Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Obyvatelé Kvítkovic dostali informace k výstavbě obchvatu

V říjnu minulého roku byla zahájena výstavba jihovýchodního obchvatu Otrokovic. Jak stavba postupuje a na co všechno se musí obyvatelé Kvítkovic připravit, sdělili veřejnosti na besedě zástupci Ředitelství silnic a dálnic ČR (ŘSD ČR) společně se zástupci města Otrokovice ve středu 23. ledna v hasičské zbrojnici v Kvítkovicích.
Beseda s veřejností - JV obchvat
 

 
 

„Plná zasedací místnost ukázala, že zájemců o bližší informace ke stavbě je opravdu mnoho. A jelikož je investorem Ředitelství silnic a dálnic ČR, bylo nasnadě, že právě oni lidem zodpoví všechny dotazy, z nichž na některé my vůbec neznáme odpovědi,“ zdůvodnil starosta města Jaroslav Budek setkání, které pro obyvatele Otrokovic zprostředkoval.

Karel Chudárek, ředitel ŘSD ČR Správy Zlín uvedl základní informace o průběhu stavby. „Stavba je rozdělena na tři etapy, měla by trvat přibližně tři roky a nový úsek bude měřit něco málo přes tři kilometry,“ shrnul základní fakta a ukázal na mapě plánovanou výstavbu.

Obyvatele Otrokovic, zejména části Kvítkovice, zajímala celá řada konkrétních informací. Odpověď dostali například na otázky, jak bude řešena zvýšená prašnost při provádění stavby, v jaké délce a jakých místech budou vybudovány protihlukové stěny, jak bude zajištěno, aby zvýšené vibrace neohrozily jejich domy nebo jestli bude vybudován podchod přes nově stavěnou dálnici k farmě, autoopravnám a polím. „Při zvýšené prašnosti budeme využívat kropicí vozy. Co se týká vibrací, před zahájením výstavby nafotíme všechny dotčené domy zvenčí a pokud nás pustíte domů, nafotíme i interiéry, abychom měli fotodokumentaci pro případ, že by stavba vaše domy poškodila,“ sdělil lidem Ondřej Kolaja, zástupce zhotovitele. O tom, že podchod nebude součástí stavby, informoval Karel Chudárek. „V Kvítkovicích jsou spodní vody, které komplikují jeho výstavbu,“ zdůvodnil Kvítkovickým.

Pavel Dvořák z ŘSD přítomné upozornil na webové stránky www.obchvatotrokovic.cz, které jsou již nyní zprovozněny. „Zájemci na webu naleznou například podrobné mapy, bude zde zveřejněna kontaktní osoba a budou zde postupně vkládány aktuální informace.“

Výstavba jihovýchodního obchvatu navazuje na již hotovou severovýchodní část dálnice D55. Dokončena by měla být v roce 2022.

 

 

 

 

 

 

Další informace:

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 24.1.2019 / 24.1.2019 | Zveřejnit od-do: 24.1.2019-12.5.2019

Líbí se?

 54% |  46%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • Petr Horký, Mirek Náplava - Sloni žijí (alespoň) do sta let
  24.4.2019 18:00 - 19:30
  V únoru letošního roku oslavil Miroslav Zikmund neuvěřitelné sté narozeniny. Tahle beseda je skvělou příležitostí podělit se o vzpomínky dvou jeho spolupracovníků na dvacet let intenzivní spolupráce a přátelství. V březnu roku 2000 třeba společně vyrazili na Srí Lanku, natočili tam dokument a napsali knihu. Petr s Mirkem ale říkají, že ji dopsali až teď. V dokonalém utajení ji totiž upravili a s Nakladatelstvím Jota vydali jako překvapení přesně v den narozenin stoletého cestovatele. Co říkal na „utajený cestopis" Miroslav Zikmund? Přijďte na besedu!

  A rozhodně nebudou chybět ani veselé historky, třeba o tom, proč měl Mirek Náplava několik let zákaz vstupu do kuchyně M. Zikmunda a jak Petr Horký uskutečnil největší mejdan v jeho vile Na nivách od dob disentu…

  Vstup zdarma

  Kompletní program festivalu najdete na www.neznamazeme.cz.
 • OLYMPIC
  26.4.2019 19:00
  Kapela, která tvořila dějiny českého rocku. Své příznivce baví od roku 1963, na domácí hudební scéně nedávno oslavila neuvěřitelných 55 let aktivní činnosti… A její písně jako Dej mi víc své lásky, Želva, Snad jsem to zavinil já, Slzy tvý mámy, Jasná zpráva a další… už v podstatě zlidověly a hrají se nejen na zábavách, nejrůznějších oslavách, ale dokonce i u táboráků.
 • KÁVA SE ČTENÁŘI
  29.4.2019 16:00 - 17:00
  Cestovatelský festival Neznámá země je letos poprvé i v Otrokovicích.
  Součástí otrokovického programu je autogramiáda úspěšného spisovatele Josefa Formánka a cestovatelů Petra Horkého a Miroslava Náplavy. Přijďte si do knihovny nechat podepsat knihu nebo si jen zkrátka vypít kávičku a popovídat se zajímavými osobnostmi.
 • KÁVA SE ČTENÁŘI
  29.4.2019 16:00 - 17:00
  V rámci programu cestovatelského festivalu se na radnici uskuteční autogramiáda spisovatele Josefa Formánka v doprovodu dvou dobrodruhů a spisovatelů Petra Horkého a Mirka Náplavy. Mirek nabídne návštěvníkům vynikající kávičku ze svého pověstného kávovaru, se kterým procestoval kus světa. Vstup je zdarma.
 • MÁJOVÁ POUŤ
  1.5.2019
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Duben 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
13. týden1234567
14. týden891011121314
15. týden15161718192021
16. týden22232425262728
17. týden293012345
18. týden6789101112

Další akce


Anketa

Z kterého zdroje čerpáte informace o městě Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 180


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém