Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Snahy radnice se zúročily. Otrokovický obchvat bude bez poplatku

Dvě palčivá a aktuální témata přivedla do Otrokovic ministra dopravy Dana Ťoka a prvního místopředsedu Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radka Vondráčka. Na tiskové konferenci ministr oznámil, že naše město bude zařazeno do seznamu měst, jejichž obchvat bude vyjmut ze souboru zpoplatněných pozemních komunikací. Dalším bodem konference bylo pokračování stavby dálnic D55 a D49.
Radek Vondráček, Dan Ťok, Jaroslav Budek, Jiří Veselý
 

 
 

„Na základě debaty s vedením města a jejich žádosti jsme se rozhodli, že Otrokovice zařadíme do seznamu o znepoplatnění severovýchodního obchvatu do vyhlášky v letošním roce,“ sdělil úvodem ministr dopravy Dan Ťok. Město Otrokovice usilovalo o zbavení poplatku přibližně 1,2km úseku dálnice D55 intenzivně od roku 2011. „Na podporu vyjmutí otrokovického obchvatu ze seznamu placených úseků silnic a dálnic jsme v roce podepsali deklaraci s dotčenými okolními obcemi za podpory Zlínského kraje, během uplynulých let jsme na Ministerstvo dopravy ČR zaslali řadu dopisů s žádostmi, uskutečnila se osobní jednání na ministerstvu a při každé možné příležitosti jsme na tento problém poukazovali,“ připomněl kroky minulého i současného vedení města starosta Otrokovic Jaroslav Budek. V současné době ještě Otrokovičané nemají vyhráno. Ačkoliv ministr dopravy potvrdil, že Otrokovice v seznamu zařazeny budou, definitivnímu schválení ještě předchází další legislativní postupy, například mezirezortní připomínkové řízení. „Domnívám se, že ze strany ministerstva se jedná o vstřícný krok a po zkušenostech s kroměřížským obchvatem je velká šance, že by to mohlo dopadnout dobře i pro Otrokovice,“ připojil se k Ťokovi místopředseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Radek Vondráček, který je bývalým místostarostou města Kroměříž a vyjmout obchvat ze zpoplatněných úseků se jim podařilo prosadit v minulém roce. Dále doplnil, že se jedná o velký pokrok dopravní obslužnosti Zlínského kraje. Závěrem Jaroslav Budek s místostarostou města Jiřím Veselým poděkovali poslancům, kteří se veřejně Otrokovic na půdě Parlamentu ČR zastali. Antonín Seďa a Petr Kořenek společně s Radkem Vondráčkem se tomuto tématu věnovali a výrazně pomohli k současné situaci. „Nejvýznamnější poděkování patří pochopitelně ministru dopravy Danu Ťokovi, který přijal argumenty současného vedení města a slíbil, že Otrokovice do vyhlášky navrhne,“ uzavřel Jiří Veselý.

Obyvatelům Otrokovic se výrazně uleví. Osvobozením severovýchodního obchvatu od poplatku dojde k úbytku množství vozidel v přetížené kvítkovické křižovatce, která je přetížená mimo jiné proto, že je do ní svedena doprava z nedokončené dálnice D55. Odklon dopravy z území města přinese obyvatelům Otrokovic řadu dalších benefitů. Kromě celkového zklidnění dopravy se předejde nehodovosti, dojde k úspoře pohonných hmot a úbytku znečišťujících látek v ovzduší v centru města.

 

K zahájení dostavby dálnice D55 a D49 se ministr dopravy Dan Ťok vyjádřil následovně: „Jsem přesvědčen, že se nám podaří dokončit majetkoprávní vypořádání a v první polovině roku 2018 zahájit dostavbu D55.“ Karel Chudárek z Ředitelství silnic a dálnic ČR na tiskové konferenci potvrdil, že během jednoho měsíce budou žádat o stavební povolení.

Ministr Ťok si posteskl, že výrazně složitější situace je v oblasti dostavby dálnice D49, kde ačkoliv bylo vydáno stavební povolení, komplikuje začátek stavby předběžné opatření soudu, které znemožňuje pokračovat v přípravě.

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice  

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 28.8.2017 / 28.8.2017 | Zveřejnit od-do: 28.8.2017-31.12.2017

Líbí se?

 35% |  65%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • PINK FLOYD FOREVER
  24.11.2017 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Po velkém úspěchu opět v Otrokovické Besedě! Originální komponovaný pořad s největšími hity britské hudební legendy, doplněný videoprojekcí, překlady textů písní a původními zvuky, které známe z nahrávek Pink Floyd. To vše v podání výborné ostravské revivalové skupiny.

  Vstupné: v předprodeji 150 Kč, v den akce 180 Kč, stolová úprava
  Typ akce: Kulturní akce
 • HOBBY BURZA
  26.11.2017 8:00 - 13:00, Otrokovická BESEDA
  Setkání sběratelů všech oborů. Výměna, prodej a koupě papírových platidel, poštovních známek, pohlednic, mincí, starožitností, hraček, odznaků, minerálů, fotografií, atd. Setkání organizuje Dan Čagánek.

  Vstupné 30 Kč
  Typ akce: Kulturní akce
 • MIROSLAV DONUTIL - CESTOU NECESTOU
  28.11.2017 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Populární herec, bavič, vypravěč i zpěvák Miroslav Donutil navštíví se svojí show Cestou necestou Otrokovickou Besedu. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky doprovázené písněmi nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách. Vtipné komentáře, které mají nadhled i osobitý humor, se často dotýkají Donutilových přátel či kolegů. Použitá hudba je ze zpívaných titulů Miroslava Donutila: Balada pro banditu, Písničky z provázku a Ten báječnej mužskej svět.

  Vstupenky v ceně 350 a 320 Kč možno zakoupit přes Ticket-Art i v TIC
  Typ akce: Kulturní akce
 • ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A VÁNOČNÍHO OSVĚTLENÍ MĚSTA
  1.12.2017 16:30, Náměstí 3. května
  Tradiční akce na náměstí 3. května. V první části vystoupí žesťový kvintet, žáci otrokovických škol a také finalisté pěvecké soutěže “Hledá se otrokovický Goťák” - Martin Lapčík a Martina Ondrušková. Ve druhé části bude hrát a bavit kapela ROCK & ROLLERS. Neodmyslitelnou součástí je i charitativní akce Pomáháme potřebným. A po celé odpoledne - již od 15 hodin – budou v prostorách Otrokovické BESEDY probíhat vánoční dílny, které připravilo DDM Sluníčko.
  Typ akce: Kulturní akce
 • MIKULÁŠOVÁNÍ 2017
  3.12.2017 15:30, kinosál Otrokovické BESEDY
  Zábavný program pro děti i rodiče. Výpravná kostýmová show s písničkami a mikulášskou nadílkou. Pořad je veden s humorem a nadsázkou tak, aby se pobavily nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod.

  Vstupné: 90 Kč
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2017 >>

PoÚtStČtSoNe
44. týden303112345
45. týden6789101112
46. týden13141516171819
47. týden20212223242526
48. týden27282930123
49. týden45678910

Další akce


Anketa

I Otrokovická knihovna se připojuje k celorepublikové akci Týden knihoven, která se uskuteční od 2. do 6. října. Která nabídka Vás v rámci této akce nejvíce zaujala?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 587


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém