Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI
Město Otrokovice - foto příjemné místo k
BYDLENÍ I PRÁCI

Cesta: Titulní stránka > Město Otrokovice > Městské zpravodajství > Aktuální zprávy


Vedení města se sešlo se zástupci kulturních spolků

město Otrokovice
Pravidelné setkávání se zástupci kulturních spolků zavedlo vedení města před sedmi lety s cílem podpořit rozvoj místní a profesionální kultury ve městě, nabídnout pomocnou ruku, představit finanční plán podpory kultury a možnost čerpání a vyúčtování dotací na činnost organizací. Letošní setkání se uskutečnilo v úterý 30. ledna v odpoledních hodinách.
 

 
 

Ve foyer Otrokovické BESEDY se sešlo více než 15 místních umělců. Zastoupení zde měli výtvarníci, fotografové, hudebníci, historici, ale také zástupci soukromých agentur pořádajících kulturní akce.

Setkání zahájil tradičně starosta města Jaroslav Budek a program uvedla Barbora Šopíková, vedoucí odboru školství a kultury. V průběhu odpoledne seznámila vedoucí odboru přítomné s novinkami týkající se podávání žádostí o dotace a vyhlášeného programu na činnost pro spolky. Vysvětlila jakým způsobem požádat o dotaci a upozornila na nejčastější pochybení žadatelů z předchozích let. Součástí prezentace byl seznam kritérií, které musí příjemci dotací splnit.

Na činnost kulturních organizací spolků, které tvoří tzv. „místní kulturu“ vyčlenilo město v letošním rozpočtu 450 tisíc korun. Více než dva miliony korun budou stát otrokovickou radnici kulturně – společenské akce významného charakteru určené pro širokou veřejnost, které pro město Otrokovice organizuje Otrokovická BESEDA s.r.o.

„O dotaci na naši činnost žádáme od samého začátku, kdy město tuto možnost zavedlo. Jelikož splňujeme veškerá požadovaná kritéria, vždycky jsme dostali celou částku, o kterou jsme žádali. Za větší část finančních prostředků obvykle pořídíme technické vybavení, například jsme pořídili kytaru, zesilovač, trsátka, paličky, blány na bicí, apod. Zbylou část peněz použijeme na organizaci velkého hudebního festivalu Imortela Metalfest, který na území města každoročně pořádáme,“ řekl Marek Bartoň, kapelník ze skupiny Imortela a předseda spolku.

 

 

 

 

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice  

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 31.1.2018 / 31.1.2018 | Zveřejnit od-do: 31.1.2018-11.3.2018

Líbí se?

 61% |  39%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 
 

Hlavní nabídka sekce

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém