Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


SENIOR Otrokovice: Nejdůležitější je zachování standardu klientů

Starosta města Otrokovice Jaroslav Budek a ostatní členové Rady města Otrokovice (RMO) obdrželi koncem minulého roku žádost o odvolání ředitelky Aranky Medkové Pekárkové od části zaměstnanců městské organizace SENIOR Otrokovice. Po pár týdnech obdrželi radní dopis od druhé části zaměstnanců, kteří žádali zachování ředitelky ve funkci. Rada města se tímto tématem důkladně zabývá.
logo SENIORu Otrokovice
 

 
 

Město Otrokovice je zřizovatelem SENIORU Otrokovice. Dne 13. listopadu byl na otrokovickou radnici adresován první dopis se stížností na paní ředitelku Aranku Medkovou Pekárkovou. Tuto stížnost podepsalo dvacet tři zaměstnanců SENIORU. Týden nato byl stejnými odesilateli radním doručen další dopis s žádostí o odvolání ředitelky, tentokrát s pětadvaceti podpisy. Tato část zaměstnanců v dopisech vyjadřuje svoji nespokojenost se způsobem řízení organizace.

Necelý týden poté vysvětlila v obsáhlé korespondenci členům městské rady ředitelka svůj pohled na stížnost a také obhajovala svoje pracovní postupy přímo na schůzce k tomu svolané.

Další jednání se uskutečnilo mezi zaměstnanci SENIORU a členy RMO. „V této fázi jsme měli informace od části zaměstnanců SENIORU a proti tomu slovo paní ředitelky. V následujících týdnech jsme obdrželi dopis od druhé části pracovníků, kteří práci a způsob vedení organizace obhajovali a žádali nás, abychom paní ředitelku neodvolávali. I s touto skupinou zaměstnanců jsme se osobně sešli, abychom si jejich argumenty vyslechli,“ uvedl starosta Otrokovic Jaroslav Budek. Dopis na podporu paní ředitelky podepsalo padesát osm zaměstnanců.

Následně nechalo vedení otrokovické radnice v organizaci SENIOR provést veřejnoprávní kontrolu a screening na personalistiku a řízení lidských zdrojů. „K dispozici nyní máme dopisy, které si na paní ředitelku stěžují nebo ji obhajují. Osobně jsme se setkali se zaměstnanci z „obou táborů“ i s paní ředitelkou. K dispozici máme také výsledky obou kontrol,“ sdělila otrokovická místostarostka Hana Večerková.

Na Radě města Otrokovice se dnes 30. ledna 2019 projednával bod k řešení tamní situace. „Na jednání rady jsme se dohodli, že v současné chvíli paní ředitelku Aranku Medkovou Pekárkovou neodvoláme. Rada města stanovila paní ředitelce úkoly s termínem do 30. dubna 2019, které by měly vést k žádoucím změnám, stabilizaci organizace i personálu a k narovnání historických chyb. Plnění úkolů bude rada sledovat,“ uvedl starosta Jaroslav Budek.

„Nejdůležitější je, aby nic nepocítili klienti SENIORU a aby byl zachován jejich dosavadní standard v tomto zařízení,“ uvedli závěrem shodně otrokovičtí radní.

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 31.1.2019 / 31.1.2019 | Zveřejnit od-do: 31.1.2019-10.3.2019

Líbí se?

 59% |  41%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • ZDENĚK IZER - NA PLNÝ COOLE
  28.2.2019 19:00
  Další pořad, ve kterém se diváci budou moci setkat s jedinečným a nezaměnitelným humorem Zdeňka Izera. Jako vždy přijdou na řadu zábavné scénky, parodie, skvělé vtipy a imitování celé řady populárních českých i zahraničních zpěváků a zpěvaček. Show je tradičně obohacena videoprojekcemi, nejrůznějšími zábavnými kostýmy a převleky a také světelnými efekty.
  Typ akce: Kulturní akce
 • XII. FOTOSALON
  1.3.2019 18:00
  Každoroční setkání Fotoklubu Beseda Otrokovice, tentokrát s přáteli z Havlíčkova Brodu.
 • ZÁHOŘANÉ
  3.3.2019 14:00 - 18:00
  Záhořané z Prostřední Bečvy vznikli v roce 2006, jejich kapelníkem je Bohumil Růčka. Za dobu své existence má tato kapela za sebou spoustu nejrůznějších vystoupení v širokém okolí na koncertech, plesech, přehlídkách dechových hudeb, oslavách měst či obcí, ale i na svatbách, poutích a dalších kulturních produkcích. Záhořany charakterizuje široký repertoárový záběr převážně z jižní Moravy a Valašska.
  Typ akce: Kulturní akce
 • VLADIMÍR KUNC - ZAKÁZANÁ ŠUMAVA
  4.3.2019 18:00
  4. 3. 2019 v 18 hodin se koná v Městské galerii vernisáž za účasti autora. V rámci vernisáže bude možné zakoupit knihy V. Kunce za snížené ceny.
  Fotoklub Beseda Otrokovice srdečně zve na výstavu Vladimíra Kunce, dlouholetého člena Fotostřediska Havlíčkův Brod. Fotografování se mu stalo profesí již v roce 1988. V letech amatérské tvorby získal více jak sto cen na celostátních soutěžích a pořádal desítky autorských výstav po celé republice. Tematicky se zaměřoval na reportážní a dokumentární fotografii. V devadesátých letech v jeho tvorbě již převládá krajinářská fotografie. Kunc točí dokumentární film o Šumavě a v roce 2004 vychází jeho knižní prvotina „Vysočina ve fotografii Vladimíra Kunce“. Od té doby se stal autorem více jak třiceti titulů, zobrazujících krásy naší vlasti a vydávání knih se stalo jeho hlavní činností. Obrazové publikace zachycují zejména krajinu Vysočiny, Šumavy a jižních Čech. Výstava potrvá do 31. 3. 2019.
 • GRUZIE - Tajemné království ve stínu Kavkazu
  6.3.2019 18:00
  Další Cestovatelská středa, tentokrát s Michalem Štěpy Štěpánkem: “Gruzie je země plná kontrastů a překvapení. Mohutné hradby Kavkazu střídají nížiny plné vinné révy, polopoušť pak zase břehy Černého moře. Gruzie má své nezaměnitelné kouzlo. Snad je to právě díky zvláštní atmosféře, která je zde cítit na každém kroku. Všechno se zdá být evropské, tak podobné tomu, co známe z domova. Záhy ale člověk zjistí, že jazyk, písmo, kultura, tradice, kuchyně i nátura zdejších lidí se výrazně liší… Navštívíme spolu horské oblasti Svanetie, Tušetie, Chevsuretie a Kazbegi, projdeme se uličkami hlavního města Tbilisi a ochutnáme nejednu z místních kulinářských specialit.”
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Únor 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
4. týden28293031123
5. týden45678910
6. týden11121314151617
7. týden18192021222324
8. týden25262728123
9. týden45678910

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1489


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém