Otrokovice - Oficiální stránky města


Vyhledávání


Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB
Město Otrokovice - foto místo s širokou
NABÍDKOU SLUŽEB

Cesta: Titulní stránka


Domov v srdci NADĚJE

Dovolte mi, abych se představila, jmenuji se Břeťa a jsem želva, která bydlí v domově pro osoby se zdravotním postižením NADĚJE Otrokovice.
leták Naděje
 

 
 

Vím, že to zní dosti divně, jméno Břeťa pro želvu není kdovíjaké, ale mně už se líbí. Možná se chcete zeptat, jak se želva ocitne v takovém domově? Je to vlastně hodně podobné jako v kterékoliv jiné domácnosti. Někteří lidé chtějí mít nějakého mazlíčka. Někdo má doma psa nebo kočku. Štěpánka s Tomášem, kteří jsou doma v domově pro osoby se zdravotním postižením, si vybrali za mazlíčka mě. Tak se můžete podívat na život v takovém domově mýma očima, pokud budete chtít.

Štěpánka mi nikdy nezapomene utrhnout něco zeleného, když jde s pracovnicí ven. Nyní je to pampeliška a tu mám ráda. Štěpánka nedokáže říct, co se jí líbí, co chce, tak jak každý jiný slovy, ale umí to říct správnou mimikou obličeje. Když se jí něco nelíbí, nebo ji něco bolí, tak to určitě poznáte. Kdybyste ji viděli, když má z něčeho radost, tak byste se do jejího úsměvu zamilovali. Potřebuje kolem sebe lidi, kteří jí pomáhají komunikovat s ostatními, kteří jí pomáhají se najíst, napít. Má moc ráda kávu, vždy po obědě si s ostatními vypije své kafíčko. Štěpánka nemůže zvednout ruku, aby pomohla čistit moje akvárko, ale vždycky se dívá a svým způsobem kontroluje, jestli to všichni pracovníci dělají stejně a jestli náhodou na něco nezapomněli. Kdyby mohla, věřím, že by ráda pomáhala třeba i s mým koupáním.

Ještě jsem vám nic neprozradila o Tomášovi. Tom je prostě borec. Má moc rád auta. Prochází se po celém domě, i venku po zahradě, aby mohl auta vidět. Tomáš taky nedokáže říct slovy, co by chtěl, ale všichni moc dobře poznají, že chce jet autem. Víte, jak to dělá? Tomáš si totiž velice dobře pamatuje, kde jsou klíče od auta, takže přijde do kanceláře, vezme ty klíče, vezme za ruku někoho, kdo umí řídit, a krásným úsměvem říká, že by se chtěl svézt autem. Když má Tomáš radost, tak se směje svým způsobem, a přála bych vám, abyste viděli jeho radost.

Abych pravdu řekla, je mi u nich doma velmi dobře. To víte, že jsou občas nešťastní, když se jim něco nepovede, ale umí být i velmi laskaví. Baví je hudba, tanec, rádi se dívají na televizi, úplně jako každý. Teď nás společně baví v televizi hokej, protože i někteří z nás rádi sportují, ačkoliv většina spíše pasivně. Takže se přidáváme k hokejovému šílenství s naším tichým radostným povzbuzováním: „Hoši, do toho!“ A tak nějak si myslím, že je to všude, v každé domácnosti, i u vás, že?

 

Dům NADĚJE Otrokovice, domov pro osoby se zdravotním postižením slouží 35 lidem převážně s těžkým mentálním a kombinovaným zdravotním postižením, kteří žijí ve čtyřech menších domácnostech. V minulém roce oslavil čtvrtstoletí.

www.nadeje.cz/otrokovice

 

Zpracoval: tým NADĚJE 2019

 

 

 

Romana Stehlíková

tisková mluvčí města Otrokovice

+420 723 606 758, +420 577 680 449

stehlikova@muotrokovice.cz

www.otrokovice.cz 

 
Zveřejnil: Bc. Romana Stehlíková
Vytvořeno / změněno: 20.5.2019 / 20.5.2019 | Zveřejnit od-do: 20.5.2019-7.7.2019

Líbí se?

 80% |  20%

Obslužné odkazy

 

 

Zobrazit vyhledávací formulář »


 

Nejbližší akce

 • NÁMĚSTÍ 2019 - KÁJOVA KAPELA + NEW ORLEANS BAND
  16.6.2019 17:00
  Start 4. ročníku letního cyklu koncertů na náměstí před Besedou. Dvojprogram! KÁJOVA KAPELA je souborem zhudebňujícím poezii českých, ale i světových autorů (J. Skácel, Ch. Morgenstern, J. Žáček, P. Verlaine, K. Hlaváček, F. Gellner…). Vlastní texty a instrumentální tvorba nejsou výjimkou. Kapela hraje v současné době ve složení: Karel Ptáček - kytary, zpěv, Veronika Austová - flétna, zpěv, Filip Karlík - lesní roh, zpěv, Vít Kymla - basová kytara, zpěv, Jiří Zvoníček - bicí.
  NEW ORLEANS BAND, s podtitulem Classic Rock Revival, to je parta ostřílených zlínských muzikantů v čele se zpěvákem Mariem Taravellou. Ráda prezentuje známé klasické rockové hity ve vlastních úpravách, mnohdy s neobvyklým nástrojovým obsazením, ale s tradičním českým muzikantstvím a zápalem. Zazní písně z repertoáru E. Claptona, Eagles, Rolling Stones, Lynyrd Skynyrd, ale třeba i Jirky Schelingera…
 • PRÁZDNINOVÉ ŘÁDĚNÍ
  18.6.2019 16:00
  Přijďte fandit dětem při „Prázdninovém řádění“ projektu „Zdravý pohyb do škol“! V úterý 18. června 2019 pořádají základní školy ve spolupráci s městem Otrokovice společně se zástupci sportovních klubů a oddílů pracujících s mládeží na území Otrokovic další ročník této velkolepé sportovní události. Prázdninové řádění startuje v 16 hodin ve Sportovním areálu Baťov.
 • Slavata Triatlon Tour
  20.6.2019 16:00
  rádi bychom Vás pozvali na 9. ročník triatlonové série Slavata Triatlon Tour, která je otiskem příběhu Tomáše Slavaty. Závod se bude konat dne 20.6. 2019 od 16:00 v rekreační oblasti Štěrkoviště v Otrokovicích. Jedná se o každoroční triatlonový závod pro děti ve věku od 4 - 18 let pořádaný sportovcem a filantropem Tomášem Slavatou, který již 9. rokem navštěvuje města po celé ČR a díky sportu propojuje světy dětí pocházejících z různých prostředí. Vše je pro děti zdarma. Na místě také funguje půjčovna kol, aby mohlo přijít opravdu každé dítě bez ohledu na to, zdali má své vybavení či nikoliv. V rámci závodu se losují kola Author.
  Typ akce: Sportovní akce
 • HISTORIE ČTENÁ RÝČEM
  24.6.2019 17:00
  Vernisáž v pondělí 24.6.2019 v 17:00 hodin, vstup volný.
  Klub přátel historie města Otrokovice s podporou Města Otrokovice připravil výstavu věnovanou pravěku regionu Otrokovicka, zdokumentovaného na archeologických nálezech z Otrokovic a jejich blízkého okolí. Na výstavě budou rovněž poprvé veřejně prezentovány nálezy z nejnovějších záchranných archeologických výzkumů spojených s výstavbou dálnice D55. Výstava potrvá do soboty 17. srpna 2019.
 • SCREAMERS - Smím prosit?
  26.6.2019 19:00
  Lukáš Vyvlečka a travesti skupina Screamers uvádí
  SCREAMERS - Smím prosit?
  Známá travesti skupina SCREAMERS se vrací do Otrokovické BESEDY se zbrusu novým pořadem SMÍM PROSIT?. Půjde o večer plný tance a zpěvu na téma “elegance a rodinné hodnoty z pohledu etiky a reality”. Opět nebudou chybět imitace domácích i zahraničních zpěváků a zpěvaček, nejrůznější převleky, barevné kostýmy, či vtipné scénky. Těšit se můžete na slečny Paulu, Halinu, Lili, Sašu, Valerii a také na sympaťáka Láďu, který Vás tradičně provede celým pořadem.
 

Další akce

 

Kalendář akcí

 

<< Červen 2019 >>

týdenPoÚtStČtSoNe
21. týden272829303112
22. týden3456789
23. týden10111213141516
24. týden17181920212223
25. týden24252627282930
26. týden1234567

Další akce


Anketa

Z kterého zdroje čerpáte informace o městě Otrokovice?

Konkrétní náměty a připomínky můžete zasílat na: stehlikova@muotrokovice.cz

Celkem hlasovalo: 1634


Přehled získaných dotací městem Otrokovice v období 2015-2018Městská televize on-line

Přehrávač


Noviny


 

Informace v patě

Nyní jste v módu "Bez grafiky". Přepnutím do grafického módu zobrazíte standardní verzi webu.

Zpět na začátek stránky

web & design , redakční systém