Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Úterní večer byl v Otrokovicích ve znamení zvířat

V úterý 12. května večer informovala Policie ČR Obvodní oddělení Otrokovice starostku města, že na Bahňáku unikla majitelce pětimetrová krajta. Ten samý večer předala žena na Městskou policii Otrokovice mládě kalouse ušatého. Ve středu ráno bylo na městskou policii oznámeno, že na Bahňáku byl spatřen bílý papoušek.
kalous ušatý
 

 
 

Na základě žádosti Obvodního oddělení Policie ČR v Otrokovicích jsme na městském Facebooku sdíleli informaci ze serveru Týdeník policie. Ve zprávě je uvedeno: „V noci ze soboty na neděli s největší pravděpodobností unikl z objektu v Otrokovicích had – krajta tmavá v provedení albín o délce 5 m a váze asi 60 kg. Had má žlutooranžovou barvu s bílými ornamenty. Jedná se o škrtiče, který není jedovatý.“ Zpráva o ztracené krajtě nemá vyvolávat paniku, jen upozornit, že krajta utekla. Ani tak velký had na člověka bezdůvodně nezaútočí. Pokud by se krajta někde objevila, nedupejte, neutíkejte, ať ji nevystrašíte, zkrátka odejděte a ihned zavolejte prosím na linku158. 

https://tydenikpolicie.cz/z-podniku-v-otrokovicich-unikla-petimetrova-krajta-patraji-po-ni-policiste-i-straznici/?fbclid=IwAR1DYy8bsSwByJXgn7unhLZIW9TvNw82QGuvql-ZoYHE-OZirfvM0DbY11U

 

Malou sovičku, mládě kalouse ušatého, který se učil létat, odchytila žena na Trávníkách s úmyslem ji zachránit. Domnívala se, že by mládě mohl napadnout pes nebo kočka. Sovičku vložila do krabice a poté, co kontaktovala ochranáře, ji  předala hlídce Městské policie Otrokovice, kde sova do středečního rána přenocovala. Následně ji vyzvedl pracovník Záchranné stanice volně žijících zvířat Buchlovice. Podle jeho vyjádření nebyl tento postup správný. Matka mláděte seděla na stromě opodál a v případě ohrožení malé sovičky by reagovala a sama mládě ochránila. O nalezence bude dobře postaráno, ale tímto jej žena připravila o možnost být s matkou.

Prosíme, pokud náhodou budete svědky podobné události, a nenastane náhodou situace, že by bylo mládě skutečně napadeno, staňte se jen tichými přihlížejícími a nezasahujte. Příroda si s podobnými situacemi umí poradit sama.

 

Ve středu ráno informovala pracovnici Městského úřadu Otrokovice další žena, že v okolí kruhového objezdu u Čistírny odpadních vod spatřila velkého bílého papouška. Informaci převzala Městská policie Otrokovice a dvoučlenná hlídka vyrazila okolí prozkoumat, ale papouška nenašla. Informaci zveřejňujeme pro majitele, který bílého papouška postrádá, že v ranních hodinách byl spatřen právě v dané lokalitě.

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Pastuszková
Vytvořeno / změněno: 13.5.2020 / 13.5.2020 | Zveřejnit od-do: 13.5.2020-12.7.2020

Líbí se?

 54% |  46%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • TERARISTICKÝ VÝMĚNNÝ DEN A VÝSTAVA
  11.7.2020 9:00 - 13:00
  Na programu: výstava a prodej bezobratlých živých i preparovaných živočichů (pavouci, štíři, brouci, motýli, strašilky), obojživelníků (mloci, žáby), plazů (hadi, želvy, ještěři), rybiček, drobných savců, rostlin, krmení pro terarijní zvířata, chovatelských potřeb, odborné literatury, atd.
 • HOBBY BURZA
  12.7.2020 8:00 - 13:00
  Setkání sběratelů všech oborů. Nebudou chybět mince, papírová platidla, pohlednice, poštovní známky, starožitnosti, hračky, minerály, odznaky, zápalkové etikety, fotografie, LP desky, pivní tácky, kuriozity a mnoho dalšího. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
 • MALOVÁNÍ
  14.7.2020
  Společná výstava členek Akademie 3. věku při Domu kultury v Uherském Hradišti. Výtvarný kroužek, vedený akademickým malířem Miroslavem Malinou, je zaměřený na využití volného času seniorů - členů Akademie 3. věku. Kroužek se dá přirovnat k aktivnímu vzdělávání třetí generace v oblasti výtvarného umění, kdy jednotliví členové, jakožto vyzrálé osobnosti s určitým názorem na svět a umění, toto poznání přenášejí do své tvorby. Ta zahrnuje výtvarné techniky od akvarelu přes enkaustiku, kvaš a olej a nezanedbává přitom ani práce s hlínou. Členky Akademie prezentovaly své práce v minulosti v Galerii Vladimíra Hrocha v Domě kultury v Uherském Hradišti, v Knihovně Kroměřížska, Event centru ve Starém Městě a v Poutní knihovně na Velehradě. Výstava potrvá do 16. 8. 2020.
 • SVĚT BAREV - obrazy Zdeňka Maráška
  15.6.2020 18:00 - 12.7.2020
  V Městské galerii Otrokovice se představí výtvarník Zdeněk Marášek. Výstava s názvem Svět barev bude zahájena v pondělí 15. června v 18 hodin za účasti autora. Výstavu pořádá výtvarný spolek Rozumění. Veřejnost je srdečně zvána.
  Zdeněk Marášek je uherskohradišťský rodák. Od roku žije 1964 v Otrokovicích. Na přelomu šedesátých a sedmdesátých let se vyučil truhlářem. V té době začal vyřezávat intarzie z dýh a malovat temperou. Následně navštěvoval výtvarné hodiny u malíře Drahoslava Janíka, kde získal základy malířských technik. V současné době pracuje s akrylem na sololitu ve větších rozměrech na hrubším strukturálním podkladu a vytváří menší obrazy v oleji. Nemá svůj vyhraněný malířský styl. Jeho obrazy vyjadřují spíše výtvarný temperament, momentální nápady a nálady. Upozorňují na sebe především svým plným barevně zvučným rytmem tvarů.
 • ŽENSKÁ KRÁSA
  1.7.2020 - 31.7.2020
  Výstava obrazů amatérské otrokovické malířky Miluše Slezákové. K malování se vrátila až v důchodovém věku, přesto má za sebou již několik výstav v blízkém okolí. Svými obrazy zachycuje nejčastěji romantické a poetické portréty žen a dívek, vyjadřujících i symboliku ročních období. Jejím oblíbeným motivem jsou také zahradní zátiší. Miluše Slezáková maluje olejem na plátně a sololitu.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červenec 2020 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
26. týden293012345
27. týden6789101112
28. týden13141516171819
29. týden20212223242526
30. týden272829303112
31. týden3456789

Další akce


Anketa

V celorepublikovém srovnání se kvalita života za poslední rok nejvíce zlepšila ve Zlínském kraji. Vyplývá to z údajů společnosti Obce v datech. Nejlépe jsou na tom Otrokovice. Jak se Vám žije v našem městě?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 6437


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém