Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Středoškoláci uplatnili své znalosti v praxi

město Otrokovice
Studenti Střední průmyslové školy ve Zlíně vypracovali pasportizaci budovy Základní školy
T. G. Masaryka Otrokovice. Město Otrokovice, jako zřizovatel základní školy, tak ušetřilo přibližně čtvrt milionu korun.
 

 
 

Pasportizace je zjednodušená projektová technická dokumentace budovy. Jedná se o proces získávání informací o stavebnětechnickém stavu nemovitosti, je nositelem základních informací o nemovitém majetku. Pro majitele i správce nemovitosti je to jeden z důležitých nástrojů při získávání informací o nemovitosti při řešení údržby, obnovy, modernizace nebo při získávání informací o vybavení a výměrách a jiných technickoekonomických parametrech. V neposlední řadě je pasport důležitým podkladem pro Polici ČR a Hasičský záchranný sbor při zvládání krizových situací a mimořádných událostí, takový dokument umožňuje rychlou orientaci  v prostoru školy, která je předpokladem pro co nejúčinnější řešení např. požáru nebo případného kriminálního činu.

Město Otrokovice jako vlastník budov základních škol vnímá potřebu odpovědné správy svého majetku, a k tomu potřebuje mít mimo jiné informace  o stavebnětechnickém stavu budov.  

„Pokud by se město rozhodlo pořídit si tyto pasporty od profesionální společnosti, předpokládaná cena by byla kolem tři sta tisíc korun za jednu školu. Z důvodu úspory finančních prostředků město přistoupilo ke spolupráci se Střední průmyslovou školou ve Zlíně. Po předchozím navázání spolupráce na úrovni vedení úřadu a ředitele školy došlo mezi městem a 9 studenty a dvěma pedagogy k uzavření dohody o provedení práce, jejímž předmětem bylo právě vytvoření pasportu budovy Základní školy T. G. Masaryka Otrokovice,“ uvedla Jaroslava Zimáková, vedoucí majetko-právního odboru. Celkové náklady na pořízení pasportu činily padesát pět tisíc korun.  Spolupráce byla tedy oboustranně výhodná. Město ušetřilo peníze a studenti měli možnost si vyzkoušet své znalosti v praxi pod dohledem svých pedagogů. Výsledek práce studentů je na profesionální úrovni a je srovnatelný s pasporty, které vytváří projektové kanceláře.

Otrokovický úřad poskytl studentům dostupné podklady ve formě výkresů z původní dokumentace a výkresů změn. Se studenty jsme průběžně konzultovali a kontrolovali dílo v rozpracované formě. Studenti si vyzkoušeli reálnou činnost při zpracování projektové dokumentace včetně měření na stavbě. Projektová dokumentace byla kolektivním dílem a její kompletace vyžadovala spolupráci a kooperaci mezi studenty. Studenti mohli konzultovat během zpracování dokumentace postup, formu a další odborné záležitosti s městem, jako budoucím uživatelem,“ popsal práci studentů Dalibor Novotný z otrokovického stavebního úřadu a shrnul, jaký přínos pro studenty zpracování pasportizace mělo.

Konečný materiál pasportizace má sedmnáct výkresů. Město tak získalo dokument popisující reální stav stavby v době zaměření v digitální podobě, který může dál využít při správě nebo přípravě budoucích stavebních projektů školy.

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 26.10.2017 / 26.10.2017 | Zveřejnit od-do: 26.10.2017-10.12.2017

Líbí se?

 59% |  41%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • PINK FLOYD FOREVER
  24.11.2017 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Po velkém úspěchu opět v Otrokovické Besedě! Originální komponovaný pořad s největšími hity britské hudební legendy, doplněný videoprojekcí, překlady textů písní a původními zvuky, které známe z nahrávek Pink Floyd. To vše v podání výborné ostravské revivalové skupiny.

  Vstupné: v předprodeji 150 Kč, v den akce 180 Kč, stolová úprava
  Typ akce: Kulturní akce
 • HOBBY BURZA
  26.11.2017 8:00 - 13:00, Otrokovická BESEDA
  Setkání sběratelů všech oborů. Výměna, prodej a koupě papírových platidel, poštovních známek, pohlednic, mincí, starožitností, hraček, odznaků, minerálů, fotografií, atd. Setkání organizuje Dan Čagánek.

  Vstupné 30 Kč
  Typ akce: Kulturní akce
 • MIROSLAV DONUTIL - CESTOU NECESTOU
  28.11.2017 19:00, velký sál Otrokovické BESEDY
  Populární herec, bavič, vypravěč i zpěvák Miroslav Donutil navštíví se svojí show Cestou necestou Otrokovickou Besedu. Skvělé historky, nové příběhy a zážitky doprovázené písněmi nám připomenou, co vše se může přihodit na cestách. Vtipné komentáře, které mají nadhled i osobitý humor, se často dotýkají Donutilových přátel či kolegů. Použitá hudba je ze zpívaných titulů Miroslava Donutila: Balada pro banditu, Písničky z provázku a Ten báječnej mužskej svět.

  Vstupenky v ceně 350 a 320 Kč možno zakoupit přes Ticket-Art i v TIC
  Typ akce: Kulturní akce
 • ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU A VÁNOČNÍHO OSVĚTLENÍ MĚSTA
  1.12.2017 16:30, Náměstí 3. května
  Tradiční akce na náměstí 3. května. V první části vystoupí žesťový kvintet, žáci otrokovických škol a také finalisté pěvecké soutěže “Hledá se otrokovický Goťák” - Martin Lapčík a Martina Ondrušková. Ve druhé části bude hrát a bavit kapela ROCK & ROLLERS. Neodmyslitelnou součástí je i charitativní akce Pomáháme potřebným. A po celé odpoledne - již od 15 hodin – budou v prostorách Otrokovické BESEDY probíhat vánoční dílny, které připravilo DDM Sluníčko.
  Typ akce: Kulturní akce
 • MIKULÁŠOVÁNÍ 2017
  3.12.2017 15:30, kinosál Otrokovické BESEDY
  Zábavný program pro děti i rodiče. Výpravná kostýmová show s písničkami a mikulášskou nadílkou. Pořad je veden s humorem a nadsázkou tak, aby se pobavily nejen děti, ale i jejich dospělý doprovod.

  Vstupné: 90 Kč
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2017 >>

PoÚtStČtSoNe
44. týden303112345
45. týden6789101112
46. týden13141516171819
47. týden20212223242526
48. týden27282930123
49. týden45678910

Další akce


Anketa

I Otrokovická knihovna se připojuje k celorepublikové akci Týden knihoven, která se uskuteční od 2. do 6. října. Která nabídka Vás v rámci této akce nejvíce zaujala?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 580


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém