Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Oslavy stoletého výročí Československa v Otrokovicích probíhaly celý den

Výsadba stromů republiky, pietní akty, vyvěšené české vlajky a slavnostní večer s udílením cen významným osobnostem. To jsou oslavy spojené se 100. výročím vzniku Československa v Otrokovicích.
oceněné osobnosti
 

 
 

Oslavy Dne vzniku samostatného československého státu začaly v Otrokovicích v dopoledních hodinách symbolickou výsadbou stromů republiky ve dvou částech města. V odpoledních hodinách pokračovaly oslavy pietní vzpomínkou u pomníku obětí 1. světové války na náměstí 3. května a poté zástupci města položili kytice v Kvítkovicích u pomníku před kaplí sv. Anny.

Oceňování významných osobností při příležitosti státního svátku 28. října se stalo v Otrokovicích tradicí. Slavnostní večer se uskutečnil ve čtvrtek 25. října v Otrokovické BESEDĚ. Čestné občanství bylo uděleno Zdence Wasserbauerové, titul Osobnost města Otrokovice si odnesli Ludmila Brázdilová a Pavel Onderka a Cenu města si převzal Tadeáš Herentin.

Paní Zdenka Wasserbauerová je aktivní členkou „Sdružení Šance, sdružení hemato-onkologicky nemocných dětí“. Aktivně shání finanční prostředky na to, na co běžný nemocniční rozpočet nestačí: na barevné ložní povlečení, na veselé obrázky na stěnách, na zařízení nemocniční kuchyňky, kde by maminky samy mohly uvařit svým dětem to, na co dostanou chuť. Jedním z nejúčinnějších způsobů, jak získat nezbytné finance, se stal prodej vánočních růží, který se rychle ujal a rozšířil. Jeho výtěžek představuje už stovky tisíc korun. Další oblastí, které se paní Wasserbauerová naplno věnuje, je spolupráce s Nadací pro transplantace kostní dřeně „Naděje“ v Plzni. Paní Zdence se podařilo rozšířit obecné povědomí o důležitosti rozšiřování registru kostní dřeně, podílí se na budování tohoto registru a získává nové dárce. „Děkuji za ocenění a prosím všechny, aby podpořili naši činnost nákupem vánoční růže a přispěli tak na humanizaci nemocničního prostředí,“ vzkázala zúčastněným paní Zdenka a dokázala tak, že i ve chvíli, kdy přebírá ocenění za své významné činy, myslí především na druhé.

Pavel Onderka, otrokovický rodák, je vedoucím archeologické expedice Národního muzea v Súdánu. Jeho expedice strávila v súdánské vesničce Wad Ben Naga šestnáct výkopových sezón. A právě zmíněnou africkou vesničku podporuje, společně s místními základními školami a gymnáziem, také město Otrokovice. Pavel Onderka se stal na základě memoranda o spolupráci koordinátorem a zprostředkovatelem této humanitární pomoci. Díky němu a penězům, které Otrokovice poskytly, byla ve vesnici Wad Ben Naga dobudována mateřská škola, zrekonstruována základní škola a finance byly použity na podporu školních aktivit i na obnovu a udržování veřejných zařízení. Otrokovické zastupitelstvo udělilo Pavlu Onderkovi titul Osobnost města za významný přínos pro rozvoj města a jeho propagaci v humanitární oblasti.

Stejné ocenění si z večera odnášela paní Ludmila Brázdilová. Poděkování paní Brázdilové patří za dlouhodobou organizaci a zajišťování kulturního života v Otrokovicích. Pro organizaci Otrokovická BESEDA pracovala paní Ludmila takřka čtyřicet let, nejprve ve funkci ekonomky, posléze dramaturgyně. Její aktivita daleko přesahovala pracovní náplň. Kromě pravidelné každodenní práce při organizování kulturních akcí, iniciativně připravovala družební večery, organizovala společné nebo výměnné akce s blanským klubem Metra, vedla v Otrokovicích kino, připravovala prodejní akce, sjednávala umělce a soubory na vystoupení, zajišťovala propagaci, atd. Podílela se na kulturním životě třiadvaceti kroužků a skupin, byla hlavní organizátorkou klubových večírků, připravovala pořady pro ženy. Stejně tak se aktivně podílela na organizaci zlínského Mezinárodního festivalu filmů pro děti a mládež, se kterým město Otrokovice úzce spolupracuje dodnes.

Nejmladším oceněným večera byl Tadeáš Herentin, který žije se svou rodinou v Otrokovicích od svého narození. Sedmnáctiletý Tadeáš během soukromé lekce anglického jazyka poskytl první pomoc anglickému lektorovi, kterého postihla náhlá srdeční nevolnost. Přivolal odbornou pomoc, tlumočil telefonní hovor mezi lékařem a cizincem a podle pokynů lékaře pomáhal postiženému do příjezdu záchranné služby. Za jeho duchapřítomnost a příkladný čin mu udělili zastupitelé města Cenu města Otrokovice.

Závěrem slavnostního večera byly všem dosavadním oceněným osobnostem města předány pamětní medaile právě k tomuto významnému – stému výročí vzniku čs. státu.

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 

 

Odkazy

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 26.10.2018 / 26.10.2018 | Zveřejnit od-do: 26.10.2018-9.12.2018

Líbí se?

 66% |  34%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • LAMPIONOVÝ PRŮVOD A OHŇOSTROJ
  16.11.2018 17:00
  V předvečer Dne boje za svobodu a demokracii vystoupí na pódiu před Otrokovickou Besedou známá napajedelská kapela AVENTIS. Účastníci s lampiony se shromáždí v 16.30 hod. v parku před Městskou poliklinikou, odkud se společně přesunou na náměstí 3. května. Poté oblohu rozzáří za doprovodu hudby nádherný ohňostroj. Akci pořádáme ve spolupráci s DDM Sluníčko.
  Typ akce: Ostatní
 • HOBBY BURZA
  18.11.2018 8:00 - 13:00
  Setkání sběratelů všech oborů. Výměna, prodej a koupě papírových platidel, poštovních známek, pohlednic, mincí, starožitností, hraček, odznaků, minerálů, fotografií, atd. Abecedně shrnuto – na své si přijdou milovníci aforismů i žvýkačkových obalů.
  Typ akce: Ostatní
 • KONCERT Z DÍLA ČESKÝCH SKLADATELŮ
  19.11.2018 17:00
  Skladby B. Smetany, A. Dvořáka, L. Janáčka, P. Ebena, J. Ježka a dalších zahrají učitelé Základní umělecké školy v Otrokovicích.
  Typ akce: Kulturní akce
 • UČITELSKÝ KONCERT aneb koncert 100letí republiky
  19.11.2018 17:00
  Koná se v hudebním sále ZUŠ - Školní 806.
  Typ akce: Kulturní akce
 • HANA ZAGOROVÁ A PETR REZEK
  20.11.2018 19:00
  Jedna z největších hvězd české populární hudby, devítinásobná Zlatá slavice Hana Zagorová, vystoupí se svým dlouholetým kolegou Petrem Rezkem v Otrokovické BESEDĚ. Na koncertě plném hitů je bude doprovázet skupina Boom! Band Jiřího Dvořáka.
  Typ akce: Kulturní akce
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Listopad 2018 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
44. týden2930311234
45. týden567891011
46. týden12131415161718
47. týden19202122232425
48. týden262728293012
49. týden3456789

Další akce


Anketa

Kde sledujete Městskou televizi Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 988


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém