Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Starostové se sešli s vedením Zlínského kraje nad tématem dopravy

Široké plénum účastníků přijelo projednat klíčové aktivity v oblasti dopravy na otrokovickou radnici. Hlavními tématy byly rekonstrukce silnic, veřejná linková doprava, hledání zdrojů financování a získávání dotací, dokončení obchvatu Otrokovic a pokračování stavby dálnice, ale i časové propojení jednotlivých investic.
setkani
 

 
 

Přivítání přítomných v obřadní síni městského úřadu se ujala starostka města Otrokovice Hana Večerková. Aby byla diskuze co nejplodnější a mohla zodpovědět co nejvíce otázek spojených s dopravou, bylo široké i fórum účastníků. Za Zlínský kraj se setkání zúčastnil náměstek hejtmana pro oblast dopravy Radek Doležel, zástupci Odboru dopravy a silničního hospodářství krajského úřadu, Policie ČR - krajské ředitelství policie Zlínského kraje, Ředitelství silnic Zlínského kraje, Ředitelství silnic a dálnic, správa Zlín, koordinátor veřejné dopravy i starostové a místostarostové ORP Otrokovice tj. obcí Tlumačov, Bělov, Napajedla, Pohořelice, Oldřichovice, Komárov, Spytihněv, Halenkovice a Žlutava.

Hned v úvodu se chopili slova starostové obcí, které zajímaly plánované rekonstrukce silnic v jejich katastru a jejich časová provázanost s dalšími investičními akcemi, zejména budováním a rekonstrukcí  kanalizační sítě tak, aby na sebe jednotlivé stavby navazovaly a nemuselo se zasahovat do nově opravených úseků.    

Diskutovanou otázkou bylo také dokončení jihovýchodního obchvatu Otrokovic a pokračování dalších etap stavby směrem na jih. „Jako klíčový moment vnímáme nezpoplatnění obchvatu města, který je pro dopravní zátěž ve městě strategický. V této věci komunikujeme s Ministerstvem dopravy a opět jsme apelovali i na Zlínský kraj. Ten s námi souhlasí a bude nás v našem úsilí podporovat. Všichni vnímáme obchvat Otrokovic jako důležitou a strategickou stavbu pro celý region, ale pokud by měl být zpoplatněn, bude vždy sloužit jen napůl,“ zdůraznila starostka města Otrokovice Hana Večerková.  

Horkým tématem byla veřejná doprava a obslužnost obcí linkovými spoji. Zde byl kladen důraz na větší návaznost jednotlivých spojů. V souvislosti s pandemií došlo k výraznému poklesu tržeb ve veřejné dopravě, proto je nutné hledat cesty k udržitelnému financování.

„Setkání v tomto složení organizujeme pravidelně, protože cítíme potřebu diskutovat o klíčových tématech v rámci celého ORP a být v souladu s krajem. Osobní setkání dává prostor pro vyslyšení všech zúčastněných stran a společné argumenty posouvají diskutované věci dál. Věřím, že setkání bylo přínosné pro všechny strany a z projednávaných témat vzešly úkoly a požadavky, na kterých budeme postupně pracovat,“ uzavřela otrokovická starostka Hana Večerková   

 
Zveřejnil: Mgr. Lenka Vaculová
Vytvořeno / změněno: 15.10.2021 / 15.10.2021

Líbí se?

 49% |  51%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

  • JIŘÍ STRACHOTA / HANA ŽŮRKOVÁ / KONTRASTY
    22.11.2021 - 22.12.2021
    Jiří Strachota - narozen ve Zlíně, v současnosti žijící a pracující v Bratislavě. Výtvarná tvorba se stala jeho celoživotní vášní, způsobem seberealizace a intenzivní práce plné pochybností, hledání a radosti. Věnuje se zejména kresbě (mixovaná technika na papíru) a malbě (převážně olej na plátně). Hana Žůrková, absolventka Střední průmyslové školy textilní v Brně v současné době pracuje jako masérka ve vlastním studiu ve Zlíně. K dětské zálibě v malování se vrátila v roce 2011 a v podstatě se stále vzdělává. Zkouší různé techniky, nejčastěji s temperovými či akrylovými barvami. Vernisáž výstavy 22. 11., výstava potrvá do 22. 12. 2021.
  • 15. OTROKOVICKÝ SALÓN
    29.11.2021 18:00 - 2.1.2022
    Po roční odmlce vystaví členové spolku Rozumění a jejich hosté v prostorách Otrokovické Besedy svá nová výtvarná díla a zároveň oslaví 10. výročí vzniku tohoto uměleckého spolku. Součástí vernisáže, která proběhne v pondělí 29. 11. od 18 hodin, bude tradičně křest nového městského kalendáře na rok 2022 “Žijeme kulturou”, který je věnován společenskému životu v našem městě. Výstava potrvá do 28. prosince 2021.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2021 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
44. týden1234567
45. týden891011121314
46. týden15161718192021
47. týden22232425262728
48. týden293012345
49. týden6789101112

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 477


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém