Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Titul florbalových mistrů ZŠ obhájili Broďané

Smích a pláč, smutek i radostné oslavy. Přesně to mohli spatřit návštěvníci dvou sportovních hal v Otrokovicích, kde se konalo republikové finále Sportovní ligy základních škol, které pořádala ZŠ Mánesova Otrokovice. Vítězný pohár a titul mistra nakonec zůstal ve Zlínském kraji. Odnesli si jej žáci ZŠ Pod Vinohrady z Uherského Brodu, kteří tak počtvrté obhájili titul. Z dívčích týmů si prvenství odvezly žačky z Campanusu Praha. Týmy z pořádající ZŠ Mánesova skončily na 6. místě.
florbalisté
 

 
 

Dramatické zápasy, napínavé souboje, ale také spoustu emocí. To vše mohli sledovat diváci ve dvou otrokovických sportovních halách, kde se představilo šest nejlepších dívčích i chlapeckých týmů ve florbalu z celé České republiky. Pořadatelské funkce se letos zhostila ZŠ Mánesova. Jejich žákům se bohužel do finále probojovat nepodařilo. Chlapecký tým hned v úvodním zápase narazil na loňské vítěze z Uherského Brodu a podlehl jim 2:8. Stejným skórem skončil i jejich druhý zápas, který sehráli s žáky z Havlíčkova Brodu. A nedařilo se ani dívčímu týmu, který v základní skupině nedokázal vstřelit ani jednu branku. Dívky prohrály nejprve s Opavou 0:6 a následně se Žďárem nad Sázavou 0:7. „Bohužel, ve čtvrtek se nám skutečně moc nedařilo. Dostávali jsme mnohdy zcela zbytečné branky, a to jak po chybách jednotlivců, tak i celého týmu. Těch gólů bylo skutečně až moc na to, jak jsme měli dobrou obranu,“ konstatoval trenér florbalistů ZŠ Mánesova Otrokovice Stanislav Šindler. 

Oba týmy tak čekal zápas o páté místo. Ale i zde se na ně štěstí neusmálo. Dívky prohrály 1:5 se ZŠ Týn nad Vltavou. To chlapcům uteklo páté místo doslova o chlup. Po velkém úsilí skončil zápas se Sportovním Gymnáziem Kladno v základním hracím čase vyrovnaně 2:2, a tak následovaly nájezdy. Zde měl větší štěstí kladenský tým. „To, co jsme chtěli hrát, jsme uhráli a je hrozná škoda, že to takto nemohlo být o den předtím. Myslím si, že by to skončilo úplně jinak,“ zhodnotil Šindler páteční výkon svých svěřenců. Florbalisté ze ZŠ Mánesova tak nakonec skončili na 6. místě. „Je to sice škoda, ale to neznamená, že bychom to vzdali. Určitě chceme a budeme nadále podporovat florbal na naší škole. Je to hodně specifická soutěž, protože ty týmy se rok co rok obměňují, takže třeba to příští rok vyjde,“ pousmál se Stanislav Šindler.

Do finále se nakonec probojovali několikanásobní mistři z Uherského Brodu, které čekal zápas s týmem Benešov Dukelská. Z dívek se pak snažily obhájit loňský titul žákyně z Mladé Boleslavy, které poměřily své síly s žačky z  Campanus Praha. Z výhry se nakonec radoval pražský tým, který Mladou Boleslav porazil 4:1. „Máme z toho velkou radost, je to za celé ty roky naše první vítězství. Už jsme obsadili všechny příčky, ale ta první nám chyběla. Pro holky je to krásná třešnička na dortu, protože letos jsou v deváté třídě,“ sdělil trenér vítězného družstva Josef Tůma.

Florbalisté z Uherského Brodu opět ukázali, že zatím nemají proti sobě konkurenci. Své protihráče z Benešova porazili vysoko, a to 12:2 a odnesli si již v pořadí 6 titul mistrů a pohár. „Do tohoto finále jsme šli s tím, že chceme vyhrát, a to se nám podařilo,“ reagoval těsně po skončení zápasu trenér šestinásobných mistrů Zdeněk Moštěk.

Páteční finále obou kategorií mohli diváci sledovat v přímém přenosu, který odvysílala Česká televize.

 

Konečná tabulka:

 

Dívky:

1.     ZŠ Campanus Praha

2.     ZŠ a MŠ Mladá Boleslav

3.     ZŠ Otická 18 Opava

4.     ZŠ Žďár nad Sázavou, Švermova 4

5.     ZŠ Týn nad Vltavou Malá Strana

6.     ZŠ Mánesova Otrokovice

 

 

Chlapci:

1.     ZŠ Pod Vinohrady  Uherský Brod

2.     ZŠ Benešov, Dukelská

3.     ZŠ Štáflova Havlíčkův Brod

4.     ZŠ Husova Podbořany

5.     Sportovní Gymnázium Kladno

6.     ZŠ Mánesova Otrokovice

 

 

 

 

Zpracovala: Šárka Šarmanová, redaktorka ON

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz
 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 25.3.2019 / 25.3.2019 | Zveřejnit od-do: 25.3.2019-12.5.2019

Líbí se?

 57% |  43%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • Petr Horký, Mirek Náplava - Sloni žijí (alespoň) do sta let
  24.4.2019 18:00 - 19:30
  V únoru letošního roku oslavil Miroslav Zikmund neuvěřitelné sté narozeniny. Tahle beseda je skvělou příležitostí podělit se o vzpomínky dvou jeho spolupracovníků na dvacet let intenzivní spolupráce a přátelství. V březnu roku 2000 třeba společně vyrazili na Srí Lanku, natočili tam dokument a napsali knihu. Petr s Mirkem ale říkají, že ji dopsali až teď. V dokonalém utajení ji totiž upravili a s Nakladatelstvím Jota vydali jako překvapení přesně v den narozenin stoletého cestovatele. Co říkal na „utajený cestopis" Miroslav Zikmund? Přijďte na besedu!

  A rozhodně nebudou chybět ani veselé historky, třeba o tom, proč měl Mirek Náplava několik let zákaz vstupu do kuchyně M. Zikmunda a jak Petr Horký uskutečnil největší mejdan v jeho vile Na nivách od dob disentu…

  Vstup zdarma

  Kompletní program festivalu najdete na www.neznamazeme.cz.
 • OLYMPIC
  26.4.2019 19:00
  Kapela, která tvořila dějiny českého rocku. Své příznivce baví od roku 1963, na domácí hudební scéně nedávno oslavila neuvěřitelných 55 let aktivní činnosti… A její písně jako Dej mi víc své lásky, Želva, Snad jsem to zavinil já, Slzy tvý mámy, Jasná zpráva a další… už v podstatě zlidověly a hrají se nejen na zábavách, nejrůznějších oslavách, ale dokonce i u táboráků.
 • KÁVA SE ČTENÁŘI
  29.4.2019 16:00 - 17:00
  Cestovatelský festival Neznámá země je letos poprvé i v Otrokovicích.
  Součástí otrokovického programu je autogramiáda úspěšného spisovatele Josefa Formánka a cestovatelů Petra Horkého a Miroslava Náplavy. Přijďte si do knihovny nechat podepsat knihu nebo si jen zkrátka vypít kávičku a popovídat se zajímavými osobnostmi.
 • KÁVA SE ČTENÁŘI
  29.4.2019 16:00 - 17:00
  V rámci programu cestovatelského festivalu se na radnici uskuteční autogramiáda spisovatele Josefa Formánka v doprovodu dvou dobrodruhů a spisovatelů Petra Horkého a Mirka Náplavy. Mirek nabídne návštěvníkům vynikající kávičku ze svého pověstného kávovaru, se kterým procestoval kus světa. Vstup je zdarma.
 • MÁJOVÁ POUŤ
  1.5.2019
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
13. týden1234567
14. týden891011121314
15. týden15161718192021
16. týden22232425262728
17. týden293012345
18. týden6789101112

Další akce


Anketa

Z kterého zdroje čerpáte informace o městě Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 69


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém