Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


V otrokovické školce se děti nenudí

V letošním školním roce navštěvuje Mateřskou školu Otrokovice téměř pět set padesát dětí. Zábavné, sportovní, kulturní a vzdělávací aktivity pro ně vymýšlí tým pětačtyřiceti pedagogů v čele s ředitelkou školy Magdou Zycháčkovou. Školka v Otrokovicích se může pochlubit širokou škálou aktivit, kterou dětem poskytuje.
logo MŠO
 

 
 

„V letošním roce se nám podařilo získat finanční prostředky z projektu Zvýšení kvality vzdělávání v MŠ Otrokovice. Z těchto prostředků jsme zajistili dvě chůvy, jednoho speciálního pedagoga a část financí jsme vyčlenili na vzdělávání pedagogů a sdílení zkušeností,“ pochlubila se paní ředitelka letošní novinkou.

Standardně ale v mateřské škole nabízejí celou řadu aktivit, které rodiče mohou či nemusí pro své děti využít. Pro předškoláky je v nabídce výuka angličtiny hravou formou, kterou vedou učitelky MŠO v dopoledních hodinách, kurz plavání, škola v přírodě nebo keramický kroužek. Při příchodu Vánoc či Velikonoc dostanou rodiče příležitost navštívit v odpoledních hodinách školku a společně se svými dětmi tvořit sváteční ozdoby.

Všechny děti se účastní výletů, exkurzí, divadelních představení a v posledních letech se do seznamu zařadily také návštěvy solné jeskyně. Pravidelně jsou pořádány besídky, akademie a třeba dny otevřených dveří. „Ve všech pracovištích Mateřské školy Otrokovice jsou zaměstnány učitelky se zaměřením na logopedii. Každým rokem projdou všechny děti logopedickou depistáží a následně s nimi probíhá individuální péče v logopedickém kroužku. Děti se speciálními vzdělávacími potřebami jsou na základě odborného vyšetření zařazeny do logopedické třídy MŠO“ dále zmínila Magda Zycháčková.

Mateřská škola Otrokovice se podílí na mnoha kulturních a sportovních akcích. Spolupracuje s místními organizacemi a institucemi. „Vyjmenovat můžeme například SENIOR, Základní uměleckou školu Otrokovice, Otrokovickou BESEDU, DDM Sluníčko, základní a střední školy, Charitu sv. Anežky a klub důchodců v Kvítkovicích. Praxi v naší školce získávají studenti UTB Zlín,“ uzavřela paní ředitelka.

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 6.12.2017 / 6.12.2017 | Zveřejnit od-do: 6.12.2017-11.2.2018

Líbí se?

 52% |  48%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém