Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Série článků o sociálních službách v Otrokovicích informuje o některých z nich

Občané Otrokovic a okolních obcí mají možnost aktivně se zapojovat do rozvoje sítě sociálních služeb. Od roku 2005 funguje proces Komunitního plánování sociálních služeb na Otrokovicku (KPSS), do kterého je zapojeno několik desítek zástupců veřejnosti, obcí, poskytovatelů sociálních služeb, klientů sociálních služeb a jejich rodin. Cílem KPSS je také zvyšovat povědomí občanů našeho regionu o problematice sociálních služeb a jejích cílových skupin. Proto jsme pro občany připravili sérii článků, které přináší vhled alespoň do některých z nich.
logo Operačního programu zaměstananost
 

 
 

Téma první: Nový domov Otrokovice

 

Rodiny s dětmi, nejčastěji ženy samoživitelky, které se ocitly v dlouhodobé obtížné životní situaci, nacházejí již devatenáct let útočiště a zázemí v azylovém domě Nový domov Otrokovice. Obvykle se jedná o lidi s nedostatkem finančních prostředků, kteří nemají oporu ve své rodině, ženy, které zažily domácí násilí a týrání, nebo se z jiných důvodů nemají i se svými dětmi na koho obrátit o pomoc.

„Důvody, proč tyto osoby vyhledají naši službu, jsou různé. Především se jedná o tíživou sociální situaci spojenou se ztrátou bydlení často vyplývající z nedostatku finančních prostředků potřebných pro získání komerčního bydlení. Dále se jedná o ztrátu bydlení v důsledku vyhrocených rodinných a partnerských vztahů či domácího násilí,“ uvedla vedoucí služby Veronika Halasová.

Standardní doba pobytu je půl roku, ale některé rodiny jsou na tom tak špatně, že ani za půl roku se nepodaří zlepšit jejich situaci. S každým klientem či rodinou, která potřebuje pomoc, pracují v Novém domově Otrokovice individuálně. „Každý uživatel naší služby má svého klíčového pracovníka. Ten ho v průběhu pobytu v našem zařízení podporuje při uplatňování práv, hospodaření s financemi, vyhledávání zaměstnání, kontaktu se zaměstnavatelem a zprostředkování kontaktů s lékaři, školami, úřady, soudy,“ upřesnila Halasová. V případě potřeby mohou pracovníci asistovat uživatelům přímo v bytové jednotce při přípravě stravy, péči o dítě nebo domácnost. Pod vedením svých klíčových pracovníků se uživatelé naučí sepsat životopis, učí se základům úřední a také elektronické korespondence.

Protože je Nový domov Otrokovice malým zařízením, zakládají si pracovníci na rodinném prostředí. Uživatelům a jejich dětem nabízí azylový dům klidné a bezpečné prostředí, ve kterém budou mít dostatek času ke stanovení svých priorit a   životních cílů. Pracovníci je při tomto  maximálně podporují a pomáhají tak zmobilizovat jejich síly, potřebné pro návrat a život ve společnosti.

 

Azylový dům Nový domov Otrokovice se nachází uprostřed sídliště Trávníky. Život v paneláku má svá specifika. Z okna do okna se lze dívat nejen na souseda, ale rovnou na desítky sousedů. Sídliště, je živé, někdy hlučné, citliví lidé pak mají problémy se soužitím, nejsou spokojení. Blízkost domu, ve kterém bydlí lidé s nízkým sociálním statusem, může vadit o to více. „Někteří lidé jsou velkorysí, chápou, že klienti azylového domu nemají na růžích ustláno, pomáhají, nosí oblečení a hračky. Bohužel se najdou také lidé, kteří mají potřebu stěžovat si na cokoli. Když máme upřímnou snahu promluvit si a problémy řešit nebo vysvětlovat, nemají zájem,“ komentovala situaci Veronika Halasová.

 

Autor článku: Josef Zdražil, projektový manažer

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 15.10.2018 / 15.10.2018 | Zveřejnit od-do: 15.10.2018-9.12.2018

Líbí se?

 62% |  38%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LAMPIONOVÝ PRŮVOD A OHŇOSTROJ
  16.11.2018 17:00
  V předvečer Dne boje za svobodu a demokracii vystoupí na pódiu před Otrokovickou Besedou známá napajedelská kapela AVENTIS. Účastníci s lampiony se shromáždí v 16.30 hod. v parku před Městskou poliklinikou, odkud se společně přesunou na náměstí 3. května. Poté oblohu rozzáří za doprovodu hudby nádherný ohňostroj. Akci pořádáme ve spolupráci s DDM Sluníčko.
  Typ akce: Ostatní
 • HOBBY BURZA
  18.11.2018 8:00 - 13:00
  Setkání sběratelů všech oborů. Výměna, prodej a koupě papírových platidel, poštovních známek, pohlednic, mincí, starožitností, hraček, odznaků, minerálů, fotografií, atd. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
  Typ akce: Ostatní
 • KONCERT Z DÍLA ČESKÝCH SKLADATELŮ
  19.11.2018 17:00
  Skladby B. Smetany, A. Dvořáka, L. Janáčka, P. Ebena, J. Ježka a dalších zahrají učitelé Základní umělecké školy v Otrokovicích.
  Typ akce: Kulturní akce
 • UČITELSKÝ KONCERT aneb koncert 100letí republiky
  19.11.2018 17:00
  Koná se v hudebním sále ZUŠ - Školní 806.
  Typ akce: Kulturní akce
 • HANA ZAGOROVÁ A PETR REZEK
  20.11.2018 19:00
  Jedna z největších hvězd české populární hudby, devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová, vystoupí se svým dlouholetým kolegou Petrem Rezkem v Otrokovické BESEDĚ. Na koncertě plném hitů je bude doprovázet skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2018 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
44. týden2930311234
45. týden567891011
46. týden12131415161718
47. týden19202122232425
48. týden262728293012
49. týden3456789

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1005


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém