Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Sáčky na exkrementy se vydávají pouze majitelům registrovaných psů

Každý držitel registrovaného psa má nárok na vyzvednutí stanoveného počtu balíčků sáčků na psí exkrementy v daném roce. Vyzvednout si je může na Městském úřadě Otrokovice, ekonomickém odboru, oddělení správy místních poplatků.
fotografie sáčků na psí exkrementy
 

 
 

„Pejskaři se nás často ptají, z jakého důvodu nejsou tyto sáčky umístěny přímo u veřejných odpadkových košů pro aktuální potřebu. Dle informací z ostatních měst jsme zjistili, že tam, kde k tomuto řešení přistoupili, byl počet sáčků určený na celý rok rozebrán během několika týdnů,“ uvedl vedoucí ekonomického odboru Jaroslav Dokoupil.

S registrací psa je spojen místní poplatek, který se odvádí do městského rozpočtu, na základě Obecně závazné vyhlášky města Otrokovice o místních poplatcích. „Poplatníkem je mimo jiné každá fyzická osoba, která je držitelem psa a která má ve městě trvalý pobyt,“ upozornila Jarmila Chmelová z oddělení správy místních poplatků.  Výše poplatku závisí na tom, zda mají majitelé umístěného psa v rodinném nebo v bytovém domě. Na nižší sazbu mají nárok v případě doložení nároku na úlevu, například starobního důchodu, invalidního důchodu, apod.

Vybrané finanční prostředky jsou využity například na odchyt zatoulaných psů, jejich veterinární vyšetření, přechovávání do doby odvozu do útulku na Technických službách Otrokovice, převoz do útulku a nejvyšší částka je vynaložena na pobyt psů v útulku. Další položkou je svoz odpadů a úklid města.

„Někteří majitelé psů se domnívají, že pokud platí místní poplatek za psa, město za ně bude psí exkrementy uklízet. Toto ovšem není povinnost města. Jediná cesta, která vede k výsledku, je pochopení vlastní zodpovědnosti pejskařů vůči městu, vůči okolí i vůči spoluobčanům. Neočekávám, že změna nastane okamžitě, nicméně doufám v brzký obrat chování a pochopení situace ze strany majitelů psů. Z mých zkušeností, zejména ze zahraničí, mohu uvést, že když to jde třeba v některých holandských městech, která jsem měl možnost navštívit, může to jít i v Otrokovicích,“ konstatoval starosta města Jaroslav Budek.

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 31.5.2016 / 31.5.2016

Líbí se?

 48% |  52%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • HOBBY BURZA
  24.3.2019 8:00 - 13:00
  Dan Čagánek pořádá akci
  HOBBY BURZA
  Setkání sběratelů všech oborů. Výměna, prodej a koupě papírových platidel, poštovních známek, pohlednic, mincí, starožitností, hraček, odznaků, minerálů, fotografií, atd. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
 • JARNÍ HALOVÉ HOBBY ZÁVODY V PARKUROVÉM SKÁKÁNÍ
  24.3.2019 9:00
  Typ akce: Sportovní akce
 • V Otrokovicích zahájíme cyklistickou sezonu společným úklidem
  30.3.2019 10:30
  Úklid okolí cyklostezky Zlín – Otrokovice se uskuteční i v letošním roce. Otrokovičtí a zlínští dobrovolníci zahájí cyklistickou sezonu společným úklidem stezky pro chodce a cyklisty podél řeky Dřevnice. Tentokrát termín připadá na sobotu 30. března. Jedná se o jednu z doprovodných akcí kampaně Do práce na kole, kde se při úklidu stezky setkají vpůli cesty cyklobrigádníci z obou měst. Tato akce bude zakončena opékáním špekáčků.
  Sraz brigádníků ve Zlíně je připraven na 9.30 hodin na začátku cyklostezky v Prštném u Alberta. V Otrokovicích mají sraz až v 10.30 hodin na čtyřech různých stanovištích. První stanoviště bude u kruhového objezdu u ČOV, druhé u lávky přes Dřevnici v ulici J. Jabůrkové, třetí stanoviště se připravuje u budovy Hasičského záchranného sboru Otrokovice a poslední u altánu v blízkosti splavu. Na těchto stanovištích budou čekat dobrovolníci, kteří budou rozdávat pytle a rukavice.
 • REVIVAL NIGHT - NOC LEGEND 4
  30.3.2019 20:00
  Rockový večírek s kapelami ABSOLUTE BON JOVI Revival, BLACK SABBATH DIO Tribute (Olomouc) a IRON MAIDEN Revival (Otrokovice). Rocková show s kostýmy a výbornou muzikou. Kvalitní občerstvení zajištěno.
  Typ akce: Kulturní akce
 • ABC - KRÁSA PÍSMA
  2.4.2019 18:00
  Spolek Rozumění a Univerzita Tomáše Bati ve Zlíně vás srdečně zvou do Městské galerie Otrokovice na výstavu ABC - Krása písma. Své práce na téma kreslené, psané a kaligrafované písmo vystaví studenti a jejich pedagog z Fakulty multimediálních komunikací UTB. Výstava bude zahájena vernisáží 2. dubna v 18 hodin a potrvá do 28. dubna 2019.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Březen 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
8. týden25262728123
9. týden45678910
10. týden11121314151617
11. týden18192021222324
12. týden25262728293031
13. týden1234567

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1727


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém