Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Rekonstrukce hřbitova pokračuje i v letošním roce

Město Otrokovice, stejně jako v minulém roce, pokračuje v revitalizaci areálu městského hřbitova v Kvítkovicích a přilehlého okolí. Na podzim letošního roku budou moci návštěvníci využívat nové parkoviště, chodníky nebo zastávku.
hřbitov
 

 
 

V minulém roce se uskutečnila revitalizace centrálního prostoru a přilehlých zpevněných ploch. V roce předchozím došlo k doplnění hřbitova o nové kolumbárium. Nyní je na řadě plánované rozšíření areálu hřbitova a revitalizace předprostoru, tj. zpevněných ploch a zeleně. „Což navazuje na koncepci rozvoje a modernizace městského hřbitova. Těmito postupnými kroky chceme areál hřbitova zrekonstruovat tak, aby odpovídal současným požadavkům,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

 

„Návrh řeší vytvoření šikmých parkovacích stání a jednosměrné komunikace o šířce 3,5 m uvnitř parkoviště. Dále je navrženo zrekonstruování a vytvoření nových ploch pro pěší. Součástí rekonstrukce bude umístění nového veřejného osvětlení, vybudování čelního oplocení hřbitova, zrekonstruování zastávkového zálivu vč. výstavby nového přístřešku, doplnění mobiliáře apod.,“ uvedl Erik Štábl z odboru rozvoje města.

V souvislosti s tím dojde také ke změně organizace dopravy, kdy bude obslužná komunikace řešena jako jednosměrná, s novým výjezdem na ulici Bří Mrštíků. Díky změně organizace dopravy a úpravě parkovacích míst dojde k lepší organizaci dopravy ve stísněném území. Celá investiční akce souvisí nejen se zlepšením organizace dopravy, ale také s již započatým rozšíření hřbitova. Parkovací místa tak budou nově doplněna i před rozšířenou uliční část areálového oplocení. Navrženým řešením budou tímto pokryty potřeby zvýšení počtu parkovacích stání.

Zahájení prací je plánováno v jarních měsících na přelomu dubna a května a doba výstavby by měla trvat pět měsíců. Náklady na provedení stavby jsou ve výši přibližně 5,3 milionů a jsou vyčleněny z rozpočtu města na tento rok.

 

„Město Otrokovice bude s obnovou tohoto areálu pokračovat i v dalších letech. Na řadu by měla přijít rekonstrukce pietní síně včetně její fasády,“ uvedl Vladimír Plšek, jednatel Technických služeb Otrokovice, pod jehož správu hřbitov spadá.

 

 

 

 

 

 

Další informace:

Romana Pastuszková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

pastuszkova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 15.4.2021 / 15.4.2021 | Zveřejnit od-do: 15.4.2021-6.6.2021

Líbí se?

 60% |  40%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LÁŽO PLÁŽO FEST
  4.9.2021
  Lážo Plážo Fest je městský hudební festival, který se koná v prostředí otrokovické Rekreační oblasti Štěrkoviště a kombinuje aktivní odpočinek se zábavou. Po úspěšném prvním ročníku se vrací v sobotu 4. září 2021. Zakoupené vstupenky zůstávají v platnosti. Nad akcí převzala záštitu starostka města Otrokovice, paní Hana Večerková.

  Hudební program LPF na sobotu 4. září 2021 (zatím potvrzené kapely): Rybičky 48, Ben Cristovao, Vypsaná Fixa, Kapitán Demo, John Wolfhooker a Medial Banana.

  Více info na www.lazoplazofest.cz

  Kontakt na pořadatele: Jan Svoboda, 602 769 731, povidej@lazoplazofest.cz
  Typ akce: Kulturní akce
 • Městská galerie Otrokovice zve návštěvníky na výstavu fotografií
  3.5.2021 - 23.5.2021
  Vstup je volný. Městská galerie Otrokovice je otevřena každý den kromě pondělí od 14 do 18 hodin
  Typ akce: Kulturní akce
 • Obor grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště vystavuje v Otrokovicích
  24.5.2021 - 20.6.2021
  Ve dnech od 24. května do 20. června 2021 můžete v Městské galerii v Otrokovicích zhlédnout výstavu prací žáků oboru grafický design Střední uměleckoprůmyslové školy Uherské Hradiště.
  Hradišťská UMPRUMka dlouhodobě patří k nejvýznamnějším centrům středního uměleckého vzdělávání v České republice. Grafický design je jedním z devíti vyučovaných oborů. Vernisáž výstavy se uskuteční v pondělí 24. května v 18 hodin.
  Výstava v Městské galerii Otrokovice prezentuje výběr prací žáků za posledních deset let. Její návštěvníci si mohou prohlédnout díla nejenom z oblasti grafického designu a ilustrace, ale také volnou tvorbu, která je zastoupena několika grafickými technikami, konkrétně litografií, hlubotiskem a linorytem. Součástí výstavy jsou i ukázky z knižní tvorby, které se žáci na daném oboru rovněž věnují.
  Výstava je určena jak pro širokou veřejnost, tak pro případné zájemce o studium na této škole.
  S výjimkou pondělí je v galerii otevřeno každý den od 14 do 18 hodin.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Květen 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
17. týden262728293012
18. týden3456789
19. týden10111213141516
20. týden17181920212223
21. týden24252627282930
22. týden31123456

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 8110


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém