Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Snahou Městského úřadu Otrokovice je zlepšování komfortu pro občany

město Otrokovice
Sledovat neustálé změny v zákonech, zajistit jejich plnění, jít s dobou a přizpůsobovat se současným trendům je občas nadlidský úkol. Přesto vedení Městského úřadu Otrokovice společně s jeho zaměstnanci vynakládají úsilí, aby byli klienti na úřadu co nejkvalitněji a pokud možno bez dlouhého čekání odbaveni k jejich spokojenosti. Otrokovický úřad navíc poskytuje celou řadu nadstandardních služeb.
 

 
 

Jednou z vysoce ceněných služeb je Pojízdný úřad. Ten je určený lidem, kteří se nemohou, zejména ze zdravotních důvodů nebo z jiného závažného důvodu dostavit na úřad osobně. Tímto způsobem lze vyřídit například občanský průkaz, ověřit podpis, změnit trvalý pobyt nebo využít služby Czech Pointu.

„Nadále probíhá informování občanů o možnosti vyzvednutí vystaveného osobního dokladu prostřednictvím SMS zprávy. Dalším pozitivním trendem je zvyšující se počet klientů využívajících tzv. e-objednávky. Znamená to, že se přes internet objednají na konkrétní den a čas a mají při vyřízení svého požadavku přednost,“ uvedl vedoucí odboru evidenčně-správního Marcel Nemček. Dodal, že v čekárnách zmíněného odboru je zpřístupněn internet zdarma.

Městský úřad ale není jen o přepážkových pracovištích. Úředníci zpracovávají dokumentace nezbytné pro realizaci významných oprav a investic, zpracovávají projekty a získávají finanční prostředky pro jejich uskutečnění. „V minulém roce se realizoval projekt „Informační a komunikační systém a infrastruktura ORP Otrokovice“. Jednalo se o velmi rozsáhlý projekt, jenž zahrnoval oblasti digitalizace dokumentů, portálové řešení, schvalování elektronických dokumentů, elektronizace finančního řízení, elektronizace personálního řízení a rozšíření agendy městské policie o mobilní řešení,“ uvedl Martin Maňásek, vedoucí oddělení informatiky. Dalším významným projektem, který v současné době probíhá, je „Pilotní ověření sociálního bydlení v Otrokovicích“. Jeho hlavním cílem je nastavení systému sociálního bydlení v našem městě a poskytnout bydlení lidem, kteří nemohou za tržních podmínek získat přiměřené standardní nájemní bydlení. Dalším neméně významným projektem je „Místní akční plán II. ORP Otrokovice“. Pod tímto složitým názvem se skrývá uskutečňování několika klíčových aktivit pro základní školy na Otrokovicku. Jednou z nich je například zavedení výuky cizího jazyka ve školách prostřednictvím rodilých mluvčích.

„Považuji za důležité zdůraznit, že kvalitní a rychlé zajišťování služeb pro občany a podnikatelské subjekty je prioritou úřadu. Za zmínku stojí skutečnost, že v rámci výkonu státní správy bylo na úřadě v minulém roce vydáno 5633 rozhodnutí, proti nimž bylo podáno 46 odvolání. Odvolací orgán pouze ve 14 případech napadené rozhodnutí změnil nebo zrušil. Toto číslo ukazuje na vysokou úroveň kvalitně vykonávané státní správy, což mimo jiné potvrdily i kontroly nadřízených orgánů. Na této kvalitní práci mají svůj podíl všichni zaměstnanci úřadu a za svou práci si zaslouží poděkování,“ uvedla závěrem tajemnice Radana Zenáhlíková, která je v hierarchii Městského úřadu Otrokovice vedoucí celého úřadu.

 

 

 

Více informací:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 18.6.2019 / 18.6.2019 | Zveřejnit od-do: 18.6.2019-11.8.2019

Líbí se?

 62% |  38%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém