Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Třetí cyklojízda z Otrokovic do slovenské Dubnice nad Váhom byla úspěšná

Navzdory nepříliš příznivé předpovědi počasí přijela na start na otrokovické náměstí více než stovka hobby cyklistů. Za účasti představitelů města Otrokovice, Dubnica nad Váhom i hejtmana Zlínského kraje Jiřího Čunka byl v sobotu 23. června odstartován v pořadí třetí tento mezinárodní cyklistický závod. Do cíle zdárně přijeli všichni soutěžící.
cyklopracovníci úřadu
 

 
 

Foto: Martin Vacula


Cyklojízda nemá primárně soutěžní charakter, má povzbudit lidi ke sportu a stmelovat vztahy mezi obyvateli partnerských měst Otrokovice a Dubnica nad Váhom. Připojit se ale může kdokoliv.

„V roce 2016 jsme společně se slovenskou Dubnicí nad Váhom a dubnickým Športovým klubom cyklistiky zorganizovali první ročník cyklojízdy pro amatéry. V prvním ročníku se přihlásilo z České republiky i ze Slovenska přibližně 80 účastníků, vloni se zájem zvýšil a přihlásilo přes 140 cyklistů a letos přijelo na start přesně 109 soutěžících,“ uvedla Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury, která se podílela na organizaci akce. Mírný pokles zájemců zdůvodnila nepřízní počasí a souběhem několika sportovních akcí v okolí.

Hobby cyklisté vyjeli ze startovní čáry v 9 hodin. Peloton cyklistů se v průběhu jízdy postupně rozdělil na větší, menší skupinky a na ty, kteří trať absolvovali více méně osamoceni. Každý přistoupil k jízdě dle svých možností i očekávání. Pro některé bylo vítězstvím už pouhé dosažení cíle, cestou se kochali krásami přírody a zastavili se i na občerstvení. Mezi hobby jezdci se našli ale i tací, kteří pojali jízdu více soutěživě, což nasvědčují i dosažené časy v cíli. Nejrychlejší cyklista ujel dlouhou trasu za úctyhodné 1 h a 59 min.

Pod heslem „Není důležité zvítězit, ale zúčastnit se a dojet do cíle!“ se rozhodlo reprezentovat otrokovickou radnici devět úředníků. „Trasa byla poměrně náročná a až na jednoho z nás neměl nikdo takovou fyzičku, aby zvládl dojet svižným tempem téměř osmdesát kilometrů na jeden zátah. Proto jsme si vypůjčili od pana Horsáka elektrokola a jízdu pojali spíše kamarádsky. Cestu jsme si užili a během ní byla i spousta legrace. Chtěli bychom tak inspirovat do budoucna i nevytrénované cyklisty, a přesvědčit je, že se není čeho obávat. Do cíle jsme nakonec dorazili všichni a odměna nás neminula,“ říká s úsměvem Jana Dvorská, pracovnice městského úřadu, která se cyklojízdy zúčastnila poprvé.

Letos poprvé nebyla amatérská jízda součástí Medzinárodných dní cyklistiky, přesto byla náročná organizace zabezpečena včetně sběrného autobusu, záchranné služby a Policie ČR. Speciální poděkování patří motocyklistům ze spolku CzechBikers, kteří během jízdy zabezpečovali bezproblémové průjezdy cyklistů za běžného silničního provozu, stejně tak dobrovolným hasičům, kteří se stali na půl dne pořadateli akce. O doprovodný program se postaraly malé mažoretky z DDM Sluníčko a zázemí poskytla Otrokovická BESEDA.

„Zdá se, že v Otrokovicích vzniká nová sportovní tradice. Doufám, že v pořádání této akce budou pokračovat i představitelé města v následujících volebních obdobích, ačkoliv organizace cyklojízdy není jednoduchá. Nicméně výsledek stojí za to,“ uvedl starosta Jaroslav Budek.

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 25.6.2018 / 25.6.2018 | Zveřejnit od-do: 25.6.2018-9.9.2018

Líbí se?

 67% |  33%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • NÁMĚSTÍ 2018 - SUK VOLOK
  22.7.2018 16:00 - 22.7.2018
  Pokračování letního cyklu koncertů na náměstí 3. května před Besedou. Suk Volok je zlínská hudební skupina hrající vlastní písně s poetickými texty na pomezí kytarového alternativního rock popu. Původní hudební trio, které vzniklo v roce 2012 na troskách kapely PRÁZDNÉ OBALY, hraje po příchodu kytaristy a rodáka z Otrokovic Martina Wicherka ve složení: Lukáš Seďa – kytara, zpěv, Martin Wicherek – kytara, Roman Januška – baskytara, Petr Halašta – bicí V současné době je kapela ve fázi příprav nahrávání prvního regulérního alba.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NÁMĚSTÍ 2018 - JAMTOUR
  5.8.2018 16:00 - 5.8.2018
  Další hudební odpoledne na náměstí před Besedou bude patřit kroměřížskému folkrockovému sdružení JAMTOUR. Na scéně působí přes deset let, od repertoáru, který zahrnoval písně skupin Marsyas, ETC… či Blues Session se v poslední době posouvá k vlastní tvorbě. V současnosti se kapela intenzivně věnuje natáčení debutového CD, které by mělo vyjít na podzim. Na náměstí vystoupí JAMTOUR v sestavě: Radislav Štěpán - kytara, foukací harmonika, zpěv, Jana Štěpánová - zpěv, rytmika, Marek Vymlátil - kontrabas, Libor Mlodzik - elektrická kytara, Petr Žůrek - bicí.
  Vstup volný, občerstvení.
  Typ akce: Kulturní akce
 • NÁMĚSTÍ 2018 - JAZZBOOK
  19.8.2018 16:00 - 19.8.2018
  Pokračování pohodových letních koncertů na náměstí 3. května před Besedou. JAZZBOOK jako dixielandová hudební skupina vznikl dne 29. 9. 2009 u příležitosti hudebního festivalu „V Lukovečku na kopečku“. Zde vystoupil v improvizovaném složení a v podstatě tak již zůstal. Kapela se skládá z bývalých zlínských profesionálních i amatérských hudebníků, kteří prošli mnoha hudebními žánry, a dalo by se říci, na sklonku hudební kariéry hrají hudbu, se kterou vlastně začínali a tou je dixieland. JazzBook je pravidelným hostem Otrokovických letních slavností, kde hrává dopoledne během plavby na lodi Morava.
  Vstup volný, občerstvení.
  Typ akce: Kulturní akce
 • DIVADLO NA VODĚ - MÝDLO
  23.8.2018 20:00 - 23.8.2018
  Trojice vězňů na jedné cele, znamenitý bachař a svědomitá ředitelka věznice. Co dodat víc? Nechte se překvapit! :-) Vězeňská komedie Jiřího Grambala v podání divadla METEORA ze Vsetína se odehrává na palubě lodi Morava, nadšení diváci vše sledují ze břehu z improvizovaného hlediště…
  Vstupné dobrovolné, občerstvení.
  Typ akce: Kulturní akce
 • FEDO 2018
  31.8.2018 16:00 - 31.8.2018
  Speciální koncert, pořádaný v rámci 19. mezinárodního festivalu dechových a folklorních souborů FEDO 2018. Představí se v něm rakouská dechová hudba "Stadtkapelle Leibnitz" a polský lidový taneční soubor “Zespół Tańca Ludowego Kościelec".
  MĚSTSKÁ KAPELA LEIBNITZ má dlouhou historii, počátky orchestru sahají až do roku 1877. V dnešní době je jednou z nejúspěšnějších kapel mezi více než 30 dechovými soubory v oblasti Leibnitz. Program je tvořen nejen tradiční dechovou hudbou, ale také klasickými a moderními skladbami. Dirigent Mario Hofer se neustále snaží nabízet posluchačům různorodý a zábavný program.
  SOUBOR LIDOVÉHO TANCE KOŚCIELEC Soubor předvádí národní a lidové tance z regionu velkopolského, lowiczkého, živieckého, slezského i lubelského, kterými přibližuje zvyky a slavnosti jednotlivých regionů. Taneční skupina z Kościelce vystoupila mnohokrát v zahraničí, v Německu, Ukrajině, Bělorusku, Bulharsku, Chorvatsku a Maďarsku. Vstup volný, občerstvení.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2018 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden2526272829301
27. týden2345678
28. týden9101112131415
29. týden16171819202122
30. týden23242526272829
31. týden303112345

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 91


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém