Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Stanislav Mišák a Jozef Gašparík se stali čestnými občany Otrokovic

Oceňování významných osobností při příležitosti Dne vzniku československého státu se stalo v Otrokovicích tradicí. Slavnostní večer se uskutečnil ve středu 25. října v Otrokovické BESEDĚ. Čestné občanství bylo uděleno Stanislavu Mišákovi a Jozefu Gašparíkovi, titul Osobnost města Otrokovice si odnesl Vratislav Podzimek a Cenu města si převzal Radek Malina.
Oceněné osobnosti 2017
 

 
 

Oslavy Dne vzniku Československa začaly v Otrokovicích v odpoledních hodinách pietní vzpomínkou u pomníku obětí 1. světové války na náměstí 3. května a poté zástupci města položili kytice v Kvítkovicích před kaplí sv. Anny.

Zatímco v minulém roce byla na slavnostním večeru udělena cena Osobnost města panu Albertu Antonínovi Černému a Jiřímu Holubovi, v letošním roce byly předány všechny ceny, které město uděluje.

Cenu města Otrokovice si odnesl osmnáctiletý Radek Malina za záchranu lidského života. Tato cena je jedním ze tří ocenění, které uděluje Zastupitelstvo města Otrokovice od roku 2007. Radek Malina je student středního odborného učiliště a vedoucí rybářského tábora, kde při víkendové rybářské akci, kterou pořádal Dům dětí a mládeže Sluníčko Otrokovice, zachránil lidský život. Tonoucího muže vytáhl z vody a oživoval jej do příjezdu záchranných složek.

Titul Osobnost města Otrokovic převzal z rukou starosty Jaroslava Budka bývalý ředitel ZŠ Mánesova Vratislav Podzimek. Tento titul je udělován osobnostem za významný přínos pro rozvoj města a jeho propagaci. Kromě kvalitního vedení školy se Vratislav Podzimek aktivně zúčastňoval také veřejného života ve městě. Dlouhá léta působil v pozici radního a zastupitele Otrokovic. V roce 1997 postihly město Otrokovice a tedy i Základní školu Mánesova ničivé povodně. Za mimořádné úsilí a osobní obětavost při likvidaci následků záplav byla ve stejném roce Vratislavu Podzimkovi udělena medaile Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy II. stupně. V roce 2010 získal Vratislav Podzimek ocenění Zlínského kraje za dlouholetou pedagogickou činnost a významný přínos pro výchovu a vzdělávání mladé generace.

Čestné občanství bylo letos předáno dvěma výjimečným osobnostem. Jedná se o nejprestižnější ocenění, které zastupitelstvo našeho města uděluje. Čestné občanství bylo v minulosti uděleno například T. G. Masarykovi, T. Baťovi nebo J. A. Baťovi.

Novým čestným občanem města se na středečním slavnostním večeru stal Stanislav Mišák. Stanislav Mišák se narodil v roce 1952 ve Štítné nad Vláří. V roce 1980 přesídlil s rodinou do Otrokovic, kde žije dodnes. V listopadu 1990 se stal členem Zastupitelstva města Otrokovice. O čtyři roky později byl zvolen starostou a tato funkce mu zůstala po tři volební období. Od roku 2006 pracoval v otrokovické samosprávě jako neuvolněný místostarosta a v roce 2010 byl zvolen otrokovickým zastupitelem pošesté. V Otrokovicích politicky působil dlouhých 24 let. Současně se rozvíjela činnost Stanislava Mišáka i v krajském měřítku. V Zastupitelstvu Zlínského kraje působil 16 let, přičemž 8 let na pozici hejtmana Zlínského kraje. Při povodních v roce 1997 se podařilo především díky jemu upoutat k Otrokovicím a jejich specifické situaci pozornost médií, a proto proudila do našeho města humanitární pomoc déle a vydatněji než jinam. Od roku 1997 se podařilo Stanislavu Mišákovi a jeho nástupcům, získat finanční prostředky a vybudovat protipovodňová opatření Otrokovic, aby se taková tragédie nemohla opakovat. Čestné občanství bylo Stanislavu Mišákovi uděleno za dlouhodobý rozvoj města Otrokovice.

Novým čestným občanem našeho města se stal také Jozef Gašparík, primátor partnerského města Dubnica nad Váhom. „Pan primátor se již více než deset let vzorně stará o rozkvět svého města o rozkvět partnerství s naším městem. Během této doby se rozvinuly a upevnily přátelské vztahy v kulturní i sportovní oblasti, především prostřednictvím neformálních aktivit,“ uvedl starosta města Jaroslav Budek. Díky jeho aktivnímu přístupu se žáci obou měst utkávají ve sportovních disciplínách, výměnné výstavy pořádají naši a slovenští výtvarníci i fotografové, setkávají se senioři, přátelské vztahy jsou i mezi příslušníky městské policie, milovníci dobrého jídla soutěží v přípravách guláše, v posledních dvou letech nově přibyla i cyklojízda, spojující obě spřátelená města. Velkou zásluhu nese Jozef Gašparík i na organizaci prvního ročníku sportovní akce Visegrádské sportovní hry, která V Otrokovicích spojila děti ze všech států Visegrádské čtyřky a jejíž druhý ročník se uskuteční právě ve Slovenské Dubnici nad Váhom. Jozefu Gašparíkovi bylo uděleno čestné občanství za mezinárodní spolupráci s městem Otrokovice.

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 26.10.2017 / 26.10.2017 | Zveřejnit od-do: 26.10.2017-10.12.2017

Líbí se?

 67% |  33%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • PINK FLOYD FOREVER
  24.11.2017 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Po velkém úspěchu opět v Otrokovické Besedě! Originální komponovaný pořad s největšími hity britské hudební legendy, doplněný videoprojekcí, překlady textů písní a původními zvuky, které známe z nahrávek Pink Floyd. To vše v podání výborné ostravské revivalové skupiny.

  Vstupné: v předprodeji 150 Kč, v den akce 180 Kč, stolová úprava
  Typ akce: Kulturní akce
 • HOBBY BURZA
  26.11.2017 8:00 - 13:00, Otrokovická BESEDA
  Setkání sběratelů všech oborů. Výměna, prodej a koupě papírových platidel, poštovních známek, pohlednic, mincí, starožitností, hraček, odznaků, minerálů, fotografií, atd. Setkání organizuje Dan Čagánek.

  Vstupné 30 Kč
  Typ akce: Kulturní akce
 • MIROSLAV DONUTIL - CESTOU NECESTOU
  28.11.2017 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Populární herec, bavič, vypravěč i zpěvák Miroslav Donutil navštíví se svojí show Cestou necestou Otrokovickou Besedu. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky doprovázené písněmi nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách. Vtipné komentáře, které mají nadhled i osobitý humor, se často dotýkají Donutilových přátel či kolegů. Použitá hudba je ze zpívaných titulů Miroslava Donutila: Balada pro banditu, Písničky z provázku a Ten báječnej mužskej svět.

  Vstupenky v ceně 350 a 320 Kč možno zakoupit přes Ticket-Art i v TIC
  Typ akce: Kulturní akce
 • ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A VÁNOČNÍHO OSVĚTLENÍ MĚSTA
  1.12.2017 16:30, Náměstí 3. května
  Tradiční akce na náměstí 3. května. V první části vystoupí žesťový kvintet, žáci otrokovických škol a také finalisté pěvecké soutěže “Hledá se otrokovický Goťák” - Martin Lapčík a Martina Ondrušková. Ve druhé části bude hrát a bavit kapela ROCK & ROLLERS. Neodmyslitelnou součástí je i charitativní akce Pomáháme potřebným. A po celé odpoledne - již od 15 hodin – budou v prostorách Otrokovické BESEDY probíhat vánoční dílny, které připravilo DDM Sluníčko.
  Typ akce: Kulturní akce
 • MIKULÁŠOVÁNÍ 2017
  3.12.2017 15:30, kinosál Otrokovické BESEDY
  Zábavný program pro děti i rodiče. Výpravná kostýmová show s písničkami a mikulášskou nadílkou. Pořad je veden s humorem a nadsázkou tak, aby se pobavily nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod.

  Vstupné: 90 Kč
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2017 >>

PoÚtStČtSoNe
44. týden303112345
45. týden6789101112
46. týden13141516171819
47. týden20212223242526
48. týden27282930123
49. týden45678910

Další akce


Anketa

I Otrokovická knihovna se připojuje k celorepublikové akci Týden knihoven, která se uskuteční od 2. do 6. října. Která nabídka Vás v rámci této akce nejvíce zaujala?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 580


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém