. Na scéně o dvou židlích se odehrává herecký dvojkoncert, na nějž budete po zhlédnutí vzpomínat ještě hodně dlouho. Richard Krajčo získal Cenu Thálie 2012 za mimořádný jevištní výkon, David Švehlík se umístil v širší nominaci. Drsnou a emotivní inscenaci o přátelství, vině a odpuštění napsal Keith Huff, režie v divadle Ungelt se ujal Janusz Klimsza.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
43. týden2627282930311
44. týden2345678
45. týden9101112131415
46. týden16171819202122
47. týden23242526272829
48. týden30123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 7577


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém