Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Radnice umístila na svoje webovky nový formulář o hlášení zápachu a společnost MAT zřídila hot line

město Otrokovice
Zápach ve městě se v zimním období tak často a tak výrazně nevyskytuje, ale otrokovická radnice nepolevuje ze svých snah situaci řešit. Na webových stránkách města je umístěn nový elektronický formulář o hlášení výskytu zápachu, který mohou občané využít a zápach nahlásit.
 

 
 

„Formulář vznikl ve spolupráci s komisí ŽP a má nyní uživatelsky přijatelnější formu takže se dá vyplnit během pár minut. Opětovně žádáme obyvatele Otrokovic, zejména části Bahňák, kde je výskyt zápachu nejčastější, aby obětovali několik minut k vyplnění elektronického formuláře. Protože zápach téměř není možno reálně změřit, jsou hlavním důkazem, který si může město opatřit a použít, záznamy o výskytu obtěžujícího zápachu od Vás, obyvatel města,“ vyzvala Otrokovičany Anna Pšejová, vedoucí odboru životního prostředí.

Významný počin v monitoringu výskytu zápachu realizovala také společnost MAT (provozovatel kafilerie). Na základě předchozích jednání mezi vedením města a této společnosti byla na firmě zřízena nepřetržitá telefonní linka zapojená na záznamník. Číslo linky 770 146 620. Na tuto linku mohou obyvatelé ohlásit informaci v případě výskytu zápachu, u kterého dojdou k přesvědčení, že pochází z provozu kafilerie. Na záznam je potřeba uvést místo zjištění zápachu (nejlépe upřesnit např. pomocí čísla popisného nebo úsekem ulice), dále čas zjištění zápachu případně jakou dobu přetrval, uvést jméno není nezbytné, ale pro případnou další komunikaci bude vítáno. Zaznamenaná oznámení budou automaticky formou e-mailu přenášena jednak pracovníkům společnosti MAT, ale také na pracoviště městského úřadu. Cena volání na záznamník (Vodafone) je běžná podle podmínek, které má sjednány volající se svým operátorem.  

Připomínáme, že město ani městský úřad nemá po stránce ochrany ovzduší u tzv. vyjmenovaných zdrojů žádné oprávnění ke kontrole provozů společností, které produkují zápach, a nemá ani možnost ukládat nápravná opatření. Proto se snaží využít všech ostatních možností ke zlepšení situace. Podněty od občanů pak umožňují shromáždit podklady a důkazy pro předání podnětu kompetentním úřadům i zvýšení tlaku na kontrolní orgány k řešení problému.

 

Formulář naleznete na www.otrokovice.cz – Město a okolí – Životní prostředí a zvířata – Ovzduší – Problematika zápachu, elektronické hlášení.

Přímý odkaz zde: http://www.otrokovice.cz/problematika-zapachu-elektronicke-hlaseni/ms-10651/p1=10651

 

Záznamník ohlašování zápachu z provozu MAT: 770 146 620

 

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 12.1.2018 / 12.1.2018 | Zveřejnit od-do: 12.1.2018-11.3.2018

Líbí se?

 64% |  36%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém